Konsultacja merytoryczna:

Diprolene

Substancją czynną leku Diprolene jest betametazon (w postaci dipropionianu betametazonu).
Dipropionian betametazonu jest syntetycznym fluorowanym kortykosteroidem o silnym działaniu.
Stosowany miejscowo wykazuje szybkie i długotrwałe działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe i obkurczające naczynia krwionośne.

Wskazania
Lek Diprolene jest wskazany w leczeniu ostrych i ciężkich zmian zapalnych skóry pochodzenia uczuleniowego, opornych na leczenie innymi kortykosteroidami, ciężkich zmian łuszczycowych oraz innych chorób reagujących na kortykosteroidy.

Jaki jest skład Diprolene, jakie substancje zawiera?

DIPROLENE 0,5 mg/g krem

1 g kremu zawiera:
substancję czynną: 0,5 mg betametazonu w postaci betametazonu dipropionianu,
substancje pomocnicze: tytanu dwutlenek, karboksypolimetylen, glikol propylenowy, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

DIPROLENE 0,5 mg/g maść

1 g maści zawiera:
substancję czynną: 0,5 mg betametazonu w postaci betametazonu dipropionianu,
substancje pomocnicze: propylenoglikolu monosterarynian, glikol propylenowy, wosk biały, wazelina biała.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Diprolene – jak stosować ten lek?

Lek Diprolene należy stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zazwyczaj cienką warstwę maści/kremu nakłada się raz na dobę (zwykle rano) na zmienione chorobowo miejsca, tak aby pokryć całą chorobowo zmienioną powierzchnię skóry. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić stosowanie leku Diprolene maść/krem dwa razy na dobę (rano i wieczorem).

W przypadku wrażenia, że działanie leku Diprolene maść/krem jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Nadmierne lub długotrwałe stosowanie leku może doprowadzić do zahamowania czynności osi podwzgórze-przysadka-kora nadnerczy powodując wtórną niedoczynność nadnerczy oraz objawy niepożądane kortykosteroidów, w tym zespół Cushinga.

W przypadku przedawkowania leku lekarz zastosuje odpowiednie leczenie objawowe.

Ostre objawy przedawkowania kortykosteroidów zwykle są odwracalne. W razie konieczności lekarz wyrówna stężenie elektrolitów, a w przypadku przewlekłego zatrucia zaleci powolne, stopniowe zmniejszanie dawki leku.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Diprolene – czy mogę spożywać alkohol?

Brak informacji na temat stosowania leku Diprolene z jedzeniem.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Diprolene w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża:
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży.
Lek Diprolone maść/krem można stosować tylko wtedy, gdy lekarz uzna, że korzyści wynikające z leczenia dla matki przeważają możliwe zagrożenie dla matki i płodu.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem każdego leku należy poradzić się lekarza.
Nie ustalono bezpieczeństwa stosowania leku w okresie karmienia piersią.
Lekarz rozważy czy pacjentka powinna zaprzestać karmienia piersią czy zaprzestać stosowania leku Diprolene maść/krem, biorąc pod uwagę możliwość wystąpienia działań niepożądanych u dzieci i korzyści leczenia dla matki.

Ulotka Diprolene – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Diprolene, 0,64 mg/g, krem (Betamethasoni dipropionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 181 razy

Rozmiar plku 193.04 KB


Diprolene, 0,64 mg/g, maść (Betamethasoni dipropionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 162 razy

Rozmiar plku 194.94 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Diprolene m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Diprolene, 0,64 mg/g, krem (Betamethasoni dipropionas)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 77 razy

Rozmiar plku 235.62 KB

Cena - ile kosztuje Diprolene?

Cena Diprolene i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Diprolene.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Diprolene? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

IbuTeva Max (Opakowanie: 24 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

10.64 

Zastosowanie Theraflu ExtraGRIP saszetki (Opakowanie: 10 )Theraflu ExtraGRIP saszetki (Opakowanie: 10 ) to lek w formie proszku o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, a także przyczyniający się do zniwelowania kataru.
Lek zalecany jest dla osób odczuwających objawy grypy lub przeziębienia, a także cierpiących na bóle kostno-stawowe czy gorączkę.
Produkt może być stosowany podczas problemów z nadmiarem wydzieliny z występowaniem…

20.99 

Zastosowanie Roche Posay Effaclar Duo+ krem (Opakowanie: 40 ml)Roche Posay Effaclar Duo+ krem (Opakowanie: 40 ml) jest produktem przeznaczony do pielęgnacji skóry twarzy, stosowany wspomagająco w leczeniu wyprysków skórnych. Nawilża skórę przez cały dzień, matując ją i poprawiając jej strukturę.

Krem posiada nietłustą konsystencję i szybko się wchłania. Nadaje się do stosowania jako baza pod makijaż. Krem jest odpowiedni…

59.26 

Zastosowanie App maść dla dzieci (Opakowanie: 100 g)App maść dla dzieci (Opakowanie: 100 g) służy zapewnieniu skórze dziecka składników niezbędnych dla jej zdrowego wyglądu i prawidłowego rozwoju w procesie wzrostu. Stosować także w celu złagodzenia podrażnień i zwiększenia wytrzymałości skóry na infekcje.
App maść dla dzieci (Opakowanie: 100 g) zalecana jest zwłaszcza w przypadku skóry…

59.99 

Zastosowanie Polopiryna S tabletki (Opakowanie: 20 )Polopiryna S tabletki (Opakowanie: 20 ) jest lekiem przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Zawiera czystej postaci kwas acetylosalicylowy, należący do niesteroidowych leków.Efekt działania Polopiryna S tabletki (Opakowanie: 20 )Polopiryna S 300 mg hamuje wytwarzanie enzymu odpowiedzialnego za tworzenie się stanów zapalnych w organizmie, a tym samym za gorączkę i ból. Kwas acetylosalicylowy ma także działanie rozrzedzające krew.

Polopiryna…

8.69 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief