Konsultacja merytoryczna:

Amisulpryd Apotex

Substancją czynną leku jest amisulpryd. Amisulpryd należy do grupy leków nazywanych lekami neuroleptycznymi. Amisulpryd Apotex jest wskazany w leczeniu schizofrenii.

Schizofrenia może powodować, że pacjenci czują, widzą lub słyszą rzeczy, które nie mają miejsca, odczuwają dziwne i niepokojące myśli, zmiany w zachowaniu i wyobcowanie. Pacjenci mogą także odczuwać napięcie, niepokój lub przygnębienie. Amisulpryd poprawia zaburzenia myśli, odczuwania lub zachowania. Amisulpryd Apotex stosowany jest w leczeniu rozpoczynającej się, jak również przewlekłej schizofrenii.

Jaki jest skład Amisulpryd Apotex, jakie substancje zawiera?

Amisulpryd Apotex, 200 mg, tabletki
– Substancją czynną leku jest amisulpryd. Każda tabletka zawiera 200 mg amisulprydu.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, metyloceluloza, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian.

Amisulpryd Apotex, 400 mg, tabletki
– Substancją czynną leku jest amisulpryd. Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg amisulprydu.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, metyloceluloza, karboksymetyloskrobia sodowa typ A, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, tytanu dwutlenek (E171), talk, magnezu stearynian, makrogol 6000.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Amisulpryd Apotex – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Stosowanie leku
• Lek należy przyjmować doustnie.
• Tabletki należy połykać w całości lub podzielone, popijając wodą. Tabletek nie należy żuć.
• Lek należy przyjmować przed posiłkiem.
• W przypadku wrażenia, że działanie leku jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza. Nie należy samodzielnie zmieniać dawkowania.
• Jeśli lekarz poinformował pacjenta, że występuje u niego nietolerancja pewnych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed zażyciem tego leku.

Zalecana dawka
Wielkość dawki zależy od nasilenia choroby. Należy dokładnie przestrzegać zaleceń lekarza.

Dorośli
Zazwyczaj stosowana dawka wynosi od 50 mg do 800 mg na dobę.
Lekarz może rozpocząć leczenie od mniejszej dawki, jeśli jest to potrzebne.
Jeśli jest to konieczne, lekarz może zalecić dawkę do 1200 mg na dobę.
Dawki mniejsze niż 300 mg na dobę można stosować raz na dobę, jako dawki pojedyncze. Lek należy przyjmować każdego dnia o tej samej porze.
Dawki większe niż 300 mg na dobę zaleca się przyjmować w dwóch dawkach podzielonych, połowę rano i połowę wieczorem.
Dostępne są leki innych firm farmaceutycznych, zawierające amisulpryd w mniejszych dawkach (jak tabletki 50 mg).

Osoby w podeszłym wieku
Bezpieczeństwo stosowania w tej grupie było badane na ograniczonej liczbie osób. Lekarz będzie uważnie kontrolował stan pacjenta z uwagi na większe ryzyko wystąpienia niskiego ciśnienia tętniczego krwi lub senności wywołanych podaniem leku.

Osoby z zaburzeniami czynności nerek
Lekarz może zmniejszyć wielkość dawki.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie określono skuteczności ani bezpieczeństwa stosowania amisulprydu w grupie wiekowej od okresu pokwitania do 18 lat. Mało jest danych na temat stosowania amisulprydu u młodzieży ze schizofrenią.
Dlatego nie stosuje się tego leku u dzieci i młodzieży, gdyż nie ustalono dotychczas bezpieczeństwa jego stosowania w tej grupie wiekowej.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub udać się do oddziału ratunkowego najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie po leku, aby lekarz wiedział, co pacjent zażył. Mogą wystąpić następujące objawy: niepokój, drżenie, sztywność mięśni, niskie ciśnienie tętnicze krwi, zawroty głowy lub senność, która może prowadzić do utraty świadomości.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amisulpryd Apotex – czy mogę spożywać alkohol?

• Tabletki leku Amisulpryd Apotex należy połykać przed posiłkiem, popijając dużą ilością wody.
• Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku Amisulpryd Apotex, ponieważ alkohol może wpływać na działanie leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amisulpryd Apotex w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Nie należy stosować leku Amisulpryd Apotex, jeśli pacjentka karmi piersią lub planuje karmić piersią.

Nie zaleca się przyjmowania tego leku podczas ciąży, chyba że korzyść z zastosowania leku dla matki uzasadnia podjęcie takiego ryzyka.
Przed rozpoczęciem leczenia, kobiety w wieku rozrodczym powinny szczegółowo omówić z lekarzem skuteczne metody antykoncepcji.

U noworodków, których matki stosowały amisulpryd w trzecim trymestrze (ostatnie trzy miesiące ciąży), mogą wystąpić następujące objawy: drżenie, sztywność i (lub) osłabienie mięśni, senność, pobudzenie, problemy z oddychaniem i trudności w karmieniu. Jeśli u dziecka wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy skontaktować się z lekarzem.

Ulotka Amisulpryd Apotex – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Amisulpryd Apotex, 200 mg, tabletki (Amisulpryd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 195.86 KB


Amisulpryd Apotex, 400 mg, tabletki (Amisulpryd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 197.11 KB

Charakterystyka produktu
leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amisulpryd Apotex m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Amisulpryd Apotex, 200 mg, tabletki (Amisulpryd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 239.91 KB


Amisulpryd Apotex, 400 mg, tabletki (Amisulpryd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 241.19 KB

Cena - ile kosztuje Amisulpryd Apotex?

Cena Amisulpryd Apotex i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Amisulpryd Apotex.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Amisulpryd Apotex? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Chrom wspiera między innymi utrzymanie właściwego stężenia glukozy we krwi. Tabletki GTF Chromium zawierają chelat aminokwasowy chromu Chelavite®, który z nawiązką realizuje zapotrzebowanie na ten składnik. Preparat w dużym, ekonomicznym opakowaniu.

Symbol zastępczy

Produkt leczniczy Lactulosum Takeda 2,5g/5ml wskazany jest do stosowania przede wszystkim w przypadku przewlekłych zaparciach u dzieci i dorosłych, ponadto przy encefalopatii w przebiegu niewydolności wątroby. Substancją czynną leku jest laktuloza.

SWANSON Acetyl L-Carnitine to suplement diety, którego substancja czynna acetylo-l-karnityna ma znaczący udział w produkcji neuroprzekaźników, a co za tym idzie niesie wsparcia dla dobrej koncentracji i zdrowia układu nerwowego.

Bogaty zestaw witamin i substancji naturalnych idealnie spełniający potrzeby kobiecego organizmu. Substancje czynne pomogą zatroszczyć się o dobrą kondycję skóry, zadbać o właściwe ciśnienie krwi i korzystnie wpłyną na kondycję umysłowo-fizyczną.

Ziele glistnika w postaci suszu do sporządzania naparu do picia. W produkcie firmy Herbapol Kraków znajdziemy jedynie najwyższej jakości, specjalnie selekcjonowane ziele glistnika. Sprawdzi się ono doskonale jako wsparcie dla wątroby.

Ciśnieniomierz zegarowy Tech-Med CIS_TM-H w kolorze czarnym służy do precyzyjnego pomiaru ciśnienia krwi. Zakres pomiarowy aparatu wynosi: 0-300mmHg. W zestawie znajduje się mankiet na ramię w rozmiarze 22-33cm.

Sulphodent Pasta lecznicza do zębów z substancjami aktywnymi biologicznie, której stosowanie wskazane jest w profilaktyce paradontozy. Pasta wspomaga gojenie się zapaleń przyzębia i zapaleń dziąseł, a dodatkowo doskonale odświeża oddech.

LOVI Łyżeczka do butelek służy do karmienia i podawania dzieciom powyżej 4 miesiąca życia pierwszych kaszek czy zupek. Jest wygodna i łatwa w użyciu. Ogranicza ryzyko rozlewania pokarmu.

Syrop Apetizer stosuje się u dzieci powyżej 3 roku życia: przy braku apetytu, w celu zapewnienia prawidłowego procesu trawienia, składniki wpływają korzystnie na odporność organizmu.

Selectin, to nowoczesny suplement diety, który dzięki zawartości specjalnie wyselekcjonowanych składników korzystnie wpływa na komfort i jakość życia seksualnego mężczyzn, poprzez pomoc w opóźnieniu wytrysku nasienia.

WAZELINA biała 20g

Seboravit Szampon z czarnej rzepy marki Farmona, to kosmetyk polecany osobom mającym włosy słabe, skłonne do przetłuszczania się. Formuła szamponu Seboravit, zmniejsza aktywność gruczołów łojowych i reguluje wydzielanie sebum.

Dernilan M40 krem keratolityczny charakteryzuje się wyjątkową formułą z wysokim stężeniem mocznika – aż 40%! Preparat ten jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry, która zmaga się z problemem nadmiernego rogowacenia naskórka np. na stopach.

Jeden z najsilniejszych antyoksydantów – witamina E, znana również jako „witamina młodości” zawarta w suplemencie diety Tokovit E natural 200 wspomaga ochronę komórek organizmu przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Spray zapachowy Mosquito Killer bazuje na naturalnych olejkach eterycznych. Zawarte w preparacie olejki – cytronellowy, lawendowy oraz olejek z miodli indyjskiej skutecznie odstraszają takie uciążliwe owady jak komary, osy i meszki.

Unikalna formuła złożona w 100% z naturalnych składników. Suplement diety Prostyron Advanced zawiera kompleks molekularny Xanurin, na który składają się m.in. roślinne ekstrakty, które wspierają utrzymanie dróg moczowych i prostaty…

Orsalit przeznaczony jest do uzupełniania płynów i składników mineralnych podczas biegunki i/lub wymiotów. Może być stosowany u niemowląt, dzieci i osób dorosłych. Ma postać proszku, który po rozpuszczeniu…

Formuła na bazie parafiny, mocznika i gliceryny stworzona do codziennej pielęgnacji skóry atopowej i wrażliwej. Krem nawilżająco-natłuszczający Paraderm Atopea łagodzi takie objawy jak podrażnienia, zaczerwienienie, przesuszenie i swędzenie skóry.

VENOSAN Fix to mieszanka ziołowa, która wykazuje właściwości wspomagające krążenie żylne i poprawia ukrwienie. Sprawdza się w przypadku dolegliwości związanych z opuchnięciami i ciężkością nóg.

Produkt leczniczy Sachodent żel do stosowania w jamie ustnej wskazany jest w leczeniu stanów zapalnych, bólu, uszkodzeń, podrażnień, owrzodzeń zlokalizowanych w jamie ustnej. Substancją czynną jest choliny salicylan. Stosować powyżej 16. roku życia.