Konsultacja merytoryczna:

Trulicity

Lek Trulicity zawiera substancję czynną o nazwie dulaglutyd i stosowany jest w celu zmniejszenia
stężenia cukru (glukozy) we krwi u osób dorosłych z cukrzycą typu 2.

Cukrzyca typu 2 jest chorobą, w której organizm nie wytwarza wystarczających ilości insuliny, a insulina wytwarzana w organizmie nie działa tak skutecznie, jak powinna. Organizm może również wytwarzać zbyt duże ilości cukru (glukozy).

W takim przypadku stężenie cukru (glukozy) we krwi zwiększa się.

Lek Trulicity jest stosowany:
– w monoterapii (indywidualnie), jeśli sama dieta i wysiłek fizyczny nie zapewniają prawidłowej kontroli stężenia cukru we krwi, a pacjent nie może przyjmować metforminy (inny lek stosowany w cukrzycy);
– lub z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, jeśli ich stosowanie nie wystarcza do zapewnienia odpowiedniej kontroli stężenia cukru we krwi. Mogą to być leki przyjmowane doustnie i (lub) insulina podawana we wstrzyknięciach.

Ważne jest, aby pacjent nadal przestrzegał zaleceń dotyczących diety i wysiłku fizycznego przekazanych przez lekarza, farmaceutę lub pielęgniarkę.

Jaki jest skład Trulicity, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest dulaglutyd.
Trulicity 0,75 mg: Każdy wstrzykiwacz półautomatyczny napełniony zawiera 0,75 mg dulaglutydu w 0,5 ml roztworu.
Trulicity 1,5 mg: Każdy wstrzykiwacz półautomatyczny napełniony zawiera 1,5 mg dulaglutydu w 0,5 ml roztworu.

– Pozostałe składniki to: sodu cytrynian, kwas cytrynowy bezwodny, mannitol, polisorbat 80 i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Trulicity – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W przypadku stosowania w monoterapii, zalecana dawka wynosi 0,75 mg raz w tygodniu.

W przypadku stosowania z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, zalecana dawka wynosi 1,5 mg raz w tygodniu. W określonych przypadkach, na przykład u osób, które ukończyły 75 lat, lekarz może zalecić dawkę początkową wynoszącą 0,75 mg raz w tygodniu.

Każdy wstrzykiwacz zawiera jedną tygodniową dawkę leku Trulicity (0,75 mg lub 1,5 mg). Każdym wstrzykiwaczem można podać tylko jedną dawkę.

Lek Trulicity można przyjmować o dowolnej porze dnia, podczas posiłków lub między posiłkami. Lek powinien być przyjmowany w tym samym dniu każdego tygodnia. Termin przyjęcia leku można łatwiej zapamiętać, zaznaczając dzień wstrzyknięcia pierwszej dawki w kalendarzu lub na pudełku, w które lek był zapakowany.

Lek Trulicity wstrzykiwany jest podskórnie w okolicy brzucha (powłoki brzuszne) lub w górną część kończyny dolnej (udo). Jeśli wstrzyknięcia wykonuje druga osoba, może podać zastrzyk w górną część ramienia.

W każdym tygodniu można wybrać tę samą okolicę ciała. Lek należy jednak wstrzykiwać w różnych miejscach w obrębie tej okolicy.

W przypadku przyjmowania leku Trulicity z pochodną sulfonylomocznika lub insuliną, istotne jest sprawdzanie stężenia glukozy we krwi zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Trulicity należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Zbyt duża dawka leku Trulicity może spowodować nadmierne obniżenie stężenia cukru we krwi (hipoglikemię) i wywołać nudności lub wymioty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Trulicity – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Trulicity można przyjmować o dowolnej porze dnia, podczas posiłków lub między posiłkami.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Trulicity w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wiadomo, czy dulaglutyd może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Kobiety zdolne do zajścia w ciążę powinny stosować antykoncepcję w czasie leczenia dulaglutydem. Należy powiedzieć lekarzowi jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, ponieważ lek Trulicity nie powinien być stosowany w czasie ciąży. Należy zapytać lekarza o najlepsze metody kontroli glikemii w czasie ciąży.

Jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować leku Trulicity w czasie karmienia piersią. Nie wiadomo, czy dulaglutyd przenika do pokarmu kobiecego.

Żródła / Bibliografia:


Ulotka informacyjna dla pacjenta oraz charakterystyka produktu leczniczego Trulicity

Ulotka Trulicity – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

TRULICITY, 0,75 mg; 1,5 mg, roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu półautomatycznym napełnionym (Dulaglutyd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 390 razy

Rozmiar plku 338.65 KB


TRULICITY, 0,75 mg; 1,5 mg, roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce (Dulaglutyd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 93 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Trulicity m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

TRULICITY, 0,75 mg; 1,5 mg, roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu półautomatycznym napełnionym; roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce (Dulaglutyd)

Ściągnij dokument PDF

Pobrano 168 razy

Rozmiar plku 338.65 KB

Cena - ile kosztuje Trulicity?

Cena Trulicity i dostępność w najbliższej aptece. Sprawdź ile kosztuje lek, czy jest refundowany oraz jaki jest poziom refundacji. Dowiedz się, czy lek jest dostępny bez recepty, czy wymagane jest wystawienie recepty przez lekarza - sprawdź cenę Trulicity.

Opinie, forum, oceny pacjentów - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów

Stosujesz Trulicity? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

78 komentarzy do “Trulicity”

 1. Biorę lek od 2 miesięcy. Po pierwszej dawce – odbijanie jajkami, wymioty w drugim dniu. Obecnie żadnych dolegliwości. Waga 6 kg w dół. Cukier obniżył się ze średniej 180 na 100. Jestem bardzo zadowolona.
  Jeszcze takim dodatkowym skutkiem ubocznym jest brak apetytu, wybiócze jedzenie tzn. nie chce mi się jeść mięsa, słodyczy. Super lek!!!

  Odpowiedz
 2. Witam! Wzięłam dwie dawki po pierwszej w miarę dobrze tylko nudności i całkowity brak apetytu i pragnienia, wcześniej piłam dużo wody teraz mało ponieważ mam uczucie pełności! Po drugiej dawce jest dużo gorzej wymioty, biegunką zawroty głowy brak sił! Ale cukry idealne i tylko dlatego próbuje dalej i po tych opiniach mam cichą nadzieję że te obiawy miną i będzie tylko lepiej!

  Odpowiedz
 3. Pierwszy raz zaczynam brac trulicity 1,5ml co tydzien. Czy macie jakies porady? Np o jakies porze dnia najlepiej brac itp? Po jakim czasie od wstrzykniecia lek zaczyna dzialac. Jestes 3h po wstrzyknieciu i czuje sie dobrze

  Odpowiedz
 4. Witam. Generalnie jestem czwarty dzień po pierwszej dawce. Cukry nieznacznie spadły, ale to za wcześnie by przesądzać w mojej opinii że lek skutecznie działa. Natomiast skutki uboczne są i to dość uciążliwe. Ogólnie mdłosci, odbijanie się, miękkie nogi. Generalnie dobrze nie jest. Jednak nauczony doświadczeniem na efekty trzeba poczekać. Tak więc po mimo kiepskiego samopoczucia napewno będę kontynuował leczenie. Pozdrawiam wszystkich i wytrwałości życzę.

  Odpowiedz
  • No i druga dawka przyjęta. Generalnie powtórka z rozrywki. Cukier? W sumie raz nisko raz wysoko. Waga bez zmian. Ciekawe czy coś drgnie w tym temacie. Dieta bez większych zmian, no może trochę mniejsze porcję bo nie bardzo się chce jeść. Co ciekawe, apetyt na słodkie bym rzekł że się zaostrzył,a i jeszcze ta suchość w ustach i słodkawy posmak, ciężko się tego pozbyć. W środę trzecia dawka. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 5. Ja w sobotę przyjęłam pierwszy zastrzyk Trulicity 1,5mg , w niedzielę przez cały dzień trochę mi się odbijało i pobolewał mnie brzuch ,ale tak delikatnie. Dzisiaj po każdym posiłku pobolewał mnie brzuch , ale to bardziej taki ucisk i uczucie pełności niż ból (nie da się dużo zjeść). I mam cały czas słodki posmak w ustach. Ja też bałam się tego leku , ale jak widać niepotrzebnie. Mam tylko nadzieje , że po paru tygodniach trochę spadnie mi waga bo w takim celu został mi on przepisany.

  Odpowiedz
  • Od jutra mam zamiar wziąć ten lek ale strasznie się boję jak moj organizm bedzie reagował .Przeczytałam te opinie i zaczynam się martwić ,że ja też zle zareaguję a z drugiej strony chcę go wziąć co robić??

   Odpowiedz
  • Witam. Trulicyty 4,5mg przyjęłam w niedzielę i było obowiązkowe ważenie.Dziś druga niedziela i 2gi zastrzyk i kolejne ważenie i 5,10 kg mniej.Jestem przeszczęśliwa.Skutki uboczne były przez 4 dni…wymioty , mdłości, odbijanie i gorzki posmak wszystkiego co wzięłam do buzi.

   Odpowiedz
 6. Stosuję trulicity od 7 tygodni. Mdłości, ból głowy, ból brzucha i inne skutki uboczne ustąpiły po trzech tygodniach. Mój diabetolog uprzedził, że złe samopoczucie może potrwać około miesiąc, trwało krócej. W ciągu 7 tygodni utrata wagi 5 kg. Czuje się dużo lepiej niż przed zastosowaniem leku, ani razu przez ten czas nie miałam hipoglikemi, a zdarzała mi się ostatnio nawet kilka razy w miesiącu.

  Odpowiedz
 7. 20 sierpnia 2021r.
  Kontynuując swoje relacje dot. leczenia Trulicity;
  Cukry – średnia ostatniego tygodnia 96; ostatnie 14 dni 97; ostatnie 30 dni 100;
  Jeśli ktoś zechce porównać z tym co było na początku kuracji … to chyba komentarze są zbędne.
  Analityka wykonana przed miesiącem potwierdza korzystny obraz, w tym również w zakresie profilu lipidowego.
  Kuracja sprawdza się także w warunkach wyjazdu za granicę (służbowo-prywatny) i związanej z tym jak zwykle zmiany diety (oczywiście bez dużych szaleństw), zmiany jednak i odnośnie rodzaju posiłku i konfiguracji dosyć istotne pomimo rozsądnej uważności z mojej strony. W trakcie pobytu i przemieszczania się miedzy miejscowościami cukry nadal OK; jeden większy wyskok – 106 pozostałe <100;
  Po powrocie … także do typowego rytmu dnia … wyniki jak opisałem na początku tego fragmentu. Nie jest moim celem zachwalanie leku. Zamieściłem jedynie prawdziwy obraz przebiegu mojego leczenia na przestrzeni bez mała 4 miesięcy. Jeśli komuś się przyda będę się cieszył. :). Żeby nie było tak słodko jest jeden bardzo ważny mankament, co miesiąc 400 w plecy … to trochę boli. Dziwna jest ta polityka MZ i rzadu w całości …. lepiej płacić za leczenie powikłań grube tysiące i miliony niż wprowadzić chociaż częściową refundację. Uczestnikom forum życzę sukcesów w osobistych zmaganiach, ponieważ każdą sytuacja napewno jest nieco odmienna.

  Odpowiedz
 8. Zaczęłam brać w zeszła sobotę. Do wczoraj wymioty, zupełnie przeszła chęć na jedzenie. Mam insulinoopornosc i otyłość 2 stopnia. Dziś bez wymiotów, lekka biegunka, wróciła chęć do jedzenia ale w dużo mniejszej ilości niż przed podaniem dawki.
  Może jeśli przeszły wymioty po drugiej dawce ich nie będzie? Byłam wykończona i senna. Nie potrafiłam nic zrobić.

  Odpowiedz
  • W środę wzięłam pierwszy zastrzyk trulicity,w czwartek rano było jeszcze znośnie tylko odbijało mi się jajkami,ale po południu to już było apogeum nudności ,wymioty i biegunka i tak mnie trzymało do rana . Dziś narazie boli mnie wszystko po wymiotach,nieprzyjemnie odbijanie pozostało i uczucie ciężkości na żołądku . Dodam ,że wczoraj nie wzięłam żadnej z insulin a biorę dwie i od śniadania nic nie jadłam bo nie byłam w stanie ,ciągle miałam spadki cukru .Dziś zaczełam dzień od 129 na czczo,co przy insulinie mi się nie zdarza . Czy po drugiej dawce coś się zmieni czy będzie tak samo ,bo dziś wzięłam urlop ,ale na dłuższą metę jest to nierealne .

   Odpowiedz
 9. Jusz jestem na 6 tym zadtrzyku poziom cukru 120 po objedzie odrzucilem metformine 800 bo jusz mialem spatki ale te zadtrzyki sa super troszke zly posmak odbjja sie niepszyjembie jajkami ale stan poziomu cukru super

  Odpowiedz
 10. Wzięłam 2 dawki, żadnych skutków ubocznych, cukier i waga w dół, polecam, też się bałam po tych komentarzach, ale u mnie wszystko ok.

  Odpowiedz
  • No ja zaczęłam w piątek ale nie miałam i nie mam żadnych skutków ubocznych o których piszecie na forum i o których jest napisane w ulotce. To dobrze czy źle?? z jednej strony to się cieszę bo nie umeczylam się ale z drugiej strony to może na mnie nie zadziała???? Co o tym myślicie?

   Odpowiedz
 11. Witam,
  Na początku chciałam powiedzieć, że nie mam cukrzycy a jedynie insulinooporność. Pani diabetolog zaproponowała mi zastrzyki Trulicity w celu raczej zmniejszenia łaknienia i chęci schudnięcia. Cukry mam przyzwoite, rzadko kiedy wychodzą ponad 100. Do czego zmierzam. 1 zastrzyk przyjęłam w sobotę 29.05 na czczo. Dzień minął ok. O 5 rano w niedzielę obudziły mnie wymioty i tak przez ok 2 godz dosłownie mordowały. Cały dzień w łóżku, mdłości, biegunka, brak sił i chęci na jedzenie. Dziś poniedziałek, wymioty co prawda ustały, ale uczucie mdłości i biegunka są dalej. Jak więcej mówię to ciągnie mnie znowu na wymioty. Czuję się okropnie i zastanawiam, czy wziąć kolejną dawkę. Nie nadaję się, żeby iść do pracy. Póki co jestem przerażona.

  Odpowiedz
  • Hej dziś wróciłam od kardiologa ponieważ mam tachykardie. Zrobiła usg i powiedziała że mam przetluszone serce i że to jest efekt tego co się z sercem dzieje. OK JAKIS CZASZ TEMU BYŁAM U dietetyka klinicznego robiłam krzywa cukrową i insulinę dostałam dietę. I z wyników wyszło że mam hiperinsulinonemie ale dieta w prawdzie nic nie pomogła. DO TYCH CZSZ NIE BYŁAM U diabetologa w wyniku było że cukier mało wzrasta opornie za to insulina za szybko. Dziś pani kardiolog zachęciła mnie i wypisała receptę na ten lek do wstrzyknięcia i szczerze trochę się boję ale chyba wie co robi skoro jest lekarzem w dodatku kardiologiem. NIBY MAM PO NIM SCHUDNąć i lepiej się czuć. SAMA NIE WIEM TROCHĘ SIĘ OBAWIAM

   Odpowiedz
 12. W uzupełnieniu poprzedniego wpisu dodaję kilka informacji, chociaż zainteresowanie raczej nikłe.
  22.04.2021 – drugie podanie leku;
  wtorek na czczo -104 mg/dL; po obiedzie – 103 mg/dL;
  środa na czczo – 116; po obiedzie -98;
  czwartek n czczo 117;
  patek na czczo 107;
  sobota na czczo -106;
  niedziela na czczo – 108;
  poniedziałek (26.04.2021) – na czczo
  z rzadka pojawia się lekkie odczucie ciężkiego posiłku (nie zależnie od realnie spożytego).

  Za jakiś tydzień podam wyniki badań analitycznych i na tym zakończę swoje relacje.
  Jak na tę chwilę lek oceniam bardzo pozytywnie.

  Odpowiedz
 13. Postanowiłem napisać, ponieważ rozpocząłem przyjmowanie leku z czym zwlekałem ponad 3 miesiące, także ze względu na komentarze tutaj na forum, podkreślające złe samopoczucie na początku kuracji. Przede wszystkim jednak miałem na uwadze info producenta o leku w zakresie niepożądanych efektów ubocznych…
  Ze względu na własną historię leczenia najbardziej obawiałem się potencjalnych komplikacji ze strony trzustki …
  Poza tym obawiałem się, że nudności etc … mogą wyłączyć mnie z aktywnej pracy zawodowej.

  Zamieszczam w miarę szczegółowy opis z przeznaczeniem dla potencjalnych przyszłych pacjentów leczonych TRULICITY.
  Dane pacjenta: Wiek 50+ płeć – M … BMI~39
  dotychczasowe leki Metformina 3x 1000 oraz Jardiance 1×10
  Pierwsza dawka leku 15.04.2021
  podana ok 30 min przed kolacją. Kolacja lekka po wypiciu herbaty po kolacji uczucie wypełnienia.
  Tego nigdy wcześniej nie miałem, tzn nie jadałem dużo na kolacje … ale nie miewałem uczucia wypełnienia.

  (Komentarz: pomimo BMI, wszyscy moi długoletni i krótko letni :) znajomi jak przychodziło nam być gdzieś dłużej razem kilka -kilkanaście dni byli zadziwieni, że jem tyle samo co oni a niekiedy nawet mniej … ponieważ zwykle uważa się, że gruby człowiek …to je 2x tyle).

  2,5 godziny po kolacji odczyt z glukometru – 91 (przedtem bardzo rzadko bywał <120)
  wieczór i noc bez sensacji

  piątek
  rano cukier na czczo -117 ( dawno taki nie bywał zwykle 122-123 a bywał też powyżej 130)
  przed obiadem – 105;

  w piątek wyłączyłem Jardiance (zgodnie z sugestią lekarza);

  sobota
  na czczo 113; przed obiadem 102 po obiedzie 100;
  posiłki spożywane w zbliżonej objętości co zawsze … ale pod koniec pojawia się to uczucie pełności jakby takiej ciężkości w żołądku …. nie jest uciążliwe…. nie prowadzi do mdłości wymiotów ot porostu jakbym zjadł coś ciężkostrawnego.

  niedziela

  na czczo – 112; po obiedzie 109;

  symptomy bez zmian … można wydajnie pracować…

  poniedziałek
  na czczo 103; przed obiadem 88
  samopoczucie bez zmian

  Nie wiem ile mi starczy czasu na pisanie dalszych komentarzy – jak często … ale zamieściłem tę notkę, żeby inni nie zwlekali tak jak ja … bo wg mnie warto ten lek stosować, nawet jeśli finansowo trochę boli.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 14. Witam wzielam 2 dawki faktycznie samopoczucie straszne nie przekraczam w tej chwili 200 a mam cukry obecnie 140 160 nawet mialam 96 i powiem szczerze ze ten spadek najbardziej daje mi popalic gdyz organizm przyzwyczajony do wysokich cukrow

  Odpowiedz
 15. przyjmuję lek ponad rok, początki były mało przyjemne. Przez ok. dwa tygodnie mdłości, senność i brak chęci do wszystkiego. Potem dolegliwości ustąpiły. Znacznie zmniejszyła mi się chęć na wszystko co niedozwolone. Wyniki badań super, cukier w normie, cholesterol do pozazdroszczenia. W listopadzie robiłam kolejne badania, wszystko jest ok. Cukry po prostu jakbym w życiu nie miała cukrzycy. W ciągu roku schudłam ok 50 kg. Z przyczyn ortopedycznych wysiłek fizyczny bardzo zmniejszony ale mam już zielone światło od ortopedy i muszę zacząć więcej chodzić przy pomocy kuli ortopedycznej. Wizja wymiany biodra odsuwa się w daleką przyszłość. Ja ten lek polecam, szkoda tylko, że taki drogi.

  Odpowiedz
 16. Biorę trulicity od czerwca. Zaczynałam od 0.75. Tolerowałam znakomicie. Żadnych nieprzyjemnych efektów ubocznych. Samopoczucie też super. Po miesiącu zwiększenie do 1.5 i taka dawka do dziś. Waga w dół przez pierwsze 4 miesiące -9 kg. Zatrzymała się i stoi. Łaknienie oczywiście spadło drastycznie. Ale jak dla mnie to żaden problem :-). Cholesterol z 390 spadł do 150! Cukier w normie. Czuję się naprawdę rewelacyjnie. Od stycznia mam zaplanowaną przerwę. Aż się boję żeby normalny apetyt nie wrócił :-(.

  Odpowiedz
   • Witam.W sobotę wzięłam pierwsza dawkę nie mam cukrzycy .Najgorszy wczorajszy dzień straszna senność i spadek cukru do 84 ,zawsze miałam 100 .Mdlosci lekkie bez problemów żołądkowych .Dziś wstałam jest dużo lepiej .Jestem dobrej myśli.

    Odpowiedz
 17. Dzisiaj przyjąłem pierwszą dawkę…Będę informował co tydzień o samopoczuciu i postępach.
  Cukier raczej w normie, ale tyję na potęgę – dlatego mój lekarz zaproponował mi ten lek.
  Pozdrawiam
  WZ

  Odpowiedz
 18. Maria.
  Nie mam nadwagi. Objawy podobne j.w.Jest to katorżnicze. Biorę 5 dawkę. Nie wiem czy to wytrzymam .Cukry lepsze bo były 180 średnia .Ale samopoczucie straszne. Pozdrawiam wszystkich Trulicytowców i podziwiam wytrwałych. Ktoś kto opracował ten lek to dziwne bo objawy jak przy koronawirusie tylko niema temperatury kaszlu .Mnie bolały plecy i klatka piersiowa też jak bym miała zawał. Mdlłści to paskudztwo.

  Odpowiedz
 19. Ja ten lek biorę od dwóch tygodni … dzisiaj trzecią dawką…. Pierwszy tydzień od nd do czw torsje… drugi tydzień do wtorku torsje dzisiaj trzeci zastrzyk na razie torsje są…zobaczymy jak długo i czasami biegunka się zdarza … ogólnie przez dwa tygodnie 4,5 kg mniej… badania będę robić dopiero za dwa tygodnie … jeżeli chodzi o wagę… to super… samopoczucie w tym tygodniu było ok… dzisiaj przy torsjach się nie wypowiadam….

  Odpowiedz
 20. Moja mama wzięła pierwszy zastrzyk 4 dni temu. Od trzech dni co zje czy wypije wymiotuje. Martwię się. Kiedy to mija ? Cukier jej ładnie spadł. Tylko te wymioty i biegunka :-(
  Martwię się ze się odwodni.
  Próbujemy radzić sobie elektrolitami i aviomarinem :-(

  Odpowiedz
 21. Witam
  lek biorę od miesiąca i żałuje że tak krótko.
  Brałem inne leki i bez efektu cukier 180-200 TERAZ 83 najmniej 146 najwięcej.
  Polecam i czekam co dalej będzie się działo .

  Odpowiedz
 22. biorę ten lek od 6 miesięcy. Początkowo miałem brak apetytu oraz lekkie nudności ,które ustąpiły po około 3 tygodniach. po około 4 miesiącach zgubiłem ok. 8 kg wagi ciała. zdecydowanie zmniejszyło mi się łaknienie. Nie biorę innych leków. O wszystkich objawach poinformowała mnie Pani doktor. Cukier pozostaje na poziomie 90 – 100 na czczo.

  Odpowiedz
   • Witaj, ja tez po chemii przytylam i lekarz mi przepisal wlasnie Trulicity, jestem po pierwszej dawce i zdycham: wymioty, zawroty glowy i duze oslabienie, co prawda w ciagu 6 dni od zastrzyku schudlam 6 kg ale nie wiem czy wytrzymam….

    Odpowiedz
 23. Biorę ten lek od maja. Mój cukier utrzymywał się w granicach 300-400 mimo brania insuliny. W tej chwili 130 do 180 jeśli poddam się rozpuscie?waga od maja – 4,5.nieduzo ale zawsze coś.

  Odpowiedz
 24. Truli biorę od 2 miesięcy. Na obecną chwilę czuję się dobrze, mdłości i biegunka zniknęły. Właściwie nic złego nie mogę powiedzieć o tym o tym leku. No i waga spadła. Poza tym wszystko w normie. Polecam. Nie muszę przyjmować insuliny, biorę tylko metfomine.
  Tu gdzie mieszkam za Truli nie płacę.

  Odpowiedz
 25. Jestem na leku od niedzieli jest wtorek lek przepisany przez lekarza w celu zgubienia 10 kg , od niedzieli nudności złe samopoczucie odbijanie brak chęci do jedzenia …dodam iz zażywam 2 razy dziennie leki przeciwwymiotne męczę się bardzo jak ma to tak wygadać to ja podziękuję za ten lek dodam również że nie jadam słodyczy wogole ciast itp nie obzeram się jeśli tak ma wyglądać leczenie to ja dziękuję

  Odpowiedz
 26. Witam wszystkich ja swoją przygodę z tym lekiem zaczęłam około dwa tygodnie temu skutki uboczne odczułam dopiero przy drugiej dawcę 0.75mg …lekki emdłości brak apetytu lekkie zmęczoniie i niestety bule brzucha dziś lbiegunka sory za to …..ale cukry są naprawdę lepsze łaknienie też mniejsze piję wodę na słodkie nie ciągnie co mnie cieszy na maxa i dużo mniej jem zoabczymy jak będzie dalej ale cudów moi drodzy niema trzeba zrobić redukcję zdrowe nawyki i trzeba się ruszać pozdrawiam serdecznie wszystkich …ja mieszkam w DE i tutaj ten lek jest tani 10 euro za opakowanie …

  Odpowiedz
 27. Biorę Trulicity od 4 miesięcy i efekty są niebywałe…. takich wyników badań nie miałam przez ostatnie 20 lat (jestem po sześćdziesiąt), cukier, cholesterol, próby wątrobowe i reszta badań idealne…. i jeszcze zgubiłam prawie 10 kilogramów, wielka radość. Początki są trudne, mdłości, ogólnie złe samopoczucie ale potem jest lepiej…. nie zrażacie się, nie rezygnuj cię bo na efekty potrzeba czasu.

  Odpowiedz
 28. mieszkam w Niemczech i za opakowanie 12 zastrzykow place 10 euro.tak-jest refundowane ale od kilku tygodni nie biore bo sie obzeralam i waga stala.nie wiem co robic dlatego szukam po necie info..

  Odpowiedz
 29. Cukry na czczo ok. 130 pomimo diety i aktywności fizycznej. Przyjmuje leku od 3 tygodni i od razu zauważyłam osłabienie apetytu brak chęci na słodycze, i cukier po wielu lat w poziomie 91-105?. Tzn super. Jedynie odczułam nudności na początku kuracji ale bez żadnych innych objawów ja napewno będę kontynuować terapii. Nadmieniam ze choruje na insulinooporności , cukrzyca 2, nadciśnienie tętnicze stan po udarze. Problemem był ze przez 7 miesięcy przytyłam 24 kg pomimo ze nic nie zmieniłam w moim życiu. Z tego tez powodu diabetolog zaproponowała mi trulicity, za co bardzo jej dziekuje. Jsk widać nie każdy lek dla każdego. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 30. Od miesiąca biorę trulicity. Cukier wg, mojej oceny nie zmienił się , ale apetyt uległ obniżeniu , miałam z tym wielkie kłopoty. Nie pomagała dietetyczka i inne zabiegi. Przez 3 miesiące odżywiania się pod kontrolą dietetyczki waga pozostawała na poziomie lekko wzrastającym . Przez trzy miesiące waga wzrosła mi ze 103 kg. do 110,00. W moim przypadku to była już tragedia , stany depresyjne , niechęć do życia. Wizyta u dietetyczki 80,00 zł co tydzień . Obopólnie zrezygnowałyśmy z dalszej współpracy. Nadmieniam , że cierpię na wiele schorzeń, biorę duże ilości leków. Lekarz leczący cukrzycę zaproponował mi na próbę trulicity – zaznaczył , że to drogi lek i jeżeli mnie nie stać to nie muszę podejmować tej próby , bo są różne opinie. W moim przypadku udało się , wprawdzie ja nie oceniam wyników pomiaru cukru jako rewelacja , ale rewelacją jest spadek wagi – 4 kg w ciągu miesiąca , zaczęłam chętniej chodzić na spacery , nastąpiło istotne obniżenie apetytu. Wczoraj z lekarzem podjęliśmy decyzję , że jeszcze przynajmniej przez 2 miesiące będę brała ten lek. . Jak widać nie dla każdego daje pozytywny efekt. mi się udało – na razie. Radzę spróbować. Maria

  Odpowiedz
 31. Apteline – sprawdzona apteka internetowa. zamawiasz przez strone a odbierasz w dogodnej aptece kazdej innej sieci. Maja podpisane jakies umowy handlowe pomiedzy soba. Pierwszy raz mialam obiekcje bo ceny naprawde dobre. Ale nie sa to zadne zastepcze shity tylko normalne leki. Kiedy zamowilam odbior w aptece pod domem, zapyatalam jak to dziala. Maja prowizje od kazdego odebranego zamwienia a klientow odbierajacych jest ok 30-40 osob dzienie. To dziala. za Trulicity zaplacilam wczoraj 402zl za 4 srzykawko-ampulki 15,5mg.

  Odpowiedz
 32. KOMPLETNA GRANDA WYCIĄGANIE PIENIĘDZY OD CHORYCH NAIWNYCH LUDZI ,ZERO SKUTECZNOŚCI ANI NA CUKIER ANI NA ODCHUDZANIE NIE P O M A G A ,STRACIŁEM 10,000 ZŁ PRZEZ ROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 33. Lek drogi i ma skrajne opinie ,kupując go w aptece farmaceuta tylko się uśmiechnął i powiedział że powinien być wycofany ze sprzedaży.Ale ja jestem nowoczesnym twardzielem i muszę wszystkiego wypróbować więc wziołem .Po trzech tygodniach stwierdzam co następuje.Lek pomaga tylko producentowi w zwiększeniu zysku, bo napewno nie pacjętowi.Działa tak że chodzisz zgarbiony i marzysz o spaniu trzy razy po godzinie w ciągu dnia.Na nic nie masz ochoty o jedzeniu nie wspominam a jak zjesz drożdżówkę do porannej kawy to rozglądasz się gdzie ją zwymiotować .Najgorszym oszustwem jest poziom cukru ,który powinien być obniżony a tu nic.Kupiłem dwa opakowania po dwie strzykawki byłem na nim przez 3 tygodnie jedną wyrzucę do kosza.

  Odpowiedz
 34. Żadnych skutków ubocznych, jedynie pozytywne efekty. Lek jest wprawdzie nietani, ale można bardzo zaoszczędzić na zakupach spożywczych… W ogóle nie czujesz głodu, a jesz tylko trochę i to głównie z rozsądku, bo wiesz, że przy cukrzycy nie możesz się głodzić. Nie łudź się jednak, że jak będziesz brał ten lek, to możesz zapomnieć o wszystkich nakazach i zakazach, które powtarzają wszyscy diabetolodzy każdemu cukrzykowi, niezależnie od stosowanego leczenia – dieta i aktywność!!!

  Odpowiedz
 35. Po tym leku nie mozna nic zjesc wypic wiecej jak szklanke plynu .Zawartosc pozostaje w zoladku przez ok 4 godz tzn po tym czasie mozna sie znowu czegos napic wczesniejsze picie jest zwracane. Jezeli chcecie calymi dniami siedziec w kacie wymiotowac miec nudnosci i byc oslabionym to super dziala.No i sie chudnie i cukier w miare.Tylko siedzicie w meczarniach.A po zjedzieniu nawet pol jablka cukier skacze do gory jak dotychczas.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz