Amisulpride Teva

Działanie i wskazania

Lek Amisulpride Teva należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpsychotycznymi, które pomagają kontrolować objawy choroby umysłowej zwanej schizofrenią. Objawami choroby mogą być: urojenia (dziwne, niezwykłe myśli), omamy (widzenie lub słyszenie rzeczy, które nie istnieją), nietypowe zachowanie, które może być agresywne (są to tak zwane objawy pozytywne) a także wycofanie i wyciszenie (tak zwane objawy negatywne).

Amisulpride Teva cena - refundacja, interakcje - dostepność w aptekach

Skorzystaj z wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz następujące informacje o leku Amisulpride Teva:

  • cena leku Amisulpride Teva (ile kosztuje lek w zależności od poziomu refundacji)
  • czy lek przepisywany jest na receptę, czy jest dostępny bez recepty?
  • interakcje leku Amisulpride Teva z innymi lekami
  • lista leków refundowanych oraz leków 75+
  • adresy i numery telefonów aptek

Sprawdź ile kosztuje Amisulpride Teva - cena leku.

Skład

• Substancją czynną leku jest amisulpryd. Jedna tabletka zawiera 50, 100, 200 lub 400 mg amisulprydu.

• Inne składniki leku to laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, hypromeloza, karboksymetyloskrobia sodowa Typ A i magnezu stearynian.

Zobacz listę preparatów zawierających: .

Dawkowanie

Jeśli u pacjenta występują objawy pozytywne, zazwyczaj stosowana dawka wynosi od 400 do 800 mg amisulprydu na dobę. Lekarz dostosuje dawkę leku indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od typu i nasilenia objawów oraz od czynności nerek. Maksymalna dawka wynosi 1200 mg na dobę.

Jeśli u pacjenta występują jednocześnie objawy pozytywne i negatywne, lekarz dostosuje dawkę leku indywidualnie dla każdego pacjenta, tak aby uzyskać odpowiednią kontrolę objawów pozytywnych. W leczeniu podtrzymującym lekarz zastosuje najmniejszą skuteczną dawkę.

Jeśli u pacjenta występują objawy negatywne, zazwyczaj stosowana dawka wynosi od 50 do 300 mg amisulprydu na dobę. Lekarz dostosuje dawkę leku indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od typu i nasilenia objawów oraz od czynności nerek.

Jeśli u pacjenta występuje niewydolność nerek, lekarz poinformuje pacjenta o tym, jaka jest prawidłowa wielkość dawki. Dawka może być zmniejszona do połowy lub jednej trzeciej zazwyczaj stosowanej dawki.

Jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby, nie ma konieczności zmiany dawkowania.

Jeżeli pacjent przyjmuje dawkę leku Amisulpride Teva wynoszącą do 300 mg na dobę, można ją przyjmować jeden raz na dobę. Jeżeli pacjent przyjmuje dawkę leku Amisulpride Teva większą niż 300 mg na dobę, należy ją podzielić na dwie części i przyjmować połowę dawki rano a drugą połowę wieczorem. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Tabletki należy połknąć i popić dużą ilością wody, nie należy rozgryzać tabletek. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków.

Przedawkowanie

Jeśli pacjent (lub inna osoba) zastosuje naraz za dużo tabletek, lub jeżeli istnieje podejrzenie, że tabletkę (tabletki) połknęło dziecko, należy niezwłocznie uzyskać pomoc medyczną. Przedawkowanie leku może powodować senność, śpiączkę, spadek ciśnienia tętniczego i nieprawidłowe ruchy. Do szpitala lub lekarza należy zabrać ze sobą tę ulotkę, wszelkie pozostałe tabletki oraz opakowanie, tak aby lekarz wiedział, które tabletki zostały połknięte.

Stosowanie, a alkohol, jedzenie i picie

Lek Amisulpride Teva może nasilać działanie alkoholu, w związku z czym podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu.

Spożywanie alkoholu podczas farmakoterapii może zmieniać działanie leków. Mogą nasilić się działania niepożądane leku, a terapia może się okazać nieskuteczna. Zaburzenie wchłaniania, dystrybucji substancji czynnej oraz jej wydalania z organizmu stanowi wielkie zagrożenie dla organizmu. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Bezpieczeństwo stosowania amisulprydu podczas ciąży u ludzi nie zostało ustalone. Nie należy stosować leku Amisulpride Teva w czasie ciąży, o ile nie zaleci tego lekarz.

Nie należy karmić piersią, jeśli pacjentka stosuje lek Amisulpride Teva.

Ulotka – skutki uboczne

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka, właściwości farmakologiczne

Brak charakterystyki w bazie.

Opinie pacjentów o Amisulpride Teva - forum o lekach

Aktualna ocena:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Please enter your comment!
Please enter your name here