ArediaJak działa i kiedy stosujemy Aredia?

Substancją czynną leku Aredia jest disodu pamidronian pięciowodny. Lek Aredia jest podawany w infuzji dożylnej po odpowiednim rozcieńczeniu.

Lek Aredia jest stosowany w leczeniu:
· przerzutów nowotworowych do kości i szpiczaka mnogiego,
· zwiększonego stężenia wapnia we krwi (hiperkalcemia) w przebiegu pewnych chorób,
· choroby Pageta kości.

Lek Aredia należy do grupy leków zwanych bisfosfonianami, które silnie wiążą się z tkanką kostną. Bisfosfoniany są stosowane w celu zmniejszenia stężenia wapnia we krwi u niektórych pacjentów ze zbyt dużą ilością wapnia w krwiobiegu. Lek Aredia może być także stosowany w innych stanach przebiegających z nasilonymi zmianami kostnymi lub bólem kości.

Lekarz będzie kontrolował odpowiedź pacjenta na leczenie w regularnych odstępach czasu. Ponieważ bisfosfoniany (grupa leków, do których należy Aredia) mogą być przyczyną uszkodzenia nerek, lekarz może zlecić wykonywanie wielokrotnych badań laboratoryjnych krwi, zwłaszcza podczas rozpoczęcia leczenia lekiem Aredia i przed przyjęciem każdej następnej dawki.

Lekarz może również zlecić wielokrotne wykonywanie innych badań krwi u pacjentów z małą liczbą krwinek białych, krwinek czerwonych i (lub) płytek krwi.

REKLAMA

Jaki jest skład Aredia, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest disodu pamidronian.
Pozostałe składniki to mannitol oraz kwas fosforowy.

Dowiedz się więcej na temat substancji: .


BL Market - czyli zakupy suplementów online

Sprawdź polecane suplementy diety i kup online za pośrednictwem BL Market. Znajdziesz tu m.in preparaty wspomagające odchudzanie, cerę trądzikową, poprawiające życie intymne i wiele innych rodzajów produktów.


Dawkowanie preparatu Aredia – jak stosować ten lek?

Lek Aredia można podawać wyłącznie w powolnej infuzji dożylnej. Wielkość dawki ustala lekarz.

Dawka leku zazwyczaj wynosi 90 mg u pacjentów z przerzutami nowotworowymi do kości i szpiczakiem mnogim oraz 30 do 90 mg u pacjentów ze zwiększonym stężeniem wapnia we krwi. Pacjenci z chorobą Pageta kości zazwyczaj otrzymują pomiędzy 30 a 60 mg w jednorazowym wlewie. Infuzja może trwać kilka godzin, w zależności od wielkości stosowanej dawki i stanu czynności nerek. Ilość infuzji, częstość ich podawania oraz konieczność dodatkowego podania roztworu soli fizjologicznej w celu nawodnienia pacjenta ustala lekarz. Szczegółowe tabele z dawkowaniem w zależności od stężenia wapnia w surowicy znajdują się wzałączonej ulotce.

REKLAMA

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak danych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Aredia – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Aredia w okresie ciąży i karmienia piersią?

Przed zastosowaniem leku Aredia należy poinformować lekarza o ciąży lub jeśli kobieta planuje ciążę. Nie należy stosować leku Aredia u kobiet w ciąży, z wyjątkiem przypadków zagrażającej życiu hiperkalcemii.

Należy zwrócić się o poradę do lekarza w przypadku karmienia piersią lub jeśli pacjentka zamierza karmić piersią. Pacjentki leczone lekiem Aredia powinny unikać karmienia piersią.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Aredia i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Aredia – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Aredia. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

REKLAMA

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Aredia m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:


Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Aredia? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Aredia.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(1 ocen, średnia: 5,00 na 10)

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.