ORALCON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)


12345678910
Jeszcze nie oceniono, możesz być pierwszy
Loading...

WSKAZANIA DO STOSOWANIA LEKU ORALCON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie są wskazania do stosowania leku oraz jak działa ten lek?

Oralcon tabletki drażowane jest złożonym doustnym środkiem antykoncepcyjnym i należy do grupy produktów często określanych nazwą „tabletki antykoncepcyjne”. Produkt leczniczy Oralcon zawiera dwa hormony: estrogen (etynylestradiol) i progestagen (lewonorgestrel). Te hormony zapobiegają zajściu w ciążę, w podobny sposób jak naturalne hormony zapobiegają ponownemu zajściu w ciążę podczas ciąży.

SKŁAD LEKU ORALCON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jaki jest skład leku? Jaką zawiera substancję czynną oraz substancje pomocnicze?

– Substancjami czynnymi leku jest lewonorgestrel (150 µg) i etynylestradiol (30µg)

– Inne składniki leku to laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, powidon K-25, sacharoza, talk, wapnia węglan, powidon K-90, glicerol, makrogol 6000, dwutlenek tytanu, stearynian magnezu, wosk carnauba.

DAWKOWANIE LEKU ORALCON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Jakie jest zalecane dawkowanie leku? Jak prawdłowo i bezpiecznie stosować ten lek? Jak długo stosować?

Oralcon należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

Codziennie stosować jedną tabletkę produktu leczniczego Oralcon, jeśli konieczne wraz z niewielką ilością wody. Tabletki można przyjmować z posiłkiem lub bez, ale codziennie należy je stosować o tej samej porze.

W jednym blistrze znajduje się 21 tabletek. Obok każdej tabletki jest podany dzień tygodnia, w którym należy przyjąć każdą tabletkę. Jeśli pacjentka rozpoczyna stosowanie tabletek w środę, należy zażyć tabletkę obok napisu „ŚRO”. Postępować zgodnie z kierunkiem strzałki na blistrze aż do zastosowania wszystkich 21 tabletek.

Następnie przez 7 dni nie stosować tabletek. W trakcie tych 7 dni powinno pojawić się krwawienie. Tak zwane „krwawienie z odstawienia” zwykle pojawia się w drugim lub trzecim dniu przerwy w stosowaniu tabletek.

W ósmym dniu po zastosowaniu ostatniej tabletki Oralcon (to jest po 7-dniowej przerwie) należy rozpocząć stosowanie tabletek z nowego opakowania, nawet jeśli krwawienie jeszcze trwa. Oznacza to, że należy rozpocząć kolejne opakowanie w tym samym dniu tygodnia i krwawienie z odstawienia pojawi się w tym samym dniu miesiąca.

Jeśli pacjentka będzie stosować Oralcon w taki sposób, będzie chroniona przed zajściem w ciążę również w czasie 7 dni przerwy w stosowaniu tabletek.

Dowiedz się więcej na ten temat tego, jak bezpiecznie przyjmować leki.

PRZEDAWKOWANIE

Jak postępować w przypadku przedawkowania leku? Co zrobić, gdy przypadkowo przyjęto większą dawkę leku niż zalecana?

Nie zgłaszano ciężkich szkodliwych działań po zastosowaniu zbyt wielu tabletek Oralcon. W przypadku jednorazowego zastosowania kilku tabletek mogą wystąpić nudności lub wymioty. U młodych dziewcząt może pojawić się krwawienie z pochwy. Jeśli pacjentka zastosowała zbyt dużo tabletek Oralcon, lub stwierdziła, że dziecko połknęło kilka tabletek, należy zwrócić się o poradę do lekarza lub farmaceuty.

STOSOWANIE Z JEDZENIEM I PICIEM (W TYM Z ALKOHOLEM)

Czy można jeść i pić stosując lek? Czy można pić alkohol? Zastosowanie leku przy jednoczesnym spożywaniu pokarmów i napojów?

Brak informacji na temat związku stosowania leku Oralcon z jedzeniem i piciem.

Nie zaleca sie spożywania alkoholu w trakcie stosowania leków. Istnieją pewne grupy leków, w przypadku których picie alkoholu jest kategorycznie zakazane. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź interakcje leków z alkoholem.

CIĄŻA I KARMIENIE PIERSIĄ

Czy kobieta będąca w ciąży lub karmiąca piersią może zażywać lek? Jakie środki ostrożności należy zachować?

Jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania produktu leczniczego Oralcon, należy niezwłocznie przerwać jego stosowanie i poradzić się lekarza.

Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

DOKUMENTACJA LEKU ORALCON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) – DOKUMENTY W FORMACIE PDF LUB DOC

Udostępniliśmy możliwość ściągnięcia pełnej dokumentacji leku: ulotki dla pacjenta oraz charakterystyki produktu leczniczego (dla faramceutów, lekarzy i personelu medycznego).

ULOTKA LEKU ORALCON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

ULOTKA LEKU ORALCON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) - Oprócz informacji, które udostępniśmy w powyższym opisie, ulotka leku zawiera dodatkowo szczegółowe informacje m.in. skutki uboczne stosowania leku, interakcje z innymi lekami, przeciwwskazania do stosowania leku.


CHPL – CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO

CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU LECZNICZEGO - ORALCON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) CHPL - Zawiera profesjonalne informacje przeznaczone wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Dane zawarte w tym dokumencie są uszczegółowione w stosunku do ulotki leku. Dodatkowo zawiera informacje o właściwościach farmakologicznych leku, danych farmaceutycznych, postaci farmaceutycznej, danych klinicznych.
ZAREZERWUJ ORALCON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM) W NAJBLIŻSZEJ APTECE

Rezerwacja leku w najbliższej aptece w Twojej okolicy, za pośrednictwem serwisu ktomalek.pl. Możliwość rezerwacji leku zarówno na receptę, jak i bez recepty. Jeżeli apteka udostępnia informacje, istnieje możliwość weryfikacji jaka jest aktualna cena leku. Sprawdź gdzie kupić lek. Kupuj wygodnie i najtaniej. Podczas rezerwacji nie są pobierane żadne opłaty – za wybrane produkty zapłacisz w aptece. Sprawdź także, czy ten lek jest refundowany (poziom refundacji) oraz czy wymagana jest recepta.

ZAMIENNIKI LEKU ORALCON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Zapoznaj się z listą leków, które zawierają:

OPINIE O ORALCON (PRZENIESIONY DO ARCHIWUM)

Poznaj opinie pacjentów stosujących ten lek lub podziel się własnymi spostrzeżeniami - forum o lekach.

FORUM O LEKACH - PODZIEL SIĘ OPINIĄ. TO BARDZO PROSTE!! :)

Podziel się własną opinią i pomóż innym pacjentom. Napisanie opinii nie wymaga rejestracji i logowania się. Komentarze wulgarne, obraźliwe, zawierające linki reklamowe, zawierające oferty sprzedaży lub kupna leku, będą sukcesywnie usuwane.

Please enter your comment!
Please enter your name here