VICEBROL BIO

KATEGORIA:
LEKI NEUROLOGICZNE
LEKI PSYCHIATRYCZNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

VICEBROL BIO - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku VICEBROL BIO. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku VICEBROL BIO w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących ten lek (forum o lekach).

CO TO JEST I JAK DZIAŁA VICEBROL BIO? – OPIS I WSKAZANIA

Vicebrol Bio zawiera jako substancję czynną winpocetynę.

Winpocetyna pobudza metabolizm mózgowy, poprawia przepływ krwi w mózgu, rozszerza naczynia krwionośne i zapobiega agregacji płytek.

Wskazania do stosowania:
Vicebrol Bio stosuje się wspomagająco w łagodzeniu psychicznych i neurologicznych objawów niewydolności krążenia mózgowego (np. z objawami zawrotów głowy, utrudnionej koncentracji myślowej i problemami z zapamiętywaniem).

Przed zastosowaniem leku Vicebrol Bio inne przyczyny zaburzeń czynności mózgu powinny zostać wykluczone przez lekarza.

Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

SKŁAD VICEBROL BIO, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

– Substancją czynną leku jest winpocetyna (Vinpocetinum).
Jedna tabletka zawiera 5 mg winpocetyny.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, skrobia żelowana i magnezu stearynian.

JAKIE JEST DAWKOWANIE VICEBROL BIO? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie
Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku)
Początkowa faza leczenia (pierwszy miesiąc): 2 (dwie) tabletki trzy razy na dobę, tj. 30 mg/dobę.
Leczenie podtrzymujące: 1 (jedna) tabletka trzy razy na dobę, tj. 15 mg/dobę.
Lek należy przyjmować regularnie.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek
Leku Vicebrol Bio nie wolno stosować u pacjentów z ciężką chorobą nerek.
W przypadku pacjentów z łagodną lub umiarkowaną choroba nerek zmiana dawkowania nie jest konieczna, ale przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży, ponieważ brak wystarczających danych dotyczących stosowania winpocetyny w tej grupie pacjentów.

Czas trwania leczenia
Działanie winpocetyny rozpoczyna się w przybliżeniu po tygodniu natomiast pełne działanie lecznicze osiągane jest w ciągu trzech miesięcy.

Sposób podawania
Lek należy przyjmować doustnie, po jedzeniu.
Tabletki należy połykać w całości, popijając wodą.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI VICEBROL BIO, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia dawki większej niż zalecana, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Lek należy przyjmować po jedzeniu.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ VICEBROL BIO W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Vicebrol Bio jest przeciwwskazany w okresie ciąży i podczas karmienia piersią.

ULOTKA LEKU VICEBROL BIO – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – VICEBROL BIO CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - VICEBROL BIO CENA, REFUNDACJA

VICEBROL BIO OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here