Konsultacja merytoryczna:

Cytosar

Lek CYTOSAR należy do grupy leków przeciwnowotworowych. Lek może być stosowany wyłącznie przez lekarzy z doświadczeniem w dziedzinie chemioterapii nowotworów i tylko wówczas, gdy korzyści wynikające z leczenia cytarabiną przewyższają zagrożenia.

Lek CYTOSAR stosuje się w leczeniu ostrej białaczki szpikowej u dorosłych i dzieci. Wskazany jest też w leczeniu ostrej białaczki limfoblastycznej i przewlekłej białaczki szpikowej. Może być stosowany w monoterapii (jako jedyny lek) lub jednocześnie z innymi lekami przeciwnowotworowymi. Najlepsze wyniki uzyskuje się po zastosowaniu terapii skojarzonej.

Lek CYTOSAR w dużych dawkach, podawany we wlewie dożylnym jednocześnie z innymi lekami przeciwnowotworowymi lub w monoterapii, jest skuteczny w leczeniu źle rokującej białaczki, białaczki opornej na leczenie i w zaostrzeniach (nawrotach) ostrej białaczki.

CYTOSAR rzadko jest skuteczny w leczeniu pacjentów z guzami litymi.

Jaki jest skład Cytosar, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cytarabina.

Pozostałe składniki to: kwas solny (do ustalenia pH), sodu wodorotlenek (do ustalenia pH).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Cytosar – jak stosować ten lek?

Lekarz ustali dawkę leku, która będzie najbardziej odpowiednia dla danego pacjenta. Schemat i sposób jego podawania zależą od zastosowanego schematu leczenia. Lek CYTOSAR może być podawany we wlewie dożylnym, we wstrzyknięciu dożylnym lub podskórnie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek CYTOSAR będzie stosowany w warunkach szpitalnych przez lekarzy z doświadczeniem w dziedzinie chemioterapii nowotworów, dlatego zastosowanie większej dawki niż zalecana jest mało prawdopodobne.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Cytosar – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Cytosar w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji. W przypadku zajścia w ciążę, należy skontaktować się z lekarzem. Kobiety w ciąży lub będące w wieku rozrodczym mogą przyjmować lek CYTOSAR wyłącznie po starannym rozważeniu stosunku potencjalnych korzyści do zagrożenia dla matki i płodu. Stosowanie leku CYTOSAR w pierwszym trymestrze ciąży może powodować wystąpienie wad rozwojowych płodu. Ryzyko uszkodzeń płodu jest znacznie mniejsze, jeżeli leczenie rozpocznie się w drugim lub trzecim trymestrze ciąży. Alkohol benzylowy zawarty w niektórych rozpuszczalnikach może przenikać przez łożysko.

Nie ma wystarczających danych dotyczących przenikania leku CYTOSAR do mleka ludzkiego. Ze względu na zagrożenie poważnymi działaniami niepożądanymi, jakie mogą wystąpić u niemowląt karmionych mlekiem matek otrzymujących lek CYTOSAR, lekarz rozważy decyzję o przerwaniu karmienia piersią lub przerwaniu stosowania leku, biorąc pod uwagę korzyść z leczenia dla matki.

Ulotka Cytosar – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

CYTOSAR, 100 mg, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Cytarabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 244.90 KB


CYTOSAR, 500 mg, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Cytarabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 237.82 KB


CYTOSAR, 1g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Cytarabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 15 razy

Rozmiar plku 233.16 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Cytosar m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

CYTOSAR, 100 mg, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Cytarabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 35 razy

Rozmiar plku 314.76 KB


CYTOSAR, 500 mg, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Cytarabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 20 razy

Rozmiar plku 308.31 KB


CYTOSAR, 1g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań (Cytarabinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 37 razy

Rozmiar plku 307.49 KB

Cena - ile kosztuje Cytosar?

Cena Cytosar i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Cytosar.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Cytosar? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Weleda Szampon i żel do mycia z nagietkiem (Opakowanie: 200 ml)Ten subtelnie pachnący szampon i żel do mycia dla dzieci i niemowląt łagodnie oczyszcza skórę oraz włosy dziecka, równocześnie delikatnie je pielęgnując.

Olejek sezamowy oraz cenny olejek migdałowy działają natłuszczająco, chroniąc przed wysuszeniem i sprawiają, że skóra i włosy pozostają doskonale nawilżone i…

34.99 

Zastosowanie Prezerwatywy UNIMIL Natural+ (Opakowanie: 3 )Prezerwatywy UNIMIL Natural+ (Opakowanie: 3 ) to gładkie prezerwatywy o klasycznym kształcie, które zapewniają naturalne doznania podczas kontaktu seksualnego. Chronią przed nieplanowaną ciążą oraz zarażeniem chorobami wenerycznymi. Mogą być też stosowane w celu ułatwienia zbliżenia przy nieodpowiednim nawilżeniu.Efekt działania Prezerwatywy UNIMIL Natural+ (Opakowanie: 3 )Prezerwatywy UNIMIL Natural+ (Opakowanie: 3 ) to wyjątkowo cienkie prezerwatywy, które nie zakłócają naturalnych…

2.68 

Zastosowanie Gripex Hot (HotActiv) saszetki (Opakowanie: 8 )Gripex Hot (HotActiv) saszetki (Opakowanie: 8 ) to preparat leczniczy w postaci proszku do sporządzania gorącego napoju wspomagającego leczenie infekcji wirusowych. Łagodzi najczęstsze objawy choroby: bóle mięśni gorączkę, osłabienie i katar.
Efekt działania Gripex Hot (HotActiv) saszetki (Opakowanie: 8 )Gripex Hot (HotActiv) saszetki (Opakowanie: 8 ) to produkt zawierający kompleks substancji czynnych, które przyspieszają powrót do zdrowia…

20.45 

Zastosowanie Prospan syrop (Opakowanie: 100 ml)Prospan syrop (Opakowanie: 100 ml) jest lekiem o działaniu wykrztuśnym, który przeznaczony jest do stosowania w przebiegu kaszlu mokrego.

Syrop z bluszczu Prospan można stosować pomocniczo przy mokrym kaszlu związanym z przewlekłym lub ostrym stanem zapalnym dróg oddechowych.

Syrop na kaszel Prospan nie zawiera cukru, może być stosowany przez diabetyków.Efekt działania Prospan syrop (Opakowanie: 100 ml)…

13.98 

Prostavium One (Opakowanie: 30 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

12.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief