Artykuł sponsorowany

Przychodnia online – jak działa, jakie usługi oferuje?

Wykorzystywany w sposób mądry Internet jest doskonałym sposobem na ułatwienie sobie życia. Zakupy internetowe przetarły szlak i z czasem coraz więcej firm zaczęło oferować swoje usługi za pośrednictwem sieci. Jedną z branż, której to nie ominęło, jest medycyna. Mowa oczywiście o usługach medycznych świadczonych zdalnie. Nowoczesna przychodnia jest oznaką podążania za wymaganiami społeczeństwa w kontekście unowocześnienia i usprawnienia służby zdrowia.

Przychodnia internetowa – jak to działa?

Może Cię to zdziwić, ale teleporada jest następstwem lotów w kosmos. Jak to jest możliwe? Kosmonauci, zamknięci na statku kosmicznym, oddaleni od cywilizacji o jakieś kilkaset tysięcy kilometrów nie mieli możliwości powrotu na ziemię w celach skontrolowania swojego stanu zdrowia. Dlatego właśnie wraz z wysyłaniem kosmonautów poza naszą atmosferę, nastąpił także gwałtowny rozwój usług medycznych świadczonych na odległość. Kolejnym przełomowym momentem w rozwoju telemedycyny był rozkwit Internetu. Dziś niemal każdy ma dostęp do sieci. A więc również do świadczonych za jego pośrednictwem usług. W tym chociażby do wysokiej jakości rozmów video. Możliwości jest wiele a Ty coraz częściej i chętniej z nich korzystasz.

Przychodnia online to przede wszystkim synonim szybkiego czasu reakcji. Bez wychodzenia z domu, bez kolejek i marnowania czasu na dojazdy. Wszystko to pozwala na odbycie konsultacji online w ciągu godziny od momentu opłacenia usługi, co wiąże się z wysłaniem do Ciebie wiadomości e-mail z formularzem do wypełnienia. Jest to wywiad lekarski, który pozwala poznać Twoją dotychczasową historię chorób. Należy go wypełnić i niezwłocznie odesłać, aby usługa została zrealizowana w możliwie najkrótszym czasie. Konsultacja online w dalszej części uzależniona jest od rodzaju schorzenia.

przychodniaonline

Dlaczego nowoczesna przychodnia to dobry wybór?

Lekarz rodzinny czy specjalista – niezależnie od tego z czyich usług chcesz skorzystać, coraz częściej wizyta online jest najpopularniejszym rozwiązaniem. Przychodnia internetowa niesie za sobą szereg udogodnień, również dla pracowników placówki:

  • zwiększenie komfortu oraz efektywności pracy – samodzielna rejestracja przez Internet pacjenta to jeden obowiązek mniej dla pracowników przychodni;
  • zwiększenie przychodów, które jest wynikiem przede wszystkim lepszej wydajności pracy;
    podniesienie jakości obsługi pacjenta – brak kolejek oraz zajętej linii telefonicznej wpływa w znacznym stopniu na zwiększenie atrakcyjności oferty, jaką może zaoferować przychodnia internetowa;
  • rejestracja do lekarza online zwiększa szansę na pojawienie się pacjenta na konsultacji. System bowiem przypomina o nadchodzącej wizycie. Dodatkowo umożliwia szybką zmianę terminu. Możliwe jest również odwołanie wizyty;
  • przychodnia NFZ z większą liczbą pacjentów – szybki, prosty a przede wszystkim wygodny sposób rejestracji sprawi, że pacjenci chętniej będą korzystać z usług;
  • internetowa rejestracja i system, który ją umożliwia to oszczędność czasu oraz możliwość analizy danych statystycznych.

Usługi w przychodni online bez wychodzenia z domu

Zwłaszcza w obecnych czasach niezbędne jest zapewnienia pacjentom poczucia bezpieczeństwa. Konsultacja lekarska i leczenie online są na to najlepszym sposobem. Dlatego właśnie Jutro Medical oferuje najwyższej jakości usługi. Jeśli korzystasz z ubezpieczenia w ramach NFZ, możesz skorzystać bezpłatnie z usług lekarza POZ. Rejestracja do lekarza online wiąże się również z wszelkimi udogodnieniami, jakie wynikają z tej formy leczenia. E-recepta jest jednym z takich udogodnień i dotyczy również takich kwestii jak antykoncepcja. Kolejnym udogodnieniem jest e-zwolnienie, które pozwala Ci na oszczędność czasu i energii, ponieważ zwalania Cię z obowiązku dostarczenia dokumentu do firmy. Recepta online i L4 to tylko nieliczne zalety wynikające z korzystania z tego rodzaju usług.

Naszych publikacji nie należy traktować jako wytycznych postępowania medycznego w stosunku do każdego pacjenta. O postępowaniu medycznym, w tym o zakresie i częstotliwości badań diagnostycznych i/lub procedur terapeutycznych decyduje lekarz, zgodnie ze wskazaniami medycznymi, które ustala po zapoznaniu się ze stanem pacjenta. Lekarz podejmuje decyzję indywidualnie w porozumieniu z pacjentem.