Amisan

Działanie i wskazania

Amisulpryd należy do grupy leków przeciwpsychotycznych, które pomagają kontrolować objawy choroby psychicznej zwanej schizofrenią.

Do objawów schizofrenii należą urojenia (dziwne lub nietypowe myśli), omamy (pacjent widzi lub słyszy rzeczy, których w rzeczywistości nie ma), nietypowe zachowanie, które może być agresywne (są to tak zwane objawy pozytywne), wycofanie, przygaszenie (są to tak zwane objawy negatywne).

Amisan cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Amisan:

  • cena leku Amisan (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Amisan z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Amisan - cena leku.

Skład

Substancją czynną leku jest amisulpryd.
Jedna tabletka leku Amisan zawiera 50 mg, 100 mg lub 200 mg amisulprydu.

Inne składniki leku to: skrobia żelowana, kukurydziana, laktoza jednowodna, metyloceluloza 400 cP, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Lek Amisan należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy
ponownie skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Objawy pozytywne
Zazwyczaj stosowana dawka wynosi od 400 mg do 800 mg amisulprydu na dobę i jest ustalana przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta, zależnie od rodzaju i ciężkości choroby oraz czynności nerek pacjenta. Maksymalna dawka dobowa to 1200 mg.

Jednocześnie występujące objawy pozytywne i negatywne
Lekarz dostosuje dawkę leku tak, żeby uzyskać optymalną kontrolę objawów pozytywnych. W leczeniu podtrzymującym lekarz zaleci najmniejszą, skuteczną dla pacjenta dawkę leku.

Objawy negatywne
Zazwyczaj stosowana dawka wynosi od 50 mg do 300 mg amisulprydu na dobę i jest ustalana przez lekarza indywidualnie dla każdego pacjenta, zależnie od rodzaju i ciężkości choroby oraz czynności nerek pacjenta.

Niewydolność nerek
Lekarz dobierze właściwą dawkę leku. Dawka może być zmniejszona do połowy lub do jednej trzeciej
zwykłej dawki.

Niewydolność wątroby
Nie ma konieczności modyfikowania dawki.

Jeżeli pacjent stosuje dawkę dobową do 300 mg aminosulpridu, należy zażywać ją raz na dobę. Jeżeli pacjent stosuje dawkę większą niż 300 mg amisulpridu na dobę, należy podzielić dawkę dobową na dwie części i zażyć połowę rano, a drugą połowę wieczorem. W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Tabletki należy zażywać bez żucia, popijając dużą ilością wody. Można je zażywać podczas jedzenia lub między posiłkami.

Przedawkowanie

Jeżeli pacjent (lub ktoś inny) zażyje wiele tabletek na raz lub jeżeli podejrzewamy, że dziecko połknęło jakąś tabletkę, należy bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem. Przedawkowanie najprawdopodobniej spowoduje senność, śpiączkę, zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i nienormalne ruchy. Udając się do szpitala lub do lekarza należy zabrać ze sobą pozostałe tabletki, tę ulotkę informacyjną oraz opakowanie leku, aby lekarz wiedział, jaki lek został zażyty.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku Amisan, ponieważ może nasilać się działanie alkoholu.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku Amisan w czasie ciąży. Nie należy stosować leku Amisan podczas ciąży, chyba, że lekarz zdecyduje inaczej. U noworodków, których matki stosowały lek Amisan w ostatnim trymestrze (ostatnie 3 miesiące ciąży) mogą wystąpić następujące objawy: drżenie, sztywność mięśni i (lub) osłabienie, senność, pobudzenie, trudności z oddychaniem oraz trudności związane z karmieniem. W razie zaobserwowania takich objawów u własnego dziecka, należy skontaktować się z lekarzem. Nie należy karmić piersią podczas stosowania leku Amisan.

Ulotka – skutki uboczne

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Opinie pacjentów o Amisan - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

1 KOMENTARZ

  1. ja zażywam największa dawkę leku 800 mg rano i 400 w południe choruje na schizofrenie cenestopatyczną i ten lek bardzo mi pomogł wcześniej miałem urojenia i omamy teraz żyje normalnie i pracuje z chęcią wstaje do pracy a na wieczór biorę kwetaplex 700mg i 100mg chloropiksenu i doraznie hydroksyzyne 50mg duże są to dawli ponieważ miałem zaostrzenie objawów i trafiłem do szpitala

Please enter your comment!
Please enter your name here