Konsultacja merytoryczna:

Zyclara

Zyclara 3,75% krem zawiera substancję czynną imikwimod.

Lek ten stosowany jest w leczeniu rogowacenia słonecznego u osób dorosłych. Lek ten pobudza układ odpornościowy do wytwarzania naturalnych substancji pomagających organizmowi zwalczać zmiany związane z rogowaceniem słonecznym.

Rogowacenie słoneczne to choroba, w której u ludzi, którzy byli narażeni na długotrwałe działanie promieniowania słonecznego w ciągu życia, powstają na skórze szorstkie miejsca. Niektóre z tych zmian mogą mieć takie samo zabarwienie jak zdrowa skóra, mogą też być szarawe, różowe, czerwone lub brązowe. Zmiany te mogą być płaskie i łuskowate lub wypukłe, szorstkie, twarde i podobne do brodawek.

Lek ten należy stosować w leczeniu zmian powstałych w przebiegu rogowacenia słonecznego na skórze twarzy lub owłosionej skórze głowy, jeśli lekarz zadecydował, że taka terapia będzie najbardziej odpowiednia.

Jaki jest skład Zyclara, jakie substancje zawiera?

Substancją czynną leku jest imikwimod. Każda saszetka zawiera 9,375 mg imikwimodu w 250 mg kremu (100 mg kremu zawiera 3,75 mg imikwimodu).

Pozostałe składniki leku to: kwas izostearynowy, alkohol benzylowy, alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, parafina miękka biała, polisorbat 60, sorbitanu stearynian, glicerol, metylu parahydroksybenzoesan (E 218), propylu parahydroksybenzoesan (E 216), guma ksantanowa, woda oczyszczona.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Zyclara – jak stosować ten lek?

Dawkowanie
Lek ten należy nakładać na zmienione chorobowo miejsce raz na dobę przed snem. Maksymalna dawka dobowa to 2 saszetki (500 mg = 2 saszetki po 250 mg każda). Nie należy nakładać tego leku na powierzchnię większą niż powierzchnia skóry całej twarzy lub łysiejące obszary owłosionej skóry głowy.

Sposób podawania
1. Przed snem należy starannie umyć ręce oraz miejsce leczone wodą i łagodnym mydłem. Należy dokładnie osuszyć ręce i miejsce leczone.
2. Następnie, tuż przed zastosowaniem, należy otworzyć saszetkę z kremem Zyclara i wycisnąć jej zawartość na opuszki palców. Nie należy jednorazowo stosować więcej niż zawartość 2 saszetek.
3. Leczone miejsce należy posmarować cienką warstwą kremu Zyclara. Krem należy delikatnie wsmarować w skórę, dopóki całkowicie się nie wchłonie. Należy unikać kontaktu z oczami, wargami i nozdrzami.
4. Po nałożeniu kremu otwartą saszetkę należy wyrzucić. Następnie należy dokładnie umyć ręce wodą z mydłem.
5. Krem Zyclara należy pozostawić na skórze przez około 8 godzin. W tym czasie nie należy korzystać z prysznica ani moczyć miejsca leczonego. Leczonego miejsca nie należy zakrywać bandażem ani innymi opatrunkami.
6. Po upływie około 8 godzin miejsce posmarowane kremem Zyclara należy umyć wodą i łagodnym mydłem

Czas trwania leczenia
Leczenie rozpoczyna się od nakładania kremu raz na dobę przez dwa tygodnie. Następnie należy przerwać stosowanie leku na dwa tygodnie. Po czym należy zakończyć kurację, ponownie nakładając krem na skórę raz na dobę przez kolejne dwa tygodnie.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku przyjęcia większej dawki tego leku niż zalecana pacjent powinien skontaktować się z się z lekarzem lub udać się do najbliższego szpitala.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Zyclara – czy mogę spożywać alkohol?

Nie dotyczy.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Zyclara w okresie ciąży i karmienia piersią?

Ciąża
W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Karmienie piersią
Nie ma specjalnych zaleceń dotyczących stosowania produktu u matek karmiących piersią.

Ulotka Zyclara – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

Zyclara 3,75% krem (Imikwimod)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 10 razy

Rozmiar plku 173.14 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Zyclara m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

Zyclara 3,75% krem (Imikwimod)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 4 razy

Rozmiar plku 225.06 KB

Cena - ile kosztuje Zyclara?

Cena Zyclara i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Zyclara.

Opinie, forum - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Zyclara? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

Dodaj komentarz

Przykładowe produkty na BL Market

Kupuj leki i inne produkty w sprawdzonej aptece za pośrednictwem BL Market

Filters Sort results
Reset Apply

Iladian dla dziewczynek przeznaczony do stosowania w codziennej higienie miejsc intymnych. Polecany dla dziewczynek powyżej 3. roku życia aż do pierwszej menstruacji.

Produkt leczniczy Acard 300mg zawiera kwas acetylosalicylowy. Jedna tabletka leku zawiera aż 300mg substancji czynnej, która hamuje agregację płytek krwi. Wskazaniem do stosowania leku jest zawał serca lub podejrzenie jego wystąpienia.

Szukacie prezerwatyw, które nie tylko stanowią ochronę, ale i wzmacniają doznania obojga partnerów? Oto Prezerwatywa Durex Mutual Pleasure, którą pokrywają liczne prążki i wypustki, a także warstwa lubrykantu przedłużającego czas trwania erekcji.

Jeśli Twoja codzienna dieta daleka jest od ideału, a praca to niekończące się źródło stresu, w Twoim życiu powinna zagościć witamina E, najlepiej w postaci wysokiej jakości suplementu diety Aliness Naturalna witamina…

Zastosowanym w suplemencie diety Selen Organiczny 100mcg źródłem selenu są drożdże. Preparat polecany jest dla osób dorosłych jako uzupełnienie codziennej diety w składnik, który m.in. wspiera prawidłowe funkcjonowanie ukł…

Suplement diety Sylimaryna Extra 70mg zawiera standaryzowany na zawartość sylimaryny wyciąg z ostropestu plamistego. Preparat przeznaczony jest do stosowania jako uzupełnienie diety w składnik, który wspiera ochronę i regenerację komórek wątroby.

Czopki doodbytnicze Proctomina zawierają trzy składniki czynne: taniny, tlenek cynku oraz bizmutu galusan zasadowy. Dzięki nim lek pomaga w przy podrażnieniach i stanach zapalnych błony śluzowej odbytu.

Skład suplementu diety Alfarydyna tworzy kwas alfa-liponowy, monofosforan urydyny, selen, witaminy z grupy B. Preparat uzupełnia dietę w składniki, które wspierają prawidłową pracę układu nerwowego i utrzymanie prawidłowych funkcji psychicznych.

Melatonina to popularny składnik preparatów wspomagających zasypianie. Optymalną porcję tej substancji znajdziemy w suplemencie diety w postaci tabletek ulegających rozpadowi w jamie ustnej – Olimp Forsen Fast Melatonina.

Naturalne źródło jodu, czyli kelp to rodzaj algi. Suplement diety Kelp pozwala uzupełnić codzienną dietę w jod. Jest to składnik potrzebny dla utrzymania prawidłowej produkcji hormonów tarczycy, jak również do właściwego…

Suplement diety Oslo Slim zawiera glucomannan, oznacza to, że preparat uzupełnia codzienną dietę w rozpuszczalny w wodzie błonnik pokarmowy. Tabletki polecane są przede wszystkim jako wsparcie dla osób, które chcą zredukować masę ciała.

Lek o działaniu przeciwbakteryjnym DaFurag Max 100mg wskazany jest przy zakażeniach dróg moczowych. Substancję czynną produktu leczniczego stanowi furazydyna. Lek można podawać dorosłym oraz młodzieży powyżej 15. roku życia.

Ciśnieniomierz M-2 Basic + zasilacz Omron to opcja dla osób, które nie zawsze pamiętają o wymianie baterii. Klasyczny aparat do pomiaru ciśnienia i tętna z dużym, czytelnym wyświetlaczem oraz technologią minimalizującą ryzyko…

Proszek do przygotowywania mleka zastępczego Bebilon Pepti DHA 2 to produkt dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia z alergią pokarmową, która wyklucza karmienie mlekiem matki. Preparat charakteryzuje się odpowiednio zbilansowanym składem.

Tabletki zaleca się stosować w celu uzupełnienia codziennej diety w ważne witaminy, minerały oraz cenne substancje pochodzące z ekstraktów roślinnych. Suplement diety Doppelherz Aktiv A-Z Dla Niej zawiera m.in. żelazo, żurawinę i aronię.

Egzotyczny aromat granatu, głęboki kolor i charakterystyczny, lekko cierpki smak – to wszystko można znaleźć w soku z owoców granatu Granat 100% GranVital. Produkt pasteryzowany, doskonale nadający się do przyrządzania napojów.

Sok z brzozy z maliną to alternatywa dla osób, które nie lubią smaku czystego soku brzozowego. Pyszny brzozowo-malinowy sok może pić cała rodzina! Latem najlepiej smakuje mocno schłodzony!

Nie lubisz rozpylać na ciało repelentów? Oto rozwiązanie dla Ciebie! Plastry odstraszające komary i meszki Mosbito, które można przyklejać na odzież lub różne przedmioty np. meble, wózek dziecięcy lub namiot. Plastry…

Preparat przeznaczony do bioaktywnej pielęgnacji skóry trądzikowej. Afronis Care Lipożel punktowy przyczynia się do odnowy naturalnego mikrobiomu. Żel działa przeciwbakteryjnie, normalizuje wydzielanie sebum, wygładza skórę i wyrównuje koloryt.

Formuła kosmetyku została stworzona z myślą o suchej, zniszczonej i podrażnionej częstym myciem i stosowaniem środków dezynfekujących skórze dłoni. Cerkocare Krem do rąk zawiera takie składniki pielęgnacyjne jak…