Trulicity

Lek Trulicity zawiera substancję czynną o nazwie dulaglutyd i stosowany jest w celu zmniejszenia
stężenia cukru (glukozy) we krwi u osób dorosłych z cukrzycą typu 2.

Cukrzyca typu 2 jest chorobą, w której organizm nie wytwarza wystarczających ilości insuliny, a insulina wytwarzana w organizmie nie działa tak skutecznie, jak powinna. Organizm może również wytwarzać zbyt duże ilości cukru (glukozy).

W takim przypadku stężenie cukru (glukozy) we krwi zwiększa się.

Lek Trulicity jest stosowany:
– w monoterapii (indywidualnie), jeśli sama dieta i wysiłek fizyczny nie zapewniają prawidłowej kontroli stężenia cukru we krwi, a pacjent nie może przyjmować metforminy (inny lek stosowany w cukrzycy);
– lub z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, jeśli ich stosowanie nie wystarcza do zapewnienia odpowiedniej kontroli stężenia cukru we krwi. Mogą to być leki przyjmowane doustnie i (lub) insulina podawana we wstrzyknięciach.

Ważne jest, aby pacjent nadal przestrzegał zaleceń dotyczących diety i wysiłku fizycznego przekazanych przez lekarza, farmaceutę lub pielęgniarkę.

Jaki jest skład Trulicity, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest dulaglutyd.
Trulicity 0,75 mg: Każdy wstrzykiwacz półautomatyczny napełniony zawiera 0,75 mg dulaglutydu w 0,5 ml roztworu.
Trulicity 1,5 mg: Każdy wstrzykiwacz półautomatyczny napełniony zawiera 1,5 mg dulaglutydu w 0,5 ml roztworu.

– Pozostałe składniki to: sodu cytrynian, kwas cytrynowy bezwodny, mannitol, polisorbat 80 i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancję: .

Zachęcamy także do zapoznania się z wykazem substancji aktywnych. Jest to materiał profesjonalny, który opracowany został przez farmaceutę.

Znajdziesz tu opisy działania substancji, wskazania oraz działania niepożądane. Ponadto do każdej substancji przyporządkowano listę leków, wyrobów medycznych, suplementów diety, które zawierają ją w swoim składzie.

Dawkowanie preparatu Trulicity – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W przypadku stosowania w monoterapii, zalecana dawka wynosi 0,75 mg raz w tygodniu.

W przypadku stosowania z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, zalecana dawka wynosi 1,5 mg raz w tygodniu. W określonych przypadkach, na przykład u osób, które ukończyły 75 lat, lekarz może zalecić dawkę początkową wynoszącą 0,75 mg raz w tygodniu.

Każdy wstrzykiwacz zawiera jedną tygodniową dawkę leku Trulicity (0,75 mg lub 1,5 mg). Każdym wstrzykiwaczem można podać tylko jedną dawkę.

Lek Trulicity można przyjmować o dowolnej porze dnia, podczas posiłków lub między posiłkami. Lek powinien być przyjmowany w tym samym dniu każdego tygodnia. Termin przyjęcia leku można łatwiej zapamiętać, zaznaczając dzień wstrzyknięcia pierwszej dawki w kalendarzu lub na pudełku, w które lek był zapakowany.

Lek Trulicity wstrzykiwany jest podskórnie w okolicy brzucha (powłoki brzuszne) lub w górną część kończyny dolnej (udo). Jeśli wstrzyknięcia wykonuje druga osoba, może podać zastrzyk w górną część ramienia.

W każdym tygodniu można wybrać tę samą okolicę ciała. Lek należy jednak wstrzykiwać w różnych miejscach w obrębie tej okolicy.

W przypadku przyjmowania leku Trulicity z pochodną sulfonylomocznika lub insuliną, istotne jest sprawdzanie stężenia glukozy we krwi zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Trulicity należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Zbyt duża dawka leku Trulicity może spowodować nadmierne obniżenie stężenia cukru we krwi (hipoglikemię) i wywołać nudności lub wymioty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Trulicity – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Trulicity można przyjmować o dowolnej porze dnia, podczas posiłków lub między posiłkami.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Trulicity w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wiadomo, czy dulaglutyd może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Kobiety zdolne do zajścia w ciążę powinny stosować antykoncepcję w czasie leczenia dulaglutydem. Należy powiedzieć lekarzowi jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, ponieważ lek Trulicity nie powinien być stosowany w czasie ciąży. Należy zapytać lekarza o najlepsze metody kontroli glikemii w czasie ciąży.

Jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować leku Trulicity w czasie karmienia piersią. Nie wiadomo, czy dulaglutyd przenika do pokarmu kobiecego.

Cena i dostępność w najbliższej aptece

Dowiedz się ile kosztuje Trulicity i zarezerwuj w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty.

Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie.- sprawdź cenę produktu.

Ulotka Trulicity – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka Trulicity. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

TRULICITY, 0,75 mg; 1,5 mg, roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu półautomatycznym napełnionym (Dulaglutyd)
TRULICITY, 0,75 mg; 1,5 mg, roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce (Dulaglutyd)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Trulicity m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

TRULICITY, 0,75 mg; 1,5 mg, roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu półautomatycznym napełnionym; roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce (Dulaglutyd)

Opinie - zapoznaj się z doświadczeniami innych pacjentów / napisz własną opinię (forum)

Stosujesz Trulicity? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom.

Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.


Ważne! Przeczytaj przed opublikowaniem opinii. Oferty sprzedaży/kupna leków są sukcesywnie usuwane, zgodnie z regulaminem portalu. Zakup produktu leczniczego poza oficjalnym obrotem (z tzw. "drugiej ręki") może być niebezpieczny dla zdrowia.

Aktualna ocena pacjentów:

12345678910
(35 ocen, średnia: 5,86 na 10)

23 OPINIE O LEKU

 1. Jestem na leku od niedzieli jest wtorek lek przepisany przez lekarza w celu zgubienia 10 kg , od niedzieli nudności złe samopoczucie odbijanie brak chęci do jedzenia …dodam iz zażywam 2 razy dziennie leki przeciwwymiotne męczę się bardzo jak ma to tak wygadać to ja podziękuję za ten lek dodam również że nie jadam słodyczy wogole ciast itp nie obzeram się jeśli tak ma wyglądać leczenie to ja dziękuję

 2. Witam wszystkich ja swoją przygodę z tym lekiem zaczęłam około dwa tygodnie temu skutki uboczne odczułam dopiero przy drugiej dawcę 0.75mg …lekki emdłości brak apetytu lekkie zmęczoniie i niestety bule brzucha dziś lbiegunka sory za to …..ale cukry są naprawdę lepsze łaknienie też mniejsze piję wodę na słodkie nie ciągnie co mnie cieszy na maxa i dużo mniej jem zoabczymy jak będzie dalej ale cudów moi drodzy niema trzeba zrobić redukcję zdrowe nawyki i trzeba się ruszać pozdrawiam serdecznie wszystkich …ja mieszkam w DE i tutaj ten lek jest tani 10 euro za opakowanie …

 3. Biorę Trulicity od 4 miesięcy i efekty są niebywałe…. takich wyników badań nie miałam przez ostatnie 20 lat (jestem po sześćdziesiąt), cukier, cholesterol, próby wątrobowe i reszta badań idealne…. i jeszcze zgubiłam prawie 10 kilogramów, wielka radość. Początki są trudne, mdłości, ogólnie złe samopoczucie ale potem jest lepiej…. nie zrażacie się, nie rezygnuj cię bo na efekty potrzeba czasu.

 4. mieszkam w Niemczech i za opakowanie 12 zastrzykow place 10 euro.tak-jest refundowane ale od kilku tygodni nie biore bo sie obzeralam i waga stala.nie wiem co robic dlatego szukam po necie info..

 5. Cukry na czczo ok. 130 pomimo diety i aktywności fizycznej. Przyjmuje leku od 3 tygodni i od razu zauważyłam osłabienie apetytu brak chęci na słodycze, i cukier po wielu lat w poziomie 91-105?. Tzn super. Jedynie odczułam nudności na początku kuracji ale bez żadnych innych objawów ja napewno będę kontynuować terapii. Nadmieniam ze choruje na insulinooporności , cukrzyca 2, nadciśnienie tętnicze stan po udarze. Problemem był ze przez 7 miesięcy przytyłam 24 kg pomimo ze nic nie zmieniłam w moim życiu. Z tego tez powodu diabetolog zaproponowała mi trulicity, za co bardzo jej dziekuje. Jsk widać nie każdy lek dla każdego. Pozdrawiam

 6. Od miesiąca biorę trulicity. Cukier wg, mojej oceny nie zmienił się , ale apetyt uległ obniżeniu , miałam z tym wielkie kłopoty. Nie pomagała dietetyczka i inne zabiegi. Przez 3 miesiące odżywiania się pod kontrolą dietetyczki waga pozostawała na poziomie lekko wzrastającym . Przez trzy miesiące waga wzrosła mi ze 103 kg. do 110,00. W moim przypadku to była już tragedia , stany depresyjne , niechęć do życia. Wizyta u dietetyczki 80,00 zł co tydzień . Obopólnie zrezygnowałyśmy z dalszej współpracy. Nadmieniam , że cierpię na wiele schorzeń, biorę duże ilości leków. Lekarz leczący cukrzycę zaproponował mi na próbę trulicity – zaznaczył , że to drogi lek i jeżeli mnie nie stać to nie muszę podejmować tej próby , bo są różne opinie. W moim przypadku udało się , wprawdzie ja nie oceniam wyników pomiaru cukru jako rewelacja , ale rewelacją jest spadek wagi – 4 kg w ciągu miesiąca , zaczęłam chętniej chodzić na spacery , nastąpiło istotne obniżenie apetytu. Wczoraj z lekarzem podjęliśmy decyzję , że jeszcze przynajmniej przez 2 miesiące będę brała ten lek. . Jak widać nie dla każdego daje pozytywny efekt. mi się udało – na razie. Radzę spróbować. Maria

 7. Apteline – sprawdzona apteka internetowa. zamawiasz przez strone a odbierasz w dogodnej aptece kazdej innej sieci. Maja podpisane jakies umowy handlowe pomiedzy soba. Pierwszy raz mialam obiekcje bo ceny naprawde dobre. Ale nie sa to zadne zastepcze shity tylko normalne leki. Kiedy zamowilam odbior w aptece pod domem, zapyatalam jak to dziala. Maja prowizje od kazdego odebranego zamwienia a klientow odbierajacych jest ok 30-40 osob dzienie. To dziala. za Trulicity zaplacilam wczoraj 402zl za 4 srzykawko-ampulki 15,5mg.

 8. KOMPLETNA GRANDA WYCIĄGANIE PIENIĘDZY OD CHORYCH NAIWNYCH LUDZI ,ZERO SKUTECZNOŚCI ANI NA CUKIER ANI NA ODCHUDZANIE NIE P O M A G A ,STRACIŁEM 10,000 ZŁ PRZEZ ROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Ja wziąłem 3 zaszczyk. Ogólnie cukier ja zawsze rano miałem 180-200, teraz 120-140 więc polecam i powiem szczerze że oczywiście staram się ograniczać ale jem w miarę normalnie i cukier . Pierwsze 3 dni tylko spałem, teraz już wraca do normalności.

 9. Lek drogi i ma skrajne opinie ,kupując go w aptece farmaceuta tylko się uśmiechnął i powiedział że powinien być wycofany ze sprzedaży.Ale ja jestem nowoczesnym twardzielem i muszę wszystkiego wypróbować więc wziołem .Po trzech tygodniach stwierdzam co następuje.Lek pomaga tylko producentowi w zwiększeniu zysku, bo napewno nie pacjętowi.Działa tak że chodzisz zgarbiony i marzysz o spaniu trzy razy po godzinie w ciągu dnia.Na nic nie masz ochoty o jedzeniu nie wspominam a jak zjesz drożdżówkę do porannej kawy to rozglądasz się gdzie ją zwymiotować .Najgorszym oszustwem jest poziom cukru ,który powinien być obniżony a tu nic.Kupiłem dwa opakowania po dwie strzykawki byłem na nim przez 3 tygodnie jedną wyrzucę do kosza.

 10. Żadnych skutków ubocznych, jedynie pozytywne efekty. Lek jest wprawdzie nietani, ale można bardzo zaoszczędzić na zakupach spożywczych… W ogóle nie czujesz głodu, a jesz tylko trochę i to głównie z rozsądku, bo wiesz, że przy cukrzycy nie możesz się głodzić. Nie łudź się jednak, że jak będziesz brał ten lek, to możesz zapomnieć o wszystkich nakazach i zakazach, które powtarzają wszyscy diabetolodzy każdemu cukrzykowi, niezależnie od stosowanego leczenia – dieta i aktywność!!!

 11. Po tym leku nie mozna nic zjesc wypic wiecej jak szklanke plynu .Zawartosc pozostaje w zoladku przez ok 4 godz tzn po tym czasie mozna sie znowu czegos napic wczesniejsze picie jest zwracane. Jezeli chcecie calymi dniami siedziec w kacie wymiotowac miec nudnosci i byc oslabionym to super dziala.No i sie chudnie i cukier w miare.Tylko siedzicie w meczarniach.A po zjedzieniu nawet pol jablka cukier skacze do gory jak dotychczas.

Proszę wpisz swoją opinię!
Proszę, wpisz swoje imię lub pseudonim.