Konsultacja merytoryczna:

Amisulpryd Aurovitas

Amisulpryd Aurovitas zawiera lek o nazwie amisulpryd. Należy do grupy leków zwanych „lekami przeciwpsychotycznymi”. Jest on stosowany w leczeniu choroby zwanej schizofrenią. Schizofrenia może sprawić, że chory czuje, widzi lub słyszy rzeczy, które nie istnieją (omamy), ma dziwne i przerażające myśli (urojenia), zmienia sposób działania i odczuwa samotność. Czasami ludzie z takimi objawami mogą również czuć się spięci, niespokojni, stają się podejrzliwi lub agresywni bez wyraźnego powodu (są to tak zwane „objawy pozytywne”) lub wykazują objawy depresji i wycofują się (są to tak zwane „objawy negatywne”). Lek Amisulpryd Aurovitas działa poprzez poprawę zaburzonych myśli, uczuć i zachowań. Jest on stosowany w leczeniu początkowym schizofrenii, a także do jej długotrwałego leczenia.

Jaki jest skład Amisulpryd Aurovitas, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest amisulpryd.
Każda tabletka zawiera 200 mg amisulprydu
Każda tabletka powlekana zawiera 400 mg amisulprydu

Pozostałe składniki to:
Tabletki 200 mg: laktoza jednowodna, metyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian
Tabletki powlekane 400 mg:

Rdzeń tabletki: laktoza jednowodna, metyloceluloza, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian.
Otoczka: zasadowy kopolimer metakrylanu butylu, tytanu dwutlenek (E171), talk, makrogol 6000, magnezu stearynian

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Amisulpryd Aurovitas – jak stosować ten lek?

Jak stosować lek Amisulpryd Aurovitas
– Lek należy przyjmować doustnie
– Tabletki należy połykać w całości popijając wodą. Tabletek nie należy żuć.
– Lek należy przyjmować pomiędzy posiłkami.
– Jeśli pacjent ma wrażenie, że działanie leku jest za słabe lub za mocne, powinien zwrócić się do lekarza. Nie należy samodzielnie zmieniać dawkowania leku.

Zalecana dawka
Dawkowanie zależy od nasilenia choroby. Należy postępować ściśle z zaleceniami lekarza.

Dorośli
– Zazwyczaj stosowana dawka wynosi od 50 mg do 800 mg na dobę. Jeśli u pacjenta występują objawy pozytywne, zalecana dawka wynosi od 400 mg do 800 mg amisulprydu na dobę. Lekarz dostosuje dawkę leku indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od typu i nasilenia objawów oraz od czynności nerek. Jeśli u pacjenta występują jednocześnie objawy pozytywne i negatywne, lekarz dostosuje dawkę leku indywidualnie dla każdego pacjenta, tak aby uzyskać odpowiednią kontrolę objawów pozytywnych. W leczeniu podtrzymującym lekarz zastosuje najmniejszą skuteczną dawkę. Jeśli u pacjenta występują głównie objawy negatywne, zalecana dawka wynosi od 50 mg do 300 mg amisulprydu na dobę. Lekarz dostosuje dawkę leku indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od typu i nasilenia objawów oraz od czynności nerek.
– Lekarz może rozpocząć leczenie od mniejszej dawki, jeśli jest to konieczne.
– W razie potrzeby lekarz może przepisać do 1200 mg dziennie.
– Dawki leku poniżej 300 mg na dobę można przyjmować jeden raz na dobę, najlepiej zawsze o tej samej porze.
– W przypadku dawki leku większej niż 300 mg na dobę należy przyjmować połowę dawki rano, a drugą połowę wieczorem.

Pacjenci powyżej 65 lat
– Konieczna jest ścisła kontrola lekarska nad pacjentem, ze względu na to że Amisulpryd Aurovitas może powodować sedację (senność) lub spadek ciśnienia krwi, a także na ogół nie powinien być zalecany, ponieważ istnieje ograniczona ilość doświadczeń w tej grupie wiekowej.

Pacjenci z niewydolnością nerek
Lekarz zwykle zaleci stosowanie mniejszej dawki leku. Dawka może być zmniejszona do połowy lub jednej trzeciej zazwyczaj stosowanej dawki, w zależności od wydolności nerek.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Skuteczność i bezpieczeństwo amisulprydu u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat nie zostały ustalone. Jeśli jest to absolutnie konieczne, leczenie młodzieży w wieku od 15 do 18 lat musi być inicjowane i przeprowadzone przez lekarza mającego doświadczenie w leczeniu schizofrenii w tej grupie wiekowej. Dzieciom i młodzieży poniżej 15 lat nie wolno stosować tego leku (patrz punkt 2 ulotki „Kiedy nie stosować leku Amisulpryd Aurovitas”).

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Amisulpryd Aurovitas, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala. Należy zabrać ze sobą tabletki, ulotkę i/lub opakowanie leku, aby lekarz wiedział, jaki lek został przyjęty. Mogą wystąpić objawy, takie jak: niepokój lub drżenie, sztywność mięśni, senność, które mogą prowadzić do utraty przytomności.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amisulpryd Aurovitas – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki połykać w całości, popijając dużą ilością wody, przed posiłkiem. Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku Amisulpryd Aurovitas, ponieważ może nasilać się działanie alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amisulpryd Aurovitas w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować tego leku w okresie karmienia piersią lub planując karmienie piersią.

U noworodka, którego matka stosowała lek Amisulpryd Aurovitas podczas ostatniego trymestru (ostatnie trzy miesiące) ciąży, mogą wystąpić następujące objawy: drżenie, sztywność mięśni i/lub osłabienie, senność, pobudzenie, trudności w oddychaniu, trudności związane z karmieniem. W razie zaobserwowania takich objawów u własnego dziecka, należy skontaktować się lekarzem.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Lek Amisulpryd Aurovitas może powodować zmniejszenie czujności, zawroty głowy lub senność. Jeśli wystąpią wymienione objawy, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać jakichkolwiek urządzeń lub maszyn.

Ulotka Amisulpryd Aurovitas – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Amisulpryd Aurovitas, 200 mg, 400 mg, tabletki powlekane (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 543.36 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amisulpryd Aurovitas m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Amisulpryd Aurovitas, 200 mg, 400 mg, tabletki powlekane (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 603.21 KB

Cena - ile kosztuje Amisulpryd Aurovitas?

Cena Amisulpryd Aurovitas i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Amisulpryd Aurovitas.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Amisulpryd Aurovitas? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Aesculan maść na hemoroidy (Opakowanie: 30 g)Aesculan maść na hemoroidy (Opakowanie: 30 g) to maść z kasztanowca na hemoroidy, przeznaczona do stosowania przy hemoroidach odbytu. Łagodzi ból i uczucie pieczenia, swędzenie.

Maść z kasztanowca na hemoroidy wzmacnia naczynia krwionośne i uszczelnia je, zmniejszając dolegliwości. Postać maści dodatkowo natłuszcza i nawilża tkankę.Efekt działania Aesculan maść na hemoroidy (Opakowanie: 30 g)Aesculan maść…

19.99 

Zastosowanie MIG tabletki powlekane (Opakowanie: 20 )MIG tabletki powlekane (Opakowanie: 20 ) jest lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym do stosowania w gorączce, bólu o łagodnym i umiarkowanym nasileniu.
Efekt działania MIG tabletki powlekane (Opakowanie: 20 )Ibuprofen zawarty w MIG tabletki powlekane (Opakowanie: 20 ) hamuje syntezę prostaglandyn, które są związane z występowaniem m.in. bólu, stanu zapalnego i gorączki. Dodatkowo wykazuje również działanie przeciwzakrzepowe.
Skł…

15.45 

Zastosowanie Mel tabletki (Opakowanie: 20 )Mel tabletki (Opakowanie: 20 ) to lek przeciwzapalny, przeciwgorączkowy i przeciwbólowy. Przeznaczony dla osób z reumatoidalnym zapaleniem stawów, zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa oraz młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów. Lek ulega rozpadowi w jamie ustnej. Efekt działania Mel tabletki (Opakowanie: 20 )Substancja czynna leku jako niesteroidowy lek przeciwzapalny hauje aktywność cyklooksygenazy, czym działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Skł…

16.47 

Zastosowanie Scopolan tabletki (Opakowanie: 10 )Scopolan tabletki (Opakowanie: 10 ) jest lekiem przeznaczonym do stosowania w stanach skurczowych przewodu pokarmowego (np. skurcze żołądka, kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego), dróg żółciowych (np. kolka żółciowa), układu moczowo-płciowego (np. kolka nerkowa, stany skurczowe związane z kamicą moczowodową, bolesne miesiączkowanie), którym towarzyszy silny ból.
Efekt działania Scopolan tabletki (Opakowanie: 10 )Scopolan tabletki (Opakowanie: 10 ) zawiera butylobromek hioscyny, który ł…

10.29 

Zastosowanie Weleda Olejek do masażu z nagietkiem (Opakowanie: 100 ml)Regenerujący i nawilżający olejek do skóry. Pozostawia skórę odżywioną i jedwabiście gładką. SkładHelianthus Annuus (Sunflower) Seed OilBetula Alba Bark/leaf ExtractCalendula OffIcinalis (Calendula) Flower ExtractChamomille Recutita (Matricaria) Flower ExtractFragrance (Parfum)* Limonene* Linalool* Citronellol* Geraniol* Citral*

*z naturalnych olejków eterycznychŚrodki ostrożnościJeżeli znana jest nadwrażliwość na któ…

59.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief