Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU

Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU to suplement diety zawierający witaminę D3, znaną również jako cholekalcyferol. Witamina D3 pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni oraz układu odpornościowego. Jest to lek dostępny na receptę, przeznaczony dla osób dorosłych. Stosowany jest w celu zapobiegania niedoborom i uzupełniania niedoborów witaminy D3 oraz leczenia objawów związanych z jej niedoborem. Na tej stronie sprawdzisz podstawowe informacje i opinie pacjentów o leku Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU. Dowiesz się jak działa i jak prawidłowo stosować ten lek: m.in. wskazania, dawkowanie, czy skład leku. Poniżej znajdują się dokumenty do pobrania oraz informacje o zamiennikach. Jeżeli inni użytkownicy podzielili się własnymi opiniami na temat stosowania tego leku, znajdziesz je na forum w dolnej części tej strony.

Konsultacja merytoryczna:
Reklama

Ostrzeżenie dotyczące zażywania leków: To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. Lek stosuj tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.


Ostrzeżenie dotyczące opinii pacjentów: Opinie o lekach, które można znaleźć online, są zawsze subiektywne i mogą się różnić w zależności od doświadczeń i reakcji organizmu każdej osoby. Nie należy polegać wyłącznie na tych opiniach przy podejmowaniu decyzji dotyczących swojego zdrowia. Zawsze skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem, zmianą lub zakończeniem jakiejkolwiek terapii medycznej. Pamiętaj, że informacje zawarte w ulotce dołączonej do opakowania leku są wynikiem długotrwałych badań i obserwacji.

Jak działa lek Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU i jakie są wskazania do stosowania?

Substancją czynną leku Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU jest cholekalcyferol (nazywany również witaminą D3).

Cholekalcyferol pomaga organizmowi we wchłanianiu wapnia i wspomaga tworzenie kości oraz obniża poziom hormonu o nazwie parathormon (PTH), co jest ważne przy tworzeniu kości.

Ten lek jest zalecany do leczenia początkowych objawowych niedoborów witaminy D.

Niedobór witaminy D pojawia się wtedy, gdy dieta lub styl życia nie zapewnia wystarczającej ilości witaminy D.

Kategorie powiązane:
Witaminy i mikroelementy,

Reklama

Jaki jest skład Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną preparatu jest cholekalcyferol (witamina D3). Każda tabletka zawiera 250 mikrogramów (10 000 IU) cholekalcyferolu (witaminy D3).

– Pozostałe składniki to:
W substancji czynnej cholekalcyferolu: suche mikrokapsułki witaminy D3 100 SD/S (w postaci proszku), zawierające zmodyfikowaną skrobię spożywczą, sacharozę, trijglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, sodu askorbinian i dl-alfa-tokoferol.
W tabletce: Celuloza mikrokrystaliczna 102, hydroksypropyloceluloza niskopodstawiona (L-HPC), krzemionka koloidalna bezwodna.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU – jak stosować?

Ten lek należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty. O leczeniu decyduje lekarz, ponieważ dawkowanie i czas trwania kuracji zależy od ciężkości choroby i reakcji pacjenta na leczenie.

Zalecana dawka to 1-2 tabletki na tydzień (równowartość 10 000 – 20 000 IU witaminy D3), w zależności od ciężkości zaburzeń.

Czas stosowania przeważnie ogranicza się do jednego miesiąca. Po pierwszym miesiącu lekarz może rozważyć zmniejszenie dawki. Szczególne grupy pacjentów

Zaburzenia czynności wątroby:
Nie jest konieczne rutynowe dostosowywanie dawki.

Zaburzenia czynności nerek:
Nie stosować leku Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU w przypadku pacjentów z poważnymi zaburzeniami czynności nerek. Tabletki Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU mogą być przyjmowane z odpowiednią ilością wody, niezależnie od posiłku.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Lek Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU nie może być stosowany u dzieci i młodzieży w wieku od 0 do 17 lat.

Reklama

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

Mogą pojawić się poniższe objawy: zmniejszenie apetytu, pragnienie, nudności, wymioty, zatwardzenie, ból brzucha, osłabienie mięśni, zmęczenie, zmieszanie, zwiększone oddawanie moczu, ból kości, zwapnienie w nerkach, hiperkalciuria, kamienie nerkowe i w ciężkich przypadkach arytmia serca.

Jeśli pacjent zauważy którykolwiek z wyżej wymienionych objawów, powinien natychmiast zawiadomić lekarza.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU – czy mogę spożywać alkohol?

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU w okresie ciąży i karmienia piersią?

W okresie ciąży i karmienia piersią lek ten zawierający wysoką dawkę witaminy D nie jest zalecany i należy stosować produkt o mniejszej dawce. Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU

Biofarm Sp. z o.o.

Ulotka Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta (m.in. skutki uboczne, interakcje)

Reklama

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Nie zawsze leki o identycznej nazwie międzynarodowej i formie mogą być stosowane zamiennie. Decydującym czynnikiem jest zawartość składnika aktywnego, czyli dawka leku. Warto podkreślić, że nawet jeśli nazwa międzynarodowa, forma leku i dawka składnika aktywnego są takie same, pacjent nie zawsze ma możliwość skorzystania z zamiennika. Przykładowo, niektórzy pacjenci mogą być uczuleni na jedną z substancji pomocniczych zawartych w leku.

Sprawdź cenę i dostępność Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU w najbliższej aptece

Cena i dostępność i w aptece w Twojej okolicy. Dzięki funkcjonalności portalu KtoMaLek.pl możesz dowiedzieć się ile kosztuje dany preparat, czy jest refundowany. Następnie możesz zarezerwować leki i odebrać w najbliższej aptece - sprawdź cenę Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź najnowsze opinie pacjentów.

Dodaj komentarz

Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii na forum. Oferty sprzedaży/kupna/odstąpienia leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zażycie produktu leczniczego pozyskanego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczne dla zdrowia.

Napisz opinię o Vitamin D3 MEDITOP 10 000 IU. Podziel się doświadczeniami na forum.