Lek Ciclotau zawiera substancję czynną o nazwie cyklopiroksolamina, która należy do klasy leków przeciwgrzybiczych. Zabija ona szeroką gamę grzybów powodujących zakażenia skóry.
Lek ten stosowany jest w leczeniu zakażeń grzybiczych (grzybic) skóry. Substancja czynna cyklopiroksolamina zapobiega wzrostowi grzybów i niszczy je, poprawiając w ten sposób wygląd skóry.
Więcej informacji na temat leku Ciclotau:
Jaki jest skład Ciclotau, jakie substancje zawiera?
Substancją czynną leku jest cyklopiroks z olaminą.
1 ml roztworu zawiera 10 mg cyklopiroksu z olaminą.
Pozostałe składniki to: hydroksypropylochitozan, makrogol 400, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.
Dawkowanie preparatu Ciclotau – jak stosować ten lek?
Zaleca się stosowanie leku dwa razy na dobę na zmienione chorobowo obszary skóry przez okres do 4 tygodni.
Leczenie lekiem Ciclotau należy kontynuować do czasu ustąpienia objawów skórnych. Zazwyczaj leczenie trwa od 2 do 4 tygodni. Jeśli po upływie 2 tygodni objawy choroby nasilą się lub nie ulegną poprawie, należy skonsultować się z lekarzem. Nie stosować tego leku dłużej niż 4 tygodnie bez zalecenia lekarza.
Sposób podawania
Podanie miejscowe (na skórę).
Przed zastosowaniem aerozolu należy umyć i dokładnie osuszyć zmienione chorobowo obszary skóry. Pokryć zmienione chorobowo obszary skóry roztworem w aerozolu. Podać tyle dawek aerozolu, ile potrzeba, aby pokryć całą zmienioną chorobowo skórę. Tylko przy pierwszym podaniu z danego opakowania należy upewnić się, że zmiana chorobowa została dokładnie pokryta roztworem; gdyż konieczne może być dodatkowe naciśnięcie pompki, by roztwór dotarł do dyszy aerozolu.
Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki
Nie zgłoszono żadnego przypadku przedawkowania.
Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ciclotau – czy mogę spożywać alkohol?
Nie dotyczy.
Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.
Czy można stosować Ciclotau w okresie ciąży i karmienia piersią?
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ulotka Ciclotau – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta
Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:
Ciclotau, 10 mg/ml, aerozol na skórę, roztwór (Ciclopirox olaminum)
Pobrano 7 razy
Rozmiar plku 241.50 KB
Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów
Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ciclotau m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:
Ciclotau, 10 mg/ml, aerozol na skórę, roztwór (Ciclopirox olaminum)
Pobrano 8 razy
Rozmiar plku 399.26 KB
Cena - ile kosztuje Ciclotau?
Cena Ciclotau i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ciclotau.
Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów
Stosujesz Ciclotau? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.
Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.