Ceftriaxone Kabi

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)
Loading...
Sprawdź opinie pacjentów

Działanie i wskazania

Ceftriaxone Kabi jest antybiotykiem stosowanym do pozajelitowego leczenia zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na substancję czynną – ceftriakson. Należy on do grupy antybiotyków zwanych cefalosporynami. Antybiotyki te są podobne do penicyliny. Podobnie jak każdy antybiotyk, Ceftriaxone Kabi działa skutecznie tylko na niektóre szczepy bakterii. Oznacza to, że jest odpowiedni tylko do leczenia niektórych zakażeń, takich jak zakażenia:
– ucha, nosa i gardła,
– płuc (dolne drogi oddechowe),
– pęcherza i nerek (układ moczowy),
– skóry i tkanek miękkich, w tym zakażone rany,
– narządów płciowych (w tym rzeżączki, która jest chorobą przenoszoną drogą płciową),
– w obrębie jamy brzusznej (zapalenie otrzewnej),
– kości i stawów,
– krwi (tzw. sepsa),
– mózgu (zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych).
Ceftriaxone Kabi jest podawany w celu zapobiegania rozwojowi zakażeń, szczególnie podczas niektórych operacji ze zwiększonym ryzykiem zakażeń.
Ceftriaxone Kabi jest wskazany w leczeniu gorączki nieznanego pochodzenia u pacjentów, których układ odpornościowy nie działa prawidłowo.
Ceftriaxone Kabi jest także stosowany w leczeniu boreliozy (choroby z Lyme), czyli choroby wywołanej ukąszeniem przez kleszcza.

Skład

Substancją czynną leku Ceftriaxone Kabi jest ceftriakson. Każda fiolka zawiera 2 g ceftriaksonu w postaci ceftriaksonu sodowego oraz 166 mg sodu.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Ceftriaxone Kabi, proszek do sporządzania roztworu do infuzji, jest podawany zwykle przez lekarza lub pielęgniarkę. Lek jest podawany w infuzji dożylnej.

Dawkę leku Ceftriaxone Kabi ustala lekarz, w zależności od wieku i masy ciała pacjenta, ciężkości zakażenia oraz od czynności wątroby i nerek. W celu wyjaśnienia szczegółów należy zwrócić się do lekarza.

– Ceftriaxone Kabi jest zwykle podawany w pojedynczej dawce.
– Zwykle dawka u dorosłych pacjentów wynosi od 1 do 2 g na dobę. W cięższych zakażeniach lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 4 g na dobę.
– U dzieci i pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek może być konieczne zastosowanie mniejszej dawki. Decyzję o tym podejmuje lekarz.

Ceftriaxone Kabi jest zwykle podawany nie krócej niż przez 3 dni po ustąpieniu gorączki.

W leczeniu rzeżączki, choroby przenoszonej drogą płciową, lub w celu zapobiegania zakażeniom pooperacyjnym może wystarczyć tylko jedna dawka leku.

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Przedawkowanie

Jeśli pacjent przypuszcza, że otrzymał zbyt dużą dawkę leku Ceftriaxone Kabi, powinien natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub pielęgniarce.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Pokarm nie wpływa na skuteczność leku Ceftriaxone Kabi. Nie jest konieczna zmiana diety, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeśli:
– jest w ciąży lub podejrzewa, że może być w ciąży; najlepiej nie stosować leku Ceftriaxone Kabi w okresie ciąży (szczególnie podczas pierwszych trzech miesięcy), chyba że lekarz uzna to za naprawdę niezbędne;
– karmi piersią; ten lek może przenikać do mleka kobiecego.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

Poniżej możesz dodać swój komentarz.

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here