Konsultacja merytoryczna:

Paclitaxel Kabi

Lek nosi nazwę „Paclitaxel Kabi, 6 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji”, ale w dalszej części ulotki zwany jest „Paclitaxel Kabi”.

Ten lek należy do grupy leków przeciwnowotworowych określanych jako „taksany”. Leki te hamują wzrost komórek nowotworowych.

Paclitaxel Kabi jest stosowany w leczeniu następujących nowotworów:

Rak jajnika:
jako lek pierwszego rzutu (po wcześniejszej operacji, w skojarzeniu z lekiem zawierającym platynę, cisplatynę), gdy zawiodły inne metody leczenia z użyciem tradycyjnych leków zawierających platynę.

Rak piersi:
jako lek pierwszego rzutu w leczeniu zaawansowanej choroby lub choroby, która rozprzestrzenia się na inne części ciała (przerzuty). Paclitaxel Kabi stosuje się w skojarzeniu z antracykliną (np. doksorubicyna) lub z lekiem o nazwie trastuzumab (u pacjentek, u których nie można stosować leczenia antracyklinami, i u których na powierzchni komórek nowotworowych występują białka receptora HER2, patrz ulotka dla pacjenta dotycząca trastuzumabu), po wcześniejszej operacji, jako terapia uzupełniająca po leczeniu antracykliną i cyklofosfamidem (AC), jako lek drugiego rzutu w leczeniu pacjentek, u których nie powiodło się standardowe leczenie antracyklinami lub u chorych, u których leczenie antracyklinami nie jest odpowiednie.

Zaawansowany niedrobnokomórkowy rak płuca:
w leczeniu skojarzonym z cisplatyną u pacjentów, którzy nie kwalifikują się do zabiegu chirurgicznego i (lub) radioterapii.

Mięsak Kaposi’ego w przebiegu AIDS:
u pacjentów, u których inne metody leczenia (np. leczenie liposomalnymi postaciami antracyklin) okazały się nieskuteczne.

Jaki jest skład Paclitaxel Kabi, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest paklitaksel. 1 ml zawiera 6 mg paklitakselu.

Każda fiolka po 5 ml zawiera 30 mg paklitakselu.
Każda fiolka po 16,7 ml zawiera 100 mg paklitakselu.
Każda fiolka po 25 ml zawiera 150 mg paklitakselu.
Każda fiolka po 50 ml zawiera 300 mg paklitakselu.
Każda fiolka po 100 ml zawiera 600 mg paklitakselu.

Pozostałe składniki to: etanol, bezwodny, makrogologlicerolu rycynooleinian i kwas cytrynowy, bezwodny.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Paclitaxel Kabi – jak stosować ten lek?

Aby zminimalizować reakcje alergiczne, przed rozpoczęciem stosowania leku Paclitaxel Kabi pacjent otrzyma inne leki, takie jak kortykosteroidy (deksametazon), leki przeciwhistaminowe (difenhydramina), blokery receptora H2 (cymetydyna). Leki te można podawać w postaci tabletek lub infuzji dożylnej, albo w obu postaciach.

Paclitaxel Kabi podaje się w kroplówce do jednej z żył (jako infuzja dożylna), przez umieszczony w zestawie filtr. Paclitaxel Kabi jest podawany przez fachowy personel medyczny. Osoba ta przygotuje roztwór do infuzji przed podaniem. Dawka leku będzie zależeć również od wyników badań krwi pacjenta. W zależności od rodzaju i stopnia nasilenia nowotworu Paclitaxel Kabi stosuje się w monoterapii lub w skojarzeniu z innym lekiem przeciwnowotworowym.

Paclitaxel Kabi należy zawsze podawać do jednej z żył w ciągu 3 lub 24 godzin. Zwykle lek podaje się co 2 lub 3 tygodnie, chyba że lekarz zaleci inaczej. Lekarz poinformuje pacjenta o liczbie cykli leczenia lekiem Paclitaxel Kabi, które pacjent musi otrzymać.

W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nie jest znane antidotum w przypadku przedawkowania leku Paclitaxel Kabi. Pacjent zostanie poddany leczeniu objawowemu.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Paclitaxel Kabi – czy mogę spożywać alkohol?

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM) nie ma wpływu na stosowanie leku Paclitaxel Kabi (dla alkoholu patrz punkt: Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn).

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Paclitaxel Kabi w okresie ciąży i karmienia piersią?

Kobiety muszą poinformować lekarza, jeżeli są w ciąży lub sądzą, że mogą być w ciąży przed rozpoczęciem stosowania leku Paclitaxel Kabi. Jeśli istnieje możliwość zajścia w ciążę w czasie leczenia, należy stosować skuteczne i bezpieczne metody antykoncepcji. Nie zaleca się stosowania leku Paclitaxel Kabi w okresie ciąży, chyba, że jest to bezwzględnie konieczne. Leczeni mężczyźni i kobiety w wieku rozrodczym, a także ich partnerzy muszą stosować metody antykoncepcji przez co najmniej 6 miesięcy po zakończeniu leczenia paklitakselem. Mężczyźni powinni zasięgnąć porady dotyczącej przechowywania nasienia zebranego przed leczeniem paklitakselem, z uwagi na możliwość wystąpienia nieodwracalnej niepłodności.

Kobiety karmiące piersią powinny poinformować o tym lekarza. Nie wiadomo czy paklitaksel jest wydzielany do mleka kobiet. Ze względu na potencjalny szkodliwy wpływ leku na niemowlę, należy przerwać karmienie piersią podczas stosowania leku Paclitaxel Kabi. Nie należy wznawiać karmienia piersią, dopóki lekarz nie zaleci inaczej.

Ulotka Paclitaxel Kabi – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Paclitaxel Kabi, 6 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Paclitaxelum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 307.08 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Paclitaxel Kabi m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Paclitaxel Kabi, 6 mg/ml, koncentrat do sporządzania roztworu do infuzji (Paclitaxelum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 21 razy

Rozmiar plku 421.91 KB

Cena - ile kosztuje Paclitaxel Kabi?

Cena Paclitaxel Kabi i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Paclitaxel Kabi.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Paclitaxel Kabi? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Unikalna formuła złożona w 100% z naturalnych składników. Suplement diety Prostyron Advanced zawiera kompleks molekularny Xanurin, na który składają się m.in. roślinne ekstrakty, które wspierają utrzymanie dróg moczowych i prostaty…

Preparat polecany jako uzupełnienie codziennej diety w witaminę D. Suplement diety Bioaron D spray 1000j.m. rekomendowany jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Specjalna pompka dozująca ułatwia odmierzanie odpowiednich dziennych porcji do spożycia.

ACESAN zaliczany jest do leków przeciwagregacyjnych. Skutecznie zmniejsza zdolność płytek krwi do agregacji i powstawania szkodliwych dla zdrowia zakrzepów oraz zatorów w naczyniach krwionośnych.

APTEO VITAMINUM B COMPOSITUM to preparat, który uzupełnia w organizmie poziom witamin z grupy B. Wspomaga właściwą pracę układu nerwowego, jednocześnie usuwając objawy zmęczenia.

GINKOFAR to preparat w postaci tabletek, który dzięki temu że zawiera wyciąg suchy z liści miłorzębu japońskiego pobudza organizm, zwiększając jego wydolność psychofizyczną oraz usprawniając koncentrację i pamięć.

Krem Multiderm to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania w celu łagodzenia zmian skórnych w przebiegu łuszczycy, egzemy oraz atopowego zapalenia skóry (AZS). Preparat powleka skórę unikalną nawilżająco-natłuszczającą barierą ochronną.

Preparat zawiera naturalną diosminę, która pozyskiwana jest z cytrusów. Ponadto skład suplementu diety Vitter Pure Diosmina+witamina C uzupełnia duża porcja kwasu L-askorbinowego (aż 400mg w zalecanej dziennej porcji) oraz inulina z korzenia cykorii.

Email Diamant Cure Intensive Blancheur to innowacyjna pasta o właściwościach wybielających, z zawartością proszku perłowego, który delikatnie i nieinwazyjnie dla szkliwa zębów usuwa przebarwienia i nalot - pozostawiając zęby…

BODYMAX 50+w postaci płynu witaminowo-mineralnego, polecany jest w celu zwiększenia witalności organizmu oraz wzmocnienia koncentracji i wydolności fizyczno-umysłowej osób dojrzałych po ukończeniu 50 roku życia.

Enteromax w saszetkach, polecany do stosowania w profilaktyce i leczeniu biegunek różnego pochodzenia. Może być również stosowany w trakcie i po antybiotykoterapii i przy zaburzeniach czynności przewodu pokarmowego. Zawiera bakterie probiotyczne.

PLUSSSZ CARE Lekkie Nogi to suplement diety, który odpowiada za ograniczenie stopnia przepuszczalności naczyń i złagodzenie uczucia ciężkości kończyn dolnych. Ogranicza stany obrzękowe.

BŁONNISLIM GO to naturalny preparat, który ogranicza apetyt, pobudza proces redukcji tkanki tłuszczowej i stymuluje przemianę materii. Wspomaga kurację odchudzającą.

BoldoFix to herbatka ziołowa zawierająca w swoim składzie miętę, rumianek i koperek. Zioła te w naturalny sposób regulują prace przewodu pokarmowego. Preparat jest pomocny w przypadku wzdęć i poczucia pełności.

TRACHISAN to preparat do ssania charakteryzujący się miejscowym działaniem znieczulającym. Łagodzi ból gardła związany z łagodnym zakażeniem. Działa na bazie chlorowodorku lidokainy.

Zrównoważona dieta i aktywność fizyczna to obowiązek, jeśli chcemy utrzymać prawidłową kondycję serca. Stan jego zdrowia można dodatkowo wspomóc specjalnym suplementem diety Cardiovascular Support pełnym składników odżywczych.

INHALATOR tłokowy INTEC MEDICAL CN-01 to produkt medyczny stworzony specjalnie do wspomagania leczenia dolegliwości astmatycznych oraz uczuleniowych i innych zaburzających proces oddychania.

Herbapect Junior to niezwykły wyrób medyczny o unikalnej postaci syropu żelowego. Preparat zawiera między innymi wyciągi z porostu islandzkiego i korzenia prawoślazu, które łagodzą kaszel oraz pomagają dbać o śluzówkę gardła.

Aloes to składnik bardzo ceniony ze względu na swoje właściwości prozdrowotne. Marka Oleofarm posiada w swojej ofercie pasteryzowany Sok z aloesu AloeVital, który pozyskiwany jest bezpośrednio z miąższu liści, a nie…

Suplement diety Syrop Aronia marki Herbapol Lublin to sposób na uzupełnienie codziennej diety w cynk i trzy witaminy – C, D, B6. Preparat pozwala przygotować przepyszny napój o smaku aroniowym, który dodatkowo dostarcza cennych składników.

Suplement diety Ascolip Liposomal Vitamin C 500mg o smaku czarnej porzeczki zawiera w każdej saszetce aż 500mg witaminy C w innowacyjnej postaci (witamina C zamknięta w opatentowanej formule Liposhell), która cechuje się wysoką biodostępnością.