Vinpocetine Espefa Forte

Lek Vinpocetine Espefa Forte zawiera substancję czynną winpocetynę.
Winpocetyna jest związkiem stosowanym w leczeniu chorób lub łagodzeniu objawów związanych z zaburzeniami krążenia krwi w mózgu.

Wskazania do stosowania:
– leczenie wspomagające zaburzeń czynności ośrodkowego układu nerwowego związanych z przewlekłymi zaburzeniami krążenia mózgowego u osób w wieku podeszłym
– leczenie zaburzeń wzroku, słuchu i zawrotów głowy o podłożu naczyniowym

Jaki jest skład Vinpocetine Espefa Forte, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest winpocetyna w dawce 10 mg.
1 tabletka zawiera 10 mg winpocetyny.

Ponadto lek zawiera: laktozę bezwodną, celulozę mikrokrystaliczną, koloidalny krzemu dwutlenek, magnezu stearynian.

Zobacz krótki, przystępny opis farmaceuty na temat substancji czynnej oraz listę produktów zawierających:

Dawkowanie preparatu Vinpocetine Espefa Forte – jak stosować ten lek?

Dorośli
1 tabletka (10 mg) 3 razy na dobę po posiłku.
Lek należy przyjmować doustnie.
Tabletkę należy połknąć w całości i popić szklanką wody.

Lek należy przyjmować regularnie.

Stosowanie u dzieci
Leku nie należy stosować u dzieci, ponieważ brak jest wystarczających danych o stosowaniu winpocetyny w tej grupie pacjentów.

U pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby i (lub) nerek nie stwierdzono konieczności zmiany dawki.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia dawki większej niż zalecana, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vinpocetine Espefa Forte – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Vinpocetine Espefa Forte należy przyjmować po posiłku. Lek stosuje się doustnie.
Tabletkę należy połknąć w całości i popić szklanką wody.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Vinpocetine Espefa Forte w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Vinpocetine Espefa Forte nie należy stosować u kobiet w ciąży lub planujących ciążę, gdyż brak jest odpowiednich badań klinicznych, jednoznacznie stwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku u kobiet ciężarnych.

Lek przenika do mleka matki, dlatego nie należy go stosować w okresie karmienia piersią. W przypadku konieczności stosowania leku, należy przerwać karmienie piersią.

Ulotka Vinpocetine Espefa Forte – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pylera m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Opinie o Pylera - forum pacjentów

Stosujesz Vinpocetine Espefa Forte? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź opinie pacjentów z ostatnich 12 miesięcy.

2 komentarze do “Vinpocetine Espefa Forte”

  1. Vinpocetyne stosuję od 15 lat,po przebytym 3 lata temu udarze niedokrw. lekarz nie zalecił mi przyjmowania, stwierdził że nie ma badań, które potwierdzają skuteczność leku.Po niedawnym pobycie w innym szpitalu również uslyszałam to samo.Gdzie leży prawda.

    Odpowiedz
  2. Skuteczny, nawet w mniejszych dawkach. Odradzam na noc, bo trudnosci z zasypianiem. N i e dublowac z zamiennikami, lekarzom zdarza sie przepisac rownolegle np. betaserc… a to moze grozic nadcisnieniem.. skuteczne (zazwyczaj) w przypadku 'tinnitusa’, lub zab. okulistycznych. Z mojego doswiadczenia psychologa, jako skutek uboczny, u osob 'przeciazonych’ psychicznie, emicjonalnie, może się uruchomić niepokój, lęk, co trzeba skonsultować z internista, ktory lek zlecil, ustawic dawki… Pomocne w problemach okulistycznych, jak np niedokrwienne zab, ostrości widzenia. Tak czy inaczej, konsultacja okulisty, kontrola ucha wewn/wewn. Lek niby niewinny, internisci go lubią, ale… tak jak z gingko biloba, czasem te blaszki odkle jaja sie ZA szybko….

    Odpowiedz

Dodaj komentarz