Trulicity

Lek Trulicity zawiera substancję czynną o nazwie dulaglutyd i stosowany jest w celu zmniejszenia
stężenia cukru (glukozy) we krwi u osób dorosłych z cukrzycą typu 2.

Cukrzyca typu 2 jest chorobą, w której organizm nie wytwarza wystarczających ilości insuliny, a insulina wytwarzana w organizmie nie działa tak skutecznie, jak powinna. Organizm może również wytwarzać zbyt duże ilości cukru (glukozy).

W takim przypadku stężenie cukru (glukozy) we krwi zwiększa się.

Lek Trulicity jest stosowany:
– w monoterapii (indywidualnie), jeśli sama dieta i wysiłek fizyczny nie zapewniają prawidłowej kontroli stężenia cukru we krwi, a pacjent nie może przyjmować metforminy (inny lek stosowany w cukrzycy);
– lub z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, jeśli ich stosowanie nie wystarcza do zapewnienia odpowiedniej kontroli stężenia cukru we krwi. Mogą to być leki przyjmowane doustnie i (lub) insulina podawana we wstrzyknięciach.

Ważne jest, aby pacjent nadal przestrzegał zaleceń dotyczących diety i wysiłku fizycznego przekazanych przez lekarza, farmaceutę lub pielęgniarkę.

Jaki jest skład Trulicity, jakie substancje zawiera?

– Substancją czynną leku jest dulaglutyd.
Trulicity 0,75 mg: Każdy wstrzykiwacz półautomatyczny napełniony zawiera 0,75 mg dulaglutydu w 0,5 ml roztworu.
Trulicity 1,5 mg: Każdy wstrzykiwacz półautomatyczny napełniony zawiera 1,5 mg dulaglutydu w 0,5 ml roztworu.

– Pozostałe składniki to: sodu cytrynian, kwas cytrynowy bezwodny, mannitol, polisorbat 80 i woda do wstrzykiwań.

Zobacz listę produktów zawierających substancje: .

Dawkowanie preparatu Trulicity – jak stosować ten lek?

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku, należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

W przypadku stosowania w monoterapii, zalecana dawka wynosi 0,75 mg raz w tygodniu.

W przypadku stosowania z innymi lekami przeciwcukrzycowymi, zalecana dawka wynosi 1,5 mg raz w tygodniu. W określonych przypadkach, na przykład u osób, które ukończyły 75 lat, lekarz może zalecić dawkę początkową wynoszącą 0,75 mg raz w tygodniu.

Każdy wstrzykiwacz zawiera jedną tygodniową dawkę leku Trulicity (0,75 mg lub 1,5 mg). Każdym wstrzykiwaczem można podać tylko jedną dawkę.

Lek Trulicity można przyjmować o dowolnej porze dnia, podczas posiłków lub między posiłkami. Lek powinien być przyjmowany w tym samym dniu każdego tygodnia. Termin przyjęcia leku można łatwiej zapamiętać, zaznaczając dzień wstrzyknięcia pierwszej dawki w kalendarzu lub na pudełku, w które lek był zapakowany.

Lek Trulicity wstrzykiwany jest podskórnie w okolicy brzucha (powłoki brzuszne) lub w górną część kończyny dolnej (udo). Jeśli wstrzyknięcia wykonuje druga osoba, może podać zastrzyk w górną część ramienia.

W każdym tygodniu można wybrać tę samą okolicę ciała. Lek należy jednak wstrzykiwać w różnych miejscach w obrębie tej okolicy.

W przypadku przyjmowania leku Trulicity z pochodną sulfonylomocznika lub insuliną, istotne jest sprawdzanie stężenia glukozy we krwi zgodnie z zaleceniami otrzymanymi od lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

Przedawkowanie – zastosowanie zbyt dużej dawki

W przypadku zastosowania większej niż zalecana dawki leku Trulicity należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Zbyt duża dawka leku Trulicity może spowodować nadmierne obniżenie stężenia cukru we krwi (hipoglikemię) i wywołać nudności lub wymioty.

Co mogę jeść i pić podczas stosowania Trulicity – czy mogę spożywać alkohol?

Lek Trulicity można przyjmować o dowolnej porze dnia, podczas posiłków lub między posiłkami.

Łączenie alkoholu z niektórymi lekami może być groźne dla zdrowia, a nawet życia. Dowiedz się więcej na temat interakcji leków z alkoholem.

Czy można stosować Trulicity w okresie ciąży i karmienia piersią?

Nie wiadomo, czy dulaglutyd może zaszkodzić nienarodzonemu dziecku. Kobiety zdolne do zajścia w ciążę powinny stosować antykoncepcję w czasie leczenia dulaglutydem. Należy powiedzieć lekarzowi jeśli pacjentka jest w ciąży, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, ponieważ lek Trulicity nie powinien być stosowany w czasie ciąży. Należy zapytać lekarza o najlepsze metody kontroli glikemii w czasie ciąży.

Jeśli pacjentka karmi piersią lub zamierza karmić piersią, powinna poradzić się lekarza przed zastosowaniem tego leku. Nie należy stosować leku Trulicity w czasie karmienia piersią. Nie wiadomo, czy dulaglutyd przenika do pokarmu kobiecego.

Ulotka Trulicity – do pobrania pełna wersja ulotki dla pacjenta

Do pobrania pełna ulotka przeznaczona dla pacjentów. Oprócz informacji zawartych na naszej stronie, znajdziesz tu dodatkowo następujące dane: skutki uboczne, przeciwwskazania, działania niepożądane, interakcje z innymi lekami, wpływ substancji na prowadzenie pojazdów i maszyn oraz inne ostrzeżenia i środki ostrożności. Ściągnij ulotkę przeznaczoną dla pacjenów w formacie pdf:

TRULICITY, 0,75 mg; 1,5 mg, roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu półautomatycznym napełnionym (Dulaglutyd)


TRULICITY, 0,75 mg; 1,5 mg, roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce (Dulaglutyd)

Charakterystyka produktu leczniczego (ChPL) – dokumentacja dla lekarzy i farmaceutów

Ściągnij charakterystykę produktu leczniczego, zawierającą specjalistyczne informacje na temat Trulicity m.in. postać farmaceutyczna, dane kliniczne, interakcje z innymi produktami leczniczymi, właściwości farmakologiczne, dane farmaceutyczne. ChPL jest dokumentem przeznaczonym wyłącznie dla wykwalifikowanego personelu medycznego. Pobierz ChPL w formacie pdf:

TRULICITY, 0,75 mg; 1,5 mg, roztwór do wstrzykiwań we wstrzykiwaczu półautomatycznym napełnionym; roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawce (Dulaglutyd)

Dostępność w najbliższej aptece

Sprawdź dostępność i zarezerwuj produkt w aptece w Twojej okolicy.

Dzięki narzędziu udostępnionemu przez portal ktomalek.pl, sprawdzisz czy preparat jest dostępny na receptę, czy bez recepty. Uzyskasz także informacje na temat poziomu refundacji także, czyli czy produkt leczniczy jest refundowany i w jakim zakresie - sprawdź dostępność w najbliższej aptece.

Opinie o Trulicity - forum pacjentów

Stosujesz Trulicity? Zachęcamy do podzielenia się opinią na jego temat na forum. Nie musisz się rejestrować, na poniższym formularzu wystarczy wpisanie nazwy użytkownika/pseudonimu.

Opisując swoje doświadczenia na temat przyjmowania preparatu, możesz pomóc innym pacjentom. Nasi czytelnicy codziennie publikują opinie na temat stosowanych leków. Jeżeli jesteś zainteresowany ich najnowszymi wypowiedziami - sprawdź 100 najnowszych opinii pacjentów.

55 komentarzy do wpisu „Trulicity”

 1. Witam,
  Na początku chciałam powiedzieć, że nie mam cukrzycy a jedynie insulinooporność. Pani diabetolog zaproponowała mi zastrzyki Trulicity w celu raczej zmniejszenia łaknienia i chęci schudnięcia. Cukry mam przyzwoite, rzadko kiedy wychodzą ponad 100. Do czego zmierzam. 1 zastrzyk przyjęłam w sobotę 29.05 na czczo. Dzień minął ok. O 5 rano w niedzielę obudziły mnie wymioty i tak przez ok 2 godz dosłownie mordowały. Cały dzień w łóżku, mdłości, biegunka, brak sił i chęci na jedzenie. Dziś poniedziałek, wymioty co prawda ustały, ale uczucie mdłości i biegunka są dalej. Jak więcej mówię to ciągnie mnie znowu na wymioty. Czuję się okropnie i zastanawiam, czy wziąć kolejną dawkę. Nie nadaję się, żeby iść do pracy. Póki co jestem przerażona.

  Odpowiedz
 2. W uzupełnieniu poprzedniego wpisu dodaję kilka informacji, chociaż zainteresowanie raczej nikłe.
  22.04.2021 – drugie podanie leku;
  wtorek na czczo -104 mg/dL; po obiedzie – 103 mg/dL;
  środa na czczo – 116; po obiedzie -98;
  czwartek n czczo 117;
  patek na czczo 107;
  sobota na czczo -106;
  niedziela na czczo – 108;
  poniedziałek (26.04.2021) – na czczo
  z rzadka pojawia się lekkie odczucie ciężkiego posiłku (nie zależnie od realnie spożytego).

  Za jakiś tydzień podam wyniki badań analitycznych i na tym zakończę swoje relacje.
  Jak na tę chwilę lek oceniam bardzo pozytywnie.

  Odpowiedz
 3. Postanowiłem napisać, ponieważ rozpocząłem przyjmowanie leku z czym zwlekałem ponad 3 miesiące, także ze względu na komentarze tutaj na forum, podkreślające złe samopoczucie na początku kuracji. Przede wszystkim jednak miałem na uwadze info producenta o leku w zakresie niepożądanych efektów ubocznych…
  Ze względu na własną historię leczenia najbardziej obawiałem się potencjalnych komplikacji ze strony trzustki …
  Poza tym obawiałem się, że nudności etc … mogą wyłączyć mnie z aktywnej pracy zawodowej.

  Zamieszczam w miarę szczegółowy opis z przeznaczeniem dla potencjalnych przyszłych pacjentów leczonych TRULICITY.
  Dane pacjenta: Wiek 50+ płeć – M … BMI~39
  dotychczasowe leki Metformina 3x 1000 oraz Jardiance 1×10
  Pierwsza dawka leku 15.04.2021
  podana ok 30 min przed kolacją. Kolacja lekka po wypiciu herbaty po kolacji uczucie wypełnienia.
  Tego nigdy wcześniej nie miałem, tzn nie jadałem dużo na kolacje … ale nie miewałem uczucia wypełnienia.

  (Komentarz: pomimo BMI, wszyscy moi długoletni i krótko letni :) znajomi jak przychodziło nam być gdzieś dłużej razem kilka -kilkanaście dni byli zadziwieni, że jem tyle samo co oni a niekiedy nawet mniej … ponieważ zwykle uważa się, że gruby człowiek …to je 2x tyle).

  2,5 godziny po kolacji odczyt z glukometru – 91 (przedtem bardzo rzadko bywał <120)
  wieczór i noc bez sensacji

  piątek
  rano cukier na czczo -117 ( dawno taki nie bywał zwykle 122-123 a bywał też powyżej 130)
  przed obiadem – 105;

  w piątek wyłączyłem Jardiance (zgodnie z sugestią lekarza);

  sobota
  na czczo 113; przed obiadem 102 po obiedzie 100;
  posiłki spożywane w zbliżonej objętości co zawsze … ale pod koniec pojawia się to uczucie pełności jakby takiej ciężkości w żołądku …. nie jest uciążliwe…. nie prowadzi do mdłości wymiotów ot porostu jakbym zjadł coś ciężkostrawnego.

  niedziela

  na czczo – 112; po obiedzie 109;

  symptomy bez zmian … można wydajnie pracować…

  poniedziałek
  na czczo 103; przed obiadem 88
  samopoczucie bez zmian

  Nie wiem ile mi starczy czasu na pisanie dalszych komentarzy – jak często … ale zamieściłem tę notkę, żeby inni nie zwlekali tak jak ja … bo wg mnie warto ten lek stosować, nawet jeśli finansowo trochę boli.
  Pozdrawiam

  Odpowiedz
 4. Witam wzielam 2 dawki faktycznie samopoczucie straszne nie przekraczam w tej chwili 200 a mam cukry obecnie 140 160 nawet mialam 96 i powiem szczerze ze ten spadek najbardziej daje mi popalic gdyz organizm przyzwyczajony do wysokich cukrow

  Odpowiedz
 5. przyjmuję lek ponad rok, początki były mało przyjemne. Przez ok. dwa tygodnie mdłości, senność i brak chęci do wszystkiego. Potem dolegliwości ustąpiły. Znacznie zmniejszyła mi się chęć na wszystko co niedozwolone. Wyniki badań super, cukier w normie, cholesterol do pozazdroszczenia. W listopadzie robiłam kolejne badania, wszystko jest ok. Cukry po prostu jakbym w życiu nie miała cukrzycy. W ciągu roku schudłam ok 50 kg. Z przyczyn ortopedycznych wysiłek fizyczny bardzo zmniejszony ale mam już zielone światło od ortopedy i muszę zacząć więcej chodzić przy pomocy kuli ortopedycznej. Wizja wymiany biodra odsuwa się w daleką przyszłość. Ja ten lek polecam, szkoda tylko, że taki drogi.

  Odpowiedz
 6. Biorę trulicity od czerwca. Zaczynałam od 0.75. Tolerowałam znakomicie. Żadnych nieprzyjemnych efektów ubocznych. Samopoczucie też super. Po miesiącu zwiększenie do 1.5 i taka dawka do dziś. Waga w dół przez pierwsze 4 miesiące -9 kg. Zatrzymała się i stoi. Łaknienie oczywiście spadło drastycznie. Ale jak dla mnie to żaden problem :-). Cholesterol z 390 spadł do 150! Cukier w normie. Czuję się naprawdę rewelacyjnie. Od stycznia mam zaplanowaną przerwę. Aż się boję żeby normalny apetyt nie wrócił :-(.

  Odpowiedz
 7. Dzisiaj przyjąłem pierwszą dawkę…Będę informował co tydzień o samopoczuciu i postępach.
  Cukier raczej w normie, ale tyję na potęgę – dlatego mój lekarz zaproponował mi ten lek.
  Pozdrawiam
  WZ

  Odpowiedz
 8. Maria.
  Nie mam nadwagi. Objawy podobne j.w.Jest to katorżnicze. Biorę 5 dawkę. Nie wiem czy to wytrzymam .Cukry lepsze bo były 180 średnia .Ale samopoczucie straszne. Pozdrawiam wszystkich Trulicytowców i podziwiam wytrwałych. Ktoś kto opracował ten lek to dziwne bo objawy jak przy koronawirusie tylko niema temperatury kaszlu .Mnie bolały plecy i klatka piersiowa też jak bym miała zawał. Mdlłści to paskudztwo.

  Odpowiedz
 9. Ja ten lek biorę od dwóch tygodni … dzisiaj trzecią dawką…. Pierwszy tydzień od nd do czw torsje… drugi tydzień do wtorku torsje dzisiaj trzeci zastrzyk na razie torsje są…zobaczymy jak długo i czasami biegunka się zdarza … ogólnie przez dwa tygodnie 4,5 kg mniej… badania będę robić dopiero za dwa tygodnie … jeżeli chodzi o wagę… to super… samopoczucie w tym tygodniu było ok… dzisiaj przy torsjach się nie wypowiadam….

  Odpowiedz
 10. Moja mama wzięła pierwszy zastrzyk 4 dni temu. Od trzech dni co zje czy wypije wymiotuje. Martwię się. Kiedy to mija ? Cukier jej ładnie spadł. Tylko te wymioty i biegunka :-(
  Martwię się ze się odwodni.
  Próbujemy radzić sobie elektrolitami i aviomarinem :-(

  Odpowiedz
 11. Witam
  lek biorę od miesiąca i żałuje że tak krótko.
  Brałem inne leki i bez efektu cukier 180-200 TERAZ 83 najmniej 146 najwięcej.
  Polecam i czekam co dalej będzie się działo .

  Odpowiedz
 12. biorę ten lek od 6 miesięcy. Początkowo miałem brak apetytu oraz lekkie nudności ,które ustąpiły po około 3 tygodniach. po około 4 miesiącach zgubiłem ok. 8 kg wagi ciała. zdecydowanie zmniejszyło mi się łaknienie. Nie biorę innych leków. O wszystkich objawach poinformowała mnie Pani doktor. Cukier pozostaje na poziomie 90 – 100 na czczo.

  Odpowiedz
   • Witaj, ja tez po chemii przytylam i lekarz mi przepisal wlasnie Trulicity, jestem po pierwszej dawce i zdycham: wymioty, zawroty glowy i duze oslabienie, co prawda w ciagu 6 dni od zastrzyku schudlam 6 kg ale nie wiem czy wytrzymam….

    Odpowiedz
 13. Biorę ten lek od maja. Mój cukier utrzymywał się w granicach 300-400 mimo brania insuliny. W tej chwili 130 do 180 jeśli poddam się rozpuscie😄waga od maja – 4,5.nieduzo ale zawsze coś.

  Odpowiedz
 14. Truli biorę od 2 miesięcy. Na obecną chwilę czuję się dobrze, mdłości i biegunka zniknęły. Właściwie nic złego nie mogę powiedzieć o tym o tym leku. No i waga spadła. Poza tym wszystko w normie. Polecam. Nie muszę przyjmować insuliny, biorę tylko metfomine.
  Tu gdzie mieszkam za Truli nie płacę.

  Odpowiedz
 15. Jestem na leku od niedzieli jest wtorek lek przepisany przez lekarza w celu zgubienia 10 kg , od niedzieli nudności złe samopoczucie odbijanie brak chęci do jedzenia …dodam iz zażywam 2 razy dziennie leki przeciwwymiotne męczę się bardzo jak ma to tak wygadać to ja podziękuję za ten lek dodam również że nie jadam słodyczy wogole ciast itp nie obzeram się jeśli tak ma wyglądać leczenie to ja dziękuję

  Odpowiedz
 16. Witam wszystkich ja swoją przygodę z tym lekiem zaczęłam około dwa tygodnie temu skutki uboczne odczułam dopiero przy drugiej dawcę 0.75mg …lekki emdłości brak apetytu lekkie zmęczoniie i niestety bule brzucha dziś lbiegunka sory za to …..ale cukry są naprawdę lepsze łaknienie też mniejsze piję wodę na słodkie nie ciągnie co mnie cieszy na maxa i dużo mniej jem zoabczymy jak będzie dalej ale cudów moi drodzy niema trzeba zrobić redukcję zdrowe nawyki i trzeba się ruszać pozdrawiam serdecznie wszystkich …ja mieszkam w DE i tutaj ten lek jest tani 10 euro za opakowanie …

  Odpowiedz
 17. Biorę Trulicity od 4 miesięcy i efekty są niebywałe…. takich wyników badań nie miałam przez ostatnie 20 lat (jestem po sześćdziesiąt), cukier, cholesterol, próby wątrobowe i reszta badań idealne…. i jeszcze zgubiłam prawie 10 kilogramów, wielka radość. Początki są trudne, mdłości, ogólnie złe samopoczucie ale potem jest lepiej…. nie zrażacie się, nie rezygnuj cię bo na efekty potrzeba czasu.

  Odpowiedz
 18. mieszkam w Niemczech i za opakowanie 12 zastrzykow place 10 euro.tak-jest refundowane ale od kilku tygodni nie biore bo sie obzeralam i waga stala.nie wiem co robic dlatego szukam po necie info..

  Odpowiedz
 19. Cukry na czczo ok. 130 pomimo diety i aktywności fizycznej. Przyjmuje leku od 3 tygodni i od razu zauważyłam osłabienie apetytu brak chęci na słodycze, i cukier po wielu lat w poziomie 91-105?. Tzn super. Jedynie odczułam nudności na początku kuracji ale bez żadnych innych objawów ja napewno będę kontynuować terapii. Nadmieniam ze choruje na insulinooporności , cukrzyca 2, nadciśnienie tętnicze stan po udarze. Problemem był ze przez 7 miesięcy przytyłam 24 kg pomimo ze nic nie zmieniłam w moim życiu. Z tego tez powodu diabetolog zaproponowała mi trulicity, za co bardzo jej dziekuje. Jsk widać nie każdy lek dla każdego. Pozdrawiam

  Odpowiedz
 20. Od miesiąca biorę trulicity. Cukier wg, mojej oceny nie zmienił się , ale apetyt uległ obniżeniu , miałam z tym wielkie kłopoty. Nie pomagała dietetyczka i inne zabiegi. Przez 3 miesiące odżywiania się pod kontrolą dietetyczki waga pozostawała na poziomie lekko wzrastającym . Przez trzy miesiące waga wzrosła mi ze 103 kg. do 110,00. W moim przypadku to była już tragedia , stany depresyjne , niechęć do życia. Wizyta u dietetyczki 80,00 zł co tydzień . Obopólnie zrezygnowałyśmy z dalszej współpracy. Nadmieniam , że cierpię na wiele schorzeń, biorę duże ilości leków. Lekarz leczący cukrzycę zaproponował mi na próbę trulicity – zaznaczył , że to drogi lek i jeżeli mnie nie stać to nie muszę podejmować tej próby , bo są różne opinie. W moim przypadku udało się , wprawdzie ja nie oceniam wyników pomiaru cukru jako rewelacja , ale rewelacją jest spadek wagi – 4 kg w ciągu miesiąca , zaczęłam chętniej chodzić na spacery , nastąpiło istotne obniżenie apetytu. Wczoraj z lekarzem podjęliśmy decyzję , że jeszcze przynajmniej przez 2 miesiące będę brała ten lek. . Jak widać nie dla każdego daje pozytywny efekt. mi się udało – na razie. Radzę spróbować. Maria

  Odpowiedz
 21. Apteline – sprawdzona apteka internetowa. zamawiasz przez strone a odbierasz w dogodnej aptece kazdej innej sieci. Maja podpisane jakies umowy handlowe pomiedzy soba. Pierwszy raz mialam obiekcje bo ceny naprawde dobre. Ale nie sa to zadne zastepcze shity tylko normalne leki. Kiedy zamowilam odbior w aptece pod domem, zapyatalam jak to dziala. Maja prowizje od kazdego odebranego zamwienia a klientow odbierajacych jest ok 30-40 osob dzienie. To dziala. za Trulicity zaplacilam wczoraj 402zl za 4 srzykawko-ampulki 15,5mg.

  Odpowiedz
 22. KOMPLETNA GRANDA WYCIĄGANIE PIENIĘDZY OD CHORYCH NAIWNYCH LUDZI ,ZERO SKUTECZNOŚCI ANI NA CUKIER ANI NA ODCHUDZANIE NIE P O M A G A ,STRACIŁEM 10,000 ZŁ PRZEZ ROK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Odpowiedz
 23. Lek drogi i ma skrajne opinie ,kupując go w aptece farmaceuta tylko się uśmiechnął i powiedział że powinien być wycofany ze sprzedaży.Ale ja jestem nowoczesnym twardzielem i muszę wszystkiego wypróbować więc wziołem .Po trzech tygodniach stwierdzam co następuje.Lek pomaga tylko producentowi w zwiększeniu zysku, bo napewno nie pacjętowi.Działa tak że chodzisz zgarbiony i marzysz o spaniu trzy razy po godzinie w ciągu dnia.Na nic nie masz ochoty o jedzeniu nie wspominam a jak zjesz drożdżówkę do porannej kawy to rozglądasz się gdzie ją zwymiotować .Najgorszym oszustwem jest poziom cukru ,który powinien być obniżony a tu nic.Kupiłem dwa opakowania po dwie strzykawki byłem na nim przez 3 tygodnie jedną wyrzucę do kosza.

  Odpowiedz
  • piszesz kolego bzdury po paru dawkach cudu nie ma ale po trzech miesiącach rewelacja, fakt z początku są skutki uboczne trzeba to przetrwać zdążyłem już 96 kg po dwóch latach 80 kg wywód wrócił. lek obecnie refundowany mi życie uratował

   Odpowiedz
 24. Żadnych skutków ubocznych, jedynie pozytywne efekty. Lek jest wprawdzie nietani, ale można bardzo zaoszczędzić na zakupach spożywczych… W ogóle nie czujesz głodu, a jesz tylko trochę i to głównie z rozsądku, bo wiesz, że przy cukrzycy nie możesz się głodzić. Nie łudź się jednak, że jak będziesz brał ten lek, to możesz zapomnieć o wszystkich nakazach i zakazach, które powtarzają wszyscy diabetolodzy każdemu cukrzykowi, niezależnie od stosowanego leczenia – dieta i aktywność!!!

  Odpowiedz
 25. Po tym leku nie mozna nic zjesc wypic wiecej jak szklanke plynu .Zawartosc pozostaje w zoladku przez ok 4 godz tzn po tym czasie mozna sie znowu czegos napic wczesniejsze picie jest zwracane. Jezeli chcecie calymi dniami siedziec w kacie wymiotowac miec nudnosci i byc oslabionym to super dziala.No i sie chudnie i cukier w miare.Tylko siedzicie w meczarniach.A po zjedzieniu nawet pol jablka cukier skacze do gory jak dotychczas.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz