Konsultacja merytoryczna:

Venoprotect

Produkt leczniczy roślinny stosowany w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej z takimi objawami, jak: obrzęk kończyn dolnych, żylaki, uczucie ciężkości, zmęczenie, bolesność, świąd oraz uczucie napięcia i skurcze łydek.

Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych pac jentów, powyżej 18 roku życia.
Jeśli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza

Jaki jest skład Venoprotect, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest: wyciąg suchy z liści wdnorośli właściwej Vit is viniferae L (DER: 4 – 6 : I ); ekstrahent: woda.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:
substancje pomocnicze wchodzące w skład wyciągu: glukoza ciekła, suszona rozpyłowo, bezwodna krzemionka koloidalna
substancje pomocnicze wchodzące w skład masy kapsułkowej: talk. stearynian magnezu, bezwodna krzemionka koloidalna, celuloza mikrokrystaliczna;
substancje pomocnicze wchodzące w skład kapsułki: hypromeloza, woda oczyszczona, dwutlenek tytanu E 171, tlenek żelaza E 172.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Venoprotect – jak stosować ten lek?

Zalecana dawka dla dorosłych to: doustnie dwie kapsułki, jeden raz dziennie (rano). Dawkę można zwiększyć do czterech kapsułek leku VenoProtect® przyjmowanych raz dziennie (rano).

Leczenie powinno być kontynuowane przez 12 tygodni, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Poprawa następuje zazwyczaj po dwóch, trzech tygodniach. Jeżeli po zakończeniu terapii lekiem VenoProtect zaburzenia powrócą, należy skonsultować się z lekarzem.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie znane są przypadki przedawkowania.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Venoprotect – czy mogę spożywać alkohol?

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie wpływa na działanie leku.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Venoprotect w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Venoprotect

Ulotka Venoprotect – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

VenoProtect 180 mg, kapsułki (Vitis vinijerae folii extraclum siccum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Venoprotect m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

VenoProtect 180 mg, kapsułki (Vitis vinijerae folii extraclum siccum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 7 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Venoprotect?

Cena Venoprotect i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Venoprotect.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Venoprotect? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz