Konsultacja merytoryczna:

uTRIflex Omega special

Lek Nutriflex Omega peri zawiera płyny i substancje zwane aminokwasami, elektrolitami i kwasami tłuszczowymi, które są niezbędne do wzrostu organizmu lub do wyzdrowienia. Zawiera on także kalorie w postaci węglowodanów i tłuszczów.

Lek Nutriflex Omega peri jest wskazany do stosowania u dorosłych.

Pacjent otrzymuje lek Nutriflex Omega peri, jeśli nie może normalnie przyjmować pokarmów. Może się tak zdarzyć w wielu sytuacjach, na przykład, kiedy pacjent dochodzi do zdrowia po zabiegu chirurgicznym, urazach lub oparzeniach, albo gdy nie może wchłaniać pokarmu z żołądka i jelit.

Jaki jest skład uTRIflex Omega special, jakie substancje zawiera?

Tabela z listą substancji znajduje się w załączonej ulotce.

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu uTRIflex Omega special – jak stosować ten lek?

Ten lek jest podawany w infuzji dożylnej (kroplówce), to znaczy przez cienką rurkę, bezpośrednio do żyły. Ten lek będzie podawany przez jedną z mniejszych (obwodowych) lub większych (centralnych) żył. Zalecany czas trwania infuzji dla pojedynczego worka z emulsją do żywienia pozajelitowego wynosi maksymalnie 24 godziny.

Lekarz zdecyduje, ile tego leku pacjent potrzebuje i jak długo będzie wymagał leczenia tym lekiem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie określono dotychczas bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności leku u dzieci w wieku powyżej 2 lat. Dane nie są dostępne. Tego leku nie wolno podawać noworodkom, niemowlętom i małym dzieciom poniżej drugiego roku życia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W razie otrzymania zbyt dużej dawki tego leku u pacjenta może wystąpić tak zwany zespół przeciążenia oraz pojawić sie mogą następujące objawy:
– nadmiar płynów i zaburzenia elektrolitowe;
– woda w płucach (obrzęk płuc);
– utrata aminokwasów z moczem i zaburzenia równowagi aminokwasów;
– wymioty, nudności;
– dreszcze;
– zwiększenie stężenia cukru we krwi;
– glukoza w moczu;
– niedobór płynów;
– znacznie większe stężenie składników krwi niż normalnie (hiperosmolalność);
– zaburzenia lub utrata przytomności z powodu niezwykle wysokiego stężenia cukru we krwi;
– powiększenie wątroby (hepatomegalia) z żółtaczką lub bez;
– powiększenie śledziony (splenomegalia);
– odkładanie się tłuszczu w narządach wewnętrznych;
– nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby;
– zmniejszenie liczby czerwonych krwinek (niedokrwistość);
– zmniejszenie liczby białych krwinek (leukopenia);
– zmniejszenie liczby płytek krwi (małopłytkowość);
– zwiększenie liczby niedojrzałych czerwonych krwinek (retikulocytoza);
– rozpad komórek krwi (hemoliza);
– krwawienie lub tendencja do krwawienia;
– zaburzenia krzepnięcia krwi (co można stwierdzić na podstawie zmian czasu krwawienia, czasu krzepnięcia, czasu protorombinowego itd.);
– gorączka;
– zwiększenie poziomu tłuszczów we krwi;
– utrata przytomności.

W razie wystąpienia któregokolwiek z tych objawów należy natychmiast przerwać infuzję

Co mogę jeść i pić podczas stosowania uTRIflex Omega special – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować uTRIflex Omega special w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Jeśli pacjentka jest w ciąży, otrzyma ten lek tylko wówczas, jeśli lekarz uzna to za absolutnie konieczne do jej wyleczenia. Brak danych dotyczących stosowania leku Nutriflex Omega peri u kobiet w okresie ciąży.

Nie zaleca się karmienia piersią przez matki otrzymujące żywienie pozajelitowe.

Ulotka uTRIflex Omega special – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Nutriflex Omega peri Emulsja do infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 19 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat uTRIflex Omega special m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Nutriflex Omega peri Emulsja do infuzji

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 18 razy

Rozmiar plku 503.39 KB

Cena - ile kosztuje uTRIflex Omega special?

Cena uTRIflex Omega special i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę uTRIflex Omega special.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz uTRIflex Omega special? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Ekstrakt z rozmarynu i olejek z drzewa herbacianego to Twoi sojusznicy w walce z łupieżem. Znajdziesz ich w Szamponie przeciwłupieżowym ziołowym Linoderm Hair, który dodatkowo wzbogacony jest o kompleks pielęgnacyjny: glicerol i pantenol.

Suplement diety Omegamed Optima Forte to preparat zawierają kapsułki z kwasem DHA i tabletki z żelazem, jodem, folianami i witaminą D. Preparat przeznaczony do stosowania jako uzupełnienie diety u kobiet w ciąży i u kobiet karmiących…

Suplement diety Magnez + B Complex to sposób na uzupełnienie codziennej diety w składniki ważne m.in. dla utrzymania prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Preparat zawiera wysoko przyswajalną postać magnezu, czyli cytrynian magnezu.

Wsparcie dla funkcjonowania układu moczowo-płciowego oraz pracy nerek! Suplement diety Himalaya Cystone korzysta z unikalnych właściwości ziół, które mogą być pomocne np. przy zakażeniach dróg moczowych lub przy kamicy nerkowej.

Suplement diety Acuintegra NeurotropEx to preparat polecany jako uzupełnienie codziennej diety w dwa wyjątkowe ekstrakty roślinne: z jagód kawy oraz z korzenia tarczycy bajkalskiej. Oba ekstrakty są standaryzowane na zawartość substancji czynnych.

Dobry krem to za mało, aby zapewnić skórze właściwą pielęgnację. Zaleca się uzupełniać codzienną dietę o kolagen, kwas hialuronowy, cynk oraz kompleks witaminowy. Składniki te zawarte są w suplemencie diety Olimp Innovum Beauty…

Ibuprofen jest jedną z niewielu substancji o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym, które można podawać dzieciom. Lek Ibufen mini Junior 0,1g w postaci kapsułek można stosować powyżej 4. roku życia.

Suplement diety Hair Volume to preparat zawierający wyciągi roślinne, składniki mineralne, aminokwasy i witaminy, które działają wzmacniająco na włosy, skórę i paznokcie. Preparat uzupełnia dietę m.in. w krzemionkę, L-cysteinę…

Prosty w obsłudze glukometr do samodzielnego monitorowania glikemii u osób z cukrzycą dowolnego typu. Glucometr iXELL zapewnia szybki i precyzyjny pomiar, urządzenie wyposażono w technologię 60/90 AVG, automatyczny wyrzut paska i funkcję pamięci.

Owoc borówki czernicy oraz owoc dzikiej róży to dary natury wypełnione cennymi substancjami aktywnymi. Herbatka Fix Borówka marki Herbapol Kraków to sposób na przyjmowanie tych składników w formie aromatycznego naparu.

Tran to sprawdzona substancja, która może wspierać naturalną obronność organizmu. Olej rybi zawarty w preparacie Mega Tran z wątroby rekina pochodzi wyłącznie z wątroby rekinów odławianych na Oceanie Północnoatlantyckim.

Dżem truskawkowy to ulubiony owocowy dodatek do kanapek, twarożku i herbaty wszystkich Polaków. Dlatego firma Natjun nie mogła pozostać na ten fakt obojętna i stworzyła przepyszny naturalnie słodki produkt Truskawka 135%.

Suplement diety Prostamin Plus zawiera w swoim składzie zestaw ekstraktów wzbogaconych o cynk i witaminy B6 i E. Preparat polecany jako uzupełnienie codziennej diety dla mężczyzn, którzy chcą zadbać m.in. o utrzymanie prawidłowych…

Podrażnione gardło to częste zjawisko, które znacznie uprzykrza życie. Suplement diety Apteo Dziecko Gardło zestaw 6 ziół w postaci pastylek do ssania zawiera szałwię, dziewannę, werbenę, rumianek, tymianek i prawoślaz, które koją podraż…

Skład suplementu diety MonArte tworzy starannie skomponowany zestaw 12 składników. Preparat uzupełnia codzienną dietę między innymi w monakolinę K, gamma-oryzanol, fukoidynę oraz cytrulinę i L-argininę. Preparat przeznaczony dla osób dorosłych.

Zestaw wszystkich rozpuszczalnych w tłuszczach witamin znajdziemy w suplemencie diety ADEK Complex. Każda kapsułka zawiera porcję witamin rozpuszczonych w oleju lnianym, który sam w sobie jest składnikiem o wyjątkowych właściwościach.

Suplement diety Anticholest polecany jest osobom, które chcą wzbogacić dietę w składniki wspierające utrzymanie odpowiedniego poziomu cholesterolu oraz wątroby w dobrej kondycji. W skład preparatu wchodzi m.in. ekstrakt z karczocha i monakolina K.

Bogaty skład obejmujący minerały oraz witaminy tworzy skład suplementu diety SFD Vitamin Complex Sport+. Jest to preparat rekomendowany jako uzupełnienie codziennej diety w składniki, które pomagają utrzymać prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Suplement diety Calcium Teva w dużym ekonomicznym opakowaniu (12 tabletek musujących + 2 gratis!). Preparat pomaga uzupełnić codzienną dietę w wapń. Jest to składnik, który pełni ważne funkcje w organizmie np. wspiera właściwe funkcjonowanie…

Suplement diety Laventi Acerola Proszek to wysokiej jakości naturalna witamina C w postaci sproszkowanego ekstraktu z owoców aceroli! Zaletą suplementu jest nie tylko doskonały skład, ale również wielkość opakowania, które zawiera aż 300g preparatu!