Konsultacja merytoryczna:

Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed

Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed zawiera dwie substancje czynne – rozuwastatynę i kwas acetylosalicylowy.

– Rozuwastatyna należy do grupy substancji zwanych statynami, które są lekami regulującymi poziom lipidów (tłuszczów), stosowanymi w celu obniżenia poziomu lipidów określanych jako cholesterol i triglicerydy we krwi, gdy niewystarczająca okazała się sama dieta niskotłuszczowa i zmiana stylu życia. Cholesterol jest substancją tłuszczową (lipidem), która może powodować zwężenie naczyń krwionośnych w sercu, powodując chorobę wieńcową. Jeśli u pacjenta występuje ryzyko kolejnego zawału serca, rozuwastatynę można również stosować w celu zmniejszenia tego ryzyka, nawet jeśli stężenie cholesterolu jest prawidłowe. W trakcie leczenia należy stosować standardową dietę obniżającą stężenie cholesterolu.
– Kwas acetylosalicylowy w małych dawkach należy do grupy leków zwanych lekami przeciwpłytkowymi. Płytki krwi to małe komórki krwi, które powodują krzepnięcie krwi i uczestniczą w zakrzepicy. Gdy w tętnicy powstanie zakrzep krwi, zatrzymuje on przepływ krwi i odcina dopływ tlenu. Kiedy nastąpi to w sercu, może spowodować zawał serca lub dusznicę bolesną.

Te dwie substancje czynne przyjmowane jednocześnie zmniejszają ryzyko wystąpienia kolejnego zawału serca, jeśli pacjent przebył zawał serca lub jeśli u pacjenta występują napady bólu w klatce piersiowej (niestabilna dławica piersiowa).

Lek Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed jest wskazany u pacjentów przyjmujących już rozuwastatynę i kwas acetylosalicylowy w tych dawkach. Zamiast przyjmowania rozuwastatyny i kwasu acetylosalicylowego w postaci oddzielnych tabletek pacjent otrzyma jedną kapsułkę leku Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed, zawierającą oba składniki o takiej samej mocy jak
stosowane poprzednio.

Jaki jest skład Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są rozuwastatyna (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i kwas acetylosalicylowy.
Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed 5 mg + 100 mg: każda kapsułka twarda zawiera 5 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i 100 mg kwasu acetylosalicylowego.
Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed 10 mg + 100 mg: każda kapsułka twarda zawiera 10 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i 100 mg kwasu acetylosalicylowego.
Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed 20 mg + 100 mg: każda kapsułka twarda zawiera 20 mg rozuwastatyny (w postaci rozuwastatyny wapniowej) i 100 mg kwasu acetylosalicylowego.

Pozostałe składniki to:
Tabletka powlekana z rozuwastatyną:
Rdzeń tabletki
Laktoza jednowodna
Celuloza mikrokrystaliczna
Magnezu tlenek, ciężki
Krospowidon (typ A)
Krzemionka koloidalna bezwodna
Magnezu stearynian
Otoczka tabletki
Alkohol poliwinylowy, częściowo uwodorniony
Tytanu dwutlenek (E 171)
Talk
Żelaza tlenek żółty (E 172)
Lecytyna (sojowa)
Żelaza tlenek czerwony (E 172)
Guma ksantan
Żelaza tlenek czarny (E 172)
Tabletka z kwasem acetylosalicylowym:
Celuloza mikrokrystaliczna
Skrobia kukurydziana
Krzemionka koloidalna bezwodna
Kwas stearynowy
Osłonka kapsułki:
Żelatyna
Tytanu dwutlenek (E 171)
Indygotyna (E 132)
Żelaza tlenek żółty (E 172)
Czarny tusz:
Szelak
Glikol propylenowy
Amonu wodorotlenek, roztwór
Żelaza tlenek czarny (E 172)
Potasu wodorotlenek.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli
Lekarz ustali odpowiednią moc dawki dla pacjenta, w zależności od stanu zdrowia, aktualnego leczenia i indywidualnego ryzyka.
Lek ten nie jest odpowiedni do rozpoczynania leczenia. Leczenie należy rozpocząć od oddzielnego podawania substancji czynnych; po ustaleniu odpowiednich dawek możliwa jest zmiana na lek Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed o odpowiedniej mocy dawki.
Zalecana dawka to jedna kapsułka dziennie.

Lek ten należy przyjmować podczas posiłków. Lek należy przyjmować codziennie o tej samej porze. Kapsułki należy połykać, popijając dużą ilością płynu; nie należy ich rozgniatać ani rozgryzać.

Leku Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed nie należy przyjmować z sokiem grejpfrutowym.

Jeżeli pacjent zostanie przyjęty do szpitala lub będzie leczony z powodu innej choroby, należy poinformować personel medyczny, że przyjmuje lek Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed.

Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku
Nie ma konieczności modyfikacji dawki u pacjentów w podeszłym wieku

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Lek Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed nie powinien być stosowany u dzieci i młodzieży.

Pacjenci z zaburzeniami czynności nerek
Zmiana dawki nie jest konieczna u pacjentów z łagodnymi lub umiarkowanymi zaburzeniami czynności nerek.
Stosowanie produktu Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed jest przeciwwskazane u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek.

Pacjenci z zaburzeniami czynności wątroby
Zmiana dawkowania nie jest konieczna u pacjentów z łagodnymi lub umiarkowanymi zaburzeniami czynności wątroby.
Stosowanie produktu Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed jest przeciwwskazane u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W celu uzyskania porady należy skontaktować się z lekarzem lub najbliższym szpitalem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed należy przyjmować z posiłkiem. Leku Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed nie należy przyjmować z sokiem grejpfrutowym.
Spożywanie alkoholu może potencjalnie zwiększać ryzyko krwawienia z przewodu pokarmowego i wydłużać czas krwawienia.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy przyjmować leku Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed, jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. W przypadku zajścia w ciążę podczas przyjmowania leku Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed należy natychmiast przerwać jego przyjmowanie i poinformować o tym lekarza. Kobiety powinny unikać zajścia w ciążę w trakcie przyjmowania leku Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed, stosując odpowiednią antykoncepcję.

Ulotka Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed, 5/10/20 mg + 100 mg, kapsułki, twarde (Rosuvastatinum + Acidum acetylsalicylicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 289.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed, 5/10/20 mg + 100 mg, kapsułki, twarde (Rosuvastatinum + Acidum acetylsalicylicum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 0 razy

Rozmiar plku 343.13 KB

Cena - ile kosztuje Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed?

Cena Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Rosuvastatin + Acetylsalicylic acid Adamed? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Veera Rajstopy przeciwżylakowe 70 DEN kolor naturalny rozmiar 4 wywołują delikatny ucisk, który usprawnia krążenie żylne i przeciwdziała pękaniu naczyń, tworzeniu się obrzęków i wrażeniu zmęczenia nóg.

Pumilen to maść roślinna przeznaczona do nacierania i inhalacji. Preparat jest stworzony na bazie wosku pszczelego, ekstraktów roślinnych i najwyższej jakości olejków eterycznych. Maść działa rozgrzewająco, a także pomaga udrażniać…

Kasza jaglana powinna na stałe zagościć w menu każdego. Jest to niesamowicie zdrowy produkt, zawierający cenne składniki odżywcze, korzystnie wpływające na organizm. Bio Kasza jaglana marki Intenson to gwarancja najwyższej jakoś…

Essentiale Max 600mg to produkt leczniczy zawierający fosfolipidy sojowe. Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości wątrobowe, których przyczyną jest zapalenie wątroby, nieprawidłowa dieta lub szkodliwe działanie substancji toksycznych.

OLIMP Chela-Calcium zawiera najlepiej przyswajalną formę wapnia w postaci chelatu aminokwasowego Albical oraz witaminę D3 – dwa najważniejsze składniki żywieniowe odpowiedzialne za utrzymanie silnej i zdrowej struktury kości i zębów.

APTEO Probiotyk w kroplach to doustny preparat, który dzięki zawartości bakterii Lactobacillus rhamnosus odpowiada za przywrócenie prawidłowej mikroflory jelitowej u dzieci od 5 miesiąca życia.

Pudroderm stosuje się pomocniczo w łagodzeniu objawów w półpaścu, ospie wietrznej, świądach i ukąszeniach owadów.

Preparat w postaci kapsułek twist-off do stosowania u niemowląt. Suplement diety Bobolen Witamina D 400 j.m pozwala uzupełnić codzienną dietę w witaminę D (cholekalcyferol), która m.in. wspomaga prawidłowy rozwój oraz wzrost kości…

MAGNEZ B6 + Chelat to suplement diety, który dzięki wyjątkowemu składowi wspiera pracę układu nerwowego. Poprawia pamięć i koncentrację oraz łagodzi objawy zmęczenia. Zapobiega kurczliwości mięśniowej.

Parodontax whitening pasta do zębów odpowiada za dokładne oczyszczenie i wybielenie powierzchni zębów. Chroni przed próchnicą oraz rozwojem chorób dziąseł i jamy ustnej.

Sprzymierzeniec w walce z roztoczami kurzu domowego, aerozol Allergoff Natural, zmniejsza nasilenie objawów chorobowych w alergii, umożliwia normalne funkcjonowanie i spokojny sen. Dzięki unikalnej formule redukuje alergeny, działa aż do 6 miesięcy.

Nawilżający Spray do gardła Tonimer to preparat rekomendowany dla osób, które odczuwają suchość błony śluzowej gardła. Spray polecany jest między innymi osobom, które pracują głosem oraz osobom przebywających w…

Preparat polecany w stanach niepokoju i napięcia nerwowego oraz w przypadku trudności z zasypianiem. Suplement diety Kapsułki na uspokojenie Tylko Natura pomaga uzupełnić codzienną dietę w wyciągi z melisy i szyszek chmielu oraz w witaminę…

OMEGAREGEN Original to naturalny preparat, który korzystnie oddziałuje na stan zdrowia i przyczynia się do jego zachowania. Przede wszystkim wspiera pracę układu nerwowego i sercowo-naczyniowego.

Produkt leczniczy Biotifem 5mg jest wskazany do stosowania w przypadku niedoboru biotyny. Stan ten może objawiać nadmiernym wypadaniem włosów, zaburzeniami wzrostu zarówno włosów, jak i paznokci, a także stanami zapalnymi wokół ust, oczu…

Zaparcia mogą przytrafić się każdemu, zamiast się męczyć, warto wypróbować suplement diety w postaci syropu – Solaq. Działanie przeczyszczające preparatu opiera się o właściwości zawartej w nim laktulozy.

Lek o działaniu przeciwbakteryjnym DaFurag Max 100mg wskazany jest przy zakażeniach dróg moczowych. Substancję czynną produktu leczniczego stanowi furazydyna. Lek można podawać dorosłym oraz młodzieży powyżej 15. roku życia.

ACCOS Płyn myjący do skóry trądzikowej odpowiada za dokładne oczyszczenie skóry i zwalczanie bakterii wywołujących trądzik. Zmniejsza produkcję łoju i ogranicza liczbę zmian skórnych.

JORDAN DENTURE BRSUH Szczoteczka do protez dzięki dwóm główkom czyści dokładniej niż inne produkty tego typu. Usuwa płytkę bakteryjną i resztki jedzenia z trudnodostępnych miejsc oraz oczyszcza zęby.

Tech-Med TMA-7000M to nowoczesny, cyfrowy, automatyczny ciśnieniomierz naramienny dla osób dorosłych, charakteryzujący się niekłopotliwym sposobem użycia, szybkim i dokładnym pomiarem oraz podawaniem informacji głosowych odczytu.