VENOPROTECT


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU VENOPROTECT

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Produkt leczniczy roślinny stosowany w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej z takimi objawami, jak: obrzęk kończyn dolnych, żylaki, uczucie ciężkości, zmęczenie, bolesność, świąd oraz uczucie napięcia i skurcze łydek.

Lek jest wskazany do stosowania u dorosłych pac jentów, powyżej 18 roku życia.
Jeśli po upływie 14 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza

SKŁAD LEKU VENOPROTECT

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

Substancją czynną leku jest: wyciąg suchy z liści wdnorośli właściwej Vit is viniferae L (DER: 4 – 6 : I ); ekstrahent: woda.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:
substancje pomocnicze wchodzące w skład wyciągu: glukoza ciekła, suszona rozpyłowo, bezwodna krzemionka koloidalna
substancje pomocnicze wchodzące w skład masy kapsułkowej: talk. stearynian magnezu, bezwodna krzemionka koloidalna, celuloza mikrokrystaliczna;
substancje pomocnicze wchodzące w skład kapsułki: hypromeloza, woda oczyszczona, dwutlenek tytanu E 171, tlenek żelaza E 172.

DAWKOWANIE LEKU VENOPROTECT

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Zalecana dawka dla dorosłych to: doustnie dwie kapsułki, jeden raz dziennie (rano). Dawkę można zwiększyć do czterech kapsułek leku VenoProtect® przyjmowanych raz dziennie (rano).

Leczenie powinno być kontynuowane przez 12 tygodni, o ile lekarz nie zaleci inaczej. Poprawa następuje zazwyczaj po dwóch, trzech tygodniach. Jeżeli po zakończeniu terapii lekiem VenoProtect zaburzenia powrócą, należy skonsultować się z lekarzem.

Dowiedz się więcej na ten temat tego, jak bezpiecznie przyjmować leki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Nie znane są przypadki przedawkowania.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie wpływa na działanie leku.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

DOKUMENTACJA LEKU VENOPROTECT – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU VENOPROTECT

ULOTKA LEKU VENOPROTECT - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - VENOPROTECT CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ VENOPROTECT W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU VENOPROTECT

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O VENOPROTECT

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here