Konsultacja merytoryczna:

Zytiga

ZYTIGA jest lekiem zawierającym octan abirateronu. Jest stosowany u dorosłych mężczyzn w leczeniu raka gruczołu krokowego z przerzutami do innych części ciała. ZYTIGA hamuje wytwarzanie testosteronu w organizmie; to może spowolnić rozwój raka gruczołu krokowego – prostaty.

W trakcie stosowania tego leku lekarz prowadzący zaleci także stosowanie innego leku o nazwie prednizon lub prednizolon. Ma to na celu zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia nadciśnienia tętniczego krwi, gromadzenia nadmiaru wody w organizmie (zastoju płynów) lub zmniejszenia stężenia potasu w krwi.

Jaki jest skład Zytiga, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest octan abirateronu. Każda tabletka zawiera 250 mg octanu abirateronu.

Pozostałe składniki to: celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, laktoza jednowodna, magnezu stearynian, powidon (K29/K32), krzemionka koloidalna bezwodna oraz sodu laurylosiarczan (patrz punkt 2 „Lek ZYTIGA zawiera laktozę i sód”).

Zobacz listę produktów zawierających substancje:

Dawkowanie preparatu Zytiga – jak stosować ten lek?

Ile leku należy zażywać
Zalecana dawka to 1000 mg (cztery tabletki) przyjmowane raz na dobę.

Stosowanie leku
– Należy przyjmować doustnie.
– Leku nie wolno zażywać razem z jedzeniem.
– Należy przyjąć lek co najmniej dwie godziny po jedzeniu i nic nie jeść przez co najmniej jedną godzinę po zażyciu leku (patrz punkt 2, „Stosowanie leku ZYTIGA z jedzeniem ”).
– Tabletki należy połykać w całości popijając wodą.
– Nie należy rozkruszać tabletek.
– Lek przyjmuje się razem z lekiem o nazwie prednizon lub prednizolon.

Należy zażywać prednizon lub prednizolon zgodnie z zaleceniami lekarza.
– Należy przyjmować prednizon lub prednizolon codziennie podczas stosowania leku ZYTIGA.
– Ilość stosowanego prednizonu lub prednizolonu może być zmieniona w razie nagłej potrzeby.

Lekarz prowadzący poinformuje pacjenta, jeśli zajdzie konieczność zmiany dawki przyjmowanego prednizonu lub prednizolonu. Nie należy przerywać zażywania prednizonu lub prednizolonu bez konsultacji z lekarzem.

Lekarz prowadzący może przepisać także inne leki pacjentowi, który przyjmuje lek ZYTIGA i prednizon lub prednizolon.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Jeśli pacjent zażyje więcej leku niż powinien zażyć, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem prowadzącym lub udać się do szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zytiga – czy mogę spożywać alkohol?

– Leku nie wolno zażywać razem z jedzeniem (patrz punkt 3, „Jak stosować lek ZYTIGA”) w załączonej poniżej ulotce.
– Zażycie leku z jedzeniem może powodować działania niepożądane.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zytiga w okresie ciąży i karmienia piersią?

Leku ZYTIGA nie stosuje się u kobiet.
– Lek może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku jeśli jest przyjmowany przez kobietę w ciąży.
– Kobiety, które są w ciąży lub mogą być w ciąży powinny stosować rękawiczki ochronne, gdy muszą dotykać lub posługiwać się lekiem.
– Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą, która może zajść w ciążę, należy używać prezerwatywy lub innej skutecznej metody antykoncepcji. Jeśli pacjent odbywa stosunki płciowe z kobietą będącą w ciąży, należy używać prezerwatywy by chronić nienarodzone dziecko.

Ulotka Zytiga – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

ZYTIGA, 250 mg, tabletki (octan abirateronu)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 83 razy

Rozmiar plku 125.85 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zytiga m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

ZYTIGA, 250 mg, tabletki (octan abirateronu)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 67 razy

Rozmiar plku 387.48 KB

Cena - ile kosztuje Zytiga?

Cena Zytiga i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Zytiga.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Zytiga? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

2 komentarze do “Zytiga”

Dodaj komentarz

BL Market - Kupuj produkty w zaufanej aptece

Filters Sort results
Reset Apply

Bort Manuzip volar links large schwarz (Opakowanie: 1 szt.) możecie kupić na stronie apteki internetowej www.apodiscounter.pl.

251.99 

Zastosowanie CeraVe nawilżający balsam do skóry suchej (Opakowanie: 236 ml)CeraVe nawilżający balsam do skóry suchej (Opakowanie: 236 ml) to nawilżający balsam do całego ciała, który chroni przed przenikaniem do skóry szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak bakterie czy nadmierne promieniowanie UV. Pomaga skórze suchej i wrażliwej zachować równowagę. Dogłębnie nawilża.
Efekt działania…

35.31 

Zastosowanie Alkala N (Opakowanie: 150 g)Alkala N (Opakowanie: 150 g) to suplement diety zawierający w składzie elementy ułatwiające utrzymanie odpowiedniej równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Preparat może zniwelować ryzyko nawrotu zgagi czy kwaśnego odbijania.
Produkt przeznaczony jest dla osób borykających się z nadmiernym zakwaszeniem organizmu, które może być związane zaburzeniami równowagi kwasowo-zasadowej.
Preparat może być polecany także…

38.19 

Zastosowanie Ducray Kelual DS krem do skóry łojotokowej (Opakowanie: 40 ml)Cierpisz na zmiany dermatologiczne, które spędzają Ci sen z powiek? Wylecz się z nich jak najprędzej! Ducray Kelual DS krem do skóry łojotokowej (Opakowanie: 40 ml) jest przeznaczony do stosowania w okolicach brwi, nosa, linii włosów i innych, górnych część ciała u osób dorosłych ze skórą mieszaną lub tł…

65.99 

Zastosowanie Vichy Homme antyperspirant w kulce 72h (Opakowanie: 50 ml)Vichy Homme antyperspirant w kulce 72h (Opakowanie: 50 ml) to wygodny antyperspirant w kulce - z ultra absorbującymi minerałami zapewnia skuteczną ochronę przed nadmiernym poceniem nawet do 72 godzin. Wchłania wilgoć i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Vichy Homme antyperspirant w kulce 72h (Opakowanie: 50 ml) zawiera oligo-cynk skutecznie regulujący proces wydzielania potu utrzymując długotrwały komfort. Nie pozostawia ś…

36.91 

Szukasz innego produktu? Sprawdź w BL Market.

Popularne wyszukiwania w 2022 roku:

polprazol, ozempic odchudzanie, saxenda opinie, mysimba opiniewelbox, neurovit opinie, dorminox opinie, pitamet, structum opinie, pramolan opinie, trittico opinie, aklief