Konsultacja merytoryczna:

Amsulgen

Lek Amsulgen zawiera jako substancję czynną amisulpryd. Amisulpryd należy do grupy leków przeciwpsychotycznych, które pomagają kontrolować objawy choroby psychicznej zwanej schizofrenią.

Do objawów schizofrenii należą:
· urojenia (dziwne lub nietypowe myśli),
· omamy (pacjent widzi lub słyszy rzeczy, których w rzeczywistości nie ma),
· podejrzliwość lub zachowania agresywne bez wyraźnego powodu (są to tak zwane objawy pozytywne),
· wycofanie, przygaszenie (są to tak zwane objawy negatywne).

Lek Amsulgen może być stosowany na początku jak i do długotrwałego leczenia schizofrenii.

Jaki jest skład Amsulgen, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest amisulpryd.

Amsulgen, 200 mg oraz 400 mg,
Każda tabletka 100 mg zawiera 100 mg amisulprydu.
Każda tabletka 200 mg zawiera 200 mg amisulprydu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna (patrz punkt 2 „Lek Amsulgen zawiera laktozę”), celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), hypromeloza, magnezu stearynian

Amsulgen, 400 mg,
Każda tabletka 400 mg zawiera 400 mg amisulprydu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna (patrz punkt 2 „Lek Amsulgen zawiera laktozę”), celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), hypromeloza, magnezu stearynian
Otoczka tabletki zawiera hypromelozę, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 400.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Amsulgen – jak stosować ten lek?

Dorośli
Jeśli u pacjenta występują objawy pozytywne, zalecana dawka wynosi od 400 mg do 800 mg amisulprydu na dobę. Lekarz dostosuje dawkę leku indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od typu i nasilenia objawów oraz od czynności nerek. Maksymalna dawka wynosi 1200 mg na dobę.

Jeśli u pacjenta występują jednocześnie objawy pozytywne i negatywne, lekarz dostosuje dawkę leku indywidualnie dla każdego pacjenta, tak aby uzyskać odpowiednią kontrolę objawów pozytywnych. W leczeniu podtrzymującym lekarz zastosuje najmniejszą skuteczną dawkę.

Jeśli u pacjenta występują głównie objawy negatywne, zalecana dawka wynosi od 50 mg do 300 mg amisulprydu na dobę. Lekarz dostosuje dawkę leku indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od typu i nasilenia objawów oraz od czynności nerek.

Pacjenci powyżej 65 lat
Lek Amsulgen może powodować senność lub spadek ciśnienia krwi. Nie jest zalecane stosowanie leku u pacjentów powyżej 65 lat, ze względu na niewielkie doświadczenie w stosowaniu leku w tej grupie wiekowej.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Skuteczność i bezpieczeństwo amisulprydu u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat nie zostały ustalone. Jeśli jest to absolutnie konieczne, leczenie młodzieży w wieku od 15 do 18 lat musi być inicjowane i przeprowadzone przez lekarza mającego doświadczenie w leczeniu schizofrenii w tej grupie wiekowej.

Dzieciom i młodzieży poniżej 15 lat nie wolno stosować tego leku (patrz punkt 2 „Kiedy nie stosować leku Amsulgen” w załączonych poniżej ulotkach).

Pacjenci z niewydolnością nerek
Lekarz zwykle zaleci stosowanie mniejszej dawki leku. Dawka może być zmniejszona do połowy lub jednej trzeciej zazwyczaj stosowanej dawki, w zależności od wydolności nerek.

Jak stosować lek:
· tabletki połykać w całości, popijając szklanką wody,
· lek można stosować w trakcie posiłków lub między posiłkami,
· dawki leku poniżej 300 mg na dobę można przyjmować jeden raz na dobę, najlepiej zawsze o tej samej porze,
· w przypadku dawki leku większej niż 300 mg na dobę należy przyjmować połowę dawki rano, a drugą połowę wieczorem,
· tabletki 100 mg, 200 mg i 400 mg mogą być dzielone na równe dawki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Amsulgen, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą tabletki, ulotkę i/lub opakowanie leku, aby lekarz wiedział, jaki lek został przyjęty. Mogą wystąpić objawy, takie jak: niepokój lub drżenie, sztywność mięśni, niskie ciśnienie krwi, senność, które mogą prowadzić do utraty przytomności.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amsulgen – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku Amsulgen, ponieważ może nasilać się działanie alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amsulgen w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

U noworodka, którego matka stosowała lek Amsulgen podczas ostatniego trymestru (ostatnie trzy miesiące) ciąży, mogą wystąpić następujące objawy: drżenie, sztywność mięśni i/lub osłabienie, senność, pobudzenie, trudności w oddychaniu, trudności związane z karmieniem. W razie zaobserwowania takich objawów u własnego dziecka, należy skontaktować się lekarzem.

Ulotka Amsulgen – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Amsulgen, 100 mg, 200 mg, tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 75.46 KB


Amsulgen, 400 mg, tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku 74.09 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amsulgen m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Amsulgen, 100 mg, 200 mg, tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 17 razy

Rozmiar plku 99.19 KB


Amsulgen, 400 mg, tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 16 razy

Rozmiar plku 99.05 KB

Cena - ile kosztuje Amsulgen?

Cena Amsulgen i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Amsulgen.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Amsulgen? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Balsam Chiński (Opakowanie: 20 ml)Balsam Chiński (Opakowanie: 20 ml) jest stosowany w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu. Przeznaczony jest do pielęgnacji i masażu ciała. Przynosi ulgę dzięki odprężeniu i miejscowemu rozgrzaniu a ponadto łagodzi skutki ukąszeń owadów. Efekt działania Balsam Chiński (Opakowanie: 20 ml)Stymuluje przepływ krwi w skórze, dzięki czemu jest odpowiedni do pielęgnacji i masaż…

27.99 

Zastosowanie Tantum Verde pastylki sm.miętowy (Opakowanie: 30 )Tantum Verde pastylki sm.miętowy (Opakowanie: 30 ) to produkt leczniczy w postaci pastylek do ssania, które zmniejszają stan zapalny w jamie ustnej. Łagodzi ból i podrażnienia wywołane infekcją. Ma działanie miejscowo znieczulające. Niweluje bakterie i grzyby namnażające się na błonach śluzowych.
Efekt działania Tantum Verde pastylki sm.miętowy (Opakowanie: 30 )Tantum Verde…

24.05 

Zastosowanie La Roche Posay Toleriane Teint Compact podkład w kompakcie nr 15 (Opakowanie: 9 g)La Roche Posay Toleriane Teint Compact podkład w kompakcie nr 15 (Opakowanie: 9 g) przeznaczony jest do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Posiada konsystencję lekkiego kremu, który zapewnia idealne krycie wszelkich niedoskonałości (cienie pod oczami, blizny, zmiany trądzikowej, naczynka, zaczerwienienia).

Dzięki dołączonej do produktu delikatnej gą…

89.99 

Zastosowanie AMOLowe na gardło pastylki do ssania (Opakowanie: 16 )AMOLowe na gardło pastylki do ssania (Opakowanie: 16 ) to suplement diety w formie pastylek do ssania. Preparat zawiera w składzie ekstrakty z ziela tymianku i korzenia prawoślazu, które mogą wspomóc prawidłową pracę gardła i strun głosowych.
Suplement przeznaczony jest dla osób borykających się z podrażnieniami gardła i strun głosowych…

9.49 

Zastosowanie Lefrosch Versic emulsja przeciwgrzybiczo-złuszczająca (Opakowanie: 110 ml)Lefrosch Versic emulsja przeciwgrzybiczo-złuszczająca (Opakowanie: 110 ml) jest emulsją złuszczającą o działaniu przeciwgrzybiczym. Preparat przyczynia się do ułatwienia procesów powierzchownego złuszczania się naskórka.

Preparat przeznaczony jest do stosowania w przypadku występowania łupieżu pstrego u osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Emulsja zalecana jest także dla osó…

26.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief