Konsultacja merytoryczna:

Pamidronat medac 3 mg/ml

Pamidronat medac 3 mg/ml jest lekiem wpływającym na tworzenie i niszczenie kości. Ma formę roztworu, który może być podawany poprzez powolny wlew kroplowy.

Lek Pamidronat medac 3 mg/ml jest stosowany w trzech przypadkach:
– obniża zwiększone z powodu nowotworów stężenie wapnia we krwi;
– hamuje niszczenie kości u pacjentów z przerzutami raka piersi do kości;
– jest stosowany u pacjentów z zaawansowanym szpiczakiem mnogim (nowotworem komórek szpiku kostnego).

Jaki jest skład Pamidronat medac 3 mg/ml, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest disodu pamidronian (należący do grupy bisfosfonianów).

Pozostałe składniki to: sodu wodorotlenek, kwas solny oraz woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Pamidronat medac 3 mg/ml – jak stosować ten lek?

Dawka podawanego leku zależy od stanu zdrowia pacjenta, stężenia wapnia we krwi oraz pracy nerek.

Zazwyczaj stosuje się dawkę pomiędzy 15 mg a 90 mg na kurację. Lekarz zdecyduje, ile infuzji jest koniecznych, jak często należy je stosować i jak długo należy kontynuować leczenie.

Podczas leczenia przeprowadzone zostaną badania krwi, a pacjent może zostać poproszony o dostarczenie próbki moczu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W związku z tym, że lek ten jest podawany podczas pobytu pacjenta w szpitalu, mało prawdopodobne jest, że zostanie podana zbyt duża lub zbyt mała dawka leku.

Jeśli wystąpi parestezja (mrowienie), tężyczka (skurcz mięśni, w szczególności szczęki lub kończyn) oraz hipotensja (uczucie pustki w głowie) podczas leczenia lekiem Pamidronat medac 3 mg/ml, należy poinformować personel medyczny, który poda wapń dożylnie, w celu usunięcia objawów. Jest jednakże mało prawdopodobne, aby podczas infuzji wystąpiły te objawy.

Jeżeli mimo wszystko pacjent otrzymał dawki większe niż zalecane, lekarz powinien przeprowadzić dokładną obserwację.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Pamidronat medac 3 mg/ml – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych na temat stosowania Pamidronat medac 3 mg/ml z jedzeniem i piciem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Pamidronat medac 3 mg/ml w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
W przypadku ciąży lub dużego prawdopodobieństwa zajścia w ciążę, należy poinformować lekarza przed rozpoczęciem leczenia disodu pamidronianem.

Karmienie piersią
W trakcie karmienia piersią, nie wolno stosować disodu pamidronianu.

Ulotka Pamidronat medac 3 mg/ml – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Pamidronat medac 3 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Dinatrii pamidronas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 24 razy

Rozmiar plku 165.78 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Pamidronat medac 3 mg/ml m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Pamidronat medac 3 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Dinatrii pamidronas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 27 razy

Rozmiar plku 205.31 KB

Cena - ile kosztuje Pamidronat medac 3 mg/ml?

Cena Pamidronat medac 3 mg/ml i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Pamidronat medac 3 mg/ml.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Pamidronat medac 3 mg/ml? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Nisita maść do nosa (Opakowanie: 10 g)Nisita maść do nosa (Opakowanie: 10 g) łagodzi podrażnienia błony śluzowej nosa, nawilża ją i oczyszcza. Jest odpowiednia dla dorosłych, dzieci i niemowląt. Efekt działania Nisita maść do nosa (Opakowanie: 10 g)W błonie śluzowej nosa znajdują się komórki nabłonka migawkowego zaopatrzone w specjalne rzęski, chroniące przed dostaniem się zanieczyszczeń - pyłków…

Zastosowanie Kneipp suchy olejek do pielęgnacji (Opakowanie: 100 ml)Kneipp suchy olejek do pielęgnacji (Opakowanie: 100 ml) to gwarancja urody i odpowiedniego zaopatrzenia w składniki odżywcze dla włosów i skóry całego ciała. Kneipp suchy olejek do pielęgnacji (Opakowanie: 100 ml) pieści włosy, twarz i ciało mieszanką olejku arganowego i kameliowego. Skórze przywraca jędrność, włosom miękkość, a…

Zastosowanie Orthomol Tendo na schorzenia ścięgien i stawów (Opakowanie: 1 op.)Orthomol Tendo to preparat na stawy, który zawiera składniki istotne dla zdrowia tkanki łącznej, która codziennie narażona jest na duże obciążenia. Produkt stosuje się jako uzupełnienie codziennej diety, zwłaszcza przy dolegliwościach, podrażnieniach oraz stanach zapalnych ścięgien oraz więzadeł stawowych (szczególnie ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty)…

Zastosowanie Vichy Idealia energetyzujący krem wygładzający skóra sucha (Opakowanie: 50 ml)Laboratorium Vichy opracowało specjalistyczną gamę preparatów pielęgnacyjnych z myślą o kobietach, na których skórze pojawiły się skutki intensywnego trybu życia. Codzienny pośpiech, stres, problemy z zaśnięciem czy zbyt krótki odpoczynek mają bardzo negatywny wpływ na kondycję naszej skóry.
Vichy Idealia energetyzujący krem…

Zastosowanie Bioderma Sensibio Mask maska łagodząca (Opakowanie: 75 ml)Bioderma Sensibio Mask maska łagodząca (Opakowanie: 75 ml) to intensywnie nawilżająca maska uspokajająca podrażnioną i zestresowaną skórę.

Może być stosowana łagodząco w przypadku oparzeń słonecznych, podrażnień po goleniu czy reakcji na szkodliwe czynniki środowiskowe.Efekt działania Bioderma Sensibio Mask maska łagodząca (Opakowanie: 75 ml)Bioderma Sensibio Mask maska łagodząca (Opakowanie: 75…