Axopirox

Axopirox to leczniczy lakier do paznokci stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych paznokci, zwanych również onychomikozą. Zawiera substancję czynną cyklopiroks, która należy do grupy leków przeciwgrzybiczych. Cyklopiroks wnika w płytkę paznokcia i działa grzybobójczo na wszystkie główne rodzaje grzybów powodujących grzybicę paznokci. Stosowany zewnętrznie raz dziennie na chorobowo zmieniony paznokieć, czas leczenia zależy od ciężkości zakażenia, ale nie powinien przekraczać 6 miesięcy. Jest dostępny bez recepty.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Axopirox, 80 mg/g to lakier leczniczy do stosowania na paznokcie. Zawiera substancję czynną cyklopiroks, która należy do grupy leków przeciwgrzybiczych. Cyklopiroks wnika w płytkę paznokcia i działa grzybobójczo na wszystkie główne rodzaje grzybów, powodujących grzybicę paznokci.

Lek Axopirox, 80 mg/g jest wskazany w leczeniu zakażeń grzybiczych paznokci (onychomykoza).

Skład

Substancja czynną leku jest cyklopiroks.

Pozostałe składniki leku to etylu octan, alkohol izopropylowy, kopolimer eteru metylowinylowego i estru monobutylowego kwasu maleinowego, 1:1.

Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy nakładać cienką warstwę leku Axopirox, raz na dobę, na zmieniony chorobowo paznokieć.

Przed pierwszym nałożeniem leku Axopirox, należy usunąć możliwie jak największą część zmienionej chorobowo powierzchni paznokcia, na przykład za pomocą nożyczek oraz jak najwięcej zrogowaciałej warstwy za pomocą pilnika do paznokci.

Przez cały okres leczenia, warstwę lakieru należy usuwać raz w tygodniu zmywaczem do paznokci. W trakcie takiego leczenia z płytki paznokciowej należy usuwać możliwie jak najwięcej zrogowaciałej warstwy, zawsze za pomocą pilnika do paznokci.

Jeżeli pomiędzy aplikacjami lakieru, warstwa lakieru na paznokciu ulegnie zniszczeniu, wystarczy ponownie nałożyć lek Axopirox na miejsca, gdzie lakier odpadł.

Czas trwania leczenia zależy od ciężkości zakażenia grzybiczego, nie należy jednak stosować go dłużej niż przez 6 miesięcy.

Po każdym użyciu lakieru, zaleca się dokładne zamknięcie butelki, aby zapobiec wysychaniu roztworu.

Należy unikać kontaktu lakieru z szyjką butelki, aby zapobiec przyklejeniu się zakrętki.

Przedawkowanie

Nie zgłaszano przypadków przedawkowania.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie dotyczy.

Ciąża i karmienie piersią

Lek Axopirox jest ogólnie przeciwwskazany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ulotka Axopirox

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Axopirox (forum)

Stosujesz Axopirox? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

7 komentarzy do “Axopirox”

  1. Mi pomaga, moje paznokcie u rąk były w opłakanym stanie. Razem z trzyetapową kuracją doustną paznokcie wracają do lepszej kondycji. Dla mnie spełnia swoją role. Tylko musi być połączone z kuracją doustną.. Sam lakier niewiele zdziała. Używam go dwa razy w tygodniu wg zaleceń dermatologa

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Axopirox. Podziel się doświadczeniami na forum.