Konsultacja merytoryczna:

Borasol

Lek Borasol ma postać roztworu do stosowania na skórę. Borasol zawiera substancję czynną kwas borowy o działaniu przeciwgrzybiczym i przeciwbakteryjnym.

Wskazania
Do odkażania w stanach zapalnych skóry, wypryskach, oparzeniach, stłuczeniach, obrzękach zapalnych tkanek miękkich, w powierzchownych uszkodzeniach naskórka lub skóry oraz w stanach zapalnych zewnętrznych narządów moczopłciowych.

Jaki jest skład Borasol, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest kwas borowy.
1 g roztworu na skórę zawiera 30 mg kwasu borowego.

– Pozostały składnik to: woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Borasol – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta, lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek jest przeznaczony do stosowania miejscowego na skórę.

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, zwykle przeciera się lekiem zmienione chorobowo miejsca od 2 do 3 razy na dobę. Stosować w postaci przymoczek, okładów i płukań. Stosować przez krótki okres czasu.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Borasol jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania zbyt dużej ilości leku, należy zmyć go ze skóry wodą i skontaktować się z lekarzem.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Borasol – czy mogę spożywać alkohol?

Brak danych.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Borasol w okresie ciąży i karmienia piersią?

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku.

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Ulotka Borasol – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

BORASOL, 30 mg/g, roztwór na skórę (Acidum boricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 93 razy

Rozmiar plku 91.36 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Borasol m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

BORASOL, 30 mg/g, roztwór na skórę (Acidum boricum)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 42 razy

Rozmiar plku 95.94 KB

Cena - ile kosztuje Borasol?

Cena Borasol i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Borasol.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Borasol? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

1 komentarz do “Borasol”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Exfoliac getönte Bb-creme dunkel (Opakowanie: 30 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

72.99 

KREM DO STÓP prodiab (Opakowanie: 100 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

16.01 

Zastosowanie Heviran Comfort (Opakowanie: 25 )Heviran Comfort (Opakowanie: 25 ) to lek przeciwwirusowy do stosowania w przypadku opryszczki wargowej i twarzowej. Jest skuteczny przy nawrotach choroby i szybko pozwala złagodzić widoczne objawy zakażenia wirusem opryszczki pospolitej.Efekt działania Heviran Comfort (Opakowanie: 25 )Heviran Comfort (Opakowanie: 25 ) zawiera acyklowir – najpopularniejszy lek przeciwwirusowy ukierunkowany do walki z opryszczką pospolitą. Hamuje jej replikację poprzez zaburzenie replikacji DNA. Zmienia łańcuch poprzez wbudowywanie się w niego…

23.15 

Zastosowanie Plusssz 100% Multiwitamina + Minerały (Opakowanie: 20 )Plusssz 100% Multiwitamina + Minerały (Opakowanie: 20 ) to suplement diety, w postaci tabletek musujących, zawierający kompleks 10 witamin oraz minerałów takich, jak: magnez, selen, cynk, wapń oraz miedź.

Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.Efekt działania Plusssz 100% Multiwitamina + Minerały (Opakowanie: 20 )Witamina C, selen i cynk wspierają funkcjonowanie układu odpornościowego. Witaminy z grupy B wspomagają pracę układu nerwowego…

9.99 

Zastosowanie FUTURO Regulowana opaska stawu skokowego, Sport (Opakowanie: 1 )FUTURO Regulowana opaska stawu skokowego, Sport (Opakowanie: 1 ) to regulowana opaska na kostkę i staw skokowy, która zapewnia stabilizację przy różnego rodzaju urazach, kontuzjach i nadwyrężeniach. Zapewnia średni poziom stabilizacji i zmniejsza ból przy poruszaniu się. Opaska może być stosowana do codziennych czynności, jak i przy aktywnościach fizycznych.
Efekt działania FUTURO Regulowana opaska stawu skokowego…

46.53 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief