Gripblocker Zatoki

Gripblocker Zatoki to lek bez recepty, który zawiera dwie substancje czynne - paracetamol oraz pseudoefedryny chlorowodorek. Jest stosowany w leczeniu objawów grypy i zakażeń grypopodobnych, które przebiegają z gorączką, bólami głowy, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi. Ponadto, lek jest wykorzystywany w leczeniu objawów zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz zmniejsza przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Preparat zawiera substancję: ,

Wskazania / działanie

Gripblocker Zatoki jest lekiem złożonym, zawierającym dwie substancje czynne – paracetamol i pseudoefedryny chlorowodorek. Lek wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe oraz zmniejszające przekrwienie błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Wskazania do stosowania
Lek Gripblocker Zatoki stosuje się w leczeniu objawów grypy i zakażeń grypopodobnych, przebiegających z gorączką oraz bólami głowy, bólami mięśniowymi i kostno-stawowymi, jak również w leczeniu objawów zapalenia błony śluzowej nosa i zatok przynosowych.

Lek może być stosowany u pacjentów, u których stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych i pochodnych kwasu acetylosalicylowego jest niewskazane.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol i pseudoefedryny chlorowodorek.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: makrogol 400, glicerol, glikol propylenowy, powidon K-15/17, woda oczyszczona oraz otoczka: żelatyna, glicerol, sorbitol ciekły niekrystalizujący, czerwień koszenilowa (E 124), żółcień chinolinowa (E 104), woda oczyszczona.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka:
• Dorośli i młodzież powyżej 12 lat
– 2 kapsułki co 4-6 godzin, maksymalnie 8 kapsułek na dobę
• Dzieci w wieku 6-12 lat
– 1 kapsułka co 6 godzin, maksymalnie 4 kapsułki na dobę

U dzieci w wieku poniżej 12 lat leku nie należy stosować bez zalecenia lekarza.

Lek podaje się doustnie.

Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie

Przypadkowe lub zamierzone przedawkowanie paracetamolu może spowodować w ciągu kilku, kilkunastu godzin objawy takie jak nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy te mogą ustąpić następnego dnia pomimo, że zaczyna się rozwijać uszkodzenie wątroby, które następnie daje o sobie znać rozpieraniem w nadbrzuszu, powrotem nudności i żółtaczką.

Objawy przedawkowania pseudoefedryny to: drażliwość, niepokój, drżenie, drgawki, tachykardia, utrudnione oddawanie moczu, arytmia komorowa, podwyższenie ciśnienia w krążeniu płucnym.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jedzenie i picie (alkohol)

W okresie przyjmowania leku nie wolno spożywać alkoholu.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Substancje czynne zawarte w leku Gripblocker Zatoki przenikają w niewielkich ilościach do mleka ludzkiego. Kobiety karmiące piersią nie powinny przyjmować leku Gripblocker Zatoki.

Ulotka Gripblocker Zatoki

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Gripblocker Zatoki (forum)

Stosujesz Gripblocker Zatoki? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Gripblocker Zatoki. Podziel się doświadczeniami na forum.