PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER

CO TO JEST I JAK DZIAŁA PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER?

Płyn nawadniający interwencyjny hipotoniczny Baxter jest roztworem elektrolitowym, który pomaga uzupełnić zmniejszoną ilość płynów ustrojowych. Ten lek sprzyja przenikaniu wody do wnętrza odwodnionych komórek.

Płyn nawadniający interwencyjny hipotoniczny Baxter stosuje się:
– u pacjentów, którzy chorują z powodu ciężkiej utraty płynów (odwodnienie) w wyniku podwyższenia temperatury ciała (hipertermia), gorączki, nadmiernego pocenia, zmniejszenia podaży płynów (np. podczas długotrwałej utraty przytomności);
– u pacjentów ze śpiączką cukrzycową;
– u niemowląt z biegunką.

CO ZAWIERA PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER?

Co zawiera Płyn nawadniający interwencyjny hipotoniczny Baxter

Substancje czynne

Sodu chlorek
Potasu chlorek
Dipotasu fosforan
Sodu octan trójwodny

Pozostały składnik: woda do wstrzykiwań.

Szczegółowa tabela z informacja na temat stężeń znajduje się w ulotce załączonej w dolnej części strony.

DAWKOWANIE PREPARATU PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER

Płyn nawadniający interwencyjny hipotoniczny Baxter będzie podawany przez lekarza lub pielęgniarkę.

Lekarz zdecyduje jaką ilość płynu zastosować i kiedy go podać. Zależy to od wieku, masy ciała pacjenta, stanu ogólnego oraz powodu leczenia. Ilość podanego leku może również zależeć od innych leków, stosowanych przez pacjenta. Płyn nawadniający interwencyjny hipotoniczny Baxter jest roztworem i będzie podawany w infuzji dożylnej.

Stosowanie u pacjentów z niewydolnością nerek
U pacjentów z niewydolnością nerek lub niewydolnością kory nadnerczy może wystąpić zbyt duże stężenie potasu. Zawartość sodu w roztworze jest niska, w związku z tym, u pacjentów z niewydolnością kory nadnerczy nasila się hiponatremia.

Stosowanie u pacjentów w podeszłym wieku

Zbyt szybkie podawanie infuzji może prowadzić do niewydolności krążenia, obrzęku mózgu, obrzęku płuc i obrzęków obwodowych, zwłaszcza u pacjentów w podeszłym wieku oraz u pacjentów z chorobami sercowonaczyniowymi.

PRZYJĘCIE ZBYT DUŻEJ DAWKI LEKU

W przypadku zastosowania zbyt dużej ilości leku Płyn nawadniający interwencyjny hipotoniczny Baxter lub podania leku zbyt szybko, mogą wystąpić następujące objawy:
– wzrost stężenia potasu we krwi (hiperkaliemia);
– wzrost stężenia sodu we krwi (hipernatremia);
– obrzęk kostek oraz stóp (obrzęk obwodowy);
– nagromadzenie płynu w płucach (obrzęk płuc);
– obrzęk mózgu;
– wzrost stężenia kwasów we krwi (kwasica metaboliczna).

Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy natychmiast powiedzieć o tym lekarzowi. Infuzja zostanie przerwana i w zależności od objawów będzie zastosowane odpowiednie leczenie.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza.

PRZYJMOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Nie dotyczy.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

ULOTKA LEKU PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER

Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku, działania niepożądane, sposób przechowywania, inne ostrzeżenia.

CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHPL zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznyc.

CENA LEKU - REZERWACJA W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy. Sprawdź ile kosztuje ten lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Możliwość rezerwacji leków zarówno na receptę, jak i bez recepty. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta. Jedna z postaci farmaceutycznych tego leku posiada następujący nr BLOZ: - sprawdź cenę leku oraz gdzie kupić lek.

Portal baza-lekow.com.pl założony został w 2013 roku. Prowadzony jest przy współpracy z copywriterami posiadającymi wykształcenie medyczne. Wszelkie informacje merytoryczne o lekach, przygotowane zostały w oparciu o dane publikowane przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Europejską Agencję Leków.

OPINIE O PŁYN NAWADNIAJĄCY INTERWENCYJNY HIPOTONICZNY BAXTER - FORUM O LEKACH

Portal baza-lekow.com.pl oprócz dostarczania podstawowych informacji o lekach, jest także platformą wymiany doświadczeń pacjentów. Jest to pewnego rodzaju forum o lekach Poznaj opinie pacjentów stosujących ten produkt lub podziel się własnymi spostrzeżeniami i oceń skuteczność leku.

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here