OXALIPLATIN MYLAN

CO TO JEST I JAK DZIAŁA OXALIPLATIN MYLAN? – OPIS I WSKAZANIA

Lek Oxaliplatin Mylan stosuje się w leczeniu raka jelita grubego (raka okrężnicy w III stopniu zaawansowania po całkowitej resekcji zmiany pierwotnej oraz raka jelita grubego i odbytnicy z przerzutami). Oksaliplatynę stosuje się w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi zwanymi 5-fluorouracyl (5-FU) i leukoworyna (kwasem folinowy).

Oxaliplatin Mylan jest lekiem przeciwnowotworowym lub przeciwrakowym zawierającym platynę.

SKŁAD OXALIPLATIN MYLAN, JAKIE SUBSTANCJE ZAWIERA?

Substancją czynną leku Oxaliplatin Mylan, proszek do sporządzania roztworu do infuzji jest oksaliplatyna.

Innym składnikiem leku jest laktoza jednowodna.

JAKIE JEST DAWKOWANIE OXALIPLATIN MYLAN? – INSTRUKCJA STOSOWANIA

Dawkowanie
Dawkę oksaliplatyny dobiera się w zależności od pola powierzchni ciała obliczanej na podstawie wzrostu i masy ciała pacjenta. Zwykle stosowana dawka u osób dorosłych, w tym w podeszłym wieku wynosi 85 mg/1 m² powierzchni ciała. Dawka zależy również od wyników badania krwi i od tego, czy podczas poprzedniego leczenia oksaliplatyną wystąpiły działania niepożądane.

Sposób i droga podania
• Oksaliplatynę przepisze lekarz specjalizujący się w leczeniu nowotworów.
• Leczenie będzie prowadzić wykwalifikowany personel medyczny, który odpowiednio przygotuje wymaganą dawkę oksaliplatyny.
Oksaliplatynę podaje się w powolnym wstrzyknięciu do jednej z żył (w infuzji dożylnej) przez okres od 2 do 6 godzin.
• Oksaliplatynę podaje się jednocześnie z kwasem kwas foliowym i przed infuzją 5-fluorouracylu (5-FU).

Częstość dawkowania
Infuzję dożylną zazwyczaj wykonuje się raz na 2 tygodnie.

Czas trwania leczenia
Czas trwania leczenia ustali lekarz. W przypadku leczenia prowadzonego po całkowitym usunięciu guza leczenie będzie trwało maksymalnie 6 miesięcy

PRZYJĘCIE WIĘKSZEJ DAWKI OXALIPLATIN MYLAN, NIŻ ZALECANA – PRZEDAWKOWANIE

Ponieważ lek będzie podawać personel medyczny, jest mało prawdopodobne, aby podano dawkę za małą lub za dużą. W przypadku przedawkowania mogą wystąpić nasilone działania niepożądane. Lekarz może zlecić odpowiednie leczenie tych działań niepożądanych.

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku, należy zwrócić się do lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

STOSOWANIE PREPARATU Z JEDZENIEM I PICIEM – W TYM Z ALKOHOLEM

Nie dotyczy.

Niektórych leków nie powinno się łączyć z alkoholem, a w przypadku pewnej grupy substancji jest to wręcz zakazane - dowiedz się więcej.

CZY MOŻNA STOSOWAĆ OXALIPLATIN MYLAN W OKRESIE CIĄŻY I KARMIENIA PIERSIĄ?

Podczas leczenia oksaliplatyną zaleca się unikanie ciąży poprzez stosowanie skutecznej antykoncepcji. W czasie leczenia oksaliplatyną muszą być stosowane skuteczne metody antykoncepcji. Kobiety powinny stosować odpowiednie środki antykoncepcyjne podczas leczenia oraz przez 4 miesiące po jego zakończeniu.

Jest bardzo ważne, żeby kobiety w ciąży lub planujące ciążę zasięgnęły porady lekarza przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia.

Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia, musi niezwłocznie poinformować o tym lekarza. Podczas leczenia oksaliplatyną nie wolno karmić piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Leczenie oksaliplatyną może zwiększyć ryzyko zawrotów głowy, nudności i wymiotów oraz innych objawów neurologicznych, które zaburzają chód i równowagę. W razie ich wystąpienia nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jeśli podczas stosowania leku Oxaliplatin Mylan wystąpią zaburzenia widzenia, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać ciężkich maszyn ani wykonywać niebezpiecznych czynności.

ULOTKA LEKU OXALIPLATIN MYLAN – SKUTKI UBOCZNE, INTERAKCJE, PRZECIWWSKAZANIA, DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO – OXALIPLATIN MYLAN CHPL – WŁAŚCIWOŚCI FARMAKOLOGICZNE, DANE KLINICZNE I FARMACEUTYCZNE

REZERWACJA LEKU W APTECE - OXALIPLATIN MYLAN CENA, REFUNDACJA

OXALIPLATIN MYLAN OPINIE PACJENTÓW O LEKU - FORUM O LEKACH, WYROBACH MEDYCZNYCH, SUPLEMENTACH DIETY I INNYCH PRODUKTACH Z POLSKICH APTEK

OCENA PACJENTÓW O LEKU:
12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here