Konsultacja merytoryczna:

Adriblastina R.D.

Lek ADRIBLASTINA R.D. zawiera jako substancję czynną doksorubicynę, która jest cytotoksycznym antybiotykiem z grupy antracyklin o działaniu przeciwnowotworowym. Lek ten może być podawany w monoterapii (jako jedyny lek) lub w połączeniu z innymi lekami cytotoksycznymi.

Lek ADRIBLASTINA R.D. jest wskazany w leczeniu następujących typów nowotworów: ostra białaczka limfoblastyczna, ostra białaczka szpikowa, białaczki przewlekłe, ziarnica złośliwa, chłoniaki nieziarnicze, szpiczak mnogi, mięsaki kości i tkanek miękkich, mięsak Ewinga, neuroblastoma, mięsak prążkowanokomórkowy, guz Wilmsa, rak piersi, rak trzonu macicy, rak jajnika, nienasieniakowy nowotwór jądra, rak gruczołu krokowego, rak pęcherza moczowego, rak płuca, rak żołądka, pierwotny rak wątrobowokomórkowy, nowotwory głowy i szyi oraz rak gruczołu tarczowego.

Jaki jest skład Adriblastina R.D., jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest doksorubicyny chlorowodorek.

ADRIBLASTINA R.D., 10 mg
Każda fiolka zawiera 10 mg doksorubicyny chlorowodorku.
Pozostałe składniki to: p-hydroksybenzoesan metylu, laktoza jednowodna.
Rozpuszczalnik: woda do wstrzykiwań.

ADRIBLASTINA R.D., 50 mg
Każda fiolka zawiera 50 mg doksorubicyny chlorowodorku.
Pozostałe składniki to: p-hydroksybenzoesan metylu, laktoza jednowodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Adriblastina R.D. – jak stosować ten lek?

Lek ADRIBLASTINA R.D. powinien być podawany wyłącznie pod nadzorem lekarza posiadającego doświadczenie w stosowaniu leczenia cytotoksycznego. Lek ADRIBLASTINA R.D. podaje się zazwyczaj w postaci wlewów dożylnych. Wskazane może być również podawanie dopęcherzowe i dotętnicze.

Lekarz określi odpowiednią dawkę dla każdego pacjenta oraz długość leczenia. Wielkość dawki zostanie określona na podstawie stanu pacjenta, jego wagi i wzrostu. Na podstawie wagi i wzrostu pacjenta, lekarz obliczy powierzchnię ciała, która będzie podstawą do obliczenia dawki.

Podanie dożylne
Całkowita dawka leku ADRIBLASTINA R.D. podawana w czasie jednego cyklu może się różnić w zależności od wskazania oraz zastosowanego schematu leczenia (np. lek może być podawany w monoterapii lub jednocześnie z innymi lekami cytotoksycznymi).

Podanie dopęcherzowe
Lek ADRIBLASTINA R.D. może być podany dopęcherzowo w leczeniu powierzchownych guzów pęcherza moczowego lub w ramach profilaktyki w celu zapobiegania nawrotom po resekcji przezcewkowej. Lek ADRIBLASTINA R.D. należy podawać we wlewce za pomocą cewnika i utrzymywać w pęcherzu moczowym przez 1 do 2 godzin. Po dopęcherzowym podaniu wlewki pacjent powinien zmieniać pozycję ciała (obracać się), w celu zapewnienia odpowiedniego kontaktu błony śluzowej pęcherza moczowego z roztworem. W celu uniknięcia zbędnego rozcieńczenia moczem, pacjent nie może przyjmować żadnych płynów w okresie 12 godzin przed wlewem. Pod koniec wlewu pacjent powinien opróżnić pęcherz.

Podanie dotętnicze

W celu zapewnienia wysokiej aktywności miejscowej przy jednoczesnym zmniejszeniu toksyczności układowej lek ADRIBLASTINA R.D. może być podawany dotętniczo. Ze względu na fakt, że ten sposób podania jest potencjalnie niebezpieczny i może prowadzić do rozsianej martwicy tkanki, na którą oddziałuje lek, podanie dotętnicze powinni wykonywać wyłącznie lekarze posiadający odpowiednie doświadczenie w stosowaniu tej techniki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W związku z tym, że lek będzie podawany pod ścisłą kontrolą medyczną, zastosowanie większej niż zalecana dawki wydaje się mało prawdopodobne. Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku może prowadzić do ciężkiego zahamowania czynności szpiku, zaburzeń ze strony układu pokarmowego oraz serca (kardiotoksyczność).

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Adriblastina R.D. – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Adriblastina R.D. w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie należy stosować leku ADRIBLASTINA R.D. w czasie ciąży. Stwierdzono, że lek ten wywiera toksyczne działanie na płód. Kobiety, które mogą zajść w ciążę, powinny stosować skuteczne metody antykoncepcji w trakcie leczenia lekiem ADRIBLASTINA R.D.

Lek ADRIBLASTINA R.D. przenika do mleka ludzkiego. Kobiety stosujące ten lek nie powinny karmić piersią.

U kobiet lek ADRIBLASTINA R.D. może powodować niepłodność, brak miesiączki, przedwczesne klimakterium. Owulacja i miesiączka zwykle wracają po zakończeniu leczenia. U mężczyzn lek ADRIBLASTINA R.D. może uszkadzać chromosomy w plemnikach. Oligospermia (zbyt mała liczba plemników w nasieniu) i azoospermia (całkowity brak plemników w nasieniu) może być trwała. Liczba plemników w nasieniu może powrócić do prawidłowego poziomu w okresie kilku lat po zakończeniu leczenia. Mężczyźni poddawani

Ulotka Adriblastina R.D. – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ADRIBLASTINA R.D., 10 mg, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Doxorubicini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 343.10 KB


ADRIBLASTINA R.D., 50 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Doxorubicini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 344.35 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Adriblastina R.D. m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ADRIBLASTINA R.D., 10 mg, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Doxorubicini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 416.17 KB


ADRIBLASTINA R.D., 50 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Doxorubicini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 411.33 KB

Cena - ile kosztuje Adriblastina R.D.?

Cena Adriblastina R.D. i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Adriblastina R.D..

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Adriblastina R.D.? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Weleda Bogaty balsam do ciała z rokitnikiem (Opakowanie: 200 ml)Weleda Bogaty balsam do ciała z rokitnikiem (Opakowanie: 200 ml) to balsam do ciała odpowiedni do codziennej pielęgnacji, w szczególności skóry suchej. Wspomaga utrzymanie naturalnej bariery ochronnej. Działa silnie nawilżająco. Zapewnia efekt nawet do 48 godzin.Efekt działania Weleda Bogaty balsam do ciała z rokitnikiem (Opakowanie: 200 ml)Weleda Bogaty balsam…

71.99 

Zastosowanie Itami plastry lecznicze (Opakowanie: 10 )Itami plastry lecznicze (Opakowanie: 10 ) to przeciwbólowe plastry lecznicze, który łagodzą ból powstały w wyniku zwichnięć czy stłuczeń.

Plastry z diklofenakiem posiadają działanie przeciwzapalne i niwelujące opuchliznę. Mogą być stosowane przy kontuzjach i urazach tępych.
Efekt działania Itami plastry lecznicze (Opakowanie: 10 )Itami plastry zawierają substancję czynną z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych. Diklofenak hamuje działanie enzymu…

59.99 

Oleomint (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

22.04 

Zastosowanie Eucerin Anti-pigment korektor (Opakowanie: 5 ml)Eucerin Anti-pigment korektor (Opakowanie: 5 ml) to korektor do cery zmniejszający plamy pigmentacyjne i skutecznie je maskujący. Zapewnia równomierny wygląd cery. Nadaje się do stosowania do wszystkich rodzajów skóry, również wrażliwej.
Efekt działania Eucerin Anti-pigment korektor (Opakowanie: 5 ml)Eucerin Anti-pigment korektor (Opakowanie: 5 ml) zawiera opatentowaną substancję aktywną, Thiamidol, która skutecznie zmniejsza plamy pigmentacyjne oraz tzw…

81.99 

Skład(INCI): Cyclopentasiloxane, Stearyl Alcohol, Aluminum Chlorohydrate, Cetyl Alcohol, Isohexadecane, PPG-14 Butyl Ether, Talc, Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Glyceryl Stearate, Ethylhexylglycerin, Allantoin, Linalool, Limonene, Citronellol, Geraniol, Coumarin, Citral. (FVN100009.0027) Louis Widmer Deo Dry antyperspirant w sztyfcie lekko perfum (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

52.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief