Oxaliplatin Mylan

Lek Oxaliplatin Mylan stosuje się w leczeniu raka jelita grubego (raka okrężnicy w III stopniu zaawansowania po całkowitej resekcji zmiany pierwotnej oraz raka jelita grubego i odbytnicy z przerzutami). Oksaliplatynę stosuje się w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnowotworowymi zwanymi 5-fluorouracyl (5-FU) i leukoworyna (kwasem folinowy).

Oxaliplatin Mylan jest lekiem przeciwnowotworowym lub przeciwrakowym zawierającym platynę.

Jaki jest skład Oxaliplatin Mylan, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku Oxaliplatin Mylan, proszek do sporządzania roztworu do infuzji jest oksaliplatyna.

Innym składnikiem leku jest laktoza jednowodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Oxaliplatin Mylan – jak stosować ten lek?

Dawkowanie
Dawkę oksaliplatyny dobiera się w zależności od pola powierzchni ciała obliczanej na podstawie wzrostu i masy ciała pacjenta. Zwykle stosowana dawka u osób dorosłych, w tym w podeszłym wieku wynosi 85 mg/1 m² powierzchni ciała. Dawka zależy również od wyników badania krwi i od tego, czy podczas poprzedniego leczenia oksaliplatyną wystąpiły działania niepożądane.

Sposób i droga podania
• Oksaliplatynę przepisze lekarz specjalizujący się w leczeniu nowotworów.
• Leczenie będzie prowadzić wykwalifikowany personel medyczny, który odpowiednio przygotuje wymaganą dawkę oksaliplatyny.
Oksaliplatynę podaje się w powolnym wstrzyknięciu do jednej z żył (w infuzji dożylnej) przez okres od 2 do 6 godzin.
• Oksaliplatynę podaje się jednocześnie z kwasem kwas foliowym i przed infuzją 5-fluorouracylu (5-FU).

Częstość dawkowania
Infuzję dożylną zazwyczaj wykonuje się raz na 2 tygodnie.

Czas trwania leczenia
Czas trwania leczenia ustali lekarz. W przypadku leczenia prowadzonego po całkowitym usunięciu guza leczenie będzie trwało maksymalnie 6 miesięcy

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Ponieważ lek będzie podawać personel medyczny, jest mało prawdopodobne, aby podano dawkę za małą lub za dużą. W przypadku przedawkowania mogą wystąpić nasilone działania niepożądane. Lekarz może zlecić odpowiednie leczenie tych działań niepożądanych.

W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem leku, należy zwrócić się do lekarza, pielęgniarki lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Oxaliplatin Mylan – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Oxaliplatin Mylan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Podczas leczenia oksaliplatyną zaleca się unikanie ciąży poprzez stosowanie skutecznej antykoncepcji. W czasie leczenia oksaliplatyną muszą być stosowane skuteczne metody antykoncepcji. Kobiety powinny stosować odpowiednie środki antykoncepcyjne podczas leczenia oraz przez 4 miesiące po jego zakończeniu.

Jest bardzo ważne, żeby kobiety w ciąży lub planujące ciążę zasięgnęły porady lekarza przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia.

Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas leczenia, musi niezwłocznie poinformować o tym lekarza. Podczas leczenia oksaliplatyną nie wolno karmić piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Leczenie oksaliplatyną może zwiększyć ryzyko zawrotów głowy, nudności i wymiotów oraz innych objawów neurologicznych, które zaburzają chód i równowagę. W razie ich wystąpienia nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Jeśli podczas stosowania leku Oxaliplatin Mylan wystąpią zaburzenia widzenia, nie należy prowadzić pojazdów, obsługiwać ciężkich maszyn ani wykonywać niebezpiecznych czynności.

Ulotka Oxaliplatin Mylan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Oxaliplatin Mylan, 5 mg/ml, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (Oxaliplatinum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Oxaliplatin Mylan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Oxaliplatin Mylan, 5 mg/ml, proszek do sporządzania roztworu do infuzji (Oxaliplatinum)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Oxaliplatin Mylan - forum pacjentów

Stosujesz Oxaliplatin Mylan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz