Konsultacja merytoryczna:

Ditropan

Lek Ditropan występuje w postaci tabletek i zawiera substancję czynną oksybutyninę. Lek wykazuje działanie rozkurczające na mięśnie gładkie pęcherza moczowego u pacjentów z objawami niestabilności pęcherza moczowego.
Ditropan jest wskazany do łagodzenia objawów niestabilności pęcherza moczowego, z zaburzeniami oddawania moczu u pacjentów z pęcherzem neurogennym – hiperrefleksja wypieracza (parcia naglące, nietrzymanie moczu, trudności z oddawaniem moczu).

Ditropan może być stosowany u dzieci w wieku 5 lat i starszych w leczeniu:
– utraty kontroli nad oddawaniem moczu (nietrzymanie moczu)
– częstego oddawania moczu lub nagłego parcia na mocz
– moczenia nocnego, kiedy nie pomogły inne metody leczenia.

Jaki jest skład Ditropan, jakie substancje zawiera?

Skład:
1 tabletka zawiera jako substancję czynną:
oksybutyniny chlorowodorek 5 mg

oraz substancje pomocnicze: laktoza bezwodna, celuloza mikrokrystaliczna, wapnia stearynian, lak z indygotyną.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Ditropan – jak stosować ten lek?

Lek należy stosować zgodnie z zaleceniem lekarza. W przypadku wątpliwości należy
ponownie skontaktować się z lekarzem.

Dorośli:
zazwyczaj zalecana dawka to 1 tabletka preparatu Ditropan 2 do 3 razy na dobę. Nie należy przekraczać dawki maksymalnej 4 tabletki na dobę.

Pacjenci w podeszłym wieku (w tym wątli pacjenci w podeszłym wieku):
2,5 mg 2 razy na dobę. Dawkę można zwiększyć do 5 mg 2 razy na dobę w celu uzyskania odpowiedniej odpowiedzi klinicznej pod warunkiem, że lek jest dobrze tolerowany.

Dzieci poniżej 5 lat:
Nie zaleca się stosowania leku.

Dzieci powyżej 5 lat:
zazwyczaj zaleca się przyjmowanie 1 tabletki leku Ditropan 2 razy na dobę. Następnie dawkę można zwiększać do 5 mg 2 do 3 razy na dobę.
Nie należy przekraczać dawki maksymalnej 3 tabletki na dobę.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Ditropan jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Objawy przedawkowania oksybutyniny to: niepokój, pobudzenie, zaburzenia psychiczne, porażenia mięśni oddechowych i w ciężkich przypadkach porażenie i śpiączka.

W przypadku przedawkowania należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem.

W przypadku ciężkiego przedawkowania pacjenta należy hospitalizować i monitorować czynność układu sercowo-naczyniowego.

W razie przyjęcia większej niż zalecana dawki leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Ditropan – czy mogę spożywać alkohol?

Jedzenie nie wpływa na wchłanianie leku z przewodu pokarmowego.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Ditropan w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Oksybutynina może być stosowana w ciąży tylko w przypadku, gdy jej zastosowanie jest bezwzględnie konieczne.

Karmienie piersią
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Niewielkie ilości oksybutyniny przenikają do mleka matki. Nie zaleca się stosowania leku podczas karmienia piersią.

Ulotka Ditropan – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Ditropan, 5 mg, tabletki (Oxybutynini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 53 razy

Rozmiar plku 113.25 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Ditropan m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Ditropan, 5 mg, tabletki (Oxybutynini hydrochloridum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 39 razy

Rozmiar plku 136.98 KB

Cena - ile kosztuje Ditropan?

Cena Ditropan i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Ditropan.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Ditropan? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Polocard 75mg tabletki (Opakowanie: 120 )Polocard 75mg tabletki (Opakowanie: 120 ) to lek przeciwzakrzepowy, który hamuje agregację płytek krwi. Stosowany jest w profilaktyce chorób układu krążenia wywołanych pojawieniem się skrzepów w naczyniach krwionośnych.
Efekt działania Polocard 75mg tabletki (Opakowanie: 120 )Polocard 75mg tabletki (Opakowanie: 120 ) zawiera kwas acetylosalicylowy – substancję, która silnie hamuje agregację płytek. Działanie substancji polega na zahamowaniu aktywności enzymu…

23.67 

Zastosowanie Maxiluten tabletki (Opakowanie: 30 )Maxiluten tabletki (Opakowanie: 30 ) to suplement diety z wysoką dawką luteiny i innych składników odpowiadających za zdrowie narządu wzroku.

Tabletki z luteiną przeznaczone są dla osób dorosłych, w szczególności po 40. roku życia, zagrożonych możliwością degeneracji siatkówki.
Efekt działania Maxiluten tabletki (Opakowanie: 30 )Maxiluten tabletki (Opakowanie: 30 ) zawiera luteinę i zeaksantynę, które należą do karotenoidów…

22.98 

Zastosowanie Hyal Drop Pro nawilżające krople do oczu (Opakowanie: 10 ml)Hyal Drop Pro nawilżające krople do oczu (Opakowanie: 10 ml) to wyrób medyczny przeznaczony do stosowania przy objawach zespołu suchego oka. Wspomaga leczenie takich objawów jak uczucie suchości, pieczenie, swędzenie oraz poczucia piasku pod powiekami.

Krople Hyal Drop Pro mogą być stosowane w przypadku narażenia na szkodliwe działanie czynników…

28.99 

Zastosowanie Benevi Neutral szampon (Opakowanie: 200 ml)Jeśli szukasz szamponu, który delikatnie czyści skórę głowy, a także wspomaga jej funkcje ochronne, to dobrze trafiłeś! Benevi Neutral szampon (Opakowanie: 200 ml), to produkt doskonały dla skóry wrażliwej! Zawiera specjalistycznie dobrane substancje, które wspomagają funkcje ochronne skóry. Zacznij o siebie dbać i zwróć uwagę na to, co kupujesz. Prezentowany produkt nie zawiera…

49.99 

Zastosowanie La Roche Posay Effaclar Mat krem matujący (Opakowanie: 40 ml)La Roche Posay Effaclar Mat krem matujący (Opakowanie: 40 ml) ma klinicznie potwierdzoną skuteczność. Dzięki zawartości perlitu zapewnia natychmiastowe, matowe wykończenie. Absorbuje nadmiar sebum bezpośrednio na powierzchni skóry i zapobiega świeceniu się twarzy. Pozostawia długotrwałe rezultaty dzięki Sebulyse - przywraca równowagę w produkcji sebum co umożliwia matowy wygląd…

59.31 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief