VENOPROTECT


Typ preparatu: Produkt leczniczy

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

Produkt leczniczy roślinny stosowany w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej z takimi objawami, jak: obrzęk kończyn dolnych, żylaki, uczucie ciężkości, zmęczenie, bolesność, świąd oraz uczucie napięcia i skurcze łydek.

Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych pac jentów, powyżej 18 roku życia.
Jeśli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza

SKŁAD

Substancją czynną leku jest: wyciąg suchy z liści wdnorośli właściwej Vit is viniferae L (DER: 4 – 6 : I ); ekstrahent: woda.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:
substancje pomocnicze wchodzące w skład wyciągu: glukoza ciekła, suszona rozpyłowo, bezwodna krzemionka koloidalna
substancje pomocnicze wchodzące w skład masy kapsułkowej: talk. stearynian magnezu, bezwodna krzemionka koloidalna, celuloza mikrokrystaliczna;
substancje pomocnicze wchodzące w skład kapsułki: hypromeloza, woda oczyszczona, dwutlenek tytanu E 171, tlenek żelaza E 172.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Zalecana dawka dla dorosłych to: doustnie dwie kapsułki, jeden raz dziennie (rano). Dawkę można zwiększyć do czterech kapsułek leku VenoProtect® przyjmowanych raz dziennie (rano).

Leczenie powinno być kontynuowane przez 12 tygodni, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Poprawa następuje zazwyczaj po dwóch, trzech tygodniach. Jeżeli po zakończeniu terapii lekiem VenoProtect zaburzenia powrócą, należy skonsultować się z lekarzem.

PRZEDAWKOWANIE

Nie znane są przypadki przedawkowania.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Jedzenie i picie nie wpływa na działanie leku.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT VENOPROTECT

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).VENOPROTECT CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innych pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here