Konsultacja merytoryczna:

Symamis

Lek Symamis jest lekiem stosowanym w leczeniu zaburzeń psychicznych (lek przeciwpsychotyczny).

Obniża aktywność określonych obszarów w mózgu, które są istotne dla objawów chorób psychicznych.

Lek Symamis jest stosowany w leczeniu choroby zwanej schizofrenią. Schizofrenia jest długotrwałym stanem psychicznym, który wpływa na zmianę sposobu myślenia, postrzegania i zachowania pacjenta w porównaniu do prawidłowego.

Lekarz może przepisać lek Symamis również do leczenia innych objawów. Należy zawsze przestrzegać zaleceń lekarza.

Jaki jest skład Symamis, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest amisulpryd. Każda tabletka zawiera 50 mg, 100 mg, 200 mg lub 400 mg amisulprydu.

Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), hypromeloza 2910, celuloza mikrokrystaliczna PH-101, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Symamis – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka to:
Dorośli
Lekarz dostosuje wielkość dawki w zależności od reakcji pacjenta na leczenie. Zazwyczaj stosowana dawka leku wynosi 50-300 mg na dobę lub 400-800 mg na dobę, zależnie od objawów choroby. W pojedynczych przypadkach dawka może zostać zwiększona do 1200 mg na dobę.

Jeśli pacjent przyjmuje dawkę jednorazową większą niż 400 mg na dobę, dawka powinna zostać podzielona na dwie dawki.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku Symamis nie należy podawać dzieciom przed okresem dojrzewania płciowego.

Stosowanie u pacjentów z zaburzeniami nerek
Jeśli pacjent ma obniżoną sprawność nerek, lekarz może zalecić mniejszą dawkę. Należy postępować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Instrukcja przyjmowania leku
Należy połknąć tabletkę leku Symamis przed posiłkiem, popijając dużą ilością wody.
Symamis, 200 mg oraz Symamis, 400 mg: linia podziału na tabletce ułatwia tylko jej rozkruszenie w celu łatwiejszego połknięcia, a nie podział na równe dawki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Symamis, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą opakowanie leku.

Objawy przedawkowania mogą obejmować: senność, sedację, ruchy mimowolne, zawroty głowy, omdlenia (spowodowane niskim ciśnieniem krwi) i śpiączkę.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Symamis – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy pić alkoholu podczas stosowania leku Symamis, gdyż może to nasilać działanie usypiające leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Symamis w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza, przed zastosowaniem tego leku.

Następujące objawy mogą wystąpić u noworodków, których matki stosowały amisulpryd w ostatnim trymestrze ciąży (ostatnie trzy miesiące ciąży):
− drżenie, sztywność mięśni i (lub) osłabienie,
− senność, pobudzenie, zaburzenia oddychania,
− trudności związane z karmieniem.
W razie zaobserwowania takich objawów u dziecka, należy skontaktować się z lekarzem.

Nie należy przyjmować leku Symamis podczas karmienia piersią.

Ulotka Symamis – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Symamis, 50 mg, 100 mg, 200 mg, 400 mg, tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 197.42 KB

 

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Symamis m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Symamis, 50 mg, 100 mg, 200 mg, 400 mg, tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 1 razy

Rozmiar plku 267.29 KB

 

Cena - ile kosztuje Symamis?

Cena Symamis i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Symamis.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Symamis? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Specjalistyczna higiena i pielęgnacja okolic intymnych – emulsja HydroVag. Preparat działa nawilżająco i ochronnie. Preparat zawiera m.in. hialuronian sodu, ekstrakty z kory dębu i mydlnicy lekarskiej oraz metabolity bakterii z rodzaju Lactobacillus.

Laktator to urządzenie ułatwiające odciąganie pokarmu. Wśród licznych produktów tego typu na rynku warto wyróżnić Laktator ręczny Basic 12/205 marki Canpol. Jest on bardzo prosty w obsłudze, a także łatwy…

Tradycyjnie stosowane w dolegliwościach żołądkowych oraz w przypadku braku łaknienia Krople żołądkowe. Jest to produkt leczniczy zawierający składniki pochodzenia roślinnego m.in.: wyciąg z ziela dziurawca czy nalewkę z korzenia kozłka.

Wskazany na trudno gojące się rany, oparzenia (także słoneczne), przewlekłe stany zapalne skóry przebiegające z nadmiernym złuszczaniem i rogowaceniem (m.in. atopowe zapalenie skóry, wyprysk, łuszczyca), płytkie owrzodzenia, ubytki sk

Na problemy z zasypianiem zaleca się przyjmować 1mg melatoniny 30 minut przed pójściem spać. Dokładnie taką porcję tego składnika znajdziemy w suplemencie diety Melatonina z ziołami, który zawiera również ekstrakty z chmielu, melisy i…

OLIMP Glutamine Xplode powder to jedyny produkt na rynku, dzięki któremu otrzymujesz naprawdę skuteczną ochronę przed uszkodzeniem mięśni po morderczym treningu oraz wspomagasz ich błyskawiczną regenerację. Zawiera L-glutaminę oraz VIT-A-MIN SuperCharge.

ZIELONA HERBATA APTEO to naturalny produkt, który korzystnie wpływa na funkcjonowanie organizmu. Przyśpiesza przemianę materii oraz proces spalania tłuszczów. Działa antyoksydacyjnie.

LOVI Butelka szklana Diamond Glass Retro Girl to produkt, który umożliwia karmienie niemowląt i noworodków bez ryzyka wystąpienia zaburzeń odruchu ssania. Charakteryzuje się wysoką jakością wykonania.

Po 50. roku życia wzrasta zapotrzebowanie na określone składniki mineralne i witaminy. Suplement diety Acti Vita-miner Senior został stworzony z myślą o osobach starszych, zawiera między innymi witaminę A, witaminę D, witaminy z grupy B i luteinę.

Preparat korzystnie wpływający na prawidłowe działanie organizmu – Ashwagandha 600 Sport marki Olimp. Suplement diety wspiera m.in. rozrost masy mięśniowej oraz wpływa korzystnie na tempo regeneracji potreningowej.

HERBATKA NA TRAWIENIE FIX to naturalny suplement diety, który pozytywnie wpływa na działanie układu pokarmowego – łagodzi stany zapalne w jego obrębie, pobudza produkcję żółci oraz usuwa wzdęcia i uczucie pełności.

Maxulg krem do stóp to krem o działaniu przeciwgrzybicznym. Doskonale nawilża i wygładza skórę. awiera naturalne preparaty grzybobójcze i antyseptyczne: ekstrakty z kory dębu oraz kory wierzby.

Preparat o wielokierunkowym działaniu, zawierający połączenie kwasów omega-3, ekstraktów roślinnych oraz witamin, stworzony dla osób, które chcą zadbać o swoje serce i układ krążenia, a także chcą utrzymać prawidł…

Apteczka samochodowa FARMA LUX posiada wpis do Rejestru Wyrobów Medycznych. Wyposażenie apteczki posiada stosowne atesty.

Swanson EPO Olej z wiesiołka, to suplement diety, który pomaga w naturalny sposób wspierać mechanizmy odpornościowe organizmu oraz dobrze wpływa na kondycję skóry nawilżając i uelastyczniając od środka. Preparat zawiera NNKT…

Suplement diety Urinal Nefro rekomendowany jest do stosowania w celu uzupełnienia codziennej diety w składniki, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie nerek. W składzie zawarto m.in. wyciąg z wilżyny ciernistej i oliwki europejskiej oraz…

FILOMAG SKURCZ to suplement diety, który dostarcza organizmowi magnez. Dzięki temu wspomaga funkcjonowanie systemu nerwowego i pobudza organizm. Zapobiega skurczom mięśniowym.

Odczuwasz skutki niedoboru witamin? Czujesz się osłabiony, a może potrzebujesz zwiększyć ilość spożywanych witamin? Niezależnie od tego, w której grupie się znajdujesz, zacznij przyjmować codziennie suplement diety Multivitaminum hec Forte.

Dziurawiec zioła fix, to produkt stosowany tradycyjnie w dolegliwościach trawiennych jako środek pobudzający wydzielanie soków trawiennych. Zielnik apteczny.

ASPARGIN uzupełnia w organizmie poziom potasu, magnezu i kwasu asparaginowego. Wspomaga pracę układu nerwowego oraz sercowo-naczyniowego. Bierze udział w przewodzeniu mięśniowo-nerwowym.