Canderox

(1 ocen, średnia: 5,00 na 10) 12345678910
Loading...

Działanie i wskazania

Substancją czynną leku jest kandesartan cyleksetylu. Należy on do grupy leków nazywanych antagonistami receptora angiotensyny II. Powoduje on rozluźnianie i rozszerzanie naczyń krwionośnych. Pomaga to obniżyć ciśnienie krwi. Lek Canderox ułatwia również sercu pompowanie krwi do wszystkich części ciała.

Lek ten stosowany jest w:
-leczeniu wysokiego ciśnienia krwi (nadciśnienia) u dorosłych.
-leczeniu dorosłych pacjentów z osłabioną czynnością mięśnia sercowego, jako terapia wspomagająca podczas leczenia inhibitorami konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE) lub gdy nie mogą być one stosowane (inhibitory ACE to grupa leków stosowanych w leczeniu
niewydolności serca).

Cena

Sprawdź ile kosztuje Canderox.

Skład

Substancją czynną leku jest kandesartan cyleksetylu.
Każda tabletka 4 mg zawiera 4 mg kandesartanu cyleksetylu.
Każda tabletka 8 mg zawiera 8 mg kandesartanu cyleksetylu.
Każda tabletka 16 mg zawiera 16 mg kandesartanu cyleksetylu.
Każda tabletka 32 mg zawiera 32 mg kandesartanu cyleksetylu.

Pozostałe składniki to: sodu dokuzynian, sodu laurylosiarczan, karmeloza wapniowa, skrobia żelowana kukurydziana, hydroksypropyloceluloza, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, żelaza tlenek czerwony (E172) (dotyczy wyłącznie tabletek 16 mg i 32 mg).

Dowiedz się więcej na temat substancji czynnej: .

Dawkowanie

Wysokie ciśnienie krwi:
· Zwykle stosowana dawka leku to 8 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę do 16 mg raz na dobę, a następnie do 32 mg raz na dobę, w zależności od reakcji na leczenie.
· Lekarz może zalecić mniejszą dawkę początkową w przypadku niektórych pacjentów, np. pacjentów z zaburzeniami wątroby, nerek, pacjentów, którzy utracili dużą ilość płynów, np. z powodu wymiotów, biegunki lub stosowania leków moczopędnych.
· U pacjentów rasy czarnej reakcja na leczenie może być słabsza, jeśli lek stosowany jest w monoterapii. Konieczne wówczas może być zastosowanie większych dawek.

Niewydolność serca:
· Zwykle stosowana dawka początkowa leku to 4 mg raz na dobę. Lekarz może zwiększyć dawkę dwukrotnie, w odstępach co najmniej 2-tygodniowych, do 32 mg raz na dobę. Lek Canderox może być przyjmowany z innymi lekami stosowanymi w leczeniu niewydolności serca, a lekarz zadecyduje, jaka terapia jest najbardziej odpowiednia dla pacjenta.

Przedawkowanie

W przypadku zastosowania większej dawki leku Canderox niż zalecana, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek można stosować podczas posiłków i niezależnie od posiłków.

Podczas stosowania leku należy skonsultować się z lekarzem, jeśli planowane jest spożycie alkoholu. Canderox może powodować omdlenie lub zawroty głowy.

Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Lekarz zazwyczaj zaleci przerwanie stosowania leku przed planowaną ciążą lub natychmiast po potwierdzeniu ciąży oraz zaleci przyjmowanie innego leku zamiast leku Canderox.
Nie zaleca się stosowania leku we wczesnym okresie ciąży i nie wolno go stosować po 3 miesiącu ciąży, ponieważ stosowany w tym okresie może poważnie zaszkodzić dziecku.

Nie zaleca się przyjmowania leku podczas karmienia piersią, zwłaszcza w przypadku karmienia piersią noworodka lub wcześniaka. Lekarz może zalecić stosowanie innego leku.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów - forum o lekach

PODZIEL SIĘ DOŚWIADCZENIAMI NA TEMAT STOSOWANEGO PRODUKTU

Proszę wpisz swoją opinię!
Please enter your name here