Diemono

Lek Diemono jest stosowany w leczeniu endometriozy (objawów bólowych wywołanych nieprawidłowo ulokowaną błoną śluzową macicy). Lek Diemono zawiera hormon, progestagen o nazwie dienogest.

Jaki jest skład Diemono, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest dienogest.
Każda tabletka powlekana zawiera 2 mg dienogestu.

Inne składniki to:

Rdzeń tabletki:
Laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, maltodekstryna, magnezu stearynian.

Otoczka tabletki:
Hypromeloza 15 cP, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 4000, sodu cytrynian

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Diemono – jak stosować ten lek?

Lek Diemono należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zazwyczaj stosowana dawka u osób dorosłych to 1 tabletka na dobę.

Poniższe informacje dotyczą leku Diemono, jeśli lekarz nie zalecił inaczej. Należy przestrzegać poniższych instrukcji, w przeciwnym razie pacjentka nie odniesie pełnych korzyści ze stosowania leku Diemono.

Leczenie lekiem Diemono można rozpocząć w dowolnym dniu naturalnego cyklu.

Dorośli: Należy przyjmować jedną tabletkę codziennie, najlepiej o stałej porze, w razie konieczności popijając małą ilością płynu. Po skończeniu opakowania należy rozpocząć następne bez stosowania przerwy w przyjmowaniu tabletek. Należy kontynuować przyjmowanie tabletek również w dniach krwawienia miesiączkowego.

Nie ma doświadczenia w leczeniu lekiem Diemono pacjentek z endometriozą dłużej niż przez 15 miesięcy.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak jest zgłoszeń dotyczących poważnego szkodliwego działania po jednokrotnym przyjęciu zbyt dużej liczby tabletek leku Diemono. W razie wątpliwości należy jednak skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Diemono – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania leku Diemono należy unikać picia soku grejpfrutowego, ponieważ może ono zwiększyć stężenie leku Diemono we krwi. Może to zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Diemono w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Diemono w czasie ciąży lub karmienia piersią

Ulotka Diemono – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Diemono, 2 mg, tabletki powlekane (Dienogestum)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Diemono m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Diemono, 2 mg, tabletki powlekane (Dienogestum)

 

Cena Diemono i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Diemono i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Diemono? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

15 komentarzy do wpisu „Diemono”

 1. Ja brałam visanne około 12 miesięcy później zmieniłam na diemono ze względu na cenę. Nie widzę różnicy między tymi lekami. Po obu mi nic nie było. Diemono tez już biorę kilka miesięcy. Mam pytanie czy miałyście jakąś przerwę w braniu tych tabletek tak żeby organizm odpoczął czy cały czas je bierzecie. Ja stosuje tabletki już przeszło 15 miesięcy i mój ginekolog nie widzi w tym problemu ale nie wiem czy tak cały czas można

  Odpowiedz
 2. Lecze się na Endo już 15 lat i pomaga mi Jannina lek super trafiony zawiera dienogest nie obciąża organizmu nie przybieram na wadze samopoczucie jest ok .Wszystkie cysty pięknie wysusza .Nalezy pamiętać aby co 3 miesiące A najdalej co 6 robić przerwy choć na miesiąc .Lek kosztuje 43zl .Drogi ale skuteczny naprawdę pomaga warto zapłacić i czuć się dobrze .Nie ma żadnych plamien krwotokow A powiem szczerze że nawet kiedy biorę leki to trochę chude .Czuje się po nich naprawdę dobrze zapominam że choruje na tak ciężka chorobę A moja endometrioze to 4 stopień .Powiem tylko dla porównania kiedy nie brałam tego leku nie mogłam funkcjonować po ludzku .Czasami nie chciałam wyjść z domu bo bóle były okropne brzuch jelita macica jajniki zawroty głowy wymioty i tak przez 5 dni .Kiedy lekarz zapisał mi Jannine byłam pełną wiary że to pomoże bo byłam u kresu sił i tak też się stało Polecam 🙂

  Odpowiedz
 3. Biorę diemono od 10 dni. Zaczęłam od pierwszego dnia okresu. Nadal caly czas mam okres, niby plamienia, bóle nadal. Ale tak do końca nie wiem czy to normalme że cały czas okres jest?

  Odpowiedz
  • Hej. Tez mam podobny problem. Biorę diemono od 7 dni a nic nie wskazuje na koniec okresu. Do tego uciążliwe bóle podbrzusza.. Już nie mam siły.. Może ktoś z Was miał podobnie i minęło to z czasem.

   Odpowiedz
 4. Witam.Dla mnie firma z której pochodzi lek nie ma znaczenia.Brałam vissane ponad cztery lata i w miarę dało się żyć i funkcjonować ješli ktoś wie o czym piszę i przechodzi z endo to co ja.Jednak cena też zmusiła do zmiany na diemono i błagam niech ktoś nie wypisuje głupot że ktoś chwali firmę czy z niej jest, niestety pierwszy miesiąc plamienia a drugi krwotok i ból którego nikomu nie życzę.W moim przypadku diemono to porażka, wróciłam do vissane mam nadzieję że wszystko wróci do normy jeśli można to tak nazwać.Cena powala mnie z nóg ale wyjścia nie mam i może ktoš zrozumie firma nie ma znaczenia ważne aby móc funkcjonować i przerażające jest to że ktoś wystawia opinie i twierdzi że to jest bez zadnej różnicy. Powtarzam przeszłam ze względu na cenę, może dla mnie być z firmy, krzak, oby pomagało ale diemono u mnie wręcz zaszkodziło.Szkoda że chorych nie pyta się o zdanie albo ci z góry ich nie widzä w cierpieniu tylko brednie o firmach.

  Odpowiedz
 5. Całkowicie zgadzam się z krytycznymi opiniami na temat tego leku.
  W porównaniu do Visanne- porażka. Brałam Visanne 4 miesiące i czułam się bardzo dobrze a po kilku dniach brania tego leku dostałam plamień, po czym po tygodniu OKRES! Do tego bóle bioder, stawów. Samopoczucie porównywalne z czasem zanim zaczęłam brać lek na endometriozę. Jakbym nie brała nic…. Wróciłam do Visanne choć cena zabójcza, ale wolę zapłacić więcej i czuć się dobrze niż męczyć. NIE POLECAM.

  Odpowiedz
 6. Tutaj chyba niepochlebne komentarze pisze producent Visanne który olał swoje wieloletnie pacjentki takie jak ja, które oburzone wyszły z apteki!! 87zl?! Pani z apteki od razu zaproponowała mi diemono pomimo 4 letniego brania visanne. I nie odczułam żadnych zmian!! Jest to ten sam lek ta sama substancja tylko z innej firmy i pod inna nazwa wiec jak niby możecie się tak strasznie czuć nagle? Diemono jest za 3,20 dziekujemy! Polecam

  Odpowiedz
 7. Vissone brałam 3 m-c i byłam zadowolona. Od 5 dni biorę Diemono i mam zawroty głowy za dobrze się nie czuje, ale też przeszłam z uwagi na cenę.

  Odpowiedz
 8. Brałam Vissane ponad cztery lata i dobrze się czułam.Przeszłam na ten lek tylko ze względu na cenę. Lek w porównaniu z Vissane który również był wcześniej za 3.20 bez szans.Złe samopoczucie nie wspomnę o plamieniach i zawrotach głowy.Przykre że ktoś zastäpił dobry sprawdzony lek,bo teraz nie każdego stać na Vissane.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz