Vinpocetine Espefa Forte

Vinpocetine Espefa Forte to lek zawierający substancję czynną winpocetynę. Jest stosowany w leczeniu chorób lub łagodzeniu objawów związanych z zaburzeniami krążenia krwi w mózgu. Lek jest szczególnie polecany dla pacjentów w podeszłym wieku do zwalczania zaburzeń czynności ośrodkowego układu nerwowego. Ponadto, lek działa leczniczo na wzrok i słuch oraz zapobiega zawrotom głowy o podłożu naczyniowym. Lek jest dostępny na receptę. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Vinpocetine Espefa Forte. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Działanie i wskazania - informacje z ulotki leku

Lek Vinpocetine Espefa Forte zawiera substancję czynną winpocetynę.
Winpocetyna jest związkiem stosowanym w leczeniu chorób lub łagodzeniu objawów związanych z zaburzeniami krążenia krwi w mózgu.

Wskazania do stosowania:
– leczenie wspomagające zaburzeń czynności ośrodkowego układu nerwowego związanych z przewlekłymi zaburzeniami krążenia mózgowego u osób w wieku podeszłym
– leczenie zaburzeń wzroku, słuchu i zawrotów głowy o podłożu naczyniowym

Jaki jest skład Vinpocetine Espefa Forte, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest winpocetyna w dawce 10 mg.
1 tabletka zawiera 10 mg winpocetyny.

Ponadto lek zawiera: laktozę bezwodną, celulozę mikrokrystaliczną, koloidalny krzemu dwutlenek, magnezu stearynian.

Zobacz opis substancji czynnnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Vinpocetine Espefa Forte – jak stosować?

Dorośli
1 tabletka (10 mg) 3 razy na dobę po posiłku.
Lek należy przyjmować doustnie.
Tabletkę należy połknąć w całości i popić szklanką wody.

Lek należy przyjmować regularnie.

Stosowanie u dzieci
Leku nie należy stosować u dzieci, ponieważ brak jest wystarczających danych o stosowaniu winpocetyny w tej grupie pacjentów.

U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek nie stwierdzono konieczności zmiany dawki.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia dawki większej niż zalecana, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vinpocetine Espefa Forte – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Vinpocetine Espefa Forte należy przyjmować po posiłku. Lek stosuje się doustnie.
Tabletkę należy połknąć w całości i popić szklanką wody.

Uwaga! Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia.

Czy można stosować Vinpocetine Espefa Forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Vinpocetine Espefa Forte nie należy stosować u kobiet w ciąży lub planujących ciążę, gdyż brak jest odpowiednich badań klinicznych, jednoznacznie stwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku u kobiet ciężarnych.

Lek przenika do mleka matki, dlatego nie należy go stosować w okresie karmienia piersią. W przypadku konieczności stosowania leku, należy przerwać karmienie piersią.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Vinpocetine Espefa Forte

Ulotka Vinpocetine Espefa Forte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Do pobrania pełna ulotka Vinpocetine Espefa Forte przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne (działania niepożądane), przeciwwskazania, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjentów w formacie pdf:

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Vinpocetine Espefa Forte m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Sprawdź cenę i dostępność Vinpocetine Espefa Forte w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Vinpocetine Espefa Forte

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Vinpocetine Espefa Forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków i aptek. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

2 komentarze do “Vinpocetine Espefa Forte”

  1. Vinpocetyne stosuję od 15 lat,po przebytym 3 lata temu udarze niedokrw. lekarz nie zalecił mi przyjmowania, stwierdził że nie ma badań, które potwierdzają skuteczność leku.Po niedawnym pobycie w innym szpitalu również uslyszałam to samo.Gdzie leży prawda.

    Odpowiedz
  2. Skuteczny, nawet w mniejszych dawkach. Odradzam na noc, bo trudnosci z zasypianiem. N i e dublowac z zamiennikami, lekarzom zdarza sie przepisac rownolegle np. betaserc… a to moze grozic nadcisnieniem.. skuteczne (zazwyczaj) w przypadku 'tinnitusa’, lub zab. okulistycznych. Z mojego doswiadczenia psychologa, jako skutek uboczny, u osob 'przeciazonych’ psychicznie, emicjonalnie, może się uruchomić niepokój, lęk, co trzeba skonsultować z internista, ktory lek zlecil, ustawic dawki… Pomocne w problemach okulistycznych, jak np niedokrwienne zab, ostrości widzenia. Tak czy inaczej, konsultacja okulisty, kontrola ucha wewn/wewn. Lek niby niewinny, internisci go lubią, ale… tak jak z gingko biloba, czasem te blaszki odkle jaja sie ZA szybko….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Vinpocetine Espefa Forte. Podziel się doświadczeniami na forum.