UROFURAGINUM MAX


Typ preparatu: Produkt leczniczy

OPIS DZIAŁANIA / WSKAZANIA

uroFuraginum Max jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego. Zawiera jako substancję czynną furazydynę, zwaną także furaginą, która jest pochodną nitrofuranu. Furazydyna hamuje rozwój wielu bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych.

Wskazaniem do stosowania leku uroFuraginum Max są zakażenia dolnych dróg moczowych.

Zobacz więcej produktów stosowanych w dolegliwościach z układu moczowego.

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

SKŁAD

– Substancją czynną leku jest furazydyna, zwana także furaginą.

– Pozostałe składniki to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna krzemowana o składzie: celuloza mikrokrystaliczna 98% i krzemionka koloidalna bezwodna 2%, magnezu
stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, karboksymetyloskrobia sodowa typu A.

STOSOWANIE / DAWKOWANIE

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletkę można podzielić na równe dawki.

Podanie doustne. uroFuraginum Max należy podawać podczas posiłków. Jednocześnie stosować dietę bogatą w białko. Lek należy popijać dużą ilością płynów.

Zalecana dawka
Dorośli i młodzież powyżej 15 roku życia
Pierwszy dzień stosowania: 400 mg na dobę w 4 dawkach podzielonych (1 tabletka co 6 godzin); następne dni leczenia: 300 mg na dobę w 3 dawkach podzielonych (1 tabletka co 8 godzin).

Lek stosuje się zwykle 7–8 dni. Jeśli objawy nasilą się lub nie ustąpią po 7-8 dniach, należy zwrócic się do lekarza.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży poniżej 15 roku zycia.

Sprawdź ceny suplementów diety stosowanych w dolegliwościach z układu moczowego.

PRZEDAWKOWANIE

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie w każdej ulotce leku znajduje się informacja na temat możliwości spożywania alkoholu w trakcie kuracji. Zalecamy każdorazowo całkowitą rezygnację z alkoholu lub daleko idącą ostrożność. Dowiedz się więcej na temat stosowania i łączenia leków z alkoholem.

Lek uroFuraginum Max najlepiej jest przyjmować podczas posiłków zawierających białko, ponieważ zwiększa ono wchłanianie leku.

Należy unikać spożywania alkoholu w trakcie leczenia furaginą.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie należy stosować leku uroFuraginum Max w pierwszym trymestrze ciąży ani u kobiet w donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i w okresie porodu, gdyż furazydyna może spowodować niedokrwistość hemolityczną u noworodka. Należy zachować szczególną ostrożność podczas stosowania w ostatnich trzech miesiącach ciąży (III trymestr).

Karmienie piersią
Z uwagi na przenikanie furaginy do mleka kobiecego, leku nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Płodność
W przypadku mężczyzn w wieku rozrodczym – jak pokazały badania doświadczalne oraz obserwacje kliniczne chorych, którzy stosowali nitrofurany (jak również niektóre antybiotyki), leki te mogą niekorzystnie oddziaływać na funkcje jąder, ponieważ zmniejsza się ogólna ilość plemników i spermy, a także zmniejsza się ruchliwość plemników oraz pojawiają się zmiany w ich budowie.

Planujesz ciążę lub jesteś młodą matką? Zapoznaj się z produktami przeznaczonymi specjalnie dla dzieci i niemowląt.

Zobacz także najnowsze laktatory oraz inne akcesoria dla mam.

ZAPOZNAJ SIĘ ZE SZCZEGÓŁOWYMI INFORMACJAMI NA TEMAT UROFURAGINUM MAX

POBIERZ ULOTKĘ


Ulotka leku jest specjalną informacją skierowaną do pacjentów, zatwierdzoną w procesie dopuszczenia do obrotu, dołączoną do opakowania produktu leczniczego. Ulotka leku zawiera najważniejsze informacje dotyczące leku, z którymi należy zawsze zapoznać się przed zażyciem jakiegokolwiek preparatu. Ulotka zawiera informacje o tym, czym jest dany lek, w jakim celu się go stosuje i jakie substancje zawiera.

Ulotkę powinno się każdorazowo zachować wraz z opakowaniem w razie potrzeby ponownego przeczytania. Rozpoczynając przyjmowanie leku, należy przeczytać uważnie całą ulotkę. Należy pamiętać, że wszystkie leki przynoszą skutki uboczne i mogą wchodzić w interakcje z innymi środkami. Ważne, by szczegółowo sprawdzać takie informacje jak: wskazania do stosowania, sposób przyjmowania i przechowywania, dawkowanie, wpływ leku na prowadzenie pojazdów i maszyn, a także datę ważności. W ulotce znajdziemy także również o przeciwwskazaniach, stosowaniu leku podczas ciąży i karmienia piersią.

POBIERZ CHARAKTERYSTYKĘ


Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) stanowi zgodnie z przepisami element wniosku o dopuszczenie do obrotu produktu leczniczego. Dokument ten zawiera specjalistyczne informacje na temat danego produktu leczniczego. Informacje te są przeznaczone tylko dla wykwalifikowanego personelu medycznego (lekarze, farmaceuci).

Charakterystyka produktu leczniczego (CHPL) zawiera między innymi takie informacje jak: postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne).Znajdź inne produkty z tej kategorii:

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O BAZIE LEKÓW

Serwis Baza Leków umożliwia szybkie i intuicyjne wyszukiwanie podstawowych informacji na temat leków (leki na receptę oraz wydawane bez recepty), suplementów diety, wyrobów medycznych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków oraz innych produktów dostępnych w aptekach na terenie Polski.

Podstawowe informacje znajdujące się na stronie Baza Leków:

Lekarstwa: Opis działania leku / wskazania, skład leku, stosowanie / dawkowanie leku, przedawkowanie leku, stosowanie leku z jedzeniem i piciem (w tym z alkoholem, jeżeli taka informacja od producenta występuje), stosowanie leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

W przypadku pozostałych produktów (suplementy diety, wyroby medyczne, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyki): Opis działania produktu / wskazania, skład produktu, dawkowanie / stosowanie produktu.

UROFURAGINUM MAX CENA - GDZIE KUPIĆ NAJTANIEJ, ZNAJDŹ W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Zadbaj o swoje zdrowie już teraz! Kupuj najtaniej!
Zapoznaj się z cenami naturalnych produktów zdrowotnych.

UROFURAGINUM MAX OPINIE

12 KOMENTARZE

  1. jak mąż wrócił z dłuższej delegacji i troche poszaleliśmy to strasznie zaczął mnie boleć pęcherz, ciągle chciało mi sie siku,przypomniałam sobie ze kiedyś w tkaiej sytuacji pomogło mi urofuraginum max, kupilam opakowanie i zadziałało, zapalenie szybko przeszło, ulga była niesamowita 🙂

  2. Nigdy nie miałam zapalenia pęcherza, ale ze dwa tygodnie temu mnie złapało, bo wyszło słoneczko i jakoś za słabo się ubrałam. Ale rzeczywiście, urofuraginum max szybko mi pomogło. Najbardziej cieszę się, że pozbyłam się pieczenia, bo to było straszne.

  3. produkt który bardzo szybko przynosi ulgę, juz po pierwszym uzyciu czuć różnice. Zapalenie pęcherza nalezy leczyć lekiem właśnie który pozwala pozbyc sie jak najszybcije bakterii i jets dla nas wygodny. Stosowąłam już kilak razy przy zapaleniu pecherza, zawsze ratował.

  4. Kiedyś zapalnie mi nawracało, a po siedmiodniowej kuracji z tymi tabletkami i popijaniem ich sokiem z żurawiny, mam spokój od 5 miesięcy i nic nie wskazuje na to, że mam zachorować.

  5. Jak najbardziej moge polecić, urofuraginum max dużo szybciej działa, mniejsza dawkę sie zażywa, dzięki czemu kuracja jets szybsza, ale tak samo skuteczna

  6. Fajnie, ze jest zwiększona dawka, jedna tabletka dziennie wystarcza, no i szybko rozprawia się z infekcją, ja po pierwszej tabletce już poczułam ulgę, super lek

  7. Używam tabletek, kiedy pojawiają się objawy zapalenia pęcherza, czyli pieczenie i częstomocz. Nie mam aż tak mocnych objawów choroby, ale są częste. To pewnie przez menopauzę. Urofuraginum max nie dość, że łagodzi symptomy, to jeszcze znacznie obniża częstość ich występowania.

  8. Urofuraginum max pomógł mi w 100-procentowym wyleczeniu infekcji pęcherza. Według mnie jest tani i skuteczny. Jak przestałam go zażywać, to żadne przykre dolegliwości nie wróciły.

  9. Kiedyś, kiedy miałam zapalenie pęcherza brałam ten sam lek, ale w mniejszej dawce. Teraz kupiłam opakowanie tej mocniejszej wersji, bo tamta mi pomogła i przez rok nic mi nie było. Dopiero ostatnio poczułam pieczenie jakby zaczynało się zapalenie. Tak kończy się zbyt lekkie ubieranie się 😉

  10. Moja lekarka środowiskowa poleciła mi urofuraginum max, to było chyba najlepsze co mogła zrobić bo bardzo mi pomógł. Bardzo szybko odczułam ulgę, a po 7 dniowej kuracji pozbyłam się zapalenia, dyskomfort znikł. Teraz już pamiętam o tym żeby się ubrać odpowiednio do pogody. No i mam w apteczce na wszelki wypadek, żeby już w razie dyskomfortu wziąć, zanim się rozwinie.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się.

Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.
Please enter your comment!
Please enter your name here