Amisulpride Teva

Lek Amisulpride Teva należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpsychotycznymi, które pomagają kontrolować objawy choroby umysłowej zwanej schizofrenią. Objawami choroby mogą być: urojenia (dziwne, niezwykłe myśli), omamy (widzenie lub słyszenie rzeczy, które nie istnieją), nietypowe zachowanie, które może być agresywne (są to tak zwane objawy pozytywne) a także wycofanie i wyciszenie (tak zwane objawy negatywne).

Jaki jest skład Amisulpride Teva, jakie substancje zawiera?

• Substancją czynną leku jest amisulpryd. Jedna tabletka zawiera 50, 100, 200 lub 400 mg amisulprydu.

• Inne składniki leku to laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, hypromeloza, karboksymetyloskrobia sodowa Typ A i magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Amisulpride Teva – jak stosować ten lek?

Jeśli u pacjenta występują objawy pozytywne, zazwyczaj stosowana dawka wynosi od 400 do 800 mg amisulprydu na dobę. Lekarz dostosuje dawkę leku indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od typu i nasilenia objawów oraz od czynności nerek. Maksymalna dawka wynosi 1200 mg na dobę.

Jeśli u pacjenta występują jednocześnie objawy pozytywne i negatywne, lekarz dostosuje dawkę leku indywidualnie dla każdego pacjenta, tak aby uzyskać odpowiednią kontrolę objawów pozytywnych. W leczeniu podtrzymującym lekarz zastosuje najmniejszą skuteczną dawkę.

Jeśli u pacjenta występują objawy negatywne, zazwyczaj stosowana dawka wynosi od 50 do 300 mg amisulprydu na dobę. Lekarz dostosuje dawkę leku indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od typu i nasilenia objawów oraz od czynności nerek.

Jeśli u pacjenta występuje niewydolność nerek, lekarz poinformuje pacjenta o tym, jaka jest prawidłowa wielkość dawki. Dawka może być zmniejszona do połowy lub jednej trzeciej zazwyczaj stosowanej dawki.

Jeśli u pacjenta występuje niewydolność wątroby, nie ma konieczności zmiany dawkowania.

Jeżeli pacjent przyjmuje dawkę leku Amisulpride Teva wynoszącą do 300 mg na dobę, można ją przyjmować jeden raz na dobę. Jeżeli pacjent przyjmuje dawkę leku Amisulpride Teva większą niż 300 mg na dobę, należy ją podzielić na dwie części i przyjmować połowę dawki rano a drugą połowę wieczorem. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Tabletki należy połknąć i popić dużą ilością wody, nie należy rozgryzać tabletek. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent (lub inna osoba) zastosuje naraz za dużo tabletek, lub jeżeli istnieje podejrzenie, że tabletkę (tabletki) połknęło dziecko, należy niezwłocznie uzyskać pomoc medyczną. Przedawkowanie leku może powodować senność, śpiączkę, spadek ciśnienia tętniczego i nieprawidłowe ruchy. Do szpitala lub lekarza należy zabrać ze sobą tę ulotkę, wszelkie pozostałe tabletki oraz opakowanie, tak aby lekarz wiedział, które tabletki zostały połknięte.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Amisulpride Teva – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Amisulpride Teva może nasilać działanie alkoholu, w związku z czym podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Amisulpride Teva w okresie ciąży i karmienia piersią?

Bezpieczeństwo stosowania amisulprydu podczas ciąży u ludzi nie zostało ustalone. Nie należy stosować leku Amisulpride Teva w czasie ciąży, o ile nie zaleci tego lekarz.

Nie należy karmić piersią, jeśli pacjentka stosuje lek Amisulpride Teva.

Ulotka Amisulpride Teva – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Amisulpride Teva m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Amisulpride Teva - forum pacjentów

Stosujesz Amisulpride Teva? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz