Konsultacja merytoryczna:

Nalewka z koszyczka arniki

Nalewka z koszyczka arniki

Nalewka z koszyczka arniki jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania. Produkt stanowi macerat (1:10) etanolem 70% (V/V) koszyczków arniki (Arnicae flos). Produkt tradycyjnie stosowany w postaci okładów na krwiaki, w skręceniach, stłuczeniach, obrzękach, w czyraczności, w stanach zapalnych żył, po ukąszeniach owadów. Po rozcieńczeniu wodą do płukania jamy ustnej w zapaleniu dziąseł i aftach.

Jaki jest skład Nalewka z koszyczka arniki, jakie substancje zawiera?

1 ml [co odpowiada 0,9 g] produktu zawiera 1 ml nalewki z Arnica montana L.lub Arnica chamissonis Less., flos (kwiat arniki) (1:10).
Ekstrahent: etanol 70% (V/V).
Zawartość etanolu 66 – 69 % (V/V).

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Nalewka z koszyczka arniki – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub
farmaceuty.

Tradycyjnie stosuje się podany schemat stosowania: Do okładów nalewkę rozcieńczyć wodą 3 – 10 krotnie, następnie zwilżyć obficie czystą gazę i przykładać na miejsca chorobowo zmienione.

Do płukania jamy ustnej rozcieńczyć 10 krotnie. Nie należy połykać roztworu.

Stosowanie u dzieci i młodzieży.
Nie podawać dzieciom do lat 6 do płukania ust ze względu na możliwość połknięcia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Przypadki przedawkowania dotychczas nie są znane. Możliwe wystąpienie silnych odczynów skórnych.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Nalewka z koszyczka arniki – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Nalewka z koszyczka arniki w okresie ciąży i karmienia piersią?

Brak przeciwwskazań do stosowania.

Ulotka Nalewka z koszyczka arniki – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

NALEWKA Z KOSZYCZKA ARNIKI, Koncentrat do sporządzania roztworu na skórę (Tinctura Arnicae)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 6 razy

Rozmiar plku 150.73 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Nalewka z koszyczka arniki m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

NALEWKA Z KOSZYCZKA ARNIKI, Koncentrat do sporządzania roztworu na skórę (Tinctura Arnicae)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 248.43 KB

Cena - ile kosztuje Nalewka z koszyczka arniki?

Cena Nalewka z koszyczka arniki i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Nalewka z koszyczka arniki.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Nalewka z koszyczka arniki? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Dextro Energy cukierki o smaku limonki (Opakowanie: 50 g)Dextro Energy cukierki o smaku limonki (Opakowanie: 50 g) zapewniają szybkie uzupełnienie energii witalnej, podnoszą wydajność i koncentrację.
Dextro Energy cukierki o smaku limonki (Opakowanie: 50 g) to produkt z długą tradycją. Obecnie produkty Dextro Energy są oferowane w kilku formatach, które uwzględniają indywidualne potrzeby i gusta. Dzięki poręcznej formie mieszczą się w najmniejszych kieszeniach. W przypadku…

6.99 

Luvos Waschcreme m. Traubensilberkerze (Opakowanie: 100 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

36.99 

Zastosowanie Feminum ACTIV Żel intymny (Opakowanie: 30 g)Feminum ACTIV Żel intymny (Opakowanie: 30 g) to wyrób medyczny przeznaczony do łagodzenia nieprzyjemnych dolegliwości: nadmiernej suchości pochwy, bólu przy stosunku czy otarć.Efekt działania Feminum ACTIV Żel intymny (Opakowanie: 30 g)Feminum ACTIV Żel intymny (Opakowanie: 30 g) zawiera hialuronian sodu o działaniu nawilżającym i wspierającym regenerację błon śluzowych pochwy. Jest to substancja silnie wiążą…

17.46 

Zastosowanie Balsam Chiński (Opakowanie: 20 ml)Balsam Chiński (Opakowanie: 20 ml) jest stosowany w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu. Przeznaczony jest do pielęgnacji i masażu ciała. Przynosi ulgę dzięki odprężeniu i miejscowemu rozgrzaniu a ponadto łagodzi skutki ukąszeń owadów. Efekt działania Balsam Chiński (Opakowanie: 20 ml)Stymuluje przepływ krwi w skórze, dzięki czemu jest odpowiedni do pielęgnacji i masaż…

27.99 

Zastosowanie Eliminacid tabletki (Opakowanie: 30 )Eliminacid tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety wspierający regulowanie równowagi kwasowo-zasadowej organizmu oraz wspomagający zachowanie prawidłowej masy ciała.

Tabletki Eliminacid zawierają naturalne wyciągi roślinne, witaminy i minerały, które wspomagają utrzymanie prawidłowej kwasowości oraz zapewniają dobre samopoczucie.Efekt działania Eliminacid tabletki (Opakowanie: 30 )Wyciąg z kwiatów róży stulistnej posiada działanie antyoksydacyjne. Związki…

21.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief