Konsultacja merytoryczna:

Vinpohasco

Substancją czynną leku VinpoHasco jest winpocetyna. Winpocetyna jest związkiem stosowanym w leczeniu chorób lub łagodzeniu objawów związanych z zaburzeniami krążenia krwi w mózgu.

Lek VinpoHasco stosuje się w:
– leczeniu psychicznych i neurologicznych objawów niewydolności krążenia mózgowego,
– leczeniu przewlekłych zaburzeń krążenia w naczyniówce i siatkówce oka,
– leczeniu zaburzeń słuchu o podłożu naczyniowym.

Jaki jest skład Vinpohasco, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest winpocetyna. 1 tabletka zawiera 5 mg winpocetyny.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Vinpohasco – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zazwyczaj stosowana dawka leku to:
Dorośli: 1 – 2 tabletki (5 do 10 mg) 3 razy na dobę.

Dawka podtrzymująca: 1 tabletka (5 mg) 3 razy na dobę.

Lek należy przyjmować po posiłku.

W przypadku wrażenia, że działanie leku VinpoHasco jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Brak danych dotyczących przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vinpohasco – czy mogę spożywać alkohol?

Lek należy przyjmować po posiłku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Vinpohasco w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć
dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Lek VinpoHasco jest przeciwwskazany w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Vinpohasco – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

VINPOHASCO, 5 mg, tabletki (Vinpocetinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Vinpohasco m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

VINPOHASCO, 5 mg, tabletki (Vinpocetinum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Vinpohasco?

Cena Vinpohasco i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Vinpohasco.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Vinpohasco? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Lipancrea 8000 (Opakowanie: 50 )Lipancrea 8000 (Opakowanie: 50 ) to produkt leczniczy zawierający pankreatynę – mieszaninę wieprzowych enzymów trzustkowych, które zastępują endogenne enzymy odpowiadające za trawienie substancji odżywczych dostarczanych w pożywieniu. Może być stosowany w przypadku zaburzeń funkcjonowania trzustki.
Efekt działania Lipancrea 8000 (Opakowanie: 50 )Lipancrea 8000 (Opakowanie: 50 ) zawiera pankreatynę, na którą składają się: lipaza, amylaza i proteaza. Odpowiadają one za trawienie odpowiednio: tłuszczy, węglowodanó…

29.99 

Zastosowanie Eucerin Anti-pigment Dual Serum (Opakowanie: 30 ml)Eucerin Anti-pigment Dual Serum (Opakowanie: 30 ml) to serum do twarzy zmniejszające plamy pigmentacyjne i tzw. starcze. Dogłębnie nawilża cerę. Skóra jest delikatniejsza i gładsza już po 2 tygodniach stosowania. Produkt nadaje się do każdego rodzaju cery.Efekt działania Eucerin Anti-pigment Dual Serum (Opakowanie: 30 ml)Eucerin Anti-pigment Dual Serum (Opakowanie: 30 ml) to serum do twarzy z systemem dwukomorowym…

144.89 

Zastosowanie Calcenato tabletki powlekane (Opakowanie: 60 )Calcenato tabletki powlekane (Opakowanie: 60 ) to suplement diety zawierający wapń, witaminę D, magnez i cynk. Preparat przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych i pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Ponadto poszczególne składniki pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni (magnez) oraz przyczyniają się do prawidłowego krzepnięcia krwi (wapń), a także pomagają w prawidł…

26.00 

Zastosowanie Prenatal DHA kapsułki (Opakowanie: 60 )Prenatal DHA kapsułki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety zawierający kwasy tłuszczowe Omega-3 (DHA i EPA) i witaminę E.

Preparat przeznaczony jest dla kobiet w II trymestrze ciąży oraz karmiących piersią.

Produkt stosuje się w celu wspomagania prawidłowego rozwoju mózgu i siatkówki oka u dziecka, zmniejszania ryzyka porodu przedwczesnego, a także zmniejszania ryzyka rozwoju alergii u dziecka…

44.99 

Zastosowanie Imunoglukan P4H kapsułki (Opakowanie: 40 )Imunoglukan P4H kapsułki (Opakowanie: 40 ) to suplement diety polecany do stosowania w okresie zwiększonej zachorowalności na typowe infekcje sezonowe oraz u osób, których dieta nie dostarcza wystarczającej dla utrzymania zdrowia ilości witaminy C. Nadaje się do długotrwałego stosowania (2-3 miesiące), wspiera organizm w jego odpowiedzi immunologicznej. Polecany również sportowcom dla wzmocnienia organizmu…

55.66 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief