Konsultacja merytoryczna:

Doxorubicin medac

Doksorubicyna należy do grupy leków określanych jako antracykliny. Działanie leku polega na niszczeniu komórek nowotworowych w ogniskach nowotworowych i w nowotworach krwi. Lekarz może objaśnić działanie doksorubicyny u każdego pacjenta.

Produkt stosuje się w leczeniu:
• raka piersi
• raka jajnika
• raka macicy
• raka pęcherza moczowego
• raka płuca
• raka tarczycy
• nowotworów tkanek miękkich i kości (mięsaka)
• nerwiaka zarodkowego (neuroblastoma, nowotwór z komórek nerwowych)
• guza Wilmsa
• chłoniaków złośliwych (ziarnica złośliwa [chłoniak Hodgkina] i chłoniaki nieziarnicze)
• białaczek (nowotwory wywołujące wytwarzanie nieprawidłowych krwinek)
• nowotworu krwinek białych (szpiczak mnogi).

Jaki jest skład Doxorubicin medac, jakie substancje zawiera?

1 ml zawiera 2 mg chlorowodorku doksorubicyny.
Jedna fiolka 5 ml zawiera 10 mg chlorowodorku doksorubicyny.
Jedna fiolka 10 ml zawiera 20 mg chlorowodorku doksorubicyny.
Jedna fiolka 25 ml zawiera 50 mg chlorowodorku doksorubicyny.
Jedna fiolka 75 ml zawiera 150 mg chlorowodorku doksorubicyny.
Jedna fiolka 100 ml zawiera 200 mg chlorowodorku doksorubicyny.

Pozostałe składniki: chlorek sodu, kwas solny (wyrównanie pH) i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Doxorubicin medac – jak stosować ten lek?

Wielkość dawki oblicza się zazwyczaj w oparciu o powierzchnię ciała. W monoterapii podaje się dawkę 60-75 mg na metr kwadratowy powierzchni ciała raz na trzy tygodnie. Jeśli lek jest stosowany w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi, może być konieczne zmniejszenie dawki do 30-40 mg na metr kwadratowy powierzchni ciała. Lek można podawać w jednej dawce raz na trzy tygodnie albo podzielić dawkę na trzy kolejne dni (20-25 mg na metr kwadratowy powierzchni ciała w każdym dniu). Przy podawaniu raz w tygodniu zalecana dawka wynosi 20 mg na metr kwadratowy powierzchni ciała.
Lekarz poinformuje, jaka ilość leku jest odpowiednia dla danego pacjenta.

Pacjenci z zaburzeniem czynności wątroby lub nerek
U pacjentów z zaburzeniem czynności wątroby lub nerek należy zmniejszyć dawkę. Lekarz poinformuje, jaka ilość leku jest odpowiednia dla danego pacjenta.

Stosowanie u dzieci, osób otyłych, osób w podeszłym wieku oraz u pacjentów po radioterapii
Zmniejszenie dawki może być konieczne u dzieci, osób otyłych i osób w podeszłym wieku oraz po przebytej radioterapii. Lekarz poinformuje pacjenta, jaka ilość leku jest dla niego odpowiednia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W trakcie i po zakończeniu leczenia pacjent będzie pod ścisłą obserwacją lekarza lub personelu pielęgniarskiego. Objawy przedawkowania obejmują nasilenie możliwych działań niepożądanych doksorubicyny, zwłaszcza zmiany we krwi i zaburzenia dotyczące serca. Zaburzenia serca mogą pojawić się w okresie nawet do sześciu miesięcy po przyjęciu nadmiernej dawki leku.
W przypadku przedawkowania lekarz prowadzący podejmie odpowiednie działania, np. transfuzję krwi i (lub) leczenie antybiotykami.

W przypadku wystąpienia jakiegokolwiek z powyższych objawów należy poinformować lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Doxorubicin medac – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Doxorubicin MEDAC z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Doxorubicin medac w okresie ciąży i karmienia piersią?

Kobiety powinny zapobiegać ciąży podczas leczenia doksorubicyną oraz 6 miesięcy po jego zakończeniu.
Mężczyźni powinni stosować odpowiednie środki antykoncepcyjne, by ich partnerki nie zaszły w ciążę w trakcie i do 6 miesięcy po okresie leczenia. Pacjenci rozważający ojcostwo lub pacjentki rozważające macierzyństwo po leczeniu powinny porozmawiać o tym z lekarzem. Ponieważ doksorubicyna może pal (PL) Doxorubicin medac, 2 mg/ml, roztwór do infuzji powodować trwałą niepłodność, zaleca się rozmowę z lekarzem na temat zamrożenia nasienia przed rozpoczęciem leczenia (krioprezerwacja lub kriokonserwacja).

Nie zaleca się podawania doksorubicyny kobietom w ciąży.

W okresie stosowania leku Doxorubicin medac konieczne jest przerwanie karmienia piersią.

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Doxorubicin medac – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Doxorubicin medac (Chlorowodorek doksorubicyny)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 165.22 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Doxorubicin medac m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Doxorubicin medac (Chlorowodorek doksorubicyny)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 36 razy

Rozmiar plku 194.84 KB

Cena - ile kosztuje Doxorubicin medac?

Cena Doxorubicin medac i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Doxorubicin medac.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Doxorubicin medac? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Acifungin forte płyn (Opakowanie: 1 )Acifungin forte płyn (Opakowanie: 1 ) jest lekiem przeznaczonym do miejscowego stosowania w przypadku chorób grzybiczych wałów okołopaznokciowych i paznokci.
Efekt działania Acifungin forte płyn (Opakowanie: 1 )Acifungin forte płyn (Opakowanie: 1 ) ma działanie przeciwgrzybicze, delikatnie przeciwbakteryjne, ściągające i złuszczające.

SkładSubstancjami czynnymi leku są: kwas borowy, kwas salicylowy, kwas galusowy bezwodny, kwas octowy lodowaty, tanina…

9.99 

Zastosowanie Doppelherz aktiv Na stawy Forte (Opakowanie: 60 )Doppelherz aktiv Na stawy Forte (Opakowanie: 60 ) to suplement diety, przeznaczony dla osób dorosłych, zawierający glukozaminę, chondroitynę i witaminę C, które wspomagają chrząstkę stawową i więzadła, a także odżywiają tkankę chrzęstną.

Preparat może być stosowany u osób o małej aktywności fizycznej, z nadwagą, intensywnie uprawiających sport czy u osó…

39.41 

Zastosowanie Proktis-M PLUS maść (Opakowanie: 30 g)Proktis-M PLUS maść (Opakowanie: 30 g) to maść wspomagająca regenerację uszkodzonej błony śluzowej w okolicach odbytu. Nawilża i łagodzi stany zapalne przy hemoroidach, przetokach i szczelinach odbytu. Delikatnie natłuszcza i chroni przed dalszymi uszkodzeniami.
Efekt działania Proktis-M PLUS maść (Opakowanie: 30 g)Proktis-M PLUS maść (Opakowanie: 30 g) przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek okolic odbytu w wyniku: zabiegów chirurgicznych, pęknięć czy…

26.48 

Zastosowanie Kneipp nagietkowy krem ochronny (Opakowanie: 75 ml)Kneipp nagietkowy krem ochronny (Opakowanie: 75 ml) to wyjątkowa propozycja dla codziennej pielęgnacji skóry bardzo suchej, szorstkiej ze skłonnością do reakcji uczuleniowych, nadwrażliwości.
Doskonałe rozwiązanie do bieżącej ochrony przed nadmiernym przesuszeniem oraz ochrona przed szkodliwym wpływem czynników środowiskowych (np. wiatr, zimno, suche powietrze) wywołującym podrażnienia skóry.
skóra…

22.99 

ELODERM Emulsja do kąpieli (Opakowanie: 400 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

37.98 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief