Konsultacja merytoryczna:

Ceftriaxon Kabi 1 g

Ceftriaxon Kabi 1 g jest antybiotykiem stosowanym u dorosłych pacjentów i dzieci (także u noworodków). Jego działanie polega na zabijaniu bakterii powodujących zakażenia. Należy do grupy leków zwanych cefalosporynami.

Ceftriaxon Kabi 1 g stosowany jest w leczeniu zakażeń:
– mózgu (zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych);
– płuc;
– ucha środkowego;
– brzucha i ściany jamy brzusznej (zapalenia otrzewnej);
– dróg moczowych i nerek;
– kości i stawów;
– skóry i tkanek miękkich;
– krwi;
– serca.

Jaki jest skład Ceftriaxon Kabi 1 g, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest ceftriakson. Każda fiolka zawiera 1 g ceftriaksonu w postaci ceftriaksonu sodowego oraz 83 mg sodu.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ceftriaxon Kabi 1 g – jak stosować ten lek?

Ceftriakson zwykle podaje lekarz lub pielęgniarka. Podaje się go w kroplówce (infuzji dożylnej) lub we wstrzyknięciu bezpośrednio do żyły lub w mięsień. Ceftriakson przygotowuje lekarz, farmaceuta lub pielęgniarka i nie miesza się go ani nie podaje jednocześnie z roztworami zawierającymi wapń.

Zazwyczaj stosowana dawka
Lekarz zdecyduje, jaka dawka leku Ceftriaxon Kabi 1 g jest właściwa dla danego pacjenta. Dawka zależy od ciężkości i rodzaju zakażenia; od tego, czy pacjent stosuje inne antybiotyki; od wieku i masy ciała pacjenta oraz czynności wątroby i nerek pacjenta. Liczba dni lub tygodni, przez które pacjent będzie otrzymywał Ceftriaxon Kabi 1 g, zależy od rodzaju zakażenia.

Dorośli pacjenci, pacjenci w podeszłym wieku i dzieci w wieku 12 lat i więcej o masie ciała większej lub równej 50 kilogramów (kg):
– 1 do 2 g raz na dobę w zależności od ciężkości i rodzaju zakażenia. W przypadku ciężkiego zakażenia lekarz zastosuje większą dawkę (do 4 g raz na dobę). Jeśli dawka dobowa jest większa niż 2 g, lek można podać w jednej dawce lub w dwóch oddzielnych dawkach.

Noworodki, niemowlęta i dzieci w wieku od 15. dnia do 12 lat o masie ciała poniżej 50 kg:
– 50 do 80 mg leku Ceftriaxon Kabi 1 g na każdy kg masy ciała dziecka raz na dobę w zależności od ciężkości i rodzaju zakażenia. W przypadku ciężkiego zakażenia lekarz zastosuje większą dawkę do 100 mg na każdy kg masy ciała dziecka, maksymalnie 4 g raz na dobę. Jeśli dawka dobowa jest większa niż 2 g, lek można podać w jednej dawce na dobę lub w dwóch oddzielnych dawkach.
– Dzieci o masie ciała 50 kg i większej powinny otrzymać zwykłą dawkę dla dorosłych pacjentów.

Noworodki w wieku 0-14 dni:
– 20 do 50 mg leku Ceftriaxon Kabi 1 g na każdy kg masy ciała dziecka raz na dobę w zależności od ciężkości i rodzaju zakażenia.
– Maksymalna dawka dobowa nie może być większa niż 50 mg na każdy kg masy ciała dziecka.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek
Pacjent może otrzymać dawkę inną od zwykle stosowanej. Lekarz określi, jaka dawka leku Ceftriaxon Kabi 1 g jest właściwa dla danego pacjenta i będzie kontrolował dokładnie jego stan w zależności od ciężkości choroby wątroby i nerek.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego otrzymania dawki większej od przepisanej przez lekarza, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ceftriaxon Kabi 1 g – czy mogę spożywać alkohol?

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ceftriaxon Kabi 1 g w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Lekarz oceni korzyści ze stosowania leku Ceftriaxon Kabi 1 g dla matki i ryzyko dla dziecka.

Ulotka Ceftriaxon Kabi 1 g – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ceftriaxon Kabi 1 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań/infuzji Ceftriaxonum (w postaci ceftriaksonu sodowego)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 298.29 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ceftriaxon Kabi 1 g m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ceftriaxon Kabi 1 g, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań/infuzji Ceftriaxonum (w postaci ceftriaksonu sodowego)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 364.48 KB

Cena - ile kosztuje Ceftriaxon Kabi 1 g?

Cena Ceftriaxon Kabi 1 g i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ceftriaxon Kabi 1 g.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ceftriaxon Kabi 1 g? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Eubos Sensitive żel pod prysznic saszetka uzupełniająca (Opakowanie: 400 ml)Dostarcza skórze substancji pielęgnacyjnych, wyraźnie ją ujędrnia i nadaje jedwabistą gładkość. Zawiera mydła bezalkaliczne, posiada pH neutralne.Sposób użyciaRozprowadzić żel na mokrą skórę, delikatnie masować aż do uzyskania piany, następnie spłukać wodą. Dodatkowe informacjeSkóra normalna i sucha. Eubos Sensitive żel pod prysznic saszetka uzupełniająca (…

58.99 

Zastosowanie Hairvity Men kapsułki (Opakowanie: 60 )Hairvity Men kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety, przeznaczony dla mężczyzn, którego receptura ukierunkowana jest na wspomaganie zdrowego wyglądu włosów oraz skóry.

Składniki preparatu wywierają korzystny wpływ na kondycję włosów, jednocześnie je wzmacniając.Efekt działania Hairvity Men kapsułki (Opakowanie: 60 )Zawarte w preparacie składniki wzmacniają strukturę włosa, a takż…

45.99 

Zastosowanie Theraflu Total Grip (Opakowanie: 16 )Theraflu Total Grip (Opakowanie: 16 ) to lek stosowany w stanach przeziębienia i grypy. Łagodzi najczęstsze dolegliwości oraz przyspiesza powrót do zdrowia. Ma działanie przeciwgorączkowe i przeciwbólowe. Jest preparatem, który działa kompleksowo: zmniejsza także katar oraz ból gardła.
Efekt działania Theraflu Total Grip (Opakowanie: 16 )Główną substancją czynną, zawartą w Theraflu Total Grip (Opakowanie: 16 )…

20.44 

Zastosowanie Zatogrip Kids (Opakowanie: 120 ml)Zatogrip Kids (Opakowanie: 120 ml) to dietetyczny środek spożywczy o specjalnym przeznaczeniu medycznym stworzony z myślą o dzieciach powyżej 3. roku życia. Preparat może wpływać korzystnie na sprawność układu immunologicznego.
Produkt przeznaczony jest dla dzieci doświadczających problemów występowaniem podrażnień jamy ustnej, krtani czy gardła.
Preparat może być przyjmowany także w przypadku trudności…

18.99 

Zastosowanie Weleda Belebendes rewitalizujący tonik do włosów (Opakowanie: 100 ml)Weleda Belebendes rewitalizujący tonik do włosów (Opakowanie: 100 ml) to rewitalizujący tonik z olejku rozmarynowego, który został dodatkowo wzbogacony w cenne wyciągi z liści chrzanu i rozchodnika. Dzięki zawartym w nim składnikom wzmacnia włosy i utrzymuje zdrową skórę głowy co pozwala nadać włosom piękny wyglą…

42.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief