Konsultacja merytoryczna:

Rispolept Consta

Rispolept Consta należy do grupy leków przeciwpsychotycznych.

Rispolept Consta stosuje się w leczeniu podtrzymującym schizofrenii, tj. stanu, w którym pacjent widzi, słyszy lub czuje rzeczy nieistniejące, wierzy w rzeczy nieprawdziwe, odczuwa niezwykłą podejrzliwość lub splątanie.

Rispolept Consta jest przeznaczony dla pacjentów aktualnie leczonych doustnymi lekami przeciwpsychotycznymi (np. tabletki, kapsułki).

Rispolept Consta może pomóc złagodzić objawy choroby i zapobiec ich nawrotom.

Jaki jest skład Rispolept Consta, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest rysperydon.
Każda fiolka z proszkiem leku Rispolept Consta, zawiera 25 mg, 37,5 mg lub 50 mg rysperydonu.

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to:

Proszek do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań: polimer 7525 DL JN1-poli (D, 1-laktydo-koglikolid),

Rozpuszczalnik: polisorbat 20, karmeloza sodowa 40 mPas, disodu wodorofosforan dwuwodny, kwas cytrynowy bezwodny, sodu chlorek, sodu wodorotlenek, woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Rispolept Consta – jak stosować ten lek?

Lek Rispolept Consta jest podawany we wstrzyknięciu domięśniowym w ramię lub w pośladek co 2 tygodnie przez lekarza lub pielęgniarkę. Wstrzyknięć należy dokonywać na zmianę, raz z prawej a raz z lewej strony. Nie wolno podawać dożylnie.

Zalecana dawka to:

Dorośli

Dawka początkowa
Jeśli przyjmowana doustnie dawka dobowa (np. w postaci tabletek) rysperydonu wynosi 4 mg lub mniej w ostatnich 2 tygodniach to dawka początkowa leku Rispolept Consta powinna wynosić 25 mg.

Jeśli przyjmowana doustnie dawka dobowa rysperydonu (np. w postaci tabletek) była większa niż 4 mg w ciągu ostatnich 2 tygodni to dawka początkowa leku Rispolept Consta może wynosić 37,5 mg.

Jeśli pacjent jest aktualnie leczony innym niż rysperydon doustnym lekiem przeciwpsychotycznym dawka leku Rispolept Consta będzie zależeć od dotychczasowej terapii. Lekarz przepisze Rispolept Consta w dawce 25 mg lub 37,5 mg.

Dawkę odpowiednio do potrzeb pacjenta dostosowuje lekarz.

Dawka podtrzymująca
– Zwykle podaje się dawkę 25 mg w postaci wstrzyknięcia co dwa tygodnie.
– W razie konieczności podaje się większą dawkę 37,5 mg lub 50 mg. Dawkę odpowiednio do potrzeb pacjenta dostosowuje lekarz.
– Lekarz może również zalecić przyjmowanie leku Rispolept w postaci doustnej przez trzy tygodnie po pierwszym wstrzyknięciu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

U pacjentów, którzy zastosowali większą dawkę leku Rispolept Consta niż powinni, zaobserwowano następujące objawy: senność, uczucie zmęczenia, nieprawidłowe ruchy ciała, trudności z utrzymaniem równowagi i chodzeniem, zawroty głowy spowodowane niskim ciśnieniem oraz nieprawidłowy rytm serca. Odnotowano również przypadki nieprawidłowego przewodzenia elektrycznego w sercu oraz drgawki. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Rispolept Consta – czy mogę spożywać alkohol?

Nie należy pić alkoholu w trakcie stosowania leku Rispolept Consta.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Rispolept Consta w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Lekarz podejmie decyzję czy pacjentka może stosować lek Rispolept Consta.

U noworodków, których matki stosowały lek Rispolept Consta w ostatnim trymestrze (ostatnie 3 miesiące ciąży) mogą wystąpić następujące objawy: drżenie, sztywność mięśni i (lub) osłabienie, senność, pobudzenie, trudności z oddychaniem oraz trudności związane z karmieniem. W razie zaobserwowania takich objawów u dziecka, należy skontaktować się z lekarzem.

Rispolept Consta może zwiększyć stężenie prolaktyny we krwi- hormonu, który może wpływać na płodność (patrz punkt „Możliwe działania niepożądane”) w załączonej ulotce.

Ulotka Rispolept Consta – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Rispolept Consta, 25 mg, 37,5 mg, 50 mg, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań domięśniowych o przedłużonym uwalnianiu (Risperidonum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 22 razy

Rozmiar plku 751.60 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Rispolept Consta m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Rispolept Consta, 25 mg, 37,5 mg, 50 mg, proszek i rozpuszczalnik do sporządzania zawiesiny do wstrzykiwań domięśniowych o przedłużonym uwalnianiu (Risperidonum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 970.23 KB

Cena - ile kosztuje Rispolept Consta?

Cena Rispolept Consta i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Rispolept Consta.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Rispolept Consta? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Jeśli jesteś fanką ziołowych naparów, koniecznie musisz spróbować herbatkę z czystka. Od niedawna robi on furorę wśród miłośników naturalnych sposobów wzmacniania odporności. Szukasz odpowiedniego produktu? Wybierz Apteo Natura Czystek.

Wyjątkowy Płyn do higieny intymnej Nanointima o fizjologicznym pH oraz innowacyjnym składzie. Cechą, która wyróżnia go spośród innych tego typu preparatów jest zawartość unikalnego połączenia nanocząsteczek srebra i miedzi.

Prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś o gravioli, to niedobrze! Graviola bowiem to bardzo cenny owoc, pełen dobroczynnych składników. Aby skorzystać z jego niesamowitych właściwości, warto codziennie pić sok Graviola marki EkaMedica.

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenie medycznego Molekin D3 + K2 to produkt dla osób dorosłych, które zmagają się z takimi schorzeniami jak osteoporoza i osteomalacja lub cierpią na niedobór witaminy D3 i K2.

Preparat uzupełniający codzienną dietę w magnez oraz witaminę B6 odpowiedni dla całej rodziny! Suplement diety Magnez rodzinny + B6 polecany jest do stosowania szczególnie przy wzmożonym wysiłku psychiczny i fizycznym.

Suplement diety Omegamed Optima Forte to preparat zawierają kapsułki z kwasem DHA i tabletki z żelazem, jodem, folianami i witaminą D. Preparat przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie diety u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących…

Preparat zawiera bogate źródło naturalnej witaminy C – wyciąg z owoców aceroli. Suplement diety Acerola+ polecany jest do stosowania jako uzupełnienie codziennej diety w witaminę C w okresach zwiększonego zapotrzebowania organizmu na ten składnik.

Aromatyczny syrop z zagęszczonego soku z borówek, malin oraz jeżyn. Syrop Owoce leśne marki Herbapol Kraków sprawdzi się jako dodatek do rożnego rodzaju napojów ciepłych i zimnych, wzbogaci również smak lodó…

Suplement diety Aliness Bromelaina 500mg Papaina 200mg zawiera dwa enzymy proteolityczne. Bromelaina pozyskiwana jest z ananasa, natomiast papaina z melonowca właściwego (papai). Preparat ma postać kapsułek wegetariańskich.

Igły do penów insulinowych NovoFine zapewniają łatwość wkłucia. Przeznaczone są do stosowania wraz ze wszystkimi modelami wstrzykiwaczy marki Novo Nordisk. Rozmiar igieł: 31G 0,25 x 6mm.

Produkt leczniczy Vitaminum B2 Pliva 3mg zawiera ryboflawinę jako substancję czynną. Jest to lek przeznaczony dla dorosłych i dzieci od 4. roku życia. Wskazaniem do jego stosowania jest przede wszystkim profilaktyka i leczenie niedoboru witaminy B2.

Rutinoscorbin dzięki zawartości witaminy C i rutozydu wspomaga łagodzenie objawów przeziębienia i grypy. Przyczynia się również do uszczelnienia naczyń krwionośnych.

Jeden kosmetyk, który zapewnia skuteczne oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń oraz nadmiernej ilości sebum oraz demakijaż twarzy i oczu! Oto Płyn micelarny Mediqskin, który ponadto nawilża i zmniejsza ryzyko powstawania stanów zapalnych.

LOVI Kubek 360 Active to idealny sprzęt dla aktywnych, niezależnych maluchów, które uczą się picia z kubeczków bez dziubka. Unikalny system uszczelek zapewnia dostęp na całym obwodzie nakrętki, imitując picie z tradycyjnej…

Unikalna formuła o przedłużonym uwalnianiu. Suplement diety Vitamin C-1000 Sustained Release polecany jest jako uzupełnienie codziennej diety w dodatkowe źródło witaminy C. W preparacie kwas L-askorbinowy został uzupełniony o owoc dzikiej róży.

Stworzony z myślą o niemowlętach i dzieciach, u których dochodzi do cofania się treści pokarmowej oraz ulewania. Wyrób medyczny Gastrotuss Baby syrop przeciwrefluksowy zapobiega tym objawom, tworząc mechaniczną barierę antyrefluksową.

Maść kosmetyczna Propolis zawiera koncentrat propolisu 7%. Jest to produkt do pielęgnacji skóry suchej i łuszczącej się, skutecznie odżywia oraz wygładza. Maść można stosować miejscowo na skórę podrażnioną, odparzoną i zmacerowaną.

Zestaw witamin i minerałów wzbogacony o wyciąg z morwy białej – Apteo Witaminy dla diabetyków. Jest to suplement diety szczególnie polecany dla osób cierpiących z powodu cukrzycy jako wsparcie dla utrzymania właściwego…

Suplement diety Special Two Multi Vitamin to jeden z najbogatszych pod względem składu preparatów multiwitaminowych na rynku. Liczne minerały i witaminy zostały tu wzbogacone o spirulinę, chlorellę, naturalne ekstrakty oraz antyoksydanty.

Innowacyjna postać suplementu diety Biolectra Magnez 300mg direct znajdzie uznanie szczególnie u osób, które mają zwiększone zapotrzebowanie na magnez, a nie lubią łykać codziennie tabletek. Mikropeletki mają pyszny, odświeżający smak cytrynowy.