Konsultacja merytoryczna:

Actonel

Lek Actonel należy do grupy niehormonalnych leków nazywanych bisfosfonianami, które stosuje się w leczeniu chorób kości. Lek działa bezpośrednio na kości czyniąc je bardziej wytrzymałymi na złamania.
Kość jest tkanką żywą. Stara tkanka kostna jest stale usuwana ze szkieletu i zastępowana nową tkanką.

Osteoporoza pomenopauzalna występuje u kobiet po menopauzie objawiając się większą kruchością kości i ich większą podatnością na złamanie w razie upadku lub obciążenia. Osteoporoza może wystąpić częściej u kobiet, u których menopauza wystąpiła wcześniej oraz u pacjentów leczonych przez długi okres czasu steroidami.

Jaki jest skład Actonel, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest sodu ryzedronian.

Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, krospowidon, magnezu stearynian;

Skład otoczki: Dri-Klear (hypromeloza, makrogol 400, hydroksypropyloceluloza, makrogol 8000, krzemu dwutlenek), Chroma-Tone White DDB-7536-W [tytanu dwutlenek (E 171), hypromeloza, żelaza tlenek żółty (E 172)].

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Actonel – jak stosować ten lek?

Lek Actonel należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W przypadku wątpliwości należy ponownie skontaktować się z lekarzem.

Zazwyczaj stosowana dawka leku:

5 mg
Należy przyjąć jedną tabletkę leku Actonel (5 mg ryzedronianu sodu) na dobę.

30 mg
Należy przyjąć jedną tabletkę leku Actonel (30 mg ryzedronianu sodu) na dobę.

35 mg
Należy przyjąć JEDNĄ tabletkę leku Actonel (35 mg soduryzedronianu) raz w tygodniu.

W celu pamiętania o codziennym przyjmowaniu leku, na blistrze z tabletkami wydrukowane są dni tygodnia.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli przypadkowo zostanie przyjęta większa ilość tabletek niż zalecana, należy wypić jedną szklankę mleka i natychmiast skontaktować się z lekarzem lub udać się do szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Actonel – czy mogę spożywać alkohol?

Jest bardzo ważne aby NIE stosować leku Actonel z jedzeniem lub piciem (innym niż woda) aby lek działał właściwie. Szczególnie nie należy przyjmować tego leku w tym samym czasie co produkty nabiałowe (takie jak mleko), gdyż zawierają one wapń

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Actonel w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie należy stosować leku Actonel jeśli pacjentka podejrzewa że jest w ciąży, jest w ciąży lub planuje zajście w ciążę. Możliwe ryzyko związane ze stosowaniem ryzedronianu sodu przez kobiety w ciąży nie jest znane. Nie należy stosować leku Actonel w okresie karmienia piersią

Ulotka Actonel – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Brak ulotki w bazie.

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Actonel m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Brak charakterystyki w bazie.

Cena - ile kosztuje Actonel?

Cena Actonel i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Actonel.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Actonel? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Zastosowanie Orthomol Natal tabletki i kapsułki duże opakowanie (Opakowanie: 1 szt.)Orthomol Natal to wysokiej jakości suplement diety dla kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz kobiet planujących ciążę.

Preparat zawiera połączenie istotnych substancji odżywczych (witamin, minerałów, pierwiastków śladowych, przeciwutleniaczy, kwasów tłuszczowych Omega 3 oraz probiotyków), niezbędnych dla prawidłowego rozwoju prenatalnego dziecka, a także zdrowia matki.

Przyjmowanie…

219.00 

Zastosowanie Prezerwatywy SKYN ekstra nawilżane (Opakowanie: 3 )Prezerwatywy SKYN ekstra nawilżane (Opakowanie: 3 ) to oryginalne i naturalne prezerwatywy klasy premium z bezpiecznego materiału, który nie wywołuje reakcji alergicznych. Wyrób zapewnia wyjątkowe uczucie komfortu i bezpieczeństwa, a także potęguje doznania w trakcie stosunku seksualnego.Efekt działania Prezerwatywy SKYN ekstra nawilżane (Opakowanie: 3 )Prezerwatywy SKYN ekstra nawilżane (Opakowanie: 3 ) to prezerwatywy z poliizoprenu –…

5.86 

Czystek (Opakowanie: 60 ) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

15.59 

Zastosowanie Eucerin Urearepair Plus balsam do ciała 10% Urea (Opakowanie: 400 ml)Eucerin Urearepair Plus balsam do ciała 10% Urea (Opakowanie: 400 ml) to produkt do pielęgnacji skóry suchej i skrajnie wysuszonej. O konieczności jego stosowania świadczy zwiększona podatność skóry na podrażnienia, swędzenie, odczuwalna chropowatość, a także wzrost napięcia skórnego związany z wysuszeniem cery. Eucerin Urearepair Plus balsam do ciała 10%…

88.99 

Baldini Bioaroma Orange Bio/demeter öl (Opakowanie: 5 ml) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

12.99 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief