Konsultacja merytoryczna:

Płyn Ringera z mleczanami Fresenius

PŁYN RINGERA Z MLECZANAMI FRESENIUS jest wodnym roztworem soli mineralnych (sodu, potasu, wapnia) i soli kwasów organicznych (mleczanu sodu) stosowanym w celu wypełniania łożyska naczyniowego i przywrócenia równowagi wodno-elektrolitowej organizmu. Skład leku jest bardzo zbliżony do składu płynu zewnątrzkomórkowego w organizmie. Lek podaje się dożylnie.

Wskazania do stosowania:
– odwodnienie bez względu na przyczynę (wymioty, biegunka, przetoki itp.);
– hipowolemia (zbyt mała objętość krwi w naczyniach krwionośnych) powstała w wyniku:
– oparzenia;
– ubytku wody i (lub) elektrolitów po zabiegach chirurgicznych;
– wstrząsu krwotocznego – do wstępnego wypełnienia łożyska naczyniowego.

PŁYN RINGERA Z MLECZANAMI FRESENIUS może być używany do rozcieńczania i rozpuszczania koncentratów elektrolitów i leków niewykazujących niezgodności.

Jaki jest skład Płyn Ringera z mleczanami Fresenius, jakie substancje zawiera?

Substancjami czynnymi leku są: sodu chlorek, potasu chlorek, wapnia chlorek dwuwodny, sodu mleczan.

1000 ml roztworu zawiera:

Sodu chlorek (Natrii chloridum) 6,00 g/1000 ml
Potasu chlorek (Kalii chloridum) 0,40 g/1000 ml
Wapnia chlorek dwuwodny (Calcii chloridum dihydricum) 0,27 g/1000 ml
Sodu mleczan (Natrii lactate) 6,34 g/1000 ml

jony mmol/1000 ml
Na+ 131,0
K+ 5,36
Ca2+ 1,84
HCO3- 28,3
Cl- 112,0

Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: woda do wstrzykiwań, kwas solny (do ustalenia pH) i sodu wodorotlenek (do ustalenia pH).
Osmolarność roztworu wynosi 278,5 mOsmol/l, pH: 5,0 – 7,0.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Płyn Ringera z mleczanami Fresenius – jak stosować ten lek?

Ten lek jest podawany wyłącznie przez personel medyczny. Leku nie wolno stosować samodzielnie.

W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza.

Dawkowanie ustala lekarz indywidualnie każdemu pacjentowi w zależności od stanu klinicznego, wieku, masy ciała i wyników badań laboratoryjnych.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie zastosowania większej dawki leku należy niezwłocznie powiedzieć o tym lekarzowi lub pielęgniarce.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku może spowodować:
– przewodnienie (nadmiar płynu w organizmie);
– przeciążenie substancjami rozpuszczonymi w leku PŁYN RINGERA Z MLECZANAMI FRESENIUS.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza lub pielęgniarki.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Płyn Ringera z mleczanami Fresenius – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Płyn Ringera Fresenius z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Płyn Ringera z mleczanami Fresenius w okresie ciąży i karmienia piersią?

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

PŁYN RINGERA Z MLECZANAMI FRESENIUS może być podawany w okresie ciąży i podczas karmienia piersią tylko wtedy, gdy lekarz uzna to za konieczne.

Ulotka Płyn Ringera z mleczanami Fresenius – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

PŁYN RINGERA Z MLECZANAMI FRESENIUS, roztwór do infuzji (produkt złożony)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 25 razy

Rozmiar plku 256.27 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Płyn Ringera z mleczanami Fresenius m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

PŁYN RINGERA Z MLECZANAMI FRESENIUS, roztwór do infuzji (produkt złożony)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 251.49 KB

Cena - ile kosztuje Płyn Ringera z mleczanami Fresenius?

Cena Płyn Ringera z mleczanami Fresenius i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Płyn Ringera z mleczanami Fresenius.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Płyn Ringera z mleczanami Fresenius? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie A-Derma Dermalibour+ krem regenerujący do twarzy i ciała (Opakowanie: 50 ml)Specjalistyczny A-Derma Dermalibour+ krem regenerujący do twarzy i ciała (Opakowanie: 50 ml) wspomaga leczenia zapewniając intensywną regenerację skóry przy stanach zapalnych skóry czy…

Zastosowanie Louis Widmer Deo Roll On antyperspirat, nieperfumowany (Opakowanie: 50 ml)Louis Widmer Deo Roll On antyperspirat, nieperfumowany (Opakowanie: 50 ml) skutecznie zapobiega wytwarzaniu się potu. Stosować dla zapewnienia sobie komfortu, pewności siebie i odpowiedniej prezencji w ciągu całego…

Zastosowanie Eubos Krem do stóp 10% UREA (Opakowanie: 100 ml)W zależności od potrzeb Eubos Krem do stóp 10% UREA (Opakowanie: 100 ml) pozwoli odzyskać, bądź zachować właściwą miękkość i elastyczność skóry stóp. Eubos…

Zastosowanie Succus Betulae PhytoPharm płyn doustny (Opakowanie: 100 ml)Succus Betulae PhytoPharm płyn doustny (Opakowanie: 100 ml) to produkt leczniczy zawierający w składzie substancję czynną - sok z liści brzozy. Preparat wpływa korzystnie na wzmocnienie funkcjonowania…

Zastosowanie Olimp Innovum Beauty shot (Opakowanie: 25 ml)Olimp Innovum Beauty shot (Opakowanie: 25 ml) jest suplementem diety z dodatkową porcją kolagenu, kwasu hialuronowego, cynku i witamin, który może wspomóc utrzymanie odpowiedniej kondycji zdrowotnej skóry, włosów…