Konsultacja merytoryczna:

Amisan

Amisulpryd należy do grupy leków przeciwpsychotycznych, które pomagają kontrolować objawy choroby psychicznej zwanej schizofrenią.

Do objawów schizofrenii należą urojenia (dziwne lub nietypowe myśli), omamy (pacjent widzi lub słyszy rzeczy, których w rzeczywistości nie ma), nietypowe zachowanie, które może być agresywne (są to tak zwane objawy pozytywne), wycofanie, przygaszenie (są to tak zwane objawy negatywne).

Jaki jest skład Amisan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest amisulpryd.
Jedna tabletka leku Amisan zawiera 50 mg, 100 mg lub 200 mg amisulprydu.

Inne składniki leku to: skrobia żelowana, kukurydziana, laktoza jednowodna, metyloceluloza 400 cP, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Amisan – jak stosować ten lek?

Lek Amisan należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy
ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Objawy pozytywne
Zazwyczaj stosowana dawka wynosi od 400 mg do 800 mg amisulprydu na dobę i jest ustalana przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta, zależnie od rodzaju i ciężkości choroby oraz czynności nerek pacjenta. Maksymalna dawka dobowa to 1200 mg.

Jednocześnie występujące objawy pozytywne i negatywne
Lekarz dostosuje dawkę leku tak, żeby uzyskać optymalną kontrolę objawów pozytywnych. W leczeniu podtrzymującym lekarz zaleci najmniejszą, skuteczną dla pacjenta dawkę leku.

Objawy negatywne
Zazwyczaj stosowana dawka wynosi od 50 mg do 300 mg amisulprydu na dobę i jest ustalana przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta, zależnie od rodzaju i ciężkości choroby oraz czynności nerek pacjenta.

Niewydolność nerek
Lekarz dobierze właściwą dawkę leku. Dawka może być zmniejszona do połowy lub do jednej trzeciej
zwykłej dawki.

Niewydolność wątroby
Nie ma konieczności modyfikowania dawki.

Jeżeli pacjent stosuje dawkę dobową do 300 mg aminosulpridu, należy zażywać ją raz na dobę. Jeżeli pacjent stosuje dawkę większą niż 300 mg amisulpridu na dobę, należy podzielić dawkę dobową na dwie części i zażyć połowę rano, a drugą połowę wieczorem. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Tabletki należy zażywać bez żucia, popijając dużą ilością wody. Można je zażywać podczas jedzenia lub między posiłkami.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeżeli pacjent (lub ktoś inny) zażyje wiele tabletek na raz lub jeżeli podejrzewamy, że dziecko połknęło jakąś tabletkę, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. Przedawkowanie najprawdopodobniej spowoduje senność, śpiączkę, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i nienormalne ruchy. Udając się do szpitala lub do lekarza należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki, tę ulotkę informacyjną oraz opakowanie leku, aby lekarz wiedział, jaki lek został zażyty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amisan – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku Amisan, ponieważ może nasilać się działanie alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amisan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku Amisan w czasie ciąży. Nie należy stosować leku Amisan podczas ciąży, chyba, że lekarz zdecyduje inaczej. U noworodków, których matki stosowały lek Amisan w ostatnim trymestrze (ostatnie 3 miesiące ciąży) mogą wystąpić następujące objawy: drżenie, sztywność mięśni i (lub) osłabienie, senność, pobudzenie, trudności z oddychaniem oraz trudności związane z karmieniem. W razie zaobserwowania takich objawów u własnego dziecka, należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku Amisan.

Ulotka Amisan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Amisan, 50 mg, 100 mg, 200 mg tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 70 razy

Rozmiar plku 72.92 KB


Amisan, 400 mg tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 43 razy

Rozmiar plku 247.16 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amisan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Amisan, 50 mg, 200 mg tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 54 razy

Rozmiar plku 104.04 KB


Amisan, 100 mg tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 38 razy

Rozmiar plku 91.86 KB


Amisan, 400 mg tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 38 razy

Rozmiar plku 103.35 KB

Cena - ile kosztuje Amisan?

Cena Amisan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Amisan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Amisan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Amisan”

  1. ja zażywam największa dawkę leku 800 mg rano i 400 w południe choruje na schizofrenie cenestopatyczną i ten lek bardzo mi pomogł wcześniej miałem urojenia i omamy teraz żyje normalnie i pracuje z chęcią wstaje do pracy a na wieczór biorę kwetaplex 700mg i 100mg chloropiksenu i doraznie hydroksyzyne 50mg duże są to dawli ponieważ miałem zaostrzenie objawów i trafiłem do szpitala

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Multi Gyn Actigel Żel (Opakowanie: 50 ml)Multi Gyn Actigel Żel (Opakowanie: 50 ml) jest przeznaczony do zastosowania w przypadku bakteryjnych dolegliwości pochwy - leczy jak również zapobiega ich rozwojowi. Eliminuje towarzyszące tego typu schorzeniom upławy, nieprzyjemny zapach jak również łagodzi swędzenie i podrażnienia, zaczerwienienia czy bolesność. Idealnie nadaje się do zastosowania, jeśli leczenie bakteryjnego zakażenia pochwy nie wymaga stosowania antybiotyków…

70.99 

Zastosowanie Vichy krem na rozstępy Action Integrale Vergetures (Opakowanie: 200 ml)Krem na rozstępy Vichy Action Integrale Vergetures przeznaczony jest do stosowania w celu niwelowania istniejących rozstępów oraz zapobieganiu powstawania nowych.

Produkt przeciw rozstępom zawiera krzemionkę, odżywcze oleje roślinne, a także hydroksyprolinę.

Krem może być stosowany na początku ciąży, aby zapobiec powstawaniu rozstępów.

Krem Vichy na rozstę…

99.09 

Zastosowanie Vichy Dermablend Covermatte Puder 35 – Sand (Opakowanie: 9.5 g)Vichy Dermablend Covermatte Puder 35 – Sand (Opakowanie: 9.5 g) to kosmetyk przeznaczony dla osób chcących makijażem zakryć niedoskonałości swojej cery. Może być stosowany codziennie, samodzielnie lub razem z podkładem i korektorem. Dołączona do produktu gąbeczka ułatwia aplikację.Efekt działania Vichy Dermablend Covermatte Puder 35 – Sand (Opakowanie: 9.5 g)Pigmenty mineralne zapewniają efekt równomiernego kolorytu…

85.99 

Zastosowanie Rennie Antacidum tabletki do ssania (Opakowanie: 48 )Rennie Antacidum tabletki do ssania (Opakowanie: 48 ) to lek łagodzący objawy nadkwaśnością w żołądku. Służy do objawowego leczenia takich dolegliwości jak zgaga, niestrawność czy wzdęcia. Neutralizuje pH kwasu solnego w układzie pokarmowym i dzięki temu wspiera spokojne i bezbolesne trawienie.
Efekt działania Rennie Antacidum tabletki do ssania (Opakowanie: 48 )Rennie Antacidum tabletki do ssania (…

22.99 

Zastosowanie VISCOPLAST Polovis rozm 5 m x 50 mm (Opakowanie: 1 )VISCOPLAST Polovis rozm 5 m x 50 mm (Opakowanie: 1 ) zapewnia doskonałe zabezpieczenie wszystkich rodzajów opatrunku, szczególnie gazy. Do jego głównych właściwości należą: wodoodporność, rozdzieranie się w obu kierunkach, tkana struktura, brak zawartości lateksu. Bezpiecznie przylega do powierzchni i jest wygodny w użytkowaniu, dlatego można nim zabezpieczać szyny i inne niestabilne opatrunki.

Dla osób…

13.46 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief