Konsultacja merytoryczna:

Ertapenem Aurovitas

Ertapenem Aurovitas - ulotka, opinie, cena, dawkowanie, zamienniki

Ertapenem Aurovitas zawiera ertapenem, który jest antybiotykiem z grupy beta-laktamów. Jest to lek działający bakteriobójczo na wiele rodzajów bakterii (drobnoustrojów) wywołujących zakażenia w różnych częściach ciała.

Ertapenem Aurovitas może być podawany osobom w wieku 3 miesięcy i starszym.

Leczenie:
Lekarz zalecił stosowanie leku Ertapenem Aurovitas, ponieważ stwierdził u pacjenta lub dziecka co najmniej jedno z zakażeń wymienionych poniżej:
– zakażenie jamy brzusznej,
– zakażenie w obrębie płuc (zapalenie płuc),
– zakażenie ginekologiczne,
– zakażenia skóry stopy u pacjentów z cukrzycą.

Zapobieganie:
Zapobieganie wystąpienia zakażenia miejsca operowanego u osób dorosłych po zabiegu chirurgicznym okrężnicy lub odbytnicy.

Serdecznie zachęcamy do zakupów za pośrednictwem naszego sklepu - przejdź do BL Market.

Więcej informacji na temat leku Ertapenem Aurovitas:

Skład

Substancją czynną leku jest ertapenem.
Każda fiolka zawiera 1,0 g ertapenemu.

Inne składniki leku to: sodu wodorowęglan, sodu wodorotlenek do ustalenia pH 7,6 i sodu wodorotlenek stosowany jako środek buforujący.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie / stosowanie

Ertapenem Aurovitas zawsze powinien być przygotowywany i podawany dożylnie przez lekarza lub innego, wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.

Zalecana dawka leku Ertapenem Aurovitas u dorosłych i młodzieży w wieku 13 lat i starszych to 1 gram (g) raz na dobę. Zalecana dawka u dzieci w wieku od 3 miesięcy do 12 lat to 15 mg/kg mc. dwa razy na dobę (nie podawać więcej niż 1 g na dobę). O tym, ile dni należy stosować lek, decyduje lekarz.

W celu zapobiegania zakażeniom miejsca operowanego po zabiegu chirurgicznym okrężnicy lub odbytnicy zalecana dawka leku Ertapenem Aurovitas wynosi 1 g i podawana jest w postaci pojedynczej dawki dożylnej 1 godzinę przed zabiegiem chirurgicznym.

Bardzo ważne jest, aby pacjent otrzymywał Ertapenem Aurovitas tak długo, jak zalecił lekarz.

Przedawkowanie

Jeśli istnieje obawa, że zastosowano większą dawkę leku Ertapenem Aurovitas niż zalecana, należy natychmiast poinformować o tym lekarza lub innego, wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.

Pokarm, napoje (alkohol)

Brak odrębnych zaleceń.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Ciąża i karmienie piersią

Nie przeprowadzono badań dotyczących stosowania leku Ertapenem Aurovitas u kobiet w ciąży. Nie należy stosować leku Ertapenem Aurovitas u kobiet w ciąży, chyba że lekarz uzna, że spodziewana korzyść uzasadnia ewentualne ryzyko dla płodu.

Ważne jest, aby pacjentka przed rozpoczęciem stosowania leku Ertapenem Aurovitas poinformowała lekarza, jeśli karmi piersią lub zamierza karmić piersią.

Kobiety, które przyjmują lek Ertapenem Aurovitas nie powinny karmić piersią, ponieważ lek przenika do mleka ludzkiego i może wywierać niekorzystne działanie na dziecko karmione piersią.

PROWADZENIE POJAZDÓW I OBSŁUGIWANIE MASZYN

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do czasu określenia indywidualnej reakcji na lek.

Podczas stosowania leku Ertapenem Aurovitas opisywano występowanie takich działań niepożądanych, jak zawroty głowy i senność. Mogą one wywierać wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Ertapenem Aurovitas ulotka

Ertapenem Aurovitas, 1 g, proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji (Ertapenemum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 3 razy

Rozmiar plku 422.52 KB

ChPL

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ertapenem Aurovitas m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ertapenem Aurovitas, 1 g, proszek do sporządzania koncentratu roztworu do infuzji (Ertapenemum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 2 razy

Rozmiar plku 694.92 KB

Ertapenem Aurovitas cena

Cena Ertapenem Aurovitas i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ertapenem Aurovitas.

Ertapenem Aurovitas opinie - forum pacjentów

Stosujesz Ertapenem Aurovitas? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz