Konsultacja merytoryczna:

Ranexa

Lek Ranexa jest lekiem stosowanym jednocześnie z innymi lekami w leczeniu dławicy piersiowej, objawiającej się bólem w klatce piersiowej lub uczuciem dyskomfortu w górnej części ciała pomiędzy szyją a nadbrzuszem, często powodowanym przez wysiłek fizyczny lub nadmierną aktywność fizyczną.

Jeśli nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Jaki jest skład Ranexa, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku Ranexa jest ranolazyna. Jedna tabletka zawiera 375 mg, 500 mg lub 750 mg ranolazyny.

Inne składniki leku to: hypromeloza, magnezu stearynian, kopolimer kwasu metakrylowego i akrylanu etylu, celuloza mikrokrystaliczna, wodorotlenek sodu, tytanu dwutlenek i wosk Carnauba.

Zależnie od mocy tabletek, tabletki zawierają również:
375 mg tabletka: makrogol, polisorbat 80, błękit nr 2/indygotynę (E132)
500 mg tabletka: makrogol, talk, alkohol poliwinylowy (hydrolizowany), żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czerwony (E 172).
750 mg tabletka: trioctan glicerolu, laktoza jednowodna, błękit nr 1/błękit brylantowy (E133) i żółcień nr 5/tartrazynę (E102)

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ranexa – jak stosować ten lek?

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki zawsze należy połykać w całości, popijając wodą. Nie wolno kruszyć, ssać, żuć tabletek, ani dzielić ich na połowę, ponieważ może to zmienić specjalne własności uwalniania tabletek w organizmie pacjenta.

Dawka początkowa u dorosłych wynosi: jedna tabletka 375 mg dwa razy na dobę. Po 2−4 tygodniach lekarz prowadzący może zwiększyć dawkę, aby uzyskać właściwe działanie leku. Maksymalna dawka leku Ranexa wynosi 750 mg dwa razy na dobę.

Ważne, aby poinformować lekarza o wystąpieniu działań niepożądanych, takich jak zawroty głowy, nudności lub wymioty. Lekarz może zmniejszyć dawkę, a jeśli okaże się to niewystarczające, odstawić lek Ranexa.

Stosowanie u dzieci młodzieży
Dzieci i młodzież w wieku poniżej 18 lat nie powinni stosować leku Ranexa.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie przypadkowego zażycia większej liczby tabletek Ranexa lub większej niż zalecana dawki leku, należy natychmiast powiadomić lekarza. Jeśli powiadomienie lekarza jest niemożliwe, należy udać się do najbliższego szpitala na izbę przyjęć. Należy zabrać ze sobą wszystkie pozostałe tabletki, w tym pojemnik i opakowanie, aby personel szpitala nie miał trudności w określeniu, jaki lek został przyjęty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ranexa – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Ranexa można przyjmować wraz z posiłkiem lub po posiłku. Podczas przyjmowania leku Ranexa nie wolno pić soku grejpfrutowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ranexa w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Jeśli lekarz nie zalecił stosowania, leku Ranexa nie wolno stosować w okresie ciąży.

Karmienie piersią
Nie wolno stosować leku Ranexa w przypadku karmienia piersią. W przypadku karmienia piersią należy poradzić się lekarza.

Jeśli pacjentka jest w ciąży, podejrzewa, że może być w ciąży lub planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza.

Ulotka Ranexa – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

RANEXA, 375 mg; 500 mg; 750 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Ranolazyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ranexa m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

RANEXA, 375 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Ranolazyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku


RANEXA, 500 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Ranolazyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 9 razy

Rozmiar plku


RANEXA, 750 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu (Ranolazyna)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku

Cena - ile kosztuje Ranexa?

Cena Ranexa i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ranexa.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ranexa? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Finsla pastylki miękkie z pelargonią afrykańską (Opakowanie: 24 )Finsla pastylki miękkie z pelargonią afrykańską (Opakowanie: 24 ) to pastylki do ssania dbające o kondycję gardła, krtani i strun głosowych. Łagodzą chrypę i ból gardł…

Zastosowanie ENTitis pastylki smak truskawkowy (Opakowanie: 30 )ENTitis pastylki smak truskawkowy (Opakowanie: 30 ) to suplement diety zawierający dobre bakterie z grupy paciorkowców i witaminę D. Wpływa na poprawę odporności u dorosłych i dzieci od 3. roku życia.

Entitis…

Zastosowanie NATUR-SEPT GARDŁO pastylki (Opakowanie: 18 )Wskazania do stosowania NATUR-SEPT GARDŁO pastylki (Opakowanie: 18 ) obejmują podrażnienia gardła, w tym błony śluzowej gardła, przebiegające w wyniku infekcji górnych dróg oddechowych.
Efekt działania NATUR-SEPT…

Zastosowanie Vichy Mineralblend puder trójkolorowy nadający blask (Opakowanie: 9 g)Vichy Mineralblend puder trójkolorowy nadający blask (Opakowanie: 9 g) stanowi połączenie trzech różnych kolorów umożliwiając uzyskanie dowolnego efektu na skórze: rozświetla…

Zastosowanie ELODERM Balsam nawilżający (Opakowanie: 400 ml)ELODERM Balsam nawilżający (Opakowanie: 400 ml) to produkt przeznaczony dla osób, w tym dzieci, ze skórą atopową, cierpiących na egzemę skórną oraz mających skłonność do…