Konsultacja merytoryczna:

Bopaho

Tabletki Bopaho zawierają bozentan i należą do grupy leków zwanych „antagonistami receptora endoteliny”.

Tabletki Bopaho stosuje się w leczeniu tętniczego nadciśnienia płucnego (TNP). TNP to wysokie ciśnienie krwi w naczyniach krwionośnych płuc (tętnicach płucnych), które prowadzą krew z serca do płuc. Bopaho rozszerza tętnice płucne, dzięki czemu serce może łatwiej pompować krew. W wyniku tego następuje obniżenie ciśnienia krwi i ustąpienie objawów.

Jaki jest skład Bopaho, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest bozentan.

Bopaho, 62,5 mg: każda tabletka zawiera 62,5 mg bozentanu w postaci jednowodnej.
Bopaho, 125 mg: każda tabletka zawiera 125 mg bozentanu w postaci jednowodnej.

Pozostałe składniki to: skrobia kukurydziana, powidon (K-30), karboksymetyloskrobia sodowa, typ B; skrobia żelowana, kukurydziana; glicerolu dibehenian, magnezu stearynian, opadry II 85F230061 orange [mieszanina zawierająca alkohol poliwinylowy, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 3350, talk, żelaza tlenek żółty (E172) i żelaza tlenek czerwony (E172)].

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Bopaho – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W przypadku wrażenia, że działanie leku Bopaho jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza prowadzącego w celu ewentualnej zmiany dawkowania. /br>

Dorośli
Zwykle leczenie dorosłych pacjentów rozpoczyna się od podania dawki 62,5 mg dwa razy na dobę (rano i wieczorem) przez pierwsze 4 tygodnie, następnie lekarz zwykle zaleci przyjmowanie tabletki 125 mg dwa razy na dobę, w zależności od reakcji organizmu pacjenta na lek Bopaho.

Dzieci i młodzież oraz pacjenci o małej masie ciała
U dzieci i młodzieży oraz pacjentów o małej masie ciała leczenie zwykle rozpoczyna się od dawki 2 mg na kg masy ciała dwa razy na dobę (rano i wieczorem). O dawkowaniu decyduje lekarz prowadzący. /br>

Tabletki należy przyjmować dwa razy na dobę (rano i wieczorem), popijając wodą. Tabletki można przyjmować z pokarmem lub bez pokarmu.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej niż zalecana ilości tabletek, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Bopaho – czy mogę spożywać alkohol?

Bopaho można przyjmować z pokarmem lub bez pokarmu.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Bopaho w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku Bopaho nie przyjmować jeśli pacjentka jest w ciąży lub może zajść w ciążę.

Ulotka Bopaho – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Bopaho, 62,5 mg, 125 mg, tabletki powlekane (Bozentan)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 8 razy

Rozmiar plku 120.32 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Bopaho m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Bopaho, 62,5 mg, 125 mg, tabletki powlekane (Bozentan)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 13 razy

Rozmiar plku 261.44 KB

Cena - ile kosztuje Bopaho?

Cena Bopaho i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Bopaho.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Bopaho? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

B12-Vitum (Opakowanie: 100 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

16.99 

Aloe Vera Handcreme (Opakowanie: 50 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

39.99 

Zastosowanie Asept spray antyseptyczny (Opakowanie: 100 ml)Asept spray antyseptyczny (Opakowanie: 100 ml) to wyrób medyczny stworzony do dezynfekcji i oczyszczania ran, otarć, zadrapań, miejsc dotkniętych oparzeniami słonecznymi oraz po ukąszeniach przez owady.

Produkt jest bezzapachowy, nie szczypie i nie piecze. Spray antyseptyczny posiada praktyczny dozownik ułatwiający stosowanie. Formuła jest odpowiednia dla całej rodziny. Asept nadaje się również do pielęgnacji kikuta i…

10.99 

Zastosowanie Linea 40+ tabletki (Opakowanie: 60 )Linea 40+ tabletki (Opakowanie: 60 ) to suplement diety wspierający proces odchudzania i utrzymania prawidłowej masy ciała. Wpływa także na utrzymanie prawidłowego poziomu cukru. Zawiera naturalne ekstrakty roślinne. Preparat przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Efekt działania Linea 40+ tabletki (Opakowanie: 60 )Linea 40+ tabletki (Opakowanie: 60 ) zawiera wiele ekstraktów roślinnych, w tym wyciąg z liści ostrokrzewu paragwajskiego, znanego bardziej…

27.99 

Melissed (Opakowanie: 125 g) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

9.62 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief