UROFURAGINUM MAX


Typ preparatu: Produkt leczniczy

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

uroFuraginum Max jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego. Zawiera jako substancję czynną furazydynę, zwaną także furaginą, która jest pochodną nitrofuranu. Furazydyna hamuje rozwój wielu bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych.


Wskazaniem do stosowania leku uroFuraginum Max są zakażenia dolnych dróg moczowych.

SKŁAD

– Substancją czynną leku jest furazydyna, zwana także furaginą.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana o składzie: celuloza mikrokrystaliczna 98% i krzemionka koloidalna bezwodna 2%, magnezu
stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa typu A.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Podanie doustne. uroFuraginum Max należy podawać podczas posiłków. Jednocześnie stosować dietę bogatą w białko. Lek należy popijać dużą ilością płynów.

Zalecana dawka
Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia
Pierwszy dzień stosowania: 400 mg na dobę w 4 dawkach podzielonych (1 tabletka co 6 godzin); następne dni leczenia: 300 mg na dobę w 3 dawkach podzielonych (1 tabletka co 8 godzin).

Lek stosuje się zwykle 7–8 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7-8 dniach, należy zwrócic się do lekarza.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 15 roku zycia.

PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Podczas stosowania jakiegokolwiek leku, nie należy spożywać alkoholu.

Lek uroFuraginum Max najlepiej jest przyjmować podczas posiłków zawierających białko, ponieważ zwiększa ono wchłanianie leku.

Należy unikać spożywania alkoholu w trakcie leczenia furaginą.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie należy stosować leku uroFuraginum Max w pierwszym trymestrze ciąży ani u kobiet w donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i w okresie porodu, gdyż furazydyna może spowodować niedokrwistość hemolityczną u noworodka. Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania w ostatnich trzech miesiącach ciąży (III trymestr).

Karmienie piersią
Z uwagi na przenikanie furaginy do mleka kobiecego, leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Płodność
W przypadku mężczyzn w wieku rozrodczym – jak pokazały badania doświadczalne oraz obserwacje kliniczne chorych, którzy stosowali nitrofurany (jak również niektóre antybiotyki), leki te mogą niekorzystnie oddziaływać na funkcje jąder, ponieważ zmniejsza się ogólna ilość plemników i spermy, a także zmniejsza się ruchliwość plemników oraz pojawiają się zmiany w ich budowie.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT UROFURAGINUM MAX

POBIERZ ULOTKĘ


POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ
16 KOMENTARZE

 1. Te tabletki zawsze mam w domu, podobnie jak wit c czy jakieś przeciwbólówki. Można szybko wziąć zanim cokolwiek się rozwinie, zapalenie pęcherza jest strasznie dyskomfortowe. Choroba szybko mija, także ten lek jest dla mnie wybawieniem.

 2. też używam jak pojawia się znajome parcie na pęcherz i ból, mam niestety tendencję do zapaleń pęcherza ale na szczęście pojawiają się już rzadko, dobrze jest mieć coś co pomoże w trudnych chwilach, lekarz jak najbardziej mówil żeby brać jak będzie taka potrzeba, kilka dni i przechodzi

 3. zawsze am pecha że na wyjazdach mie łapie zapalenie, teraz zapobiegawczo biorę ze soba, na pewno kupię opakowanie na majówkę, lepiej mieć pod ręką jakby coś się działo, wiem że na pewno pomoże i to w krótkim czasie

 4. Mi lekarz mówił, jak byłam w ciąży, ze to bezpieczny lek, byłam chyba wtedy w 24 tygodniu, jak mnie infekcja dopadła. Na szczęście urofuraginum szybko pomogło, ból minął juz następnego dnia, ale brałam tabletki przez tydzień.

 5. jak mąż wrócił z dłuższej delegacji i troche poszaleliśmy to strasznie zaczął mnie boleć pęcherz, ciągle chciało mi sie siku,przypomniałam sobie ze kiedyś w tkaiej sytuacji pomogło mi urofuraginum max, kupilam opakowanie i zadziałało, zapalenie szybko przeszło, ulga była niesamowita 🙂

 6. Nigdy nie miałam zapalenia pęcherza, ale ze dwa tygodnie temu mnie złapało, bo wyszło słoneczko i jakoś za słabo się ubrałam. Ale rzeczywiście, urofuraginum max szybko mi pomogło. Najbardziej cieszę się, że pozbyłam się pieczenia, bo to było straszne.

 7. produkt który bardzo szybko przynosi ulgę, juz po pierwszym uzyciu czuć różnice. Zapalenie pęcherza nalezy leczyć lekiem właśnie który pozwala pozbyc sie jak najszybcije bakterii i jets dla nas wygodny. Stosowąłam już kilak razy przy zapaleniu pecherza, zawsze ratował.

 8. Kiedyś zapalnie mi nawracało, a po siedmiodniowej kuracji z tymi tabletkami i popijaniem ich sokiem z żurawiny, mam spokój od 5 miesięcy i nic nie wskazuje na to, że mam zachorować.

 9. Jak najbardziej moge polecić, urofuraginum max dużo szybciej działa, mniejsza dawkę sie zażywa, dzięki czemu kuracja jets szybsza, ale tak samo skuteczna

 10. Fajnie, ze jest zwiększona dawka, jedna tabletka dziennie wystarcza, no i szybko rozprawia się z infekcją, ja po pierwszej tabletce już poczułam ulgę, super lek

 11. Używam tabletek, kiedy pojawiają się objawy zapalenia pęcherza, czyli pieczenie i częstomocz. Nie mam aż tak mocnych objawów choroby, ale są częste. To pewnie przez menopauzę. Urofuraginum max nie dość, że łagodzi symptomy, to jeszcze znacznie obniża częstość ich występowania.

 12. Urofuraginum max pomógł mi w 100-procentowym wyleczeniu infekcji pęcherza. Według mnie jest tani i skuteczny. Jak przestałam go zażywać, to żadne przykre dolegliwości nie wróciły.

 13. Kiedyś, kiedy miałam zapalenie pęcherza brałam ten sam lek, ale w mniejszej dawce. Teraz kupiłam opakowanie tej mocniejszej wersji, bo tamta mi pomogła i przez rok nic mi nie było. Dopiero ostatnio poczułam pieczenie jakby zaczynało się zapalenie. Tak kończy się zbyt lekkie ubieranie się 😉

 14. Moja lekarka środowiskowa poleciła mi urofuraginum max, to było chyba najlepsze co mogła zrobić bo bardzo mi pomógł. Bardzo szybko odczułam ulgę, a po 7 dniowej kuracji pozbyłam się zapalenia, dyskomfort znikł. Teraz już pamiętam o tym żeby się ubrać odpowiednio do pogody. No i mam w apteczce na wszelki wypadek, żeby już w razie dyskomfortu wziąć, zanim się rozwinie.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innych pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here