Konsultacja merytoryczna:

Ortopedina

Lek Ortopedina stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawowego zaostrzenia choroby zwyrodnieniowej stawów. Stosowany jest również w długotrwałym objawowym leczeniu reumatoidalnego zapalenia stawów i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa (rodzaj zapalenia stawów powodujący ból i sztywność kręgosłupa).
Meloksykam należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi i działanie jego polega na zmniejszaniu zapalenia i bólu stawów i mięśni.

Jaki jest skład Ortopedina, jakie substancje zawiera?

−Substancją czynną leku jest meloksykam.

−Pozostałe składniki to: sodu cytrynian dwuwodny, laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K-25, krzemionka koloidalna bezwodna, krospowidon (typ A), magnezu stearynian.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ortopedina – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Tabletki należy połykać w całości podczas posiłku, popijając szklanką wody. Leki należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia.

Krótkotrwałe leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów
Dorośli i osoby w podeszłym wieku: zalecana dawka to jedna tabletka na dobę.

Długotrwałe leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów i zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa
Dorośli: zalecana dawka to jedna tabletka na dobę. Lekarz może zalecić rozpoczęcie leczenia od stosowania dwóch tabletek leku Ortopedina w ciągu doby i zmniejszyć dawkę zależnie od wyników leczenia.
Osoby w podeszłym wieku oraz ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia działań niepożądanych:
zalecana dawka to jedna tabletka na dobę.
Meloksykam nie jest zalecany w leczeniu pacjentów, u których występuje ostry ból.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Ortopedina nie jest zalecany do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana dawki leku Ortopedina należy natychmiast skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą, bądź skontaktować się telefonicznie z najbliższym oddziałem szpitalnego oddziału ratunkowego. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą opakowania wraz z pozostałymi tabletkami.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ortopedina – czy mogę spożywać alkohol?

Tabletki należy połykać w całości podczas posiłku, popijając szklanką wody.
Przyjmowanie tego leku jednocześnie z alkoholem może zwiększyć ryzyko wystąpienia choroby wrzodowej żołądka lub krwawienia z żołądka. Przed spożyciem alkoholu równocześnie z przyjmowanym lekiem należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ortopedina w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Ciąża
Nie należy przyjmować leku Ortopedina w ostatnich trzech miesiącach ciąży, ponieważ istnieje zwiększone ryzyko powikłań dla matki i dziecka.

Karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania leku Ortopedina w okresie karmienia piersią.

Płodność
Lek Ortopedina może utrudniać zajście w ciążę. Pacjentka powinna poinformować lekarza, jeśli planuje ciążę lub jeśli ma problemy z zajściem w ciążę.

Ulotka Ortopedina – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ORTOPEDINA, 7,5 mg, tabletki (Meloxicamum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 5 razy

Rozmiar plku 160.40 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ortopedina m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ORTOPEDINA, 7,5 mg, tabletki (Meloxicamum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 216.36 KB

Cena - ile kosztuje Ortopedina?

Cena Ortopedina i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ortopedina.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ortopedina? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Louis Widmer Remederm fluid kremowy nieperfumowany (Opakowanie: 200 ml)Louis Widmer Remederm fluid kremowy nieperfumowany (Opakowanie: 200 ml) to produkt do kompleksowej pielęgnacji skóry całego ciała, zalecany zwłaszcza w przypadku skóry suchej. Ponadto Louis Widmer Remederm fluid kremowy nieperfumowany (Opakowanie: 200 ml) służy jednoczesnemu wzmocnieniu skóry i jej funkcji ochronnych – co czyni produkt szczególnie polecanym również w przypadku skóry podatnej…

84.99 

Zastosowanie Kinesio Sports Tex Tape 5cmx5m taśma niebieska (Opakowanie: 1 szt.)Kinesio Sports Tex Tape 5cmx5m taśma niebieska (Opakowanie: 1 szt.) przeznaczona jest do zastosowania zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów przy wysiłku fizycznym podczas imprez, zawodów sportowych czy też indywidualnej aktywności. Jest to forma szybkiej i efektywnej terapii dla odzyskania pełnej mobilności i właściwego poruszania się.Efekt…

45.99 

Soyfem (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

36.34 

Zastosowanie Reumaphyt kapsułki (Opakowanie: 65 )Reumaphyt kapsułki (Opakowanie: 65 ) to lek bazujący na wyciągu z hakorośli, który przyczynia się do ograniczenia łagodnych bólów stawowych.

Produkt przeznaczony jest do stosowania w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów czy zapaleniu ścięgien.

Preparat może być stosowany w przypadku innych łagodnych bólów stawowych związanych ze zmianami zapalnymi.Efekt działania Reumaphyt kapsułki (Opakowanie: 65 )…

22.09 

Zastosowanie Tinctura Calendulae Phytopharm koncentrat do sporządzania roztworu (Opakowanie: 100 ml)Tinctura Calendulae Phytopharm koncentrat do sporządzania roztworu (Opakowanie: 100 ml) to preparat przeznaczony do przygotowania płynu bakteriobójczego i przeciwzapalnego. Preparat przyczynia się do wzmocnienia układu immunologicznego.

Stosowanie produktu przeznaczone jest dla osób borykających się z występowaniem łagodnych zmian zapalnych na skórze, także w przypadku oparzeń słonecznych.

Preparat może być…

9.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief