Konsultacja merytoryczna:

Alzin

Lek Alzin zawiera jako substancję czynną amisulpryd i należy do grupy leków zwanych lekami neuroleptycznymi.

Lek Alzin stosowany jest w leczeniu ostrej i przewlekłej schizofrenii, u pacjentów z urojeniami, omamami, zaburzeniami myślenia (są to tak zwane objawy pozytywne), a także z objawami takimi jak: stępienie uczuć, wycofanie emocjonalne i społeczne (zwanymi negatywnymi), w tym także u pacjentów, u których przeważają te ostatnie.

Jaki jest skład Alzin, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest amisulpryd. Każda tabletka zawiera odpowiednio 50 mg, 100 mg lub 200 mg amisulprydu.

Inne składniki leku Alzin 50, Alzin 100 i Alzin 200 to: skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, metyloceluloza 400 cP, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Alzin – jak stosować ten lek?

U pacjentów, u których występują objawy pozytywne (urojenia, omamy, zaburzenia myślenia) zazwyczaj stosuje się dawki od 400 mg do 800 mg amisulprydu na dobę. W indywidualnych przypadkach dawka dobowa może być zwiększona do 1200 mg. Nie zaleca się stosowania dawek większych niż 1200 mg na dobę. Lekarz dostosuje dawkę leku w zależności od indywidualnej reakcji pacjenta.

U pacjentów, u których występują jednocześnie objawy pozytywne (urojenia, omamy, zaburzenia myślenia) i negatywne (stępienie uczuć, wycofanie emocjonalne i społeczne), lekarz dostosuje dawkę leku indywidualnie w zależności od reakcji tak, aby uzyskać optymalną kontrolę objawów pozytywnych, to znaczy w zakresie od 400 mg do 800 mg amisulprydu na dobę. U pacjentów z przewagą objawów negatywnych (stępienie uczuć, wycofanie emocjonalne i społeczne) zazwyczaj stosowana dawka wynosi od 50 do 300 mg amisulprydu na dobę. Lekarz dostosuje dawkę leku indywidualnie w zależności od nasilenia objawów i reakcji pacjenta. W leczeniu podtrzymującym lekarz zastosuje najmniejszą skuteczną dawkę.Dawki do 300 mg mogą być podawane raz na dobę, większe dawki należy podawać dwa razy na dobę.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Dane dotyczące przedawkowania amisulprydu są ograniczone. Objawy przedawkowania to: senność i uspokojenie, śpiączka, niedociśnienie i zaburzenia pozapiramidowe (drżenie, wzmożone napięcie mięśniowe, spowolnienie ruchów, zwiększenie wydzielania śliny, niepokój mięśniowy pobudzający do ruchu, nieskoordynowane i niezależne od woli ruchy kończyn lub całego ciała). W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Alzin – czy mogę spożywać alkohol?

Dieta bogata w węglowodany znacznie zmniejsza dostępność biologiczną amisulprydu, natomiast dieta bogata w tłuszcze nie powoduje takich zmian.Lek Alzin może nasilać działanie alkoholu, w związku z czym podczas stosowania tego leku nie należy pić alkoholu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Alzin w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania amisulprydu u kobiet w ciąży.
Stosowanie tego leku w okresie ciąży nie jest zalecane, chyba że korzyści z jego stosowania
przewyższają potencjalne ryzyko. Jeżeli w okresie ciąży był stosowany amisulpryd, u noworodka mogą wystąpić działania niepożądane amisulprydu.

Kobiety w wieku rozrodczym powinny przedyskutować z lekarzem konieczność zastosowania skutecznej antykoncepcji przed rozpoczęciem leczenia amisulprydem. Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.Nie wiadomo, czy amisulpryd przenika do mleka kobiecego, dlatego jego stosowanie w okresie karmienia piersią jest przeciwwskazane.Przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Ulotka Alzin – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ALZIN 50 mg, 100 mg, 200 mg, tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 111.08 KB


ALZIN 400 mg, tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 25 razy

Rozmiar plku 110.56 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Alzin m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ALZIN 50 mg, 100 mg, 200 mg, tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 26 razy

Rozmiar plku 187.29 KB


ALZIN 400 mg, tabletki (Amisulpridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 188.04 KB

Cena - ile kosztuje Alzin?

Cena Alzin i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Alzin.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Alzin? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Esoxx One saszetki (Opakowanie: 14 )Esoxx One saszetki (Opakowanie: 14 ) to wyrób medyczny dla osób zmagających się z refluksem żołądkowo-przełykowym. Łagodzi objawy i ma działanie osłaniające na błonę śluzową żołądka.Efekt działania Esoxx One saszetki (Opakowanie: 14 )Esoxx One saszetki (Opakowanie: 14 ) łagodzi takie objawy jak zgaga czy ból brzucha wywołany refluksem. Substancje zawarte w preparacie powlekają błonę śluzową ż…

35.23 

ELMEX JUNIOR Past.d/zęb. 6-12 lat (Opakowanie: 75 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

13.30 

Zastosowanie Xedrenio Dex krople do oczu (Opakowanie: 10 ml)#p_name, jest wyrobem medycznym w formie sterylnego roztworu z kroplami nawilżającymi do oczu. Przeznaczony dla osób dorosłych przywraca pełny komfort widzenia przy zaburzeniach produkcji filmu łzowego i po zabiegach operacyjnych, a także przy codziennych czynnikach stwarzających niesprzyjające warunki. Nadaje się do stosowania przez osoby noszące soczewki kontaktowe.
Efekt działania Xedrenio Dex…

39.68 

Zastosowanie Eucerin Atopicontrol balsam do skóry atopowej (Opakowanie: 400 ml)Eucerin Atopicontrol balsam do skóry atopowej (Opakowanie: 400 ml) to balsam przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej, popękanej, swędzącej i atopowej.

Produkt zawiera cenne kwasy tłuszczowe Omega-6 oraz Licochalcone A. Składniki te wspierają naturalną funkcję ochronną skóry oraz przyspieszają jej regenerację.

Balsam nie zawiera sztucznych substancji zapachowych oraz barwników…

94.99 

Zastosowanie Zatoxin duo (Opakowanie: 60 )Zatoxin duo (Opakowanie: 60 ) to suplement diety ze składnikami wspierającymi dobrą kondycję błon śluzowych nosa i zatok. Ich działanie pomaga zmniejszyć ryzyko nawracania infekcji dróg oddechowych oraz podnieść ogólną odporność organizmu.

Efekt działania Zatoxin duo (Opakowanie: 60 )Zatoxin duo (Opakowanie: 60 ) to suplement diety o podwójnej formule tabletek na dzień i na noc. Tabletki na dzień zawierają ekstrakty roślinne bogate…

32.87 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief