Konsultacja merytoryczna:

Stieprox

Lek Stieprox jest szamponem leczniczym, który zawiera substancję czynną cyklopiroks z olaminą o działaniu przeciwgrzybiczym. Cyklopiroks z olaminą działa na grzyby z rodzaju Mallassezia spp (zwane również Pityrosporum), które są główną przyczyną takich chorób, jak łupież i łojotokowe zapalenie skóry. Ponadto cyklopiroks z olaminą wykazuje działanie przeciwzapalne.

Lek Stieprox jest wskazany w miejscowym leczeniu i łagodzeniu objawów chorób owłosionej skóry głowy, takich jak łupież i łojotokowe zapalenie skóry.

Jaki jest skład Stieprox, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest cyklopiroks z olaminą.
1 g szamponu leczniczego zawiera 15 mg cyklopiroksu z olaminą;

Pozostałe składniki leku to: siarczan sodowy eteru laurylowego, kokamidopropylobetaina, disodu fosforan dwunastowodny, kwas cytrynowy jednowodny, dietanoloamid kokosowy, glikol heksylenowy, alkohol oleinowy, polisorbat 80, polikwaternium 10, kompozycja zapachowa Fruitier Timotei AF 17050, woda oczyszczona, sodu wodorotlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: , .

Dawkowanie preparatu Stieprox – jak stosować ten lek?

Ten lek należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek Stieprox jest przeznaczony do stosowania na owłosioną skórę głowy.

Stosowanie u dorosłych
Zwykle zalecane jest stosowanie leku dwa lub trzy razy w tygodniu.
– Zwilżyć włosy i nanieść lek Stieprox w ilości niezbędnej do powstania obfitej piany.
– Masować energicznie końcami palców skórę owłosionej głowy i przyległą powierzchnię skóry.
– Włosy należy dokładnie spłukać i następnie powtórzyć powyższe czynności. Lek powinien pozostawać w kontakcie z owłosioną skórą głowy 3 do 5 minut.

Zalecany czas leczenia wynosi 4 tygodnie.
W okresach między stosowaniem leku Stieprox może być użyty inny delikatny szampon.
Nie jest konieczna zmiana dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku oraz pacjentów z zaburzeniami czynności nerek lub wątroby.

Stosowanie u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat
Nie stosować leku Stieprox u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Brak danych dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności stosowania leku Stieprox u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Lek po zastosowaniu na skórę głowy należy dokładnie spłukać.
Po przypadkowym przyjęciu doustnym leku, należy skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Stieprox – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Stieprox w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku Stieprox u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących piersią.

Jeśli lekarz zadecyduje, że można zastosować lek Stieprox w okresie karmienia piersią, kobieta przed rozpoczęciem karmienia piersią powinna się upewnić, czy jakiekolwiek pozostałości leku Stieprox zostały dokładnie spłukane z piersi.

Ulotka Stieprox – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

STIEPROX, 15 mg/g (1,5%), szampon leczniczy (Ciclopirox olaminum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 207.10 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Stieprox m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

STIEPROX, 15 mg/g (1,5%), szampon leczniczy (Ciclopirox olaminum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 23 razy

Rozmiar plku 354.43 KB

Cena - ile kosztuje Stieprox?

Cena Stieprox i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Stieprox.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Stieprox? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Roche-posay Mizellen pianka oczyszczająca (Opakowanie: 150 ml)Roche-posay Mizellen pianka oczyszczająca (Opakowanie: 150 ml) dokładnie i delikatnie oczyszcza skórę twarzy oraz usuwa makijaż. Produkt nie zawiera mydła, alkoholu, oleju, barwników, parabenów.Efekt działania Roche-posay Mizellen pianka oczyszczająca (Opakowanie: 150 ml)Roche-posay Mizellen pianka oczyszczająca (Opakowanie: 150 ml) umożliwia szczególnie delikatne oczyszczanie i usuwanie makijażu bez konieczności wcierania w skó…

70.99 

Zastosowanie Pelafen syrop (Opakowanie: 100 ml)Pelafen syrop (Opakowanie: 100 ml) jest lekiem do objawowego zwalczania przeziębienia i grypy. Łagodzi kaszel, katar i stan zapalny dróg oddechowych. Działa przeciwwirusowo i przeciwbakteryjnie. Skraca czas infekcji i wspomaga oczyścić organizm z toksyn.Efekt działania Pelafen syrop (Opakowanie: 100 ml)Preparat zawiera wyciąg z pelargonii. Ma działanie antyseptyczne. Wspomaga usunięcie wszystkich szkodliwych mikroustrojów z organizmu, w tym…

21.47 

Zastosowanie Cewitan Witamina C 1000 mg tabletki (Opakowanie: 15 )Cewitan Witamina C 1000 mg tabletki (Opakowanie: 15 ) to suplement diety dostarczający do organizmu witaminę C w formie kwasu L-askorbinowego, która wpływa na wzmocnienie układu odpornościowego.

Preparat przeznaczony jest dla osób doświadczających zwiększonego zapotrzebowania na witaminę C, szczególnie w chłodniejszych miesiącach roku.

Suplement może być przyjmowany w przypadku występowania deficytów…

6.39 

Zastosowanie CeraVe nawilżający krem do twarzy SPF25 (Opakowanie: 52 ml)CeraVe nawilżający krem do twarzy SPF25 (Opakowanie: 52 ml) to nawilżający krem na dzień z filtrem przeciwsłonecznym SPF 25. Zapewnia ochronę przed UVA i UVB oraz innymi, negatywnymi czynnikami środowiskowymi. Wzmacnia i regeneruje skórę.
Efekt działania CeraVe nawilżający krem do twarzy SPF25 (Opakowanie: 52 ml)CeraVe nawilżający krem do twarzy SPF25 (…

45.30 

Zastosowanie Otrivin Menthol (Opakowanie: 1 )Otrivin Menthol (Opakowanie: 1 ) to lek w postaci aerozolu do nosa, którego substancją czynną jest chlorowodorek ksylometazoliny. Stosuje się go:
- w nadmiernym przekrwieniu błony śluzowej nosa, występującym w przebiegu przeziębienia, kataru siennego, alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok,
- wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego, ponieważ lek zmniejsza przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej,
- jako środek uł…

19.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief