Trulicity

Trulicity to lek polipeptydowy stosowany w leczeniu cukrzycy typu 2. Zawiera substancję czynną o nazwie dulaglutyd, której celem jest zmniejszenie stężenia cukru we krwi pacjenta. Lek jest stosowany w monoterapii, jeśli sama dieta i wysiłek fizyczny nie zapewniają prawidłowej kontroli stężenia cukru we krwi, a pacjent nie może przyjmować metforminy. Może być również stosowany z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, jeśli ich stosowanie nie wystarcza do zapewnienia odpowiedniej kontroli stężenia cukru we krwi. Trulicity jest lekiem na receptę.

Preparat zawiera substancję:

Wskazania / działanie

Lek Trulicity zawiera substancję czynną o nazwie dulaglutyd i stosowany jest w celu zmniejszenia
stężenia cukru (glukozy) we krwi u osób dorosłych z cukrzycą typu 2.

Cukrzyca typu 2 jest chorobą, w której organizm nie wytwarza wystarczających ilości insuliny, a insulina wytwarzana w organizmie nie działa tak skutecznie, jak powinna. Organizm może również wytwarzać zbyt duże ilości cukru (glukozy).

W takim przypadku stężenie cukru (glukozy) we krwi zwiększa się.

Lek Trulicity jest stosowany:
– w monoterapii (indywidualnie), jeśli sama dieta i wysiłek fizyczny nie zapewniają prawidłowej kontroli stężenia cukru we krwi, a pacjent nie może przyjmować metforminy (inny lek stosowany w cukrzycy);
– lub z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, jeśli ich stosowanie nie wystarcza do zapewnienia odpowiedniej kontroli stężenia cukru we krwi. Mogą to być leki przyjmowane doustnie i (lub) insulina podawana we wstrzyknięciach.

Ważne jest, aby pacjent nadal przestrzegał zaleceń dotyczących diety i wysiłku fizycznego przekazanych przez lekarza, farmaceutę lub pielęgniarkę.

Skład

– Substancją czynną leku jest dulaglutyd.
Trulicity 0,75 mg: Każdy wstrzykiwacz półautomatyczny napełniony zawiera 0,75 mg dulaglutydu w 0,5 ml roztworu.
Trulicity 1,5 mg: Każdy wstrzykiwacz półautomatyczny napełniony zawiera 1,5 mg dulaglutydu w 0,5 ml roztworu.

– Pozostałe składniki to: sodu cytrynian, kwas cytrynowy bezwodny, mannitol, polisorbat 80 i woda do wstrzykiwań.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W przypadku stosowania w monoterapii, zalecana dawka wynosi 0,75 mg raz w tygodniu.

W przypadku stosowania z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, zalecana dawka wynosi 1,5 mg raz w tygodniu. W określonych przypadkach, na przykład u osób, które ukończyły 75 lat, lekarz może zalecić dawkę początkową wynoszącą 0,75 mg raz w tygodniu.

Każdy wstrzykiwacz zawiera jedną tygodniową dawkę leku Trulicity (0,75 mg lub 1,5 mg). Każdym wstrzykiwaczem można podać tylko jedną dawkę.

Lek Trulicity można przyjmować o dowolnej porze dnia, podczas posiłków lub między posiłkami. Lek powinien być przyjmowany w tym samym dniu każdego tygodnia. Termin przyjęcia leku można łatwiej zapamiętać, zaznaczając dzień wstrzyknięcia pierwszej dawki w kalendarzu lub na pudełku, w które lek był zapakowany.

Lek Trulicity wstrzykiwany jest podskórnie w okolicy brzucha (powłoki brzuszne) lub w górną część kończyny dolnej (udo). Jeśli wstrzyknięcia wykonuje druga osoba, może podać zastrzyk w górną część ramienia.

W każdym tygodniu można wybrać tę samą okolicę ciała. Lek należy jednak wstrzykiwać w różnych miejscach w obrębie tej okolicy.

W przypadku przyjmowania leku Trulicity z pochodną sulfonylomocznika lub insuliną, istotne jest sprawdzanie stężenia glukozy we krwi zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Przedawkowanie

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Trulicity należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Zbyt duża dawka leku Trulicity może spowodować nadmierne obniżenie stężenia cukru we krwi (hipoglikemię) i wywołać nudności lub wymioty.

Jedzenie i picie (alkohol)

Lek Trulicity można przyjmować o dowolnej porze dnia, podczas posiłków lub między posiłkami.

Ciąża i karmienie piersią

Nie wiadomo, czy dulaglutyd może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Kobiety zdolne do zajścia w ciążę powinny stosować antykoncepcję w czasie leczenia dulaglutydem. Należy powiedzieć lekarzowi jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, ponieważ lek Trulicity nie powinien być stosowany w czasie ciąży. Należy zapytać lekarza o najlepsze metody kontroli glikemii w czasie ciąży.

Jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować leku Trulicity w czasie karmienia piersią. Nie wiadomo, czy dulaglutyd przenika do pokarmu kobiecego.

Ulotka Trulicity


Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL)

Opinie o Trulicity (forum)

Stosujesz Trulicity? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na naszym forum.

117 komentarzy do “Trulicity”

 1. Hallo,biorę Trulicity 3 mg,od 3 miesięcy,wymioty,biegunka,nudności mało jem,ale dużo pije,lek pomaga,ale ile można wymiotować to meczy więc życzę wszystkim powodzenia,wytrzymałości do tej choroby,pozdrawia.

  Odpowiedz
 2. stosuje trulicity 1,5 gr wczoraj drugi zastrzyk.
  po pierwszym mega wzdęcia odbijanie,biegunka raz nawet woda z jelit,ale 5 ty dzień już lepiej(nospa pomaga,Laremid)Po drugim zastrzyki brak wzdęć i biegunki.za to 5 lub 6 razy po trochę normalne stolce,za tydzień już tylko dawka trulicity 3,0 gr a cukry do tej pory niezbyt niskie pewno 3,0 gr zbija a wagę sprawdzę po miesiącu.

  Odpowiedz
 3. stosuje lek od trzech tygodni tragedia mdłosci wymioty nie trawie pokarmów boję się jeść .efekty to waga spadła o 8kg cukier na czczo ze 150 spadł do 110.niwiem jak długo to wytrzymam proszę o opinie kto tego doswiadczył w takiej formie

  Odpowiedz
 4. Od trzech tygodni stosuje Ttrulicyty ,i muszę powiedzieć że okropne samopoczucie ,mdłości ,wymioty i ten okropny wstręt do pokarmów i leków które trzeba było przyjmować na cukrzycę , lecz dobra nowina , że wszystko już przechodzi i m nadzieję że pomoże mi utracić wagę z którą walczę od wielu lat .Proszę pisać kto stosował i stosuje ten lek i ile zgubił wagi w jakim czasie.Dunia

  Odpowiedz
 5. Witam
  Dziś po raz pierwszy przyjęłam lek Trulicity. Po przeczytaniu różnych opinie, spodziewałam się szalonych efektów ubocznych. Wręcz się wystraszyłam. Na chwilę obecna nic się nie dzieje. Martwić się? Raczej to dobrze. Zobaczymy co przyniosą kolejne dni. Jedyne co zauważyłam już dziś, że cukry mam niższe.
  Niestety powinnam też schudnąć. Mam nadzieję, że choć trochę mi ten lek pomoże. Jakie są wasze doświadczenia? Z opinii czytam, że słabo pomaga.
  Najważniejsze cukry.

  Odpowiedz
 6. Wziąłem 11 zastrzyk. 4 pierwsze 1,5 i 7 po 3 mg. Nie mam prawie żadnych skutków ubocznych poza trochę gorszym samopoczuciem na drugi dzień oraz, to już trochę słabiej, silnymi wzdęciami (jest w ulotce). Waga nawet nie drgnęła. Apetyt jak był tak i jest. Cukry w granicach od 100 do 110. Z trzech moich oczekiwań lek zrealizował jedno, spadek cukru. Drugie oczekiwanie to był spadek wagi, zero efektów a trzecie odstawienie tabletek, niestety do Trulicity biorę rano 30 mg diaprelu i na noc 2000 glucophage XR. Tak więc rozważam rozmowę z lekarzem o lepszym ustawieniu leków doustnych które i tak biorę i rezygnację z zastrzyku za 394 zł miesięcznie.

  Odpowiedz
 7. Witajcie. chciałam się dowiedzieć, bo co prawda dopiero zaczynam przygodę z tym lekiem, jestem po 2 dawce 1,5 mg w środę czeka mnie kolejna, powiedzcie mi proszę ile mogą trwać skutki uboczne, bo nie ukrywam że bardzo ciężko znoszę obecne skutki. Czy one kiedyś wgl ustaną ?
  I czy ktoś się dowiadywał jak wyglądają starania o dziecko podczas brania tego leku ?

  Odpowiedz
  • Tak jak napisane jest w artykule, przy stosowaniu preparatu trzeba stosować antykoncepcję ponieważ nie są znane konsekwencje wpływu leku na płód.

   Odpowiedz
 8. Jestem po 9 zastrzyku 1,5 ml, na początku ok 4 tygodnie okropne mdłości i ogólnie paskudne samopoczucie, po 7 zastrzyku pojawiły się zatwardzenia, niestety ani picie ok 2,5 l wody dziennie ani błonnik i nawet już leki nie pomagają, więc chyba będę musiała go odstawić a szkoda, bo cukier idealnie spadł, waga też – przez 9 tygodni 8 kg mniej, nie czuję głodu a jak jem to szybko pojawia się uczucie sytości. Jednakże od 9 miesięcy codziennie chodzę ok 6,5 tys. kroków no i staram się trzymać dietę ok 1000 kalorii dziennie. Koleżanka nie ma cukrzycy ale razem ze mną zaczęła przyjmowanie trulicity i nic nie schudła – dowód na to, że jednak jak się żre codziennie słodkości i nie ćwiczy to i leki na odchudzanie nie pomogą.

  Odpowiedz
   • A ja bym panią kopnęła w Dudę za to co Pani pisze Nie ma pani pojęcia jak wygląda walka z wielką otyłością.Ile upokorzeń trzeba znieść.A choroba często zaczyna się od depresji.

    Odpowiedz
    • Czytaj ze zrozumieniem. Ta druga nie stosuje diety, je słodkości i się nie rusza, więc nie przykłada się do redukcji masy ciała i tylko marnuje lek.

     Odpowiedz
  • Ja odstawiłem po tygodniu,oglądam te ampułki w lodowce ,ale nie wstrzyknęła za nic. Skutki uboczne jak u innych,dodatkowo szybki puls i arytmia. Dlaczego mam się męczyć,wolę dietę.

   Odpowiedz
   • Ciekawe czy apteka przyjmie mi to g. zostały mi 3 ampułki. Przecież to jest chore ,organizm się buntuje, czy nie łatwiej zbić cukier dietą i metforminą. Chyba,ze są tu tylko panie pragnące schudnąć.

    Odpowiedz
    • Dotychczas 4 dawki po 0,75 i 2 po 1,5, ponad 3 kg w dół, cukier ze 135 rano na 101. Wszystkie skutku uboczne w tym zaburzenia smaku i wstręt do jedzenia (stąd chyba spadek wagi). Po drugiej dawce 1,5 silne bóle głowy i wysokie ciśnienie – zawsze było w normie lub lekko obniżone. Wkrótce wizyta u diabetologa, okaże się co dalej.

     Odpowiedz
  • Tak to prawda. przez pół roku brania trulicity w coraz większych dawkach schudłam 10 kg .ograniczając jedzenie oczywiście.cukier też spadł do 110/120 .Od świąt zaczęłam trochę więcej jeść No niestety szok-tyje. mimo dawki 4.5 i co mam robić- tracę 400 zł miesięcznie jest 7 miesięc brania zastrzyków hmm

   Odpowiedz
   • Przed Trulicyty brałam RYBELSUS w tabletkach. RYBELSUS mi palił przewód pokarmowy. Drugi tydzień stosowania Trulicyty dużo śpię cukier spadł ale waga nie. Nie mogę patrzeć na nie które potrawy mam zatwardzenie bez mdłości.

    Odpowiedz
 9. Zacząłem przyjmować w kwietniu. Po pierwszych dwóch dawkach czterodniowa apatia, senność, spadek wagi 3kg i cukry w normie. Po kolejnych dawkach apatia tylko w drugi dzień, dalszy spadek wagi. Po 12 dawkach spadek wagi 8kg, cukry w normie, minimalne pogorszenie nastroju przez dwa dni po iniekcji. Niestety zmagam się z uzależnieniem, odstawiłem lek na dwa tygodnie (tydzień picia i tydzień dochodzenia do siebie). Zacząłem przyjmować znowu i teraz zaczęła się jazda (mam za swoje). Schemat od trzech tygodni taki sam. Lek biorę w sobotę wieczorem w niedziele po południu zaczyna się odbijać jajkami w nocy z poniedziałku na wtorek zaczyna się biegunka która utrzymuje się do czwartku (częstotliwość – po każdym posiłku + koło 4 rano). Piątek i sobota w normie. Waga od początku kuracji spadła z 94 do 82kg w porywach do 80 (po biegunce). Mam nadzieję, że to przejdzie bo jest bardzo kłopotliwe i męczące. Co najważniejsze – cukry cały czas w normie rano max 95 zwykle 88-90. Przed kuracją 120 było sukcesem.
  Na biegunkę próbuję używać laremid ale nie wiele pomaga.

  Odpowiedz
  • Nie piszesz jaka dawke bierzesz. Ja wzielam juz 12 zastrzykow waga nie spada sennosc tylko na pierwszy dzien innych objawow brak. Cukry mialam spore wyrownaly sie na czczo 94. Przestane chyba pontynuowac bo to strasznie kosztowne a cukry bede zbijac ruchem dieta i glcophagem xr. Lekarz niby powiedzial zeby z pol roku pobrac

   Odpowiedz
 10. Dzisiaj bede brala 6zastrzyk 1.5 mg zero skutkow ubocznych jakie dawki bierzecie ze az takie objawy macie? Cukry w normie 90 naczxzo do 130 po jedzeniu. Napiszcie wiecej szczegolow. Pewnie bede miala zwiekszona dawke ale widze ze sa braki w aptekach. Ktoscwie czy sa jakies podobne do tego leki oprocz ozempic ktorego brak. Co do wagi 4kg mniej ale wazylam sie tylko raz.

  Odpowiedz
 11. Witam Marzena,
  lek zastosowałam 2 dni temu dawka 1,5 mg. nie odczuwam żadnych dolegliwości, poza tym, że nie mam apetytu na jedzenie. Spożywając posiłek po kliku kęsach stwierdziłam, że więcej nie chcę. Wobec tego, że nie czuję potrzeby jedzenia wysokokalorycznych potraw i słodyczy przestawiam się na warzywa i owoce oraz chude mięso i ryby. Cena leku jest wysoka ale na jedzenie też trzeba wydać niemało.

  Odpowiedz
 12. Biorę lek od 2 miesięcy. Po pierwszej dawce – odbijanie jajkami, wymioty w drugim dniu. Obecnie żadnych dolegliwości. Waga 6 kg w dół. Cukier obniżył się ze średniej 180 na 100. Jestem bardzo zadowolona.
  Jeszcze takim dodatkowym skutkiem ubocznym jest brak apetytu, wybiócze jedzenie tzn. nie chce mi się jeść mięsa, słodyczy. Super lek!!!

  Odpowiedz
 13. Witam! Wzięłam dwie dawki po pierwszej w miarę dobrze tylko nudności i całkowity brak apetytu i pragnienia, wcześniej piłam dużo wody teraz mało ponieważ mam uczucie pełności! Po drugiej dawce jest dużo gorzej wymioty, biegunką zawroty głowy brak sił! Ale cukry idealne i tylko dlatego próbuje dalej i po tych opiniach mam cichą nadzieję że te obiawy miną i będzie tylko lepiej!

  Odpowiedz
 14. Pierwszy raz zaczynam brac trulicity 1,5ml co tydzien. Czy macie jakies porady? Np o jakies porze dnia najlepiej brac itp? Po jakim czasie od wstrzykniecia lek zaczyna dzialac. Jestes 3h po wstrzyknieciu i czuje sie dobrze

  Odpowiedz
 15. Witam. Generalnie jestem czwarty dzień po pierwszej dawce. Cukry nieznacznie spadły, ale to za wcześnie by przesądzać w mojej opinii że lek skutecznie działa. Natomiast skutki uboczne są i to dość uciążliwe. Ogólnie mdłosci, odbijanie się, miękkie nogi. Generalnie dobrze nie jest. Jednak nauczony doświadczeniem na efekty trzeba poczekać. Tak więc po mimo kiepskiego samopoczucia napewno będę kontynuował leczenie. Pozdrawiam wszystkich i wytrwałości życzę.

  Odpowiedz
  • No i druga dawka przyjęta. Generalnie powtórka z rozrywki. Cukier? W sumie raz nisko raz wysoko. Waga bez zmian. Ciekawe czy coś drgnie w tym temacie. Dieta bez większych zmian, no może trochę mniejsze porcję bo nie bardzo się chce jeść. Co ciekawe, apetyt na słodkie bym rzekł że się zaostrzył,a i jeszcze ta suchość w ustach i słodkawy posmak, ciężko się tego pozbyć. W środę trzecia dawka. Pozdrawiam.

   Odpowiedz
 16. Ja w sobotę przyjęłam pierwszy zastrzyk Trulicity 1,5mg , w niedzielę przez cały dzień trochę mi się odbijało i pobolewał mnie brzuch ,ale tak delikatnie. Dzisiaj po każdym posiłku pobolewał mnie brzuch , ale to bardziej taki ucisk i uczucie pełności niż ból (nie da się dużo zjeść). I mam cały czas słodki posmak w ustach. Ja też bałam się tego leku , ale jak widać niepotrzebnie. Mam tylko nadzieje , że po paru tygodniach trochę spadnie mi waga bo w takim celu został mi on przepisany.

  Odpowiedz
  • Od jutra mam zamiar wziąć ten lek ale strasznie się boję jak moj organizm bedzie reagował .Przeczytałam te opinie i zaczynam się martwić ,że ja też zle zareaguję a z drugiej strony chcę go wziąć co robić??

   Odpowiedz
  • Witam. Trulicyty 4,5mg przyjęłam w niedzielę i było obowiązkowe ważenie.Dziś druga niedziela i 2gi zastrzyk i kolejne ważenie i 5,10 kg mniej.Jestem przeszczęśliwa.Skutki uboczne były przez 4 dni…wymioty , mdłości, odbijanie i gorzki posmak wszystkiego co wzięłam do buzi.

   Odpowiedz
 17. Stosuję trulicity od 7 tygodni. Mdłości, ból głowy, ból brzucha i inne skutki uboczne ustąpiły po trzech tygodniach. Mój diabetolog uprzedził, że złe samopoczucie może potrwać około miesiąc, trwało krócej. W ciągu 7 tygodni utrata wagi 5 kg. Czuje się dużo lepiej niż przed zastosowaniem leku, ani razu przez ten czas nie miałam hipoglikemi, a zdarzała mi się ostatnio nawet kilka razy w miesiącu.

  Odpowiedz
 18. 20 sierpnia 2021r.
  Kontynuując swoje relacje dot. leczenia Trulicity;
  Cukry – średnia ostatniego tygodnia 96; ostatnie 14 dni 97; ostatnie 30 dni 100;
  Jeśli ktoś zechce porównać z tym co było na początku kuracji … to chyba komentarze są zbędne.
  Analityka wykonana przed miesiącem potwierdza korzystny obraz, w tym również w zakresie profilu lipidowego.
  Kuracja sprawdza się także w warunkach wyjazdu za granicę (służbowo-prywatny) i związanej z tym jak zwykle zmiany diety (oczywiście bez dużych szaleństw), zmiany jednak i odnośnie rodzaju posiłku i konfiguracji dosyć istotne pomimo rozsądnej uważności z mojej strony. W trakcie pobytu i przemieszczania się miedzy miejscowościami cukry nadal OK; jeden większy wyskok – 106 pozostałe <100;
  Po powrocie … także do typowego rytmu dnia … wyniki jak opisałem na początku tego fragmentu. Nie jest moim celem zachwalanie leku. Zamieściłem jedynie prawdziwy obraz przebiegu mojego leczenia na przestrzeni bez mała 4 miesięcy. Jeśli komuś się przyda będę się cieszył. :). Żeby nie było tak słodko jest jeden bardzo ważny mankament, co miesiąc 400 w plecy … to trochę boli. Dziwna jest ta polityka MZ i rzadu w całości …. lepiej płacić za leczenie powikłań grube tysiące i miliony niż wprowadzić chociaż częściową refundację. Uczestnikom forum życzę sukcesów w osobistych zmaganiach, ponieważ każdą sytuacja napewno jest nieco odmienna.

  Odpowiedz
 19. Zaczęłam brać w zeszła sobotę. Do wczoraj wymioty, zupełnie przeszła chęć na jedzenie. Mam insulinoopornosc i otyłość 2 stopnia. Dziś bez wymiotów, lekka biegunka, wróciła chęć do jedzenia ale w dużo mniejszej ilości niż przed podaniem dawki.
  Może jeśli przeszły wymioty po drugiej dawce ich nie będzie? Byłam wykończona i senna. Nie potrafiłam nic zrobić.

  Odpowiedz
  • W środę wzięłam pierwszy zastrzyk trulicity,w czwartek rano było jeszcze znośnie tylko odbijało mi się jajkami,ale po południu to już było apogeum nudności ,wymioty i biegunka i tak mnie trzymało do rana . Dziś narazie boli mnie wszystko po wymiotach,nieprzyjemnie odbijanie pozostało i uczucie ciężkości na żołądku . Dodam ,że wczoraj nie wzięłam żadnej z insulin a biorę dwie i od śniadania nic nie jadłam bo nie byłam w stanie ,ciągle miałam spadki cukru .Dziś zaczełam dzień od 129 na czczo,co przy insulinie mi się nie zdarza . Czy po drugiej dawce coś się zmieni czy będzie tak samo ,bo dziś wzięłam urlop ,ale na dłuższą metę jest to nierealne .

   Odpowiedz
 20. Jusz jestem na 6 tym zadtrzyku poziom cukru 120 po objedzie odrzucilem metformine 800 bo jusz mialem spatki ale te zadtrzyki sa super troszke zly posmak odbjja sie niepszyjembie jajkami ale stan poziomu cukru super

  Odpowiedz
 21. Wzięłam 2 dawki, żadnych skutków ubocznych, cukier i waga w dół, polecam, też się bałam po tych komentarzach, ale u mnie wszystko ok.

  Odpowiedz
  • No ja zaczęłam w piątek ale nie miałam i nie mam żadnych skutków ubocznych o których piszecie na forum i o których jest napisane w ulotce. To dobrze czy źle?? z jednej strony to się cieszę bo nie umeczylam się ale z drugiej strony to może na mnie nie zadziała???? Co o tym myślicie?

   Odpowiedz
  • Witam mi po 5 zastrzyku zaczęło się momentami mdłości ,zawroty głowy oraz ból głowy i zmniejszenie ostrości wzroku ,mimo że waga spadła 4 kg ,ja nie biorę już zastrzyku półtora tygodnia to objawy niepożądane mi zostały . Czy ktoś wie jak długo będą się utrzymywać ?

   Odpowiedz
 22. Witam,
  Na początku chciałam powiedzieć, że nie mam cukrzycy a jedynie insulinooporność. Pani diabetolog zaproponowała mi zastrzyki Trulicity w celu raczej zmniejszenia łaknienia i chęci schudnięcia. Cukry mam przyzwoite, rzadko kiedy wychodzą ponad 100. Do czego zmierzam. 1 zastrzyk przyjęłam w sobotę 29.05 na czczo. Dzień minął ok. O 5 rano w niedzielę obudziły mnie wymioty i tak przez ok 2 godz dosłownie mordowały. Cały dzień w łóżku, mdłości, biegunka, brak sił i chęci na jedzenie. Dziś poniedziałek, wymioty co prawda ustały, ale uczucie mdłości i biegunka są dalej. Jak więcej mówię to ciągnie mnie znowu na wymioty. Czuję się okropnie i zastanawiam, czy wziąć kolejną dawkę. Nie nadaję się, żeby iść do pracy. Póki co jestem przerażona.

  Odpowiedz
  • Hej dziś wróciłam od kardiologa ponieważ mam tachykardie. Zrobiła usg i powiedziała że mam przetluszone serce i że to jest efekt tego co się z sercem dzieje. OK JAKIS CZASZ TEMU BYŁAM U dietetyka klinicznego robiłam krzywa cukrową i insulinę dostałam dietę. I z wyników wyszło że mam hiperinsulinonemie ale dieta w prawdzie nic nie pomogła. DO TYCH CZSZ NIE BYŁAM U diabetologa w wyniku było że cukier mało wzrasta opornie za to insulina za szybko. Dziś pani kardiolog zachęciła mnie i wypisała receptę na ten lek do wstrzyknięcia i szczerze trochę się boję ale chyba wie co robi skoro jest lekarzem w dodatku kardiologiem. NIBY MAM PO NIM SCHUDNąć i lepiej się czuć. SAMA NIE WIEM TROCHĘ SIĘ OBAWIAM

   Odpowiedz
 23. W uzupełnieniu poprzedniego wpisu dodaję kilka informacji, chociaż zainteresowanie raczej nikłe.
  22.04.2021 – drugie podanie leku;
  wtorek na czczo -104 mg/dL; po obiedzie – 103 mg/dL;
  środa na czczo – 116; po obiedzie -98;
  czwartek n czczo 117;
  patek na czczo 107;
  sobota na czczo -106;
  niedziela na czczo – 108;
  poniedziałek (26.04.2021) – na czczo
  z rzadka pojawia się lekkie odczucie ciężkiego posiłku (nie zależnie od realnie spożytego).

  Za jakiś tydzień podam wyniki badań analitycznych i na tym zakończę swoje relacje.
  Jak na tę chwilę lek oceniam bardzo pozytywnie.

  Odpowiedz
 24. Postanowiłem napisać, ponieważ rozpocząłem przyjmowanie leku z czym zwlekałem ponad 3 miesiące, także ze względu na komentarze tutaj na forum, podkreślające złe samopoczucie na początku kuracji. Przede wszystkim jednak miałem na uwadze info producenta o leku w zakresie niepożądanych efektów ubocznych…
  Ze względu na własną historię leczenia najbardziej obawiałem się potencjalnych komplikacji ze strony trzustki …
  Poza tym obawiałem się, że nudności etc … mogą wyłączyć mnie z aktywnej pracy zawodowej.

  Zamieszczam w miarę szczegółowy opis z przeznaczeniem dla potencjalnych przyszłych pacjentów leczonych TRULICITY.
  Dane pacjenta: Wiek 50+ płeć – M … BMI~39
  dotychczasowe leki Metformina 3x 1000 oraz Jardiance 1×10
  Pierwsza dawka leku 15.04.2021
  podana ok 30 min przed kolacją. Kolacja lekka po wypiciu herbaty po kolacji uczucie wypełnienia.
  Tego nigdy wcześniej nie miałem, tzn nie jadałem dużo na kolacje … ale nie miewałem uczucia wypełnienia.

  (Komentarz: pomimo BMI, wszyscy moi długoletni i krótko letni :) znajomi jak przychodziło nam być gdzieś dłużej razem kilka -kilkanaście dni byli zadziwieni, że jem tyle samo co oni a niekiedy nawet mniej … ponieważ zwykle uważa się, że gruby człowiek …to je 2x tyle).

  2,5 godziny po kolacji odczyt z glukometru – 91 (przedtem bardzo rzadko bywał <120)
  wieczór i noc bez sensacji

  piątek
  rano cukier na czczo -117 ( dawno taki nie bywał zwykle 122-123 a bywał też powyżej 130)
  przed obiadem – 105;

  w piątek wyłączyłem Jardiance (zgodnie z sugestią lekarza);

  sobota
  na czczo 113; przed obiadem 102 po obiedzie 100;
  posiłki spożywane w zbliżonej objętości co zawsze … ale pod koniec pojawia się to uczucie pełności jakby takiej ciężkości w żołądku …. nie jest uciążliwe…. nie prowadzi do mdłości wymiotów ot porostu jakbym zjadł coś ciężkostrawnego.

  niedziela

  na czczo – 112; po obiedzie 109;

  symptomy bez zmian … można wydajnie pracować…

  poniedziałek
  na czczo 103; przed obiadem 88
  samopoczucie bez zmian

  Nie wiem ile mi starczy czasu na pisanie dalszych komentarzy – jak często … ale zamieściłem tę notkę, żeby inni nie zwlekali tak jak ja … bo wg mnie warto ten lek stosować, nawet jeśli finansowo trochę boli.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 25. Witam wzielam 2 dawki faktycznie samopoczucie straszne nie przekraczam w tej chwili 200 a mam cukry obecnie 140 160 nawet mialam 96 i powiem szczerze ze ten spadek najbardziej daje mi popalic gdyz organizm przyzwyczajony do wysokich cukrow

  Odpowiedz
 26. przyjmuję lek ponad rok, początki były mało przyjemne. Przez ok. dwa tygodnie mdłości, senność i brak chęci do wszystkiego. Potem dolegliwości ustąpiły. Znacznie zmniejszyła mi się chęć na wszystko co niedozwolone. Wyniki badań super, cukier w normie, cholesterol do pozazdroszczenia. W listopadzie robiłam kolejne badania, wszystko jest ok. Cukry po prostu jakbym w życiu nie miała cukrzycy. W ciągu roku schudłam ok 50 kg. Z przyczyn ortopedycznych wysiłek fizyczny bardzo zmniejszony ale mam już zielone światło od ortopedy i muszę zacząć więcej chodzić przy pomocy kuli ortopedycznej. Wizja wymiany biodra odsuwa się w daleką przyszłość. Ja ten lek polecam, szkoda tylko, że taki drogi.

  Odpowiedz
  • Cieszę się ,że trafiłam na tę opinię bo mam problemy ze stawami, RZS i po endoprotezie kolana . Warto więc przemęczyć się parę tygodni ,żeby w ciągu roku mieć taki efekt co przekłada się na zdrowie. przyjęłam drugą dawkę 1,5 za tydzień mam 3 mg.
   Po przyjęciu pierwszej dawki byłam śpiąca przez 3 dni , dyskomfort żołądkowy przez kolejne dwa dni. przyjęłam drugą dawkę 1,5 ,dwa dni śpiąca po cztery godziny w ciągu dnia i dyskomfort żołądkowy bez większych sensacji jak poprzednio. Na trzeci dzień po przyjęciu właśnie tej drugiej dawki samopoczucie rewelacyjne. Oby tak dalej. Cukry w normie. najwięcej u mnie było bez zastrzyków 180 po zastrzykach
   rano bez przekroczenia 100 czyli 94,97 a po posiłku sporadycznie 100-107. Waga 10 dni od pierwszego wstrzyknięcia 2.4 kg mniej. Oby tak dalej . Pozdrawiam Elżbieta i życzę wszystkim czytającym zdrówka

   Odpowiedz
   • Mam za tydzień brać zwiększoną dawkę. Jak po niej jest? Mam obawy. Wyczytałam, że zwiększenie może być dopiero po 4 tyg na 3 mg a ja dostałam zalecenie, aby zwiększyć po dwóch. Może może mi Paninodpisać

    Odpowiedz
 27. Biorę trulicity od czerwca. Zaczynałam od 0.75. Tolerowałam znakomicie. Żadnych nieprzyjemnych efektów ubocznych. Samopoczucie też super. Po miesiącu zwiększenie do 1.5 i taka dawka do dziś. Waga w dół przez pierwsze 4 miesiące -9 kg. Zatrzymała się i stoi. Łaknienie oczywiście spadło drastycznie. Ale jak dla mnie to żaden problem :-). Cholesterol z 390 spadł do 150! Cukier w normie. Czuję się naprawdę rewelacyjnie. Od stycznia mam zaplanowaną przerwę. Aż się boję żeby normalny apetyt nie wrócił :-(.

  Odpowiedz
   • Witam.W sobotę wzięłam pierwsza dawkę nie mam cukrzycy .Najgorszy wczorajszy dzień straszna senność i spadek cukru do 84 ,zawsze miałam 100 .Mdlosci lekkie bez problemów żołądkowych .Dziś wstałam jest dużo lepiej .Jestem dobrej myśli.

    Odpowiedz
 28. Dzisiaj przyjąłem pierwszą dawkę…Będę informował co tydzień o samopoczuciu i postępach.
  Cukier raczej w normie, ale tyję na potęgę – dlatego mój lekarz zaproponował mi ten lek.
  Pozdrawiam
  WZ

  Odpowiedz
 29. Maria.
  Nie mam nadwagi. Objawy podobne j.w.Jest to katorżnicze. Biorę 5 dawkę. Nie wiem czy to wytrzymam .Cukry lepsze bo były 180 średnia .Ale samopoczucie straszne. Pozdrawiam wszystkich Trulicytowców i podziwiam wytrwałych. Ktoś kto opracował ten lek to dziwne bo objawy jak przy koronawirusie tylko niema temperatury kaszlu .Mnie bolały plecy i klatka piersiowa też jak bym miała zawał. Mdlłści to paskudztwo.

  Odpowiedz
 30. Ja ten lek biorę od dwóch tygodni … dzisiaj trzecią dawką…. Pierwszy tydzień od nd do czw torsje… drugi tydzień do wtorku torsje dzisiaj trzeci zastrzyk na razie torsje są…zobaczymy jak długo i czasami biegunka się zdarza … ogólnie przez dwa tygodnie 4,5 kg mniej… badania będę robić dopiero za dwa tygodnie … jeżeli chodzi o wagę… to super… samopoczucie w tym tygodniu było ok… dzisiaj przy torsjach się nie wypowiadam….

  Odpowiedz
 31. Moja mama wzięła pierwszy zastrzyk 4 dni temu. Od trzech dni co zje czy wypije wymiotuje. Martwię się. Kiedy to mija ? Cukier jej ładnie spadł. Tylko te wymioty i biegunka :-(
  Martwię się ze się odwodni.
  Próbujemy radzić sobie elektrolitami i aviomarinem :-(

  Odpowiedz
 32. Witam
  lek biorę od miesiąca i żałuje że tak krótko.
  Brałem inne leki i bez efektu cukier 180-200 TERAZ 83 najmniej 146 najwięcej.
  Polecam i czekam co dalej będzie się działo .

  Odpowiedz
 33. biorę ten lek od 6 miesięcy. Początkowo miałem brak apetytu oraz lekkie nudności ,które ustąpiły po około 3 tygodniach. po około 4 miesiącach zgubiłem ok. 8 kg wagi ciała. zdecydowanie zmniejszyło mi się łaknienie. Nie biorę innych leków. O wszystkich objawach poinformowała mnie Pani doktor. Cukier pozostaje na poziomie 90 – 100 na czczo.

  Odpowiedz
   • Witaj, ja tez po chemii przytylam i lekarz mi przepisal wlasnie Trulicity, jestem po pierwszej dawce i zdycham: wymioty, zawroty glowy i duze oslabienie, co prawda w ciagu 6 dni od zastrzyku schudlam 6 kg ale nie wiem czy wytrzymam….

    Odpowiedz
 34. Biorę ten lek od maja. Mój cukier utrzymywał się w granicach 300-400 mimo brania insuliny. W tej chwili 130 do 180 jeśli poddam się rozpuscie?waga od maja – 4,5.nieduzo ale zawsze coś.

  Odpowiedz
 35. Truli biorę od 2 miesięcy. Na obecną chwilę czuję się dobrze, mdłości i biegunka zniknęły. Właściwie nic złego nie mogę powiedzieć o tym o tym leku. No i waga spadła. Poza tym wszystko w normie. Polecam. Nie muszę przyjmować insuliny, biorę tylko metfomine.
  Tu gdzie mieszkam za Truli nie płacę.

  Odpowiedz
 36. Jestem na leku od niedzieli jest wtorek lek przepisany przez lekarza w celu zgubienia 10 kg , od niedzieli nudności złe samopoczucie odbijanie brak chęci do jedzenia …dodam iz zażywam 2 razy dziennie leki przeciwwymiotne męczę się bardzo jak ma to tak wygadać to ja podziękuję za ten lek dodam również że nie jadam słodyczy wogole ciast itp nie obzeram się jeśli tak ma wyglądać leczenie to ja dziękuję

  Odpowiedz
 37. Witam wszystkich ja swoją przygodę z tym lekiem zaczęłam około dwa tygodnie temu skutki uboczne odczułam dopiero przy drugiej dawcę 0.75mg …lekki emdłości brak apetytu lekkie zmęczoniie i niestety bule brzucha dziś lbiegunka sory za to …..ale cukry są naprawdę lepsze łaknienie też mniejsze piję wodę na słodkie nie ciągnie co mnie cieszy na maxa i dużo mniej jem zoabczymy jak będzie dalej ale cudów moi drodzy niema trzeba zrobić redukcję zdrowe nawyki i trzeba się ruszać pozdrawiam serdecznie wszystkich …ja mieszkam w DE i tutaj ten lek jest tani 10 euro za opakowanie …

  Odpowiedz
 38. Biorę Trulicity od 4 miesięcy i efekty są niebywałe…. takich wyników badań nie miałam przez ostatnie 20 lat (jestem po sześćdziesiąt), cukier, cholesterol, próby wątrobowe i reszta badań idealne…. i jeszcze zgubiłam prawie 10 kilogramów, wielka radość. Początki są trudne, mdłości, ogólnie złe samopoczucie ale potem jest lepiej…. nie zrażacie się, nie rezygnuj cię bo na efekty potrzeba czasu.

  Odpowiedz
 39. mieszkam w Niemczech i za opakowanie 12 zastrzykow place 10 euro.tak-jest refundowane ale od kilku tygodni nie biore bo sie obzeralam i waga stala.nie wiem co robic dlatego szukam po necie info..

  Odpowiedz
 40. Cukry na czczo ok. 130 pomimo diety i aktywności fizycznej. Przyjmuje leku od 3 tygodni i od razu zauważyłam osłabienie apetytu brak chęci na słodycze, i cukier po wielu lat w poziomie 91-105?. Tzn super. Jedynie odczułam nudności na początku kuracji ale bez żadnych innych objawów ja napewno będę kontynuować terapii. Nadmieniam ze choruje na insulinooporności , cukrzyca 2, nadciśnienie tętnicze stan po udarze. Problemem był ze przez 7 miesięcy przytyłam 24 kg pomimo ze nic nie zmieniłam w moim życiu. Z tego tez powodu diabetolog zaproponowała mi trulicity, za co bardzo jej dziekuje. Jsk widać nie każdy lek dla każdego. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 41. Od miesiąca biorę trulicity. Cukier wg, mojej oceny nie zmienił się , ale apetyt uległ obniżeniu , miałam z tym wielkie kłopoty. Nie pomagała dietetyczka i inne zabiegi. Przez 3 miesiące odżywiania się pod kontrolą dietetyczki waga pozostawała na poziomie lekko wzrastającym . Przez trzy miesiące waga wzrosła mi ze 103 kg. do 110,00. W moim przypadku to była już tragedia , stany depresyjne , niechęć do życia. Wizyta u dietetyczki 80,00 zł co tydzień . Obopólnie zrezygnowałyśmy z dalszej współpracy. Nadmieniam , że cierpię na wiele schorzeń, biorę duże ilości leków. Lekarz leczący cukrzycę zaproponował mi na próbę trulicity – zaznaczył , że to drogi lek i jeżeli mnie nie stać to nie muszę podejmować tej próby , bo są różne opinie. W moim przypadku udało się , wprawdzie ja nie oceniam wyników pomiaru cukru jako rewelacja , ale rewelacją jest spadek wagi – 4 kg w ciągu miesiąca , zaczęłam chętniej chodzić na spacery , nastąpiło istotne obniżenie apetytu. Wczoraj z lekarzem podjęliśmy decyzję , że jeszcze przynajmniej przez 2 miesiące będę brała ten lek. . Jak widać nie dla każdego daje pozytywny efekt. mi się udało – na razie. Radzę spróbować. Maria

  Odpowiedz
 42. Apteline – sprawdzona apteka internetowa. zamawiasz przez strone a odbierasz w dogodnej aptece kazdej innej sieci. Maja podpisane jakies umowy handlowe pomiedzy soba. Pierwszy raz mialam obiekcje bo ceny naprawde dobre. Ale nie sa to zadne zastepcze shity tylko normalne leki. Kiedy zamowilam odbior w aptece pod domem, zapyatalam jak to dziala. Maja prowizje od kazdego odebranego zamwienia a klientow odbierajacych jest ok 30-40 osob dzienie. To dziala. za Trulicity zaplacilam wczoraj 402zl za 4 srzykawko-ampulki 15,5mg.

  Odpowiedz
 43. KOMPLETNA GRANDA WYCIĄGANIE PIENIĘDZY OD CHORYCH NAIWNYCH LUDZI ,ZERO SKUTECZNOŚCI ANI NA CUKIER ANI NA ODCHUDZANIE NIE P O M A G A ,STRACIŁEM 10,000 ZŁ PRZEZ ROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 44. Lek drogi i ma skrajne opinie ,kupując go w aptece farmaceuta tylko się uśmiechnął i powiedział że powinien być wycofany ze sprzedaży.Ale ja jestem nowoczesnym twardzielem i muszę wszystkiego wypróbować więc wziołem .Po trzech tygodniach stwierdzam co następuje.Lek pomaga tylko producentowi w zwiększeniu zysku, bo napewno nie pacjętowi.Działa tak że chodzisz zgarbiony i marzysz o spaniu trzy razy po godzinie w ciągu dnia.Na nic nie masz ochoty o jedzeniu nie wspominam a jak zjesz drożdżówkę do porannej kawy to rozglądasz się gdzie ją zwymiotować .Najgorszym oszustwem jest poziom cukru ,który powinien być obniżony a tu nic.Kupiłem dwa opakowania po dwie strzykawki byłem na nim przez 3 tygodnie jedną wyrzucę do kosza.

  Odpowiedz
 45. Żadnych skutków ubocznych, jedynie pozytywne efekty. Lek jest wprawdzie nietani, ale można bardzo zaoszczędzić na zakupach spożywczych… W ogóle nie czujesz głodu, a jesz tylko trochę i to głównie z rozsądku, bo wiesz, że przy cukrzycy nie możesz się głodzić. Nie łudź się jednak, że jak będziesz brał ten lek, to możesz zapomnieć o wszystkich nakazach i zakazach, które powtarzają wszyscy diabetolodzy każdemu cukrzykowi, niezależnie od stosowanego leczenia – dieta i aktywność!!!

  Odpowiedz
  • Ile można brać lek ja dopiero będę zaczynał Trochę Jet strach mam 140 wagi to ostatni moment aby zacząć 70 lat ja chcę pomóż diecie nie jem słodyczy posiłki dziennie 4 posiłki żadnych napojów słodkich jedynie to 4 kawy przy takich posilkach w ciągu ostatnich 2 lat moja waga Była 17O kg gubiłem 30 kg teraz troszkę będzie można więcej ruchu dołożyć Czy jest szansa na redukcję wagi ile czasu zajmie to Ile leku trzeba przyjąć na razie mam 4 dawki leku Ile można zbić wagę przy 4 dawkach Proszę podzielić się swoimi doświadczeniami

   Odpowiedz
 46. Po tym leku nie mozna nic zjesc wypic wiecej jak szklanke plynu .Zawartosc pozostaje w zoladku przez ok 4 godz tzn po tym czasie mozna sie znowu czegos napic wczesniejsze picie jest zwracane. Jezeli chcecie calymi dniami siedziec w kacie wymiotowac miec nudnosci i byc oslabionym to super dziala.No i sie chudnie i cukier w miare.Tylko siedzicie w meczarniach.A po zjedzieniu nawet pol jablka cukier skacze do gory jak dotychczas.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Napisz opinię o Trulicity. Podziel się doświadczeniami na forum.