PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER

KATEGORIA:
LEKI OGÓLNE

SUBSTANCJA CZYNNA:

PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER - INFORMACJE I OPINIE O LEKUNa tej stronie znajdują się informacje o leku PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER. Znajduje się tutaj pełny opis leku, informacje o tym jak działa ten lek, w tym wskazania do stosowania leku. Dowiecie się Państwo jak prawidłowo stosować ten lek oraz jakie jest zalecane dawkowanie. Ponadto na stronie produktu zawarte zostały następujące informacje: skład leku (substancje czynne i pomocnicze), objawy i zalecenia w przypadku przyjęcia zbyt dużej dawki leku - przedawkowanie, informacje na temat przyjmowania leku razem pokarmami i napojami (jedzenie, picie - alkohol), wskazówki dla kobiet w ciąży i karmiących piersią - stosowanie w ciąży oraz w trakcie karmienia piersią.

Bardziej dociekliwi pacjenci mogą ściągnąć pełną ulotkę leku PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER w formacie pdf - ulotka leku zawiera dodatkowe informacje, których nie zdołaliśmy umieścić na portalu m.in.: interakcje z innymi lekami, możliwe działania niepożądane, przeciwwskazania - czyli, kiedy nie stosować leku, jak przechowywać lek, zawartość opakowania, informacje o możliwości prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn, przerwanie stosowania leku, pominięcie dawki oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Wraz z ulotką dla pacjentów, udostępniliśmy możliwość pobrania charakterystyki produktu leczniczego (CHPL), która jest profesjonalnym dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego i pracowników aptek (lekarzy, pielęgniarek, farmaceutów itp.). Dokument ten zawiera szczegółowe informacje m.in.: właściwości farmakologiczne, szczegółowe dane kliniczne, dane farmaceutyczne.

Pod dokumentami znajduje się lista zamienników. Są to produkty lecznicze zawierające co najmniej jedną wspólną substancję czynną, co aktualnie przeglądany lek - znajdź odpowiednik. Zaimplementowaliśmy narzędzie umożliwiające wyszukanie leku w najbliższej aptece, sprawdzenie dostępności i zarezerwowanie go. Istnieje także możliwość sprawdzenia ceny leku, poziomu refundacji oraz weryfikacji, czy wymagana jest recepta, czy też lek dostępny jest bez recepty - zarezerwuj w aptece. Na końcu tej strony znajdują się opinie pacjentów stosujących tenlek (forum o lekach).

REZERWACJA LEKU W APTECE - PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER CENA, REFUNDACJA

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER? – OPIS I WSKAZANIA

Płyn nawadniający interwencyjny hipotoniczny Baxter jest roztworem elektrolitowym, który pomaga uzupełnić zmniejszoną ilość płynów ustrojowych. Ten lek sprzyja przenikaniu wody do wnętrza odwodnionych komórek.

Płyn nawadniający interwencyjny hipotoniczny Baxter stosuje się:
– u pacjentów, którzy chorują z powodu ciężkiej utraty płynów (odwodnienie) w wyniku podwyższenia temperatury ciała (hipertermia), gorączki, nadmiernego pocenia, zmniejszenia podaży płynów (np. podczas długotrwałej utraty przytomności);
– u pacjentów ze śpiączką cukrzycową;
– u niemowląt z biegunką.

SKŁAD PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Co zawiera Płyn nawadniający interwencyjny hipotoniczny Baxter

Substancje czynne

Sodu chlorek
Potasu chlorek
Dipotasu fosforan
Sodu octan trójwodny

Pozostały składnik: woda do wstrzykiwań.

Szczegółowa tabela z informacja na temat stężeń znajduje się w ulotce załączonej w dolnej części strony.

Zobacz opisy substancji czynnych oraz przykłady leków, które je zawierają - dowiedz się więcej.

JAKIE JEST DAWKOWANIE PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Płyn nawadniający interwencyjny hipotoniczny Baxter będzie podawany przez lekarza lub pielęgniarkę.

Lekarz zdecyduje jaką ilość płynu zastosować i kiedy go podać. Zależy to od wieku, masy ciała pacjenta, stanu ogólnego oraz powodu leczenia. Ilość podanego leku może również zależeć od innych leków, stosowanych przez pacjenta. Płyn nawadniający interwencyjny hipotoniczny Baxter jest roztworem i będzie podawany w infuzji dożylnej.

Stosowanie u pacjentów z niewydolnością nerek
U pacjentów z niewydolnością nerek lub niewydolnością kory nadnerczy może wystąpić zbyt duże stężenie potasu. Zawartość sodu w roztworze jest niska, w związku z tym, u pacjentów z niewydolnością kory nadnerczy nasila się hiponatremia.

Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku

Zbyt szybkie podawanie infuzji może prowadzić do niewydolności krążenia, obrzęku mózgu, obrzęku płuc i obrzęków obwodowych, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku oraz u pacjentów z chorobami sercowonaczyniowymi.

Leki wchodzą w rozmaite interakcje z innymi substancjami. Upewnij się, że wiesz jak bezpiecznie przyjmować leki, by były skuteczne - dowiedz się więcej.

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

W przypadku zastosowania zbyt dużej ilości leku Płyn nawadniający interwencyjny hipotoniczny Baxter lub podania leku zbyt szybko, mogą wystąpić następujące objawy:
– wzrost stężenia potasu we krwi (hiperkaliemia);
– wzrost stężenia sodu we krwi (hipernatremia);
– obrzęk kostek oraz stóp (obrzęk obwodowy);
– nagromadzenie płynu w płucach (obrzęk płuc);
– obrzęk mózgu;
– wzrost stężenia kwasów we krwi (kwasica metaboliczna).

Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi. Infuzja zostanie przerwana i w zależności od objawów będzie zastosowane odpowiednie leczenie.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

ULOTKA LEKU PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER OPINIE PACJENTÓW - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here