Mobilat

Mobilat to lek dostępny bez recepty, który jest stosowany w leczeniu pourazowych stanów zapalnych stawów i krwiaków oraz w leczeniu bólów, które występują podczas ruchu i w stanach przeciążeniowych mięśni i ścięgien. Składa się z trzech substancji czynnych: polisiarczanu mukopolisacharydowego, ekstraktu z kory nadnerczy i kwasu salicylowego. Działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i zmniejsza wysięk. Ekstrakt z kory nadnerczy działa przeciwzapalnie i przeciwwysiękowo.

Preparat zawiera substancję: , ,

Wskazania / działanie

Lek Mobilat zawiera ekstrakt z kory nadnerczy o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwwysiękowych. Działanie to wspomaga kwas salicylowy, który dodatkowo wywiera działanie przeciwbólowe i ułatwia penetrację biologicznie czynnych składników leku Mobilat do tkanek. Mukopolisacharydowy polisiarczan działa przeciwzapalnie i zmniejsza miejscowo krzepliwość krwi, zwiększa przepływ tkankowy i przyspiesza regenerację tkanek.

Wskazania do stosowania
Leczenie pourazowych i miejscowych stanów zapalnych, choroby zwyrodnieniowej stawów i tkanek okołostawowych. Miejscowe, wspomagające leczenie zmienionych zapalnie stawów w chorobach reumatycznych.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: mukopolisacharydowy polisiarczan, ekstrakt z kory nadnerczy i kwas salicylowy.

Pozostałe składniki to: disodu edetynian, tymol, izopropylowy alkohol, etanoloamina, mirystylowy alkohol, cetylostearylowy alkohol emulgujący (typ A),woskowa podstawa maściowa, kwas stearynowy, glicerol 85%, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Okres stosowania leku Mobilat określa lekarz, zależy on od rodzaju i przebiegu choroby. Mobilat maść jest lekiem do stosowania miejscowego, na skórę.

Zalecana dawka:
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej należy raz lub trzy razy na dobę na zmienione chorobowo miejsca nakładać pasek maści o długości od 5 do 15 cm. Jeżeli pacjent stosuje opatrunek okluzyjny dawkę można odpowiednio zwiększyć. Po nałożeniu maści na zmieniony chorobowo obszar, należy delikatnie wmasować ją w skórę. Długotrwałe stosowanie leku Mobilat na dużych obszarach powinno odbywać się pod kontrolą lekarza.

Przedawkowanie

W związku ze sposobem podawania leku Mobilat przedawkowanie jest mało prawdopodobne. Możliwe jest zatrucie salicylanami w przypadku przypadkowego połknięcia leku. Objawami zatrucia są wymioty, nasilone pocenie się, tachykardia (częstoskurcz, czyli przyspieszenie akcji serca powyżej 100 uderzeń na minutę), hiperwentylacja (zbyt głębokie i intensywne oddychanie), gorączka, szumy uszne, zaburzenia świadomości, zasadowica oddechowa i zasadowy odczyn moczu.

Leczenie: płukanie żołądka, monitorowanie stężenia salicylanów w surowicy krwi, pomiar pH osocza i elektrolitów. Może być niezbędne zastosowanie diurezy forsowanej.

W przypadku wystąpienia objawów przedawkowania lekarz zastosuje właściwe leczenie objawowe.
W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Mobilat, należy skontaktować się z lekarzem.

Jedzenie i picie (alkohol)

Nie dotyczy.

Ciąża i karmienie piersią

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować leku Mobilat na dużych powierzchniach skóry u kobiet w ciąży, chyba że ewentualne korzyści terapeutyczne dla matki przeważają nad ryzykiem dla dziecka. Nie stosować leku Mobilat w okolicy piersi u kobiet karmiących piersią.

Ulotka Mobilat


Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)


Opinie o Mobilat (forum)

Stosujesz Mobilat? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Mobilat. Podziel się doświadczeniami na forum.