CEFTRIAXONE KABI

KATEGORIA:
ANTYBIOTYKI
LEKI DERMATOLOGICZNE
LEKI DLA KOBIET
LEKI GASTROLOGICZNE
LEKI KARDIOLOGICZNE
LEKI NA PRZEZIĘBIENIE
LEKI NEUROLOGICZNE
LEKI PULMONOLOGICZNE
LEKI STOSOWANE W LECZENIU CHORÓB UKŁADU KOSTNEGO
LEKI UROLOGICZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:
,

CEFTRIAXONE KABI - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku CEFTRIAXONE KABI. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku CEFTRIAXONE KABI w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA CEFTRIAXONE KABI? – OPIS I WSKAZANIA

Ceftriaxone Kabi jest antybiotykiem stosowanym do pozajelitowego leczenia zakażeń wywołanych przez bakterie wrażliwe na substancję czynną – ceftriakson. Należy on do grupy antybiotyków zwanych cefalosporynami. Antybiotyki te są podobne do penicyliny. Podobnie jak każdy antybiotyk, Ceftriaxone Kabi działa skutecznie tylko na niektóre szczepy bakterii. Oznacza to, że jest odpowiedni tylko do leczenia niektórych zakażeń, takich jak zakażenia:
– ucha, nosa i gardła,
– płuc (dolne drogi oddechowe),
– pęcherza i nerek (układ moczowy),
– skóry i tkanek miękkich, w tym zakażone rany,
– narządów płciowych (w tym rzeżączki, która jest chorobą przenoszoną drogą płciową),
– w obrębie jamy brzusznej (zapalenie otrzewnej),
– kości i stawów,
– krwi (tzw. sepsa),
– mózgu (zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych).
Ceftriaxone Kabi jest podawany w celu zapobiegania rozwojowi zakażeń, szczególnie podczas niektórych operacji ze zwiększonym ryzykiem zakażeń.
Ceftriaxone Kabi jest wskazany w leczeniu gorączki nieznanego pochodzenia u pacjentów, których układ odpornościowy nie działa prawidłowo.
Ceftriaxone Kabi jest także stosowany w leczeniu boreliozy (choroby z Lyme), czyli choroby wywołanej ukąszeniem przez kleszcza.

SKŁAD CEFTRIAXONE KABI, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku Ceftriaxone Kabi jest ceftriakson. Każda fiolka zawiera 2 g ceftriaksonu w postaci ceftriaksonu sodowego oraz 166 mg sodu.

JAKIE JEST DAWKOWANIE CEFTRIAXONE KABI? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ceftriaxone Kabi, proszek do sporządzania roztworu do infuzji, jest podawany zwykle przez lekarza lub pielęgniarkę. Lek jest podawany w infuzji dożylnej.

Dawkę leku Ceftriaxone Kabi ustala lekarz, w zależności od wieku i masy ciała pacjenta, ciężkości zakażenia oraz od czynności wątroby i nerek. W celu wyjaśnienia szczegółów należy zwrócić się do lekarza.

– Ceftriaxone Kabi jest zwykle podawany w pojedynczej dawce.
– Zwykle dawka u dorosłych pacjentów wynosi od 1 do 2 g na dobę. W cięższych zakażeniach lekarz może zalecić zwiększenie dawki do 4 g na dobę.
– U dzieci i pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i nerek może być konieczne zastosowanie mniejszej dawki. Decyzję o tym podejmuje lekarz.

Ceftriaxone Kabi jest zwykle podawany nie krócej niż przez 3 dni po ustąpieniu gorączki.

W leczeniu rzeżączki, choroby przenoszonej drogą płciową, lub w celu zapobiegania zakażeniom pooperacyjnym może wystarczyć tylko jedna dawka leku.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI CEFTRIAXONE KABI, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Jeśli pacjent przypuszcza, że otrzymał zbyt dużą dawkę leku Ceftriaxone Kabi, powinien natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi lub pielęgniarce.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Pokarm nie wpływa na skuteczność leku Ceftriaxone Kabi. Nie jest konieczna zmiana diety, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ CEFTRIAXONE KABI W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeśli:
– jest w ciąży lub podejrzewa, że może być w ciąży; najlepiej nie stosować leku Ceftriaxone Kabi w okresie ciąży (szczególnie podczas pierwszych trzech miesięcy), chyba że lekarz uzna to za naprawdę niezbędne;
– karmi piersią; ten lek może przenikać do mleka kobiecego.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ULOTKA LEKU CEFTRIAXONE KABI – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – CEFTRIAXONE KABI CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - CEFTRIAXONE KABI CENA, REFUNDACJA

CEFTRIAXONE KABI OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here