Ceftriaxone Kabi

Jak działa i kiedy stosujemy Ceftriaxone Kabi?

Ceftriaxone Kabi jest antybiotykiem stosowanym do pozajelitowego leczenia zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na substancję czynną – ceftriakson. Należy on do grupy antybiotyków zwanych cefalosporynami. Antybiotyki te są podobne do penicyliny. Podobnie jak każdy antybiotyk, Ceftriaxone Kabi działa skutecznie tylko na niektóre szczepy bakterii. Oznacza to, że jest odpowiedni tylko do leczenia niektórych zakażeń, takich jak zakażenia:
– ucha, nosa i gardła,
– płuc (dolne drogi oddechowe),
– pęcherza i nerek (układ moczowy),
– skóry i tkanek miękkich, w tym zakażone rany,
– narządów płciowych (w tym rzeżączki, która jest chorobą przenoszoną drogą płciową),
– w obrębie jamy brzusznej (zapalenie otrzewnej),
– kości i stawów,
– krwi (tzw. sepsa),
– mózgu (zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych).
Ceftriaxone Kabi jest podawany w celu zapobiegania rozwojowi zakażeń, szczególnie podczas niektórych operacji ze zwiększonym ryzykiem zakażeń.
Ceftriaxone Kabi jest wskazany w leczeniu gorączki nieznanego pochodzenia u pacjentów, których układ odpornościowy nie działa prawidłowo.
Ceftriaxone Kabi jest także stosowany w leczeniu boreliozy (choroby z Lyme), czyli choroby wywołanej ukąszeniem przez kleszcza.

Jaki jest skład Ceftriaxone Kabi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku Ceftriaxone Kabi jest ceftriakson. Każda fiolka zawiera 2 g ceftriaksonu w postaci ceftriaksonu sodowego oraz 166 mg sodu.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Ceftriaxone Kabi – jak stosować ten lek?

Ceftriaxone Kabi, proszek do sporządzania roztworu do infuzji, jest podawany zwykle przez lekarza lub pielęgniarkę. Lek jest podawany w infuzji dożylnej.

Dawkę leku Ceftriaxone Kabi ustala lekarz, w zależności od wieku i masy ciała pacjenta, ciężkości zakażenia oraz od czynności wątroby i nerek. W celu wyjaśnienia szczegółów należy zwrócić się do lekarza.

– Ceftriaxone Kabi jest zwykle podawany w pojedynczej dawce.
– Zwykle dawka u dorosłych pacjentów wynosi od 1 do 2 g na dobę. W cięższych zakażeniach lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 4 g na dobę.
– U dzieci i pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek może być konieczne zastosowanie mniejszej dawki. Decyzję o tym podejmuje lekarz.

Ceftriaxone Kabi jest zwykle podawany nie krócej niż przez 3 dni po ustąpieniu gorączki.

W leczeniu rzeżączki, choroby przenoszonej drogą płciową, lub w celu zapobiegania zakażeniom pooperacyjnym może wystarczyć tylko jedna dawka leku.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent przypuszcza, że otrzymał zbyt dużą dawkę leku Ceftriaxone Kabi, powinien natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub pielęgniarce.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ceftriaxone Kabi – czy mogę spożywać alkohol?

Pokarm nie wpływa na skuteczność leku Ceftriaxone Kabi. Nie jest konieczna zmiana diety, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ceftriaxone Kabi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeśli:
– jest w ciąży lub podejrzewa, że może być w ciąży; najlepiej nie stosować leku Ceftriaxone Kabi w okresie ciąży (szczególnie podczas pierwszych trzech miesięcy), chyba że lekarz uzna to za naprawdę niezbędne;
– karmi piersią; ten lek może przenikać do mleka kobiecego.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Cena Ceftriaxone Kabi i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Ceftriaxone Kabi i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Ceftriaxone Kabi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Pobierz ulotkę leku Ceftriaxone Kabi. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Ceftriaxone Kabi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Ceftriaxone Kabi - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz lek Ceftriaxone Kabi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.