CEFTRIAXONE KABI

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CEFTRIAXONE KABI? – OPIS I WSKAZANIA

Ceftriaxone Kabi jest antybiotykiem stosowanym do pozajelitowego leczenia zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na substancję czynną – ceftriakson. Należy on do grupy antybiotyków zwanych cefalosporynami. Antybiotyki te są podobne do penicyliny. Podobnie jak każdy antybiotyk, Ceftriaxone Kabi działa skutecznie tylko na niektóre szczepy bakterii. Oznacza to, że jest odpowiedni tylko do leczenia niektórych zakażeń, takich jak zakażenia:
– ucha, nosa i gardła,
– płuc (dolne drogi oddechowe),
– pęcherza i nerek (układ moczowy),
– skóry i tkanek miękkich, w tym zakażone rany,
– narządów płciowych (w tym rzeżączki, która jest chorobą przenoszoną drogą płciową),
– w obrębie jamy brzusznej (zapalenie otrzewnej),
– kości i stawów,
– krwi (tzw. sepsa),
– mózgu (zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych).
Ceftriaxone Kabi jest podawany w celu zapobiegania rozwojowi zakażeń, szczególnie podczas niektórych operacji ze zwiększonym ryzykiem zakażeń.
Ceftriaxone Kabi jest wskazany w leczeniu gorączki nieznanego pochodzenia u pacjentów, których układ odpornościowy nie działa prawidłowo.
Ceftriaxone Kabi jest także stosowany w leczeniu boreliozy (choroby z Lyme), czyli choroby wywołanej ukąszeniem przez kleszcza.

SKŁAD CEFTRIAXONE KABI, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku Ceftriaxone Kabi jest ceftriakson. Każda fiolka zawiera 2 g ceftriaksonu w postaci ceftriaksonu sodowego oraz 166 mg sodu.

JAKIE JEST DAWKOWANIE CEFTRIAXONE KABI? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ceftriaxone Kabi, proszek do sporządzania roztworu do infuzji, jest podawany zwykle przez lekarza lub pielęgniarkę. Lek jest podawany w infuzji dożylnej.

Dawkę leku Ceftriaxone Kabi ustala lekarz, w zależności od wieku i masy ciała pacjenta, ciężkości zakażenia oraz od czynności wątroby i nerek. W celu wyjaśnienia szczegółów należy zwrócić się do lekarza.

– Ceftriaxone Kabi jest zwykle podawany w pojedynczej dawce.
– Zwykle dawka u dorosłych pacjentów wynosi od 1 do 2 g na dobę. W cięższych zakażeniach lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 4 g na dobę.
– U dzieci i pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek może być konieczne zastosowanie mniejszej dawki. Decyzję o tym podejmuje lekarz.

Ceftriaxone Kabi jest zwykle podawany nie krócej niż przez 3 dni po ustąpieniu gorączki.

W leczeniu rzeżączki, choroby przenoszonej drogą płciową, lub w celu zapobiegania zakażeniom pooperacyjnym może wystarczyć tylko jedna dawka leku.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI CEFTRIAXONE KABI, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent przypuszcza, że otrzymał zbyt dużą dawkę leku Ceftriaxone Kabi, powinien natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub pielęgniarce.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Pokarm nie wpływa na skuteczność leku Ceftriaxone Kabi. Nie jest konieczna zmiana diety, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ CEFTRIAXONE KABI W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeśli:
– jest w ciąży lub podejrzewa, że może być w ciąży; najlepiej nie stosować leku Ceftriaxone Kabi w okresie ciąży (szczególnie podczas pierwszych trzech miesięcy), chyba że lekarz uzna to za naprawdę niezbędne;
– karmi piersią; ten lek może przenikać do mleka kobiecego.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU CEFTRIAXONE KABI – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – CEFTRIAXONE KABI CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - CEFTRIAXONE KABI CENA, REFUNDACJA

CEFTRIAXONE KABI OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here