DiemonoJak działa i kiedy stosujemy Diemono?

Lek Diemono jest stosowany w leczeniu endometriozy (objawów bólowych wywołanych nieprawidłowo ulokowaną błoną śluzową macicy). Lek Diemono zawiera hormon, progestagen o nazwie dienogest.

Jaki jest skład Diemono, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną jest dienogest.
Każda tabletka powlekana zawiera 2 mg dienogestu.

Inne składniki to:

Rdzeń tabletki:
Laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, maltodekstryna, magnezu stearynian.

Otoczka tabletki:
Hypromeloza 15 cP, laktoza jednowodna, tytanu dwutlenek (E171), makrogol 4000, sodu cytrynian

Dowiedz się więcej na temat substancji: .

Dawkowanie preparatu Diemono – jak stosować ten lek?

Lek Diemono należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą. Zazwyczaj stosowana dawka u osób dorosłych to 1 tabletka na dobę.

Poniższe informacje dotyczą leku Diemono, jeśli lekarz nie zalecił inaczej. Należy przestrzegać poniższych instrukcji, w przeciwnym razie pacjentka nie odniesie pełnych korzyści ze stosowania leku Diemono.

Leczenie lekiem Diemono można rozpocząć w dowolnym dniu naturalnego cyklu.

Dorośli: Należy przyjmować jedną tabletkę codziennie, najlepiej o stałej porze, w razie konieczności popijając małą ilością płynu. Po skończeniu opakowania należy rozpocząć następne bez stosowania przerwy w przyjmowaniu tabletek. Należy kontynuować przyjmowanie tabletek również w dniach krwawienia miesiączkowego.

Nie ma doświadczenia w leczeniu lekiem Diemono pacjentek z endometriozą dłużej niż przez 15 miesięcy.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Brak jest zgłoszeń dotyczących poważnego szkodliwego działania po jednokrotnym przyjęciu zbyt dużej liczby tabletek leku Diemono. W razie wątpliwości należy jednak skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Diemono – czy mogę spożywać alkohol?

Podczas stosowania leku Diemono należy unikać picia soku grejpfrutowego, ponieważ może ono zwiększyć stężenie leku Diemono we krwi. Może to zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Diemono w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wolno stosować leku Diemono w czasie ciąży lub karmienia piersią

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź ile kosztuje Diemono i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy. Dowiedz się także, czy lek jest dostęny na receptę, czy bez recepty oraz czy jest refundowany (poziom refundacji).

Ulotka Diemono – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka leku Diemono. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat leku Diemono m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

 

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Diemono? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu. Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania leku możesz pomóc innym pacjentom.

Sprawdź opinie o Diemono.

Ważne! Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup leku z tzw. "drugiej ręki" może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(2 ocen, średnia: 7,50 na 10)

5 OPINIE O LEKU

  1. Tutaj chyba niepochlebne komentarze pisze producent Visanne który olał swoje wieloletnie pacjentki takie jak ja, które oburzone wyszły z apteki!! 87zl?! Pani z apteki od razu zaproponowała mi diemono pomimo 4 letniego brania visanne. I nie odczułam żadnych zmian!! Jest to ten sam lek ta sama substancja tylko z innej firmy i pod inna nazwa wiec jak niby możecie się tak strasznie czuć nagle? Diemono jest za 3,20 dziekujemy! Polecam

  2. Vissone brałam 3 m-c i byłam zadowolona. Od 5 dni biorę Diemono i mam zawroty głowy za dobrze się nie czuje, ale też przeszłam z uwagi na cenę.

  3. Brałam Vissane ponad cztery lata i dobrze się czułam.Przeszłam na ten lek tylko ze względu na cenę. Lek w porównaniu z Vissane który również był wcześniej za 3.20 bez szans.Złe samopoczucie nie wspomnę o plamieniach i zawrotach głowy.Przykre że ktoś zastäpił dobry sprawdzony lek,bo teraz nie każdego stać na Vissane.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.